Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
nisi mogla da nam javis lepse vesti !!! DIVNO... sad ga malo mazite i pazite, da se skroz oporavi i bice deka ko avion...


pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Tralalala, da te pita, je l' tvoja mama morala ici na hemoterapiju ili zracenje...?

Moj deda najvjerovatnije mora.. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
da,da mora i moja majka...to nemoj da te previse opterecuje i zabrinjava , preguracemo mi svi i to... :) MORA...

u mnogim slucajevima kada nije metastaziralo nisu davali ht,pa se posle par godina to vratilo itd itd

moja majka je dobila adjuvantnu 6 meseci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
TRALALALA je napisao:
da,da mora i moja majka...to nemoj da te previse opterecuje i zabrinjava , preguracemo mi svi i to... :) MORA...

u mnogim slucajevima kada nije metastaziralo nisu davali ht,pa se posle par godina to vratilo itd itd

moja majka je dobila adjuvantnu 6 meseci...



Aha, hvala na odgovoru, puno...
Je li joj opala kosa od terapije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 3:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
pocinjemo da primamo 30og maja.... doktori kazu da se prima 5 dana 40ak min traje i onda opet za 20ak dana i tako ukrug 6x...takodje su spomenuli i da nije toliko agresivna pa ne bi trebalo,ALI ako se i to dogodi sta da se radi, s obzirom na ovu podmuklu bolest to je nazalost najmanji problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Pa upravu si...

Al' ja sam strasan pesimista, dedu obozavam, i ovo sve oko njega uzasno podnosim.. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
razumem te....ali pesimizmu nema mesta kad je rec o ovoj bolesti... SAMO pozitivno salite se, provodite vreme zajedno, setajte i sl. i bice to sve ok... bice mucnina i ko zna cega jos verovatno i kod moje majke i kod njega, ALI moramo da se borimo i da ne dozvolimo da prolaze sami kroz to...

svi cemo se potruditi i DATI SVE OD SEBE i bice sve uredu VIDECES...plasimo se naravno, ali cemo strah pretvoriti u velikeeeeeeeeeee kolicine pozitivne energije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Ned Maj 08, 2011 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Slazem se sa tobom.. :D Mogu misliti kako ti je bilo kad si cula.. :/ Jer, majka je to..

Trudicu se, sto vise mogu da budem optimista..Jer, ako me deda vidi ovakvu kakva sam sad, njemu moze biti mnogo gore... :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 11:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Pozdrav svima.Evo da se i ja prikljucim ovoj temi i iznesem svoje iskustvo.Znam kako je kad covjek otkrije da mu neko njegov boluje od ove opake bolesti.Pomoci cu koliko mogu i sve sto vas interesuje pitajte.Prije 3 god. i 3 mjeseca moj otac je operisao tumor na debelom crijevu.Posle operacije je bio jako lose smrsao je 20 kg. ja sam mislila da se nece nikad oporaviti.Jos je imao i ileostomu na stomaku sto ga je psihicki ubijalo(stomu je skinuo 3 mjeseca posle).Ali hvala Bogu poslije mjesec dana se oporavio vratio je svoju kilazu.Polako se vracao normalnom zivotu.Isao je redovno na kontrole i sve je bilo ok.Vratio se i na posao vozio auto,isao na more zivio je kao da nije ni imao tumor.Nikakav problem nije imao do prije par mjeseci.Poceo je iskasljavati krv, u martu na ct-u su mu otkrivena 2 cvorica sto se kasnije uspostavilo da je tumor.On je operisan 6.5 u Kamenici i jos je u bolnici.Sad cekamo nalaz sa patologije pa ce nam doktor reci sta dalje.Ja sam postavljala na raznim forumima pitanja vezana za tumore pluca ali mi niko ne odgovara,zato vam ovo pisem znam kako je kad se covjek suoci sa necim nepoznatim i svaka informacija je dobro dosla a pogotovo od ljudi koji su to prezivjeli.Jos samo da napomenem da sam ja poslije tatine prve operacije pitala doktora da li treba na hemo t. on mi je rekao da ne treba posto u linfnim zlijezdama nisu nadjene celije tumora.Sto je po meni bila greska, mozda da je primio par terapija preventivno ne bi do ovog doslo.Ja znam dosta ljudi koji sa tumorom debelog crijeva zive i po 10 ,12god. inace prognoze znaju biti dobre.Jedan covjek koji je sa mojim tatom operisan isao je prvo na zracenje nije mogao da se operise (morali su prvo da smanje tumor zracenjem)pa su ga onda operisali.U toku operacije mu je ostranjeno slijepo crijevo dio debelog crijeva i dio jetre. Isao je posle na hemo t. on je sad dobro zivi normalno kaze da nema nikakvih problema.Zato vam kazem da uvijek ima nade i da tumor vise ne znaci smrt mislim da je to hronicno oboljenje. Nadam se da sam vam pomogla bar malo.Izvinjavam se sto sam ovako opsirno pisala.I jos nesto ako primijetite bilo kakav simptom :kasalj ili krvarenje ,bol zamaranje gubitak apetita bilo sta sto se nije do tad javljalo vozite ih odmah doktoru bolje je i ako se ponovo javi sto prije otkriti.Od mene toliko.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 4:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
Naravno,Baks... Javi nam o ocu obavezno , kako ce se dalje razvijati situacija....

I moja majka je operisana 30. marta i evo oporavak je ODLICNO prosao, kilazu je vratila na staro... sada cekamo ht, i znam da odvratno zvuci, ALI RAZUMECETE ME drago mi je da ce primiti adjuvantnu ht jer je tako znatno veca sansa da se ova bolest NIKADA VISE NE VRATI... njoj je odstranjeno 15cm d.creva i 5mm promene na jetri,sada su joj organi ,,cisti,,....

znam coveka koji je operisan od istog ovoga,primao ht i zivi 20 god evo bez ikakvih problema :D

JAVI NAM SE OBAVEZNO I DRZIMO VAM PALCEVE,da to sve prodje u najboljem redu.... SAMO HRABRO I POZITIVNO!!! veliki pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
Baks, citam ovo, i ne mogu da vjerujem..Pa da l' je moguce da ga nisu htjeli poslati na ht? :O :/ O, pa kakvi su to doktori... Trebali su to uraditi, preventive radi... :/
Katastrofa!

Zelim mu brz oporavak, da sve prodje u najboljem redu...

Znam kako se sad osjecas...
Moje deda ce ici na ht, al' ja se toga plasim, iako znam da to njemu moze samo pomoci...
A da te pitam, koje ti je tata god.?


Sve najljepse od srca!
I kao sto Tralalala kaze, javi nam se...
Nadam se da ces nam donijeti lijepe vjesti.. Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Evo ja se javljm ponovo.Jutros me tata nazvao i rekao mi da ce danas najvjerovatnije kuci.Jos se samo ceka snimak pluca koji je jutros uradio.Juce je izvadio dren.Bio je presretan a i ja ,jedva sam cekala da dodje kuci. Ali sam se opet bojala malo mi je bilo rano tek je proslo 6 dana od operacije.
Kad su mama i brat otisli po njega dosao je doktor i rekao da ne moze kuci.Da su mu prilikom vadjenja drena ostetili pluca i da moraju ponovo da mu stave dren.Ja nisam mogla da vjerujem kad sam cula.Doktor je rekao da se ne brinemo da se to inace zna ponekad desiti.Ali mene je strah tata kaze da stalno izlazi krv na dren ko zna kad ce to stati.Jos su mu danas stavljali dren bez anestezije kaze da ga je bas bolilo,psihicki mi nije bas dobro.Ali nadam se opet da ce to biti kako treba.Samo covjek mora izdrzati i cekati da vrijeme prodje.Rekli su nam do petka ce biti gotovi nalazi sa patologije.Inace tata ima 59 god.Bas mi je drago sto sa vama mogu podijeliti svoju muku.Malo mi bude lakse kad sve ovo napisem .Ja mislim da ce vasi mama i djed biti u redu.Vecina nas se plasi hemo terapija pa i ja sama.Ali ako nam one mogu pomoci da se gad ne vrati pristacemo i na to.Mislim da je dosta bitno ojacati organizam posle ht.Jer tad i krvna slika oslabi.Ht ima dosta nus pojava ali sve je to prolazno.Ljudski organizam je cudo, sta sve izdrzi.Ali posle se opet oporavi.Treba imati jaku psihu to je bitno da ne pokleknemo ni mi ni nasi bolesni.Veliki pozdrav od mene i zelim vam svu srecu u borbi sa ovim opakim neprijateljem.Pobijedit cemo mi njega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 11:05 pm
Postovi: 24
BAKS je napisao:
Evo ja se javljm ponovo.Jutros me tata nazvao i rekao mi da ce danas najvjerovatnije kuci.Jos se samo ceka snimak pluca koji je jutros uradio.Juce je izvadio dren.Bio je presretan a i ja ,jedva sam cekala da dodje kuci. Ali sam se opet bojala malo mi je bilo rano tek je proslo 6 dana od operacije.
Kad su mama i brat otisli po njega dosao je doktor i rekao da ne moze kuci.Da su mu prilikom vadjenja drena ostetili pluca i da moraju ponovo da mu stave dren.Ja nisam mogla da vjerujem kad sam cula.Doktor je rekao da se ne brinemo da se to inace zna ponekad desiti.Ali mene je strah tata kaze da stalno izlazi krv na dren ko zna kad ce to stati.Jos su mu danas stavljali dren bez anestezije kaze da ga je bas bolilo,psihicki mi nije bas dobro.Ali nadam se opet da ce to biti kako treba.Samo covjek mora izdrzati i cekati da vrijeme prodje.Rekli su nam do petka ce biti gotovi nalazi sa patologije.Inace tata ima 59 god.Bas mi je drago sto sa vama mogu podijeliti svoju muku.Malo mi bude lakse kad sve ovo napisem .Ja mislim da ce vasi mama i djed biti u redu.Vecina nas se plasi hemo terapija pa i ja sama.Ali ako nam one mogu pomoci da se gad ne vrati pristacemo i na to.Mislim da je dosta bitno ojacati organizam posle ht.Jer tad i krvna slika oslabi.Ht ima dosta nus pojava ali sve je to prolazno.Ljudski organizam je cudo, sta sve izdrzi.Ali posle se opet oporavi.Treba imati jaku psihu to je bitno da ne pokleknemo ni mi ni nasi bolesni.Veliki pozdrav od mene i zelim vam svu srecu u borbi sa ovim opakim neprijateljem.Pobijedit cemo mi njega.



Jao, pa ja ne mogu da vjerujem da sam ovo procitala! :O
Kakvi su to doktori? :O
Znam da ti nije ni malo lako, al' probaj naci mir, probaj se smiriti...
I mom dedi je krv non-stop izlazila..Da je isla malo duze, morao bi ici ponovo na operaciju, al' vremenom se smirilo..Tako da ne moj da brines, i tvom tati ce se to brzo smiriti...
Ma tu smo mi.. Ako imas jos nesto da napises, da pitas, slobodno. :)

Slazem se sa tobom..Al' moja psiha je cita nula..Veliki sam panicar i pesimista.. :/

I naravno, javi nam kako je sve proslo... Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 12, 2011 10:10 am
Postovi: 2
Molim sve za misljenje.

Majci mi je juce ustanovljeno (od doktora koji je odlican dijagnosticar) da ima ~nesto~ na debelom crevu. Imala je simptome zadnjih 7 dana (cesta, retka i krvava stolica) i bolove zadnjoh mesec i po. Posto joj je majka bolovala od iste bolesti pretpostavlja se da je tumor. Uradjen je ultrazvuk abdomena koji je uredan bez promena ostalih organa, kao i tumor marker koji je nagativan. Skener je zakazan za sutra.
Doktor kaze da je to sve u redu, ali da je operacija neminovna, jer on sumnja da je ipak tumor koji se vec duze stvara u organizmu. Sta mozemo da ocekujemo dalje? Da li je ultazvuk dovoljan parametar da se bolest nije prosirila?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: RAK DEBELOG CREVA!!!!molim Vas za misljenje
PostPoslato: Čet Maj 12, 2011 11:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
ultrazvuk nije dovoljan,kao ni tumor markeri...i nama nista nije bilo na ultrazvuku,a markeri bili negativni...

pa smo nakon skenera saznali da ima nesto i na VI segmentu jetre,a oko d. creva bio je desni kolon u pitanju... s obzirom na simptome ne radi se o desnom kolonu kod vas, vec nekom drugom delu na netu je objasnjeno po simptomima, koji je deo creva zahvacen.

DACE BOG DA TO SVE BUDE UREDU I SVE OSTALO CISTO, SRECNO!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: