Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Sub Feb 27, 2010 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
TAMARAFT hvala ti puno. Sad mi je zaista puno jasnije.
Majka je zakazana za ponedeljak kod onkologa da izvrsi pretrage za operaciju koja po njemu mora biti sto hitnije.
Hvala svima na pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Sto pre to bolje!

Srecno

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
TAMARAFT jos jednom veliko hvala. Ali ako imate vremena, samo jos da mi objasnite deo koji se odnosi na aksile (za koje znam sta su)?
Tumor markeri su juce odrađeni u Beogradu na jednoj privatnoj klinici i rezultati su: CA=2.8 i CA -15-3 = 7.19 sto je cini mi se (laicki) dobro.
A zamislite, mamografija je rađena pre svega ovoga (pre UZ) i doktor je napisao: N63 (sto je valjda neutvrđeni čvor) a ostatak nalaza je: BI-RADS DD3, LD2!!! Da bi sada (12 sati nakon mamografije), doktor na UZ rekao DD5 (gradacija mi je na zalost sada jasna)!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 12:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
Danijels je napisao:
Nece san na oci!!! Baksuz!!!
Otisao sam od majke za sa kojom sam bio nenormalno vezan, trbuhom za hljebom pre 10 godina u Rep. Srpsku a ona mi je stalno govorila: ''Prebolela sam sto si otisao, ne sikiraj se sine''!
Eto kako je prebolela. Dobila karcinom. Niko mi u porodici nikada koliko svi pamtimo nije imao karcinom!!!
Ubi me savest!

Da, trbuhom za kruhom, mnogi od nas su otisli, i ja sam otisla tako i razbolela se, a tvoja mama nije otisla pa se razbolela..
Ko zna za uzroke ove teske bolesti?...Ja licno mislim da se dobija od sresa i zivota koji nismo u stanju promeniti...

Ne "razbijaj" glavu time Danijel ako ikako mozes, majci tako neces pomoci. Meni su u toj situaciji najvise pomogli oni koji su to mirno prihvatili i ulili mi snagu da se nista strasno nije dogodilo i da postoji sansa u izlecenje ili bar u prezivljavanje narednih nekoliko godina. I ako ne zivis sa majkom telefonskim porukama , pozivima i lepim recima ulepsaces joj zivot...
U momentu kada sam saznala za bolest mislila sam na moje drage ukucane i na sve one poslove koje ne umeju uraditi...odmah sam videla kucu punu prljavog vesa i sudova jer muz i sin ni to ne umeju uraditi...od tada je proslo dve ipo godine, ja sam dobro a oni ni dalje nisu naucili ni kuvati ni prati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Dace Bog SRPKINJA, pa ćeš biti živa i zdrava još najmanje 50 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 1:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ako je u pitanju * UKLONJENO * onda nemam nikakve lepe reci o njemu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 1:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Danijels je napisao:
TAMARAFT jos jednom veliko hvala. Ali ako imate vremena, samo jos da mi objasnite deo koji se odnosi na aksile (za koje znam sta su)?
Tumor markeri su juce odrađeni u Beogradu na jednoj privatnoj klinici i rezultati su: CA=2.8 i CA -15-3 = 7.19 sto je cini mi se (laicki) dobro.
A zamislite, mamografija je rađena pre svega ovoga (pre UZ) i doktor je napisao: N63 (sto je valjda neutvrđeni čvor) a ostatak nalaza je: BI-RADS DD3, LD2!!! Da bi sada (12 sati nakon mamografije), doktor na UZ rekao DD5 (gradacija mi je na zalost sada jasna)!



Tumor markeri su ok, shto ej super vest, znachi da je tumor uhvacen bash u pravo vreme.

E sad, to je ono shto je uvek problem u tumachenju i gledanju nalaza, mamograf i uz nisu iste dijagnostichke procedure, i chak i jedna ista osoba da ih gleda ne bi videla uvek isti nalaz, ali u oba nalaza jesu primecene i utvrdjene promene, gradus se bez biopsije i otvaranja dojke ne moze ni utvrditi 100%, ali i mamograf je pokazao vecu gradaciju u desnoj dojci...uglavnom najbitnije je da se odmah preduzme sve da bi se tumor odstranio. Dobro je shto nisu markeri povisheni, i sto nema infiltracija u limfne zlezde.

Ne ochajavajte, ne stresirajte sebe i ne prenosite nervozu i na majku, dobro je shto je primeceno na vreme, shto sve ide kako treba! A vi uzmite neki preparat za jachanje imuniteta, nema niko nishta od toga da se i vi razboolite sada...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Ned Feb 28, 2010 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Znači u limfnim žlezdama nema ništa.
Hvala Vam TAMARAFT od srca na tumačenju i rečima podrške.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Pon Mar 01, 2010 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
cekaj tamara,nesto mi nije jasno...kaze da se u desnoj aksili nalaze hiper ehogeni lgl promera da 15mm,sta bi mu to doslo?i jos se dodaje da je reaktivno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Promena zivota u tren oka!
PostPoslato: Pon Maj 24, 2010 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 26, 2010 10:26 pm
Postovi: 12
Molim Vas objasnite mi koliko je moguce!
Crne misli i prognoze su se obistinile!
KLINICKA DIJAGNOZA: Tu mammae dex.
OP 29.04.2010. Quadrantectomia mammae dex.cum dissectio axillae dex. Drainage.
HISTOLOSKA DIJAGNOZA:
1. 3465/10: Ca lobulare invasivum gl.mammae, g2, ng2, tumor je promera 14x11x9 mm, pT1c.
2. 3482/10: Sinus histiocytosis, hyalinosis, fibrosis, lipomatosis et hyperplasia follicularis lymphonodorum 0/29.
3. Spoj gornjih kv.
4. Menstrualni status: Postmenopauzna 4 godine
5. CISH: Negativna. ODLUKA: Konzilijarno odluceno da se lecenje nastavi adj HT po CMF protokolu, preko nadleznog onk.dispanzera.
Po zavrsetku hemio terapije uvesti adj hormono th Novladex u duzem vremenskom intervalu.
Takodje sprovesti postop.zracni tretman ostatka desne dojke u nadleznom onk.centru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: