Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Ja mislim da je potrebno uraditi kolonoskopiju...
Al' nista nemoj da brines, bise ve uredu, ako Bog da.. ;)



A, ja sam sada bila u posjeti dedi.. I rekao nam je da ima nadimanja i da povraca, ako nesto pojede, odmah povrati.. :/
Pa sad me zanima, da li je to normalno nakon operacije, mislim na povracanje?

Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
pre koliko dana je bila operacija???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Operisam je prosle sedmice, tacno na danasnji dan..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
moja mama 3,4 dana nakon nije jela ni pila, posle su joj davali caj i supu 2 dana a onda nakon toga i krompir pire...bilo joj je muka 3 dana nakon operacije,posle nije...

vidi,prati ako tako bude i sutra porazgovarajte sa lekarom...ne znam sta da kazem, verovatno nije nista,ne boj se....sve je to individualno....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Mozda je sve to i do godina..


On ima visok secer, i masnocu...


Vec 2 - 3 dana povraca, ima nadimanje, i muka mu je...
Nije svaciji organizam isti... Tako da, ja se nadam da ce to brzo proci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
ma hoce sve je to individualno a i do dela creva, koji mu je radjen verovatno.... popricaj sa lekarom da te umiri sutra i BICE SVE UREDU, moras biti pozitivna :D +++++++


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 8:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Eeee..Opet ja.. :(((

Upravo sam primila vijest da deda najvjerovatnije mora ponovo na operaciju, nesto mu nije uredu sa malim crijevima... :((((((((((((((((((((((((((((((
Joooj, sta da radim poludicu! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 10:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Evo i mene .Nema nista novo, tata je u bolnici .Jos uvijek ima dren.Sutra idem kod njega i nadam se da su nalazi konacno gotovi.Marina378 bas mi je zao zbog tvog djeda nadam se da nije nista opasno i da ce to biti u redu.Javljaj nam kako je.Jos samo da kazem sotirku da je moje misljenje bez kolonoskopije ne moze da se ustanovi tumor na debelom crijevu ma koliko taj doktor bio strucan.I obicno poslije kolonoskopije i biopsije se kaze pacijentu da ima tumor malo mi je neprofesionalno da doktor kaze da neko ima tumor bez dokaza.Moj tata nikad nije imao bolove samo krvarenja posle stolice i imao je prolive koji su trajali mjesecima.Prije je imao hemoroide i zbog toga je krvario pa su doktori mislili da su u pitanju i tad hemoroidi.Ali mozda je i bolje reci da je tumor pa da ne bude , nego da zavlace covjeka pa da posle bude kasno.U svakom slucaju sretno.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Hej, opet ja.. Non - stop visim na ovom forumu ne bih li pronalsla slican slucaj....Al' tesko.... Ova neizvjestnost me ubi!
Evo sada su tata i striko bili u bolnici i pricali sa doktorom...Kaze da im se ovo rijetko desava... Stavili su mu neku sondu kroz nos, da bi vratili crijeva u funkciju, a ako ne bude moglo tako, onda ce morati operacijom..Ishod je neizvjestan.. :(

Baks, da te pitam kako ti je tata, je l' se krvarenje bar malo smirilo?

E da: Mom dedi je kolonoskopijom utvrdjeno da ima polipe... Otisao je, uklonio je 1 od dva..To je poslato na analizu..Doktori su ga pozvali, i rekli mu da se pripremi, da bi mu odklonili i taj drugi polip... Dok je lezao u bolnici, dosao je nalaz sa analize polipa..I utvrdjeno je da ima onog gada! -.-' Njega nikad nista nije boljelo.. U bolnicu je otisao sam, sa autom, misleci da ce se vratiti za 2 - 3 dana, kao sto je bilo i prosli put....
On je maltene, otisao zdrav u bolnicu, a kakav ce se vratiti, pitanje je.. :(

Veliki pozz za sve! Srecno! Javite kakva je situacija... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 12:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Hvala marina na pitanju.tati je krvarenje skoro prestalo ali mu jos ne vade dren.To ga uzasno boli ,dren je stavljen gore kod kljucne kosti.Sinoc nije uopste mogao zaspati.Danas je cak i iskljucio telefon nije mogao ni da prica.Nadam se da ce mu sutra izvaditi dren, valjda ce se pretrpiti nekako.Zao mi ga ne mogu ni da spavam da mi je da svane da idem kod njega.A citam da ni tebi nije lako da se brines.Valjda ce Bog dati da bude u redu.Da nije djed dobio zapetljaj crijeva?To je jedna od komplikacija operacije debelog crijeva.Javljaj nam kako je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 12:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Mrtav sam umoran i ne mogu pisati dugo. Uglavnom zelim vam reci samo par stvari, onako ukratko, da ne bude da su bas svi doktori pobegli sa ovog foruma, sto neko rece, a i zaista je lepo videti da saosecate i pomazete se Vi koji se medjusobno ne poznajete, ali delite istu muku :)
Cisto da vas podrzim :)
Uglavnom, vecina stvari koje ste opisali nisu nikakve medicinske egzotike, cak sta vise - tipicne su klinicke slike kako ta bolest izgleda, kako se i kad otkriva i kako se leci.
Tacno ne moze se 100% na osnovu kolonoskopije reci da je nesto rak, pogotovo koji je... Treba potvrditi... Ali prilicno cesto i bez potvrde i bez neke velike dijagnostike vi prilicno sigurno znate o cemu se radi cim vam pacijent udje u ordinaciju i isprica svou pricu. j*** ga za to treba iskustva i vi to ne morate znati ali zato savetujte onima koji se neckaju, a imaju tegoba da idu lekaru sto ranije, da se pregledaju preventivno... Imate prilike videti kako to izgleda kada se nepotrebno ceka.
Apropo Deke... Komplikacije se desavaju... 3-5 dana posle operacije na crevima vraca se pokretljivost creva (peristaltika) - ako se ne vrati ili ponovo prestane (a takvi su opisani simptomi i reakcija lekara sa nazogastricnom sondom i idejom o novoj operaciji) to znaci neki problem. Koji - pa glupo je u to objasnjavati iz ove perspektive.
U svakom slucaju svima vam zelim sve najbolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Da zaboravih napisati a tice se pprice o hemioterapiji - tesko cete hemoterapijom izleciti solidan tumor - kakvi su svi karcinomi i vecina sarkoma. HT je dizajnirana da uspori progresiju bolesti, omoguci pacijent duzi i kvalitetniji zivot... Teorijski moguce je i izlecenje... Ima opisanih slucajeva... Ali...
HT se daje u praxi kod III grupe slucajeva za ove tumore - inoperabilnih slucajeva, slucajeva kada tumor nije odstranjen u celosti ili je nadjeno prisustvo metastaza ili invazija okolnih struktura i slucajeva kada nisu nadjene metastaze ili invazija susednih tkiva ali je na osnovu tipa tumora, stadijuma razvoja, karakteristika malignih celija, lokalne arhitekture tumorskog tkiva i nacina invazije primarnog organa prilicno verovatno da one postoje iako nisu vidjene.
Prvi i osnovni razlog da se HT ne da je - nemogucnost pracenja progresije ili ponasanja osnovne bolesti, bilo da je to zato sto nema dovoljno podataka da se bolest proglasi rasirenom (nema PH verifikovanih meta promena) ili nema tehnickih uslova za dijagnostiku (crko CT, lokani onkolog otisao na godisnji...).
Fora je u tome da HT kosta boga oca, sama po sebi moze ozbiljno da narusi zdravlje, najefikasnija je u najgorim slucajevima dok je kod ranih promena gotovo bez efekta i jednostavno se ne daje preventivno... Adjuvantna HT je nesto drugo...
Ali o tome neki drugi put, sada stvarno laku noc :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 8:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Baks: Super, tati ti ide na bolje, hvala Bogu... Nadam se da ce se bzo opopraviti...
A sto se tice dede, nije zapetljaj crijeva... Nego su mu crijeva prestala sa funkcijom... Doktor sumnja da je karcinom i na tim malim crijevima, i da ako to bude, deda ce umrijeti za manje od dva mjeseca.. :cry: :cry: :cry: :cry:

Sasasa, molila bih Vas da mi objasnite, ako Vam nije mrsko, nesto vise o tome? Zanima me, moze li se to nekako rijesiti i da li je opasno po zivot? :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:10 am
Postovi: 2
sotirko je napisao:
Molim sve za misljenje.

Majci mi je juce ustanovljeno (od doktora koji je odlican dijagnosticar) da ima ~nesto~ na debelom crevu. Imala je simptome zadnjih 7 dana (cesta, retka i krvava stolica) i bolove zadnjoh mesec i po. Posto joj je majka bolovala od iste bolesti pretpostavlja se da je tumor. Uradjen je ultrazvuk abdomena koji je uredan bez promena ostalih organa, kao i tumor marker koji je nagativan. Skener je zakazan za sutra.
Doktor kaze da je to sve u redu, ali da je operacija neminovna, jer on sumnja da je ipak tumor koji se vec duze stvara u organizmu. Sta mozemo da ocekujemo dalje? Da li je ultazvuk dovoljan parametar da se bolest nije prosirila?

Hvala unapred!


E ovako, sad smo stigli sa skenera i ponovnog ultrazvuka :
sve je u redu sem (citiram) jetra je normalne velicine , izodensne strukture, u desnom lobusu diferencira se ovlana formacije velicine 20mm, koja se ponasa po protokolu za hemangiome.
Sve ostalo je u redu sem onoga sto je i sam doktor rekao.

Molim za bliza objasnjenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 13, 2011 1:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
Hemangiomi jetre su najčešći benigni tumori jetre i nalaze se u oko 10% ljudi na rutinskim pregledima. Obično su mali, solitarni, ali su opisani i veliki, multipli (hemangiomatoza jetre). Klinički su asimptomatski, osim ako su veliki pa vrše kompresiju okolnih struktura i organa.

lece se resekcijom...

sasasa aj nam kad ne budes pospan ispricas malo o adjuvantnoj , ima nas vise koje ta prica zanima...hvala ti unapred u ime svih nas i za ovo dosad,malo je doktora na forumu nazalost....

baks,da dren je jako bolan :x ali skinuce ga valjda uskoro? Marina javljaj kako je deka...

pozz i srecno svima, samo pozitivno ++++++


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 48 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: