Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Poruka
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Uto Nov 19, 2013 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 19, 2013 2:47 pm
Postovi: 1
Ljudi imam jedno pitanje za vas,pa ako moze bilo ko od vas da mi odgovori bila bih zahvalna...ne znam da li je glupo pitanje jer nisam upoznata sa ishodima i ponasanjem ove bolesti,ili ja sto uopste ovo i pitam,ali jednostavno vise ne znam sta da mislim...ovako,jedan drug mi je rekao pre par dana kako mu je otkriven rak debelog crrva pre nekih godinu i po dana i da je rak metastazirao,da mu nema pomoci(ne moze ga spasiti operacija,a na hemo nece da ide jer ce mu produziti zivot samo neka dva meseca),a doktori mu daju jos godinu dana...sad vi meni recite ako je bilo ko od vas imao ikakvog iskustva sa ovim,da li neko kome se daje 1god zivota i ciji je rak u metastazi moze da igra folklor i radi kao koreograf,ide na nastupe,redovno ide na treninge rukometa i igra utakmice,izlazi svaki vikend,pije alkohol kao sto je i pio,pusi,jede normalno i tezina da je ista vec godinama u nazad bez da je kalirao niti se ugojio,jednostavno vodi normalan zivot...tesko mi je da poverujem da je tako ozbiljno bolestan s obzirom na njegovo ponasanje,pomisljam da zeli na neki nacin da izazove sazaljenje i privuce paznju...molim vas da mi neko odg sto pre i pomogne mi,jer ne znam da li gresim i cinim nepravdu,ili je on bolestan sli u glavu kada takve stvari izmislja...hvala u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Dec 11, 2013 6:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 11, 2013 5:39 pm
Postovi: 1
Ustanovljen mi je rak debelog creva na izlazu, interesuje me koje namirnice je najbolje da konzumiram? Po savetu konzilijuma rečeno mi je da ne unosim hranu koja je sastavljena od vlakana i onu koja nadima. U koliko postoji neka literatura molio bih vas da mi je preporučite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Apr 13, 2014 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 11, 2012 4:40 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima, samo bih da se prikljucim temi oko svega, otac mi ima rak debelog creva sa metastazama na jetri i plucima, veci deo jetre je uklonjen, i deo debelog creva, medjutim sad je na hemoterapijama vec duze vreme, prva je bila bezuspesna, nije bilo poboljsanja, pa su resili da mu promene terapiju,ali su u medjuvremenu tumor markeri mnogo uvecani i hemoglobini mnogo uvecani,pa mu daju neke infuzije trenutno da bi to smanjili i da nastave sa terapijom ako je moguce. E sad, pricao sam sa doktorkom(klinicki centar) kaze da su rezultati losi,da su hemoglobini mnogo uvecani i da ce jednostavno vrlo brzo stanje biti jos gore, mada on kaze da mu je zadnjih dana bolje, vraca mu se apetit, oseca se bolje, ali me plasi da se ne pogorsa situacija,jer doktorka kaze da mu ne preostaje jos mnogo zivota sa tom dijagnozom.
Interesuje me da li postoji mogucnost da se koriste neki cajevi za ciscenje organizma,nesto od vitamina, kupio sam mu omega3,mada ona kaze da mu od toga nece biti bolje.
On ne gubi nadu,jak je psihicki,mi se trudimo da budemo svi jaki oko njega i ne pokazujemo zabrinutost,ali ipak se mnogo brinemo sta ce biti.
Inace se zalio da mu cesto trnu noge,da je omalaksao cesto,znoji se mnogo iako nista ne radi,mada sada kako prima te infuzije kaze da je bolje.
Izvinjavam se na ovolikom tekstu, pokusavam sto bolje da obrazlozim sve,mozda neko ima neko resenje, zna neki lek ili predlog sta bi moglo da se uradi da pozivi jos koju godinu uz Boziju pomoc.
Bog neka nam je svima u pomoci i hvala svima na odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Jun 08, 2014 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2014 10:41 am
Postovi: 2
Mnogi doktori se slažu da je u u borbi protiv raka ključan vitamin B17. U prirodnom stanju se može naći u koštici kajsije i mladoj pšeničnoj travi. U svetu je vrlo popularan sok od pšenične trave, koji ima jako mnogo ovog vitamina i hlorofila (koji je važan zbog poboljšanja krvne slike). Sada može da se nađe i kod nas, mislim da je sajt www.psenicnisok.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Jul 18, 2014 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 18, 2014 4:14 pm
Postovi: 2
Dobar dan,molim vas za misljenje. Deda mi je operisan od raka debelog creva,pre otprilike godinu dana,isao je samo na jednu hemoterapiju ali mu se uskoro pojavila bakterija i pio je lekove i doktori su rekli da ne moze ici na hemoterapiju zato sto pije lekove. Pre nekoliko meseci su poceli bolovi u stomaku isli smo na sva snimanja CT,Magnetnu rezonancu,svako snimanje i rekli su da su to izrasline. Ali danas je trebao da se operise i kada su ga otvorili rekli su da se rak prosirio na sva creva i da oni ne mogu nista da urade,ali da su vitalni organi zdravi. Sta vi mislite,ili da li poznajete nekog doktora koji bi mogao da nam pomogne? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sub Jul 19, 2014 8:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 29, 2014 10:18 am
Postovi: 6
Procitala sam temu. I jos neke slicne ali nisam nasla ono sto meni treba. Koliko je los sledeci nalaz biopsije . Adenocarcinoma tubulare invasivum low grade. I koliko brzo se razvija? Hvala unapred na vremenu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 9:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 5:01 pm
Postovi: 28
Lokacija: Srbija
Vec sam poslao nekoliko ovakvih poruka drugima, a koje smatram dobrim resenjem problema.

Na linku

http://kickass.to/korak-do-kraja-zip-t9343512.html

je postavljen multimedijalni materijal od 50-tak dokumentarnih filmova na srpskom jeziku, preko 200 pdf knjiga o zdravlju, veganstvu, alternativi i dr., anatomske 3D enciklopedije, softver, koji poprilicno dobro objašnjava temu alternative i zdravlja, principe zdravlja i lecenje kao i politiku eugenike.

Možete jednostavno skinuti fajl sa torrenta (13 Gb, zip) i na jednom mestu dobiti sve odgovore, da ne biste gubili vreme i lutali za informacijama. Da ne preterujem, ali neka moja licna procena je da ukoliko budete prilagodili svoj nacin života na nacin kako je tamo opisano, vaše šanse za prevenciju i izlecenje su oko 80%.

Mogu vam proslediti pocetak uvodne reci:

"...U zadnje vreme sve je ucestalija pojava raznoraznih boleština tipa bolesti srca, kancera, leukemija, dijabetesa i sl... Ono što je zajednicko za sve ove savremene bolesti je da se uglavnom javljaju kao posledica pada imuniteta a da njihovo lecenje više ne zavisi toliko od lekova koliko od promena navika, svesti i nacina života.

Trenutna situacija npr. u Americi je da svakog minuta umre po jedna osoba od bolesti srca kao i jedna osoba od kancera. Normalno da je na svetskom nivou ta brojka mnogo veca. Kod nas u Srbiji, trenutno stanje je da svakih 18 minuta umre po jedna osoba od srcanih bolesti a godišnje se evidentira preko 30.000 novih slucajeva oboljenja od raka od kojih preko 20.000 umre sa tempom uvecanja od 15% godišnje.

Prognoze svetske zdravstvene organizacije za Srbiju su da ce, ako se zadrži ovakav tempo razboljevanja, vec u 2020. godini, svaki drugi stanovnik imati neki oblik raka, kancera, ciste ili neko drugo autoimuno oboljenje. Ljudi su u teškoj finansijskoj situaciji i zbog postojecih porodicnih problema nemaju vremena da realno sagledaju situaciju oko sebe vec se krecu kao hipnotisani u gomili, ignorišuci realnost i jasno uocljive znakove predstojeceg vremena...."

POGLEDAJTE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 6:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
Evo i mene opet.

U medjuvremenu smo 2013. imali jos jednu operaciju d.creva ,meta nije bilo.

Promenila je ishranu, pocela sirovu hranu i tako...

Sada tj. pre dva dana pronasli su joj na jetri 6cm i 2cm desno plucno krilo.

Operaciju su nam odmah zakazali. Probace da operisu odjednom, sto bi bilo mnogo ,,lakse,, nego da je dva puta ,,otvaraju,,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 1:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2014 12:51 am
Postovi: 4
Licno poznajem dve osobe kojima je pomoglo ulje, jedna zena 65 god.(debelo crevo) I jedan momak 22 god.(rak testisa). Po ulje sam isao sa sinom od ove zene (zamolio me posto pricam engleski a on ne) u Holandiju u mjesto Ijmuiden gdje u jednoj biljnoj apoteci prave i to traje 10-ak sati. Starac koji to sprema sve vam lepo objasni. Moze da se kupi kanabis kakav oni kazu ito samo jedna vrsta a oni samo da naprave, a imaju i oni svoj pa kako je jeftinije. Uspjelo je zena je zdrava vjerovali ili ne. Posle par mjeseci me tjerali da idem za ovog djecka, ja sve mislio da je to neka glupost kad i on ozdravio kaze nema vise nista.Pokusajte sa proverenim uljem koje ima preko 20 procenata THC moglo bi da pomogn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Nov 07, 2014 10:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И/или петролеј.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: