Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 1:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
A imam i modus kad zovu telefonom kazem:[(sapatom)kad je neko ko mi ne odgovara)] ej on sad spava 'ajde zvacu vas kad mu bude dobro.A to je naravno neznam kad.

Znam to sa narodom je muka cak i sa najrodjenijima a kamoli sa nekima koji vam nisu bili u kuci godinama.

Zamislite vi ste bolesni i dodje vam drugarica koju niste videli 10 godina sa ocima punim brige.Pa sta biste pomislili, nego, ja sam gotov nema mi spasa.E za njih sam ja tu strategiju smislila.Rekla sam svekrvi da cu biti rigorozna po pitanju poseta te da se ne cudi ako se neko naljuti jer ko je moj dobar prijatelj on mi nece zameriti (njih primam jer sam napravila odabir ko zna da se ponasa) a ko zameri on mi znaci nije prijatelj i njegovo me misljenje ne zanima.Uostalom to radim za dobro njenog sina a ne iz hira.
Da biste mi verovali recicu da su mi najveci problem moji roditelji koji mog muza nenormalno vole.Dodju i onda mama:kako si,.... el si dobro,....dace Bog valjda,evo bre taj i taj isto tako.......i gusi,gusi.Kazem joj nasamo da to ne radi ali ne vredi sve nesto unjka, pa sve kao kroz neke oborene obrve prica a moj otac sedi i guta neke knedle.Dodju i ja onda kratim pogledima posete kao ocima prema vratima.Ili kazem idite sad malo kod prijatelja.

Ne vredi ljudi za ovakvu borbu potrebno je snage vise nego sto ima jedan covek potreban je ceo tim ljudi.

Razmisljala sam:

1.Nabavka uputa za specijalistu urologa, pa kod urologa za BG,nalog za sanitetsko vozilo,pa nalog za diskove kese,zvati terensku sluzbu za KKS, urin, jer svaka dva tri dana nesto od gore navedenog treba.
2.Ici u apoteku po:urokese,diskove,alkohol,povidon jod,dilofen, bedoksin,gvozdje,folan svaka tri cetiri dana neko treba.
3.Juri hiljadu i jedan papir za penziju te za tudju negu pogubili papire kopiraj druge,nosi.
4.Spremaj za odlazak u BG
A nabavka i priprema hrane,(posebne)pranje vesa zbog cestih infekcija a dete sklono infekcijama i da ne pominjem.
Pa da nas ima 10 ne bi bilo dovoljno.
Na moju veliku ne/srecu roditelji mog muza zive u istom dvoristu tako da je njihova pomoc veoma vazna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 2:11 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Nasmejala si me za roditelje jer je moja majka ista.

Skoro sam zval a i Hitnu pomoc zbog nje, inace zivim sa mojim roditeljima.
Do skoro je bilo: grickanje usne, kada ja prolazim silni uzdasi, grickanje ruke, suze kad god pogleda unuce i dok jedan dan nisam pukla. Vrhunac je bio kad je plakala pred unukom posle naaseg razgovora
Dovoljno mi je sto vodim racuna o detetu ne trebas mi jos i ti i da se potresam oko tebe i tvog "huktanja".
Sada je vec bolja situacija, smirila se i nastavljamo dalje, necu da dete bilo sta oseti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pozdrav
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ove "stvari" koje mi razmenjujemo, nekom, verovatno,deluju nevazne medjutim veoma su bitne.U razvijenim zemljama, postoje savetovalista za cele porodice i ne samo za pacijente sa karcinomom vec i za odvikavanja od alkohola,droge udruzenje razvedinih itd.A mi moramo sami da se snalazimo.Sreca nasa sto smo "nebeski narod".
Pozdrav tebi Duska i (pretpostavljam) Stefi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 8:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Pa tu smo da se uzajamno pomazamo pa makar i na ovaj nacin.
A kod psih smo jednom cekali od17 dosli na red u 22h pa mozes misliti kakav je Stefan bio za saradnju, jedva je gledao na oci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 12:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
@Duska
Evo da malo podignemo ovu nasu temu precice nam na drugu stranu nema bre nikog to se za praznike prejelo i prepilo pa ne moze za racunar da sedne.
Kazi mi da li ima Stefa ima neko drustvo iz skole ili ulice da ga posecuju i igraju se s njim? Trudi se molim te da se ponasas, kao sto sam pisala, kao da ima malo veci grip znaci sto normalnije, tesko je ali moras ti to vec i sama znas, al' ja evo da ti kazem, lepo je kad neko potvrdi i ono sto vec sami znamo.A i da malo podignemo topic :lol: :D :) :P :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 8:52 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Pa sad je zimski raspust i svi su se negde rastrkali, ali smo i mi malo skitali tako da nam je vreme prolazilo. Seta se jos malo kod mame, malo kod tate.

Sto se tice drugara slabo, jedan drugar koji je blizu i snjim se druzi i ima "drugaricu" koja sedi s njim u klupi i bas se gotive. Problem sa Stefom je i centar za ravnotezu (+ hemipareza desne strane), pa moram da ga drzim za ruku kada hoda i sad nesto sto ne znam ni sama da objasnim??????

Negde oko NG primetim da je postao stabilniji, ne sad da hoda "normalno" kao mi ali kakav je bio vidno poboljsanje. I nista mi nije jasno? Cak sta vise ne pratim ga po stanu uopste, odusevljeni smo idajemo mu veliku podrsku.

Sada objasni odakle ta promena, inace ne prima nikakve terapije niti pije lekove.????

U stvari srecna sam zbog toga ma bilo koji razlog bio a vidim da je i on slobodniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Alo gde ste?
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 6:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Hiljadu mu carapica! Ja bih samo da potsetim radni i neradni narod da je danas 12. januar. Alo ljudi, sta ste vi sve spojili? Novu godinu i 1. maj?

Realno gledano poprilicno je tesko voditi konverzaciju sa samim sobom (a tada se vise i ne zove konverzacija, a ako jeste tada bi vec trebalo potraziti pomoc na podforumu "psihijatrija", koji je doduse zakljucan, ali vredi pokucati i na zatvorena vrata).

Ako cekate da prodje i docek Srpske, ajde da vas ne gnjavim do utorka!

I vratite se svi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 10:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
@Evelina
joj sto sam pokupila ovu foru sa b92@ovaj @ onaj @hm :lol:
Pa moja firma je otisla u stecaj pa sam trenutno "slobodnjak"
na birou na materijalnoj nadoknadi 6 meseci po 10.000 i danas
sam bila na razgovoru za posao a ne da mi se ne radi to je bruka.Ova
zima mi je vec preduga i da uspavali smo se svi od ica i pica.
A to da spojimo sve do prvog maja tu smo prvaci.
"Nebeski narod" sta da ti kazem.

@Duska ne pitaj se nista to za Stefu veruj u cuda i cuda ce se desiti.

"Bog nam salje cuda svaki dan samo treba istrenirati oci da ih vidimo."

Moj muz juce i danas setao malo po dvoristu.Otisao do naseg sina
(imamo radnju u sklopu kuce igraonica,prodaja i servis racunara,proslave decijih rodjenadana, te kafic,nista pompezno stotinak kvadrata u sirem centru) na kafu. Dete (25g.) kad ga je videlo samo sto se nije slogiralo.


I prica mi posle sin.Kaze: mama,tata ulazi, ja samo sto se nisam slogirao.
I kaze:Taki, (tako mu tepa) 'de si bre, kaze: ja kao normalno mi je a odusevio se.E sad, moram da objasnim svekru i svekrvi da se ne odusevljavaju preterano jer ispada-Jao vidi ti ustao a mi mislili da neces.
I oni kao moraju "polunormalno" da se ponasaju.
Ma muke zive.
Tako da Duska, potpuno razumem kako ti je, treba biti maher pa nauciti sve "cake" oko ponasanja.Dozirati ga na kasicicu.

Evelina je na srecu/zalost s druge strane ove price.

Na srecu jer nije dete u pitanju a na zalost sto je ona.

Mislim da bi i psihologu bilo tesko da ovu pricu objasni usmeno a kamoli meni koja nisam psiholog pismeno.
Ovo je za psiholoske radionice tipa "anonymous cancer viktim" neznam da li se tako pise ali tako nekako (anonimne zrtve raka) :oops:

Ako je neko shvatio sta je pisac hteo da kaze neka mi se javi. :(
Gledamo se kad prodju praznici :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Drage moje,

Celu tu pricu sam apsolvirala jos pre 20-ak godina, kad mi se mama razbolela od raka dojke - samo sam jedan dan razjurila sve iz kuce, jer mi se smucilo da slusam kako 'zaova jetrve kuminog devera ima komsinicu koja se razbolela od iste, ma ISTACKE stvari, i juce joj jeli zito za 40 dana', ili (varijacija) je ta ista osoba isla kod Pere Travara/Zike Bioenergeticara/Kineza Cudotvorca/Rusa Sa Nekom Cudnom Spravom/dopisi i, cudnim cudom - ozdravila!!!

Zatim, tu si bila i sikaniranja, tipa - ma nije valjda da TO (najcesce - meso, ali u igri su i povrce, voce, vitamini, prim.aut.) jedes/pijes, NISTA to ne valja, to ce da ti napravi jos gore, eno Marko/Pera/Perinica je to jeo/la, pa umro/la!!!

I, na kraju se islo dotle da su se zgrazavali sto zena ide u bioskop ili kod frizera - kako, pa ti si bolesna, tvoje je da lezis kod kuce i (valjda) cekas najgore, a ne da svrljas okolo!


...e onda sam ja siznula i rasterala sve to...





...i mnogo mi bilo milo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ma bravo oldtimer!!!!!!!!
boljeg posta nisam skoro procitala sve ste shvatile dage moje "sapatnice".
Znaci (ko je citao "Kajalenin" omiljeni sajt cancertutor)stvari stoje upravo tako.
To je jedna (mislim na zlocudni tumor) sistemska bolest za koju nikada nece biti izmisljen JEDAN lek vec se lecenje sastoji od niza lecenja.Korak po korak, te tamo kaze jos:
Zamislite bolest u telu kao pozar u kuci.
Moze da zahvati deo,nekoliko delova ili vecinu kuce.
Kolikogod da zahvati moramo gasiti.
E sad zvali smo vatrogasce ali cemo i sami pokusati makar crevom za zalivanje cveca ili kofom ako treba.
Bitno je i vatrogasci (lekari) kad dodju da ne upere prejak mlaz vode
(hemo/radio teapija) pa nacine vecu stetu vodom nego sto je vatra nanela.
Kuce (ljudi ) postoje od raznih materijala.Kuce od drveta brze gore,starije kuce brze gore, kuce od betona celika sporije gore zavisi kakva je stolarija temelji te podovi itd,(da vas ne zilavim)
Znaci koliki god je pozar u nasoj kuci mi cemo je gasiti kako god znamo i umemo nedajuci da nas zahvati panika koja moze samo da nam odmogne.
Kad se pozar ugasi predstoji sredjivanje garezi (posle hemo/radio terapije izumrle kac. celije +hemozagadjenje,ciscenje jetre).
Moramo razmisljati i o obnovi kuce.(imuni sistem)
Svako bi svoju kucu zidao sve i da je do temelja izgorela jel' da?

Nadam se da mi oni koji znaju perfektno engleski nece zameriti ali poenta je ta.Postoje mnoge poucne i zanimljive stvari na cancer tutoru ko je u mogucnosti neka cita sam a ko ne, skinite odstampajte pa dajte nekom ko zna engleski da prevede a ja cu ako vas zanima, pomalo pisati :o :-? :x :( .
Mnogooooooooo ima za ovaj forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
"Kajalenin" omiljeni sajt cancertutor

Ma sta omiljeni - to ja pisala :P Saaaalim se, naravno...

Kako Bobanuska opisa ovo za pozar, bolje no tamo sto pise, bas onako, literarno :D A cancertutor je jedno takvo more informacija da cak i ja, koja ga stalno otvaram i dopunjujem znanja, dodjem u situaciju da kao da prvi put cujem za nesto sto tamo lepo pise. Tako mi pre neki dan neki likovi pomenuse izvesnog dr. Golda i izvestan preparat cije se ime zavrsava na "sulfat" - ja rekoh da ne mogu da verujem da ima nesto za sta ja ne znam :wink: - nepoznato mi bese bilo sta u vezi sa sumporom... Kad otvorim Tutora, a ono ima, naravno, fino popisano, al nije za moj slucaj, pa ga ga zato nisam citala detaljnije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Dragi moji.
Slava Bogu na visini,mir na zemlji,dobra volja medju ljudima.
Hristos se rodi
Kajalena me pretekla.Pisala sam poruku i otisla sa kompa. nesto da zavrsim i nastavila sa pisanjem i poruka nije otisla.Nisam Kaj poslusala ,pa da je sev.E tako danas od mene.A raspisala sam se.
Sada samo da vas pozdravim.Prizemila sam se u zemlju Srbiju,na jedvite jade.Led bio na pisti,aerodrom zatvoren,kruzili smo nad nasim lepim belim gradom i zavrsili u Skoplju.
Posle me docekala poledica i kaljuga.
Svako dobro vam zelim :lol:
p.s.kada mi se javi inspiracija ,pisacu opet na teme koje se vrte ovde nekoliko dana pozz. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ina neka latinska lekarska bolje ne ciniti nista nego naskoditi.
E cancertutor se malo bas ne slaze s tim.
Primer:covek se davi
Vi pored sebe na obali imate povecu granu.Imate opciju

a) da nesrecnika pustite da se udavi
b) da mu bacite granu i rizikujete da ga pogodite u glavu

kad bi lekar razmisljao po toj latinskoj bolje da nista ne ucini nego da ubije jadnika.
kad je neko nas u pitanju iz petnih zila cemo se truditi da granu sto lepse
bacimo i uopste necemo ni pomisliti da mozemo da ga povredimo.
ostaje varijanta da zaista mozemo da ga pogodimo u glavu,pa kako sad?!?!!!???? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Procenti
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
bobanusko,

U drugoj varijanti covek ima sanse 50 % da ostane ziv, a u prvoj varijanti ima 100% sansi da se udavi!

Donosenje odluka koje se odnose na nase i na zdravlje nama dragih osoba, koje nisu u stanju da odluku donesu samostalno, je izuzetno tesko.

Tesko je biti sudija, ali ako pravilno ne izvazemo prednosti i nedostatke i ako ne sakupimo hrabrost da donesemo konacnu odluku, lako se moze desiti da postanemo dzelat.

Ja sam svoju odluku donela lako. Cinjenica je da sam bila uzasnuta svime sto me ceka, ali zahvaljujuci pozitivnom stavu profesora koji me je operisao, ja sam odlucila da izdrzim sve neprijatnosti hemo terapije i da se borim.
Ali, zaista ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim kako bih odlucila kada bi se moja odluka odnosila na dete.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 1:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 1:12 pm
Postovi: 1
Lokacija: bosna i hercegovina
drage moje.....

ni sama ne znam odkle bih pocela,ali ovi prijatelji su prava stvar!!!Pozdravljam sve vas kao i ovaj post!

moja je prica malo drugacija od vase,jer sam ja bitku izgubila...moja mama je imala karcinom dojke sa meta promjenama na kostima,pa onda to krene,pluca,jetra...mozak...i kraj....

sve sto sam procitala sam isto tako prosla,od glupih izjava doktora i jos "pametenijih" sestara,do borbe sa samom sobom kako se ponasati u kcui plakati ili se ponasati kao da se nista ne desava...i ja izaberem ovo drugo!I na sve izjave i "savjete" doktora ,preuzmeme stavri u svoje ruke...

neka od vas je trazila AREDIU-to je cisto nadomjestak minerala i vitamina za kosti;Moj savjet,ako vas suprug ima meta promjene na kostima,trazite od doktora da mu ukljuce tablete BONDRONAT ( mozda jedina prava stvar koju je medicina "Izbacila"...naime,ne moze nazalost unistiti bolest,ali unistava bolove,koji su nazalost stalno prisutni;Druga vrsta lijeka je ZOMETA-slicno kao i Bondronat,ali se daje pacijentima u zavisnosti o vrsti karcinom,tj.koji lijek ce organizam sam prihvatiti...u principu djelujeu isto s tim da je Bondronat jos jos bolji,ako ga nema u Srbiji( a trebalo bi da ima),proizveden je u Rocheu-Svicarska....

mozda je glupu sto ja ovo sve pisem,ali bila bih sretbna da sam prije godinu dana imala prijatelje kojima bih mogla reci sta osjecam i kada placem da bar malo zna o cemu pricam.....

tek sam danas naisla na ovajk forum,a prosla sam dosta toga...

ako bilo ko ima volje da samnom kontaktira,molim vas javite se...dosta bioenergicara,travara,doktora,alternativaca...sam upoznala sirom evrope,mozda nekome nesto mogu pomoci...

a upravo se spremam da osnujem udruzenje za borbu protiv raka-s glavim ciljem da se omoguci pacijentima da se doktori prema njima ponasaju kao prema LJUDIMA (npr. prof.onkoligije drzi meni i mojoj porodici (pred mojom mamom kojoj je bilo49 god i nazalost,dosrta je znala o medicini kao i karcinomu,prwedavanje o markerima-tipa glavni pokazetelj o uznapredovalosti bolesti....a,onda taj ista prof. posalje licno moju mamu po marker koji je bio i preko 1000(normala do 30) i kada vidi sok na licu -njen odgovor je pa zar si ti slabic,te cifre nista ne znace,to je radi nase statistike....))

da ne duljim vise....

ako kome treba kakv savjet za karcinom pluca,jetre...a da se tice alternativne medicine neka se javi....za pomoc postoje prijatelji

_________________
samo ozdravi mi ti...to je sve sto sam od neba trazila.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: