Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
evelina je napisao:
Tata je jutros poceo da krvari iz grla. Odmah su se uputili na ORL kliniku (kao sto im je i receno prilikom otpusta na IORS-u). Krvarenje je u medjuvremenu stalo.

Lekar koji ga je pregledao je rekao:

"Krvarenje je prestalo. Vodite ga kuci. Svejedno je gde ce da iskvari. Da li kod nas ili kod kuce."

Da li nije mozda postojala neka mogucnost da kaze.

"Krvarenje je prestalo. Stanje je stabilizovano. Mozete ga povesti kuci, pa ako se opet nesto desi, vi dodjite."

Da li bi ova druga varijanta predstavljala laganje mog oca i majke? Ne!
Oni su u potpunosti svesni situacije.

Da li bi to bile te cuvene ruzicaste lazi, tetosenje....... koje ovde spominju lekari?
Ne, to bi bilo humano, pristojno, civilizovano!

Mi ne ocekujemo da nam lekari titraju, da nam pricaju ono sto mi zelimo da cujemo, da nas lazu, da nam budu rame za plakanje (i sta je vec sve ovde nalupetano).
Ocekujemo da budu humani, pristojni, civilizovani!

pozz


I zaboravih od pisanja na forumu slaba vajda,ako vam je zasmetalo nacin na koji je to kolega izgovorio to ste trebali njemu da kazete.To je jedini nacin da nesto promenite.
Samo mi Kajalenini prasci igraju pred ocima. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 1:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Draga Evelina, zar ne shvatas da je coveku u belom mantilu zaista svejedno gde ce tvoj otac da iskrvari??? Kao sto je svejedno ovom monstrumu,potpisniku zadnja dva posta ,kada kaze da je "fakat da tvome ocu nece biti bolje" (posto zna,verovatno je gledao u pasulj). Trudi se da ostanes "hladne" glave,veruj mi da nije sramota u ovmo trenutku da malo vise mislis o sebi nego o tvome dragom ocu.Siguran sam da je to i njegova velika zelja.
Primiri se,Nebo ce suditi dela nasa ce nam suditi. Monstrumi tipa ove pomenute dvojice sigurno nece...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Mimika,prosli smo kroz isti ovozemaljski pakao. I ja imam flastera i trodona koje,Bogu hvala nisam ni otvorio,ali i jedno i drugo danas se relativno lako dobijaju i nalaze se na pozitivnoj listi lekova. Pozdrav za tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Zlatibore, za ovo gore imas dve opcije:

a) da kazes da je bila stamparska (jes da je bilo dvaput, ali cemo se napraviti ludi, za opste dobro);

b) da kazes da se neko drugi ulogovao kao ti i podmetnuo ti.

Ako neces nijedno, bojim se da ce, posto je doslo do teze uvrede casti, morati doci do dvoboja. Ja cu, evo, u znak dobre volje, da budem Severov adjutant, da pomognem razbijanju uvrezene podele na "nas" i "njih". Dvoboj se odvija na kakvoj ledini, duva vetar zesci a pozeljan bi bio i sneg (realno nema, ali zamislite - kao da je pa ostalo realno). Svom favoritu u dvoboju dodelite seksi-osobine, nakacite crnu rusku kragnu i malko suzne oci (kao od hladnoce, a i privlacno je kad izgleda ranjiviji). Onog drugog napravite onakvim kakve ne volite - i zavrsite pricu kako vam se svidja...

PS U zavisnosti od ishoda dvoboja, onoj razigranoj prasadi cu jos da se vratim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 4:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Iskreno se plasim da ni prasece zrtve vise ne pomazu. Govorim to posle silnih iskustava sa silnim prasicima i naravno, jos silnijim doktorima! Normalno da ni jedan Dr nije Isus, pa da od njegove reci vaskrsne Lazar, niko to i ne ocekuje, ali na zalost (da li od prasecih mozgova!?) doktori vise uglavnom ne poznaju ni najosnovnije ljudske osobine, o humanosti da ne pricam! Verovatno studirase medicinu da bi pothranili sopstveni ego! I ako nema leka postoji pristojan nacin da se to nekom saopsti.Voleo bih da dobijem nekakav Loto zgoditak,pa da ga prosledim izvesnom Dr, nadajuci se da ce konacno moci da kupi to sto mu nedostaje! Ne pricam za sve,ali na zalost svi znamo da je vecina takva!!!

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 5:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
severus je napisao:
Naravno radi se o jos jednoj zameni teza.Ovde se u stvari ne radi o nikakvom laganju ,masna laz bi bila npr "sve ce se srediti ,sve ce biti u redu iako fakat nece!!!( sto mnogi itekako ocekuju)a ovde o dva nacina na koji se nesto moze saopstiti:Prvom brutalnijem i drugom uljudnijem.
Tako da drugi kada uzmete nesto da pisete potrudite se da pratite tok svesti i drzite se osnovne ideje u izlaganju, a ne ovde podmecete vase podsvesne sadrzaje .I jos se posle nadjete uvredjeni kad ja kazem da lupate gluposti.


Kao prvo, nisam bila prisutna da bih bilo sta rekla.

Kao drugo, da, u pravu ste, izgubila sam se u izlaganju. A ko nebi, s obzirom na situaciju u kojoj sam?!

Kao trece, mnogo je gorcine u vama kada vise nemate nikakvih ograda i obracate se ljudima na ovom forumu na ovaj nacin. Prosipate vasu gorcinu po svima. Bez obzira da su bili ili ne korektni prema vama.

Zaista mi je zao sto je to tako. Vi ste lekar, na nasa pitanja odgovarali ste dobrovoljno. Niko vas nije prisiljavao.

"Prijatelji" imaju odredjenu svrhu. To je nase mesto gde dolazimo po utehu, razmenjujemo savete, informacije. Licno mislim da vam nije mesto ovde. Uostalom i sam naziv "Prijatelji" govori sam za sebe.

Jos jednom, hvala vam sto ste mi odgovarali na moja pitanja. Zaista ste mi pomogli.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 5:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Sta je ovo , jel ovo neka kampanja protiv zlih doktora. Primecujem da kampanju vode oni kojima je neko umro od neizlecive bolesti, znaci proces lecenja je zavrsen letalnim ishodom. Pacijent je usao u terminalni stadijum i tu niko nije mogao da spreci dalji razvoj bolesti. A ne oni kojima je pomoc sada potrebna.

Intresantno je to da tek sada posto se sve to zavrsilo , proces lecenja , dijagnostika, saveti lekara, jurenje veza, gde da se smesti pacijent, ko ce da operise baku ili deku, mamu ili tatu, nastupa period ozlojedjenosti na sve sto nosi beli mantil, te se zdravstveni radnici nazivaju bezdusnicima kojima treba neko da sudi. Bog koji vidi sve odozgo gde ce bozija ruka svakome presuditi. Nevernici koji ne postuju ni sopstvenu zakletvu. Lekari koji nisu Humanisti vec neznam ni ja sta su. Secaju se kako su na kolicima morali sami da prevoze svoje najdraze do druge klinike ili onkoloskog dispanzera, ali se ne secaju da su preko veze ostvarivali prava koja nisu imali u vidu hospitalizacije i u smislu da mama, ili tata legne u neki krevet negde u bolnici iako po zdravstvenom sistemu i indikacijama za hospitalizaciju uopste nisu bili za bolnicko lecenje. Zar je trebalo da doktori budu magarci pa da im na grbacu natovare njihove najmilije i da ih doktori nose od klinike do klinike, a oni da idu pored i prate „magarca” da ne skrene s puta. Zaboravili su sve i doktore koji su operisali i radiologe koji su tumacili nalaze i onkolege koji su dalavi predloge za terapiju. Sve se to zaboravlja i pocinje osudjivanje svega onoga sto su morali da rade, kako bi produzili vek pacijentu i olaksali muke.

Kao da su doktori imali zakonsku obavezu da im izlece najdraze od neizlecive bolesti, kao da su lekari duzni da odmah i po hitnom postupsku sprovedu lecenje bez jasne dijagnostike a neshvataju da lekar ima jos 300 takvih i da ima samo jedan ili dva aparata za zracenje koji rade na nivou cele Srbije i ne gase se 24 sata, (bilo je i takvih trenutaka). Ne shvataju da novi aparat kosta a da zdravstvo nema para da ga kupi ili popravi i da su lekari duzni ponekad da naprave selekciju da onaj ko ima vise sansi da prezivi da mu se pruzi veca sansa i brzi pristup lecenju a da onaj ko ima male sanse da se stavi na listu cekanja. Da onaj ko ima 30 i 40 godina zavredjuve vecu paznju od onoga ko ima 80 godina. Da ponekada i o tome treba voditi racuna pa makar i nezvanicno.

Ne kazem ja da smo svi mi lekari cvecke, i da smo bezgresni ali kao i u svakoj drugoj profesiji i u lekarskoj postoje razliciti ljudi i razlicite cudi, smeta mi sto se stvari generalizuju na celu profesiju. A to nesvesno upravo cine bas oni koji su izgubili najdraze i oni kojim a je posvecena najveca paznja od strane lekara. Pa onaj ko ne uplacuje tercijalnu zdravstvenu zastitu u Americi moze da se slika bez love. Ljudi su tamo bezdusni, ovde jos uvek postoji medjusobna humanost i solidarnost, koliko toliko.

Davno pre jedno desetak godina, mom drugu je umrala majka od karcinoma grlica, bolest se razvila i nije je mogao niko spasiti. Posle svih peripetija u zdravstvu primetio sam da me on nekako drugacije gleda, rekao bih da me covek mrzi iako smo bili jako bliski. Ja nisam imao tada nikakvog udela u lecenju njegove majke ali ipak, sobzirom da pripadam toj profesiji tj da nosim beli mantil covek me je bukvalno gledao sa prezirom. Tada mi nije bilo jasno zbog cega, ali sada jako dobro razumem tu vrstu revolta, mrznje i prezira koju vidim da postoji i kod pojedinih clanova foruma.

Zasto je to tako? Pa zato sto je to u ljudskoj prirodi,zato sto je to normalna psiholoska reakcija posle gubitka, zato sto je potreban dezurni krivac. Potrebno je nesto negativno sto ce nadomestiti tugu zbog gubitka najdraze osobe, potrebne su zle sestre, surovi doktori koji traze novac za svoje usluge dok covek umire, potrebno je naci oprevdanje za letalni ihsod i gubitak koji su pretrpeli. Bol za izgubljenim prijateljem, bracnim drugom se bolje podnosi ako se nadje neki krivac na kog ce se sve svaliti, da se potrazi neka vrsta utehe u losem osoblju, nestrucnim doktorima, zlim medicinskim sestrama, losem zdravstvenom sistemu, potrebno je da se rane i bol konsoliduju svaljivanjem krivice gde su oni sa gubitkom na jednoj strani a oni zli doktori na drugoj, i ja to razumem. To je ljudski i prirodno, ali molim vas bar napravite selekciju, nemojte svoj negativizam prazniti na ljudima koji vam pomazu i koji nisu ucestvovali u lecenju vasih najdrazih , nemojte se prazniti i olaksavati nad ljudima koji ovde na forumu nemaju nikakvog udela u lecenju , vec samo daju savete i pomazu ostalima sa slicnim problemima koje ste imali i vi, imformisu ih u kom pravcu da deluju, sta da rade.
Takvi ljudi nisu krivi za vase licne tragedije i ne zasluzuju ovakvu vrstu diskusije.
Mozda vam lekari u KCS i drugim klinikama i bolnicama nisu pomogli onoliko koliko ste ocekivali , mozda su bili neljubazni, mozda sestre nisu bile na visini zadatka, ali svakako je odradjeno nesto sto je vasem najmilijem produzilo zivot, dat je savet, kako spreciti bol, odredjena je terapija, ukljuceni skupi citostatici uradjeno je bar nesto na lecenju onoliko koliko se moglo u datoj situaciji. Molim vas pokazite malo respecta prema tim ljudima koji su ipak lecili vase najdraze i trudili se da im produze zivotni vek onoliko koliko je bilo moguce. Ako su u tome uspeli bar za jedan dan oni zasluzuju postovanje.
Ako ovo uzmete kao referentnu tacku, sve ostalo , sve negativnosti i nesavrsenost zdravstvenog sistema(a on nigde nije savrsen) su nistavni u odnosu na rezultat a to je produzetak zivota i povecanje stope prezivljavanja onog ko boluje od neizlecive bolesti.
Tako da je diskusija na ovu temu potpuno bezpredmetna i bazirana na psiholoskoj reakciji onihkoji su izgubili nekog a ne na stvarnim cinjenicama

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
zlatiborac je napisao:
Draga Evelina, zar ne shvatas da je coveku u belom mantilu zaista svejedno gde ce tvoj otac da iskrvari??? Kao sto je svejedno ovom monstrumu,potpisniku zadnja dva posta ,kada kaze da je "fakat da tvome ocu nece biti bolje" (posto zna,verovatno je gledao u pasulj). Trudi se da ostanes "hladne" glave,veruj mi da nije sramota u ovmo trenutku da malo vise mislis o sebi nego o tvome dragom ocu.Siguran sam da je to i njegova velika zelja.
Primiri se,Nebo ce suditi dela nasa ce nam suditi. Monstrumi tipa ove pomenute dvojice sigurno nece...


Glupostima nikad kraja.......gospodine sveznalico molim vas da nam predocite perspektive u lecenje pacijenta kome je po heteroanamnezi njegove cerke :"Jezik kompletno infiltrovan karcinomskim tkivom i ispunjava usnu duplju,koji je kahektican jer mesecima ne moze da se normalno hrani,nutritivno i energetski pothranjen verovatno anemican i dehidriran",sta da radimo takvom pacijentu??HT sa 5 citostatika,RT,TSCH ili neka mozda magicna trava sa Zlatibora??On je samo za palijativno zbrinjavanje,ako uopste znate sta to znaci.Ovo su takve gluposti za koje je onaj gilbert supergenije.Tako za vas na paradi usi"Dumbo XXXL" da se njima pokrijete,a ako nema pametnija posla ,onda nemojte ni da pisete ovakve,gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 5:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Tako da je diskusija na ovu temu potpuno bezpredmetna i bazirana na psiholoskoj reakciji onihkoji su izgubili nekog a ne na stvarnim cinjenicama
Evo da Vas odmah demantujem,ja nisam izgubila nikog, moj otac je posle operacije odlicno.Proslo je godinu dana, od recidiva ni traga ni glasa.Ne odnose se nasi postovi samo na lekare koji prate onkoloske pacijente.Generalno cela bransa je takva kardiolog,pulmolog,pedijatar,ginekolog.Mnogo ste bre cudni ljudi.Sad ste od nas nekoliko ovde napravili psihijatriske slucajeve i neurotike koji lupaju bez veze, ali bilo kog obicnog coveka da pitate reci ce Vam isto sto i mi.To da li neko uzima pare ili ne, svi znamo da takvih slucajeva ima, valjda ste i vi svesni toga, nije tema ovog razgovora.Meni licno niko nije trazio pare ( izuzev dr.Man.....), sama sam dala onome kome sam htela i koliko sam htela i molim lepo, nemam ja tu sta kome da se pravdam. Pa ministar Tomica je primio grupu zena koje su prosle golgotu posle porodjaja, pa zar su i one lude? I meni su se cuda desavala za vreme obe trudnoce i oba porodjaja,al o tom tek ne mogu da pricam.Napad je najbolja odbrana to je svima poznato ali ne mogu da shvatim da Vama zaista nije jasna poenta ovog naseg preklapanja?
Dr.Severus, drago mi je sto ste sa nama, ali da li mozete kad ste na forumu PRIJATELJI da budete prijatelj a ne lekar?
Pritom doktore, nadam se da ste neki mladji lekar, jer kad se sve mi preobucemo u sobarice, trebace Vam kondicije!

Eveli, drzi se! Tu smo svi za tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 6:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Ama ja napisah,ali i potpisah! Nisam trazio savet,jer je sad malo mnogo kasno. Javih se prijateljima u zamenu za kakvu-takvu utehu. I nadjoh! Meni ne treba krivac. Mom ocu je trebala dijagnoza! Ne kazem da bi bio izlecen,ali od marta cekase popravku gastroskopa,a za to vreme tvrdise-cirevi!!! Ne prozivam. Skoro trideset godina zivim sa medicinskim radnikom. Nemam prava da prozivam.Ali prozivaju se sami. Da li je to ljudska narav? Nema starog roditelja,samo postoje zdrav ili bolestan.Zasto se neko nadje uvredjen,ako nije prozvan? Ovo nije medicinski kruzok,po star sam da studiram medicinu,ali o ljudskosti i humanosti bih mogao mnogima da predajem,pa shvatite kako hocete! Trazio sam i na ovom forumu nasao prijatelje. Nismo inkvizitori,vec samo svedoci.To sto znamo i osecamo treba nekom i da kazemo.Biramo prijatelje,oni nas razumeju.Oni koji nece da razumeju-nisu medju prijateljima!Ne treba mi rame za plakanje.Nisam trazio vezu,ali mozda za to nije islo.Verovao sam i ja kao nekad u stafetu. Medjutim,ja sam ipak iz rezervnog tima.

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Sto rece Mimika, da se malo ukljucim a ne da samo "voajerisem"... Stalno pratim ovaj forum, posebno onkologiju, a posebno prijatelje, tugujem i radujem se sa vama. Mojoj majci se tumor prosirio na drugu dojku, ukinuli su joj hemo terapiju Taxola a dobila je hormono terapiju Arimidex kao terapija odrzavanja uz zracnu terapiju. To "terapija odrzavanja", samo se nadam da to ne znaci, ne smem ni da izgovorim... Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 7:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Lele,nema me samo par sati,a vi se raspisali k'o ludi.
Kao prvo,ova dvojica,što se potpisuju sa severus i bogi,nekako mi ne liče ni na najgora izdanja ljekara.Jer,da su to za šta se izdaju,pokazali bi malo više poštovanja.
Drugo,molim vas sve da ignorišete sve negativne napise i da se ubuduće ponašamo kao da nisu ni napisani.Mi znamo zašto smo tu,ja znam da mi je uz vas mnogo lakše ,nastavljam sa dopisivanjem,a kome se ne dopada,neka ne čita.
Eveli,već sam ti rekla šta mislim ,budi jaka,mi smo prekaljene.
Kat,nije Tauer.Zlatiborac,ima li snijega?Kod nas naveče ziiiiiima.
Ljudi,idem u šetnju,pa se ‚‚čujemo‚‚možda kasnije,a ,možda sutra.Budite fini i mislite pozitivno.Ljubac svima(skoro svima).

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 8:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Duva li sa Cetinja?

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Dragi moji da zaboravimo ovo danas,inace ce ovo postati zaista ,Kafanica,sudnica,ludnica.
Da londonski kafic u Tivtu se ne zove Big-Ben?Koja recenica ,koji srpski jezik,mrzi me da je popravljam.
Pun mesec je na pomolu.
Volite se ljudi.Draga Eveli ,svi smo uz tebe.
:lol: pozz.

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Postovani g.dine Bogi! Zaista je neeticki (pogotovo ako ste lekar),bezdusno a u krajnjoj liniji jedna velika laz da je kancer neizleciva bolest. Ta neistina pogotovo dobija na tezini jer je izgovorena ovde,pred ljudima koji se bore za svoje zivote i koji traze slamku spasa. Mojoj baki po ocu je dijagnostikovan kancer debelog creva sa metastazama na jetri. Bilo je to 1973. Baka se upokojila 2002...Od starosti...Ne bih da trosim vreme i da navodim jos dosta slucajeva za koje znam...
Privilegiju da nose stafetu (kad smo se vec uhvatili nje) imali su u moje vreme djaci generacije. Medju njima sam bio i ja. Kasnije sam zavrsio i vise i visoke skole,stekao mnoga znanja ovoga sveta. Steceno znanje i razna iskustva naravno su doprineli da shvatim prirodu ove bolesti. Ja zaista ni od koga nisam trazio carobni stapic jer sve vreme svestan i psihicki uravnotezen,znao sam da on ne postoji. Cinjenicom da sam branio i (odbranio) dostojanstvo bolesnika (u ovom slucaju moje majke) smatram da zaista nisam trazio mnogo od lekara i od "lekara". Samo to,nista vise! Mislio sam da ih je neko ucio tome u tim njihovim skolama ali grdno sam se prevario. Ocigledno je da su se i po tim skolama setali prasici sa sve jabukom u ustima. I sad "neko" koga je taj sistem daje sebi za pravo da prica,mozete misliti,o americkom zdravstvenom sistemu!!! Taj isti neko je Ameriku video samo na razglednicama a na razglednicama ne pise da u americkom zdravstvenom sistemu gde vlada velika konkurencija drzavnih i privatnih klinika,gde pacijent o trosku osiguranja moze da bira gde ce se leciti,NEMA PRASICA! Taj "neko" koji se usudio da pomene daleku nam Ameriku sa svojim znanjem i moralnim vrlinama verovatno bi dogurao do portira u nekoj mesnoj seoskoj ambulanti i tu bi mogao do mile volje da upali racunar i svoje "znanje" prosipa po forumima vredjajuci pri tom ljude koji se bore za svoj zivot. I to sa sve pseudonimom.
Kada sam shvatio da je voljom Svevisnjeg vreme da se moja majka preseli na neko,sigurno lepse mesto,oglusio sam se o pozive lekara i "lekara",te najblizih prijatelja i srodnika da je odvezemo u bolnicu. Sklopila je oci na svom krevetu,ispod Slavske ikone,sa upaljenom Svecom,u drustvu najblizih i svestenika. Da je na svoj put otisla iz "bolnice",sa kreveta koji mirise na ustajalu mokracu,u drustvu Onih koji se u njenom slucaju bave samo statistikom a ciji moral i etika mirisu na malopre pomenuti dusek,nikad u zivotu to sebi ne bi oprostio!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: