Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Moj muz zbog cestog mokrenja ode na kontrolu.
Upala prostate.Ispi grdne antibiotike i nikako bolje.
Na cistoskopskom pregledu pronadjose mu tumor.
Zakazana operacija u BG,dva meseca je cekao,dva mesecq je poske toga lezao u BG,za to vreme ga tri puta vracali kuci.
Operisan,besika je morala da se odstrani u potpunosti jer je tumor
bio na vratu besike.Sve je dobro psihicki i fizicki podneo.
Krecu bolovi u ledjima.
Na par kontrola se zalio na njih.
Lekar mu rece doslovce ovako:ajde spaso sam ti zivot a ti se zalis na bol u ledjima.Trazili smo patohistoloski nalaz.Lekar kuca u drvo kaze nije najgore.Kad su bolovi postali nesnosni i kad lekovi tipa nimulid,diklofenak itd, vise nisu pomagali krecemo ponovo za BG.
Lekar nije tu,na kongresu u Becu.
Pitam ko ga menja pobogu GOSPODJO, kaze mi glavna sestra ko ce da menja nacelnika.
Sledeci put samo sto je izasao.
Najzad ga posle nedelja i nedelja izgubljenog vremena nalazimo.
Salje nas na konzilijum.
Na konzilijumu traze patohistoloski nalaz.Kazem da ga nismo ni dobili i tada sestra donosi taj FAMOZNI papir na kome pise karcinom i bla,bla da ne trazim sad III stadijum.Moju muz tada sedi u invalidskim kolicima, ne moze da stoji.
Onda traze skener.
Pa na sledecem konzilijumu scintigram.
Vreme ode.
U sredu smo mu dali parastos pola godine.
Da li je moralo tako.
Hajde da verujem da je bolest neizleciva ali da li je jadan mogao jos malo da bude medju nama i da li je moralo sve tako da se zavrsi.
To se stalno pitam u ovim besanim nocima.
Mnogo sam ga volela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Juce mojoj komsinici umro otac u 74 godini.
Ustao trazio kafu i samo se preturi na krevet.
Otisla sam da joj izjavim saucesce i posle duzeg razgovora svi
smo se slozili u jednom:
Takvu smrt svako samo pozeleti moze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Na protiv-ne ljutim se.Iskreno i ja tako mislim,ali ono : Nada poslednja umire.Grize me savest,mislim da je trebalo da intervenisem,da jurim,pritiskam,dosadjujem i ko zna sta jos! Baka je umrla pre devet godina,posle dve ne daj Boze,godine! Ipak,prateci forume sve mi se cini da je nesto moglo da se izmeni,ko zna!

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
bobans1983 je napisao:
Juce mojoj komsinici umro otac u 74 godini.
Ustao trazio kafu i samo se preturi na krevet.
Otisla sam da joj izjavim saucesce i posle duzeg razgovora svi
smo se slozili u jednom:
Takvu smrt svako samo pozeleti moze.

I lepe godine, i bez mucenja.Kad bih mogla da biram to bih izabrala za sebe.Al kazu genetika je cudo.Sa obe strane more smrti od kancera, a mene prosto strah da odem kod lekara,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Moje dezurstvo se zavrsava, sad nastupa muz.Narode, laku noc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ja sam tu cejka. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Laku noc i hvala! Ne spava mi se jos,al mislim da mi je odmor potreban.I ja bih se "prijavio" za smrt sutra,ali dostojanstvenu i hriscansku,bez belih mantila i njihovog milosrdja! Muka mi je od pomisli na te jadnike sto ostadose u sobi posle mog oca.Vidim njihovo iscekivanje na licu i cujem uzaludno dozivanje osoblja kome je prece da operu solje od kafe,nego da im donesu "gusku", a njima je i lepa rec lek i uteha! Cast retkim izuzecima,ali vecina nije za posao koji radi,ako se to moze nazvati radom. Odem po istoriju bolesti,pa me sa kartoteke vrate,jer su mi dali dokumenta ko zna kog pokojnika! Ne mogu sve odjednom,neka pisacu jos. Hvala svima,trudicu se da budem vedriji iduci put.

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Bobans,procitao sam gro tvojih postova.Vedra rec je cudo!

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 2:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Cejka a gde mu dodju ti Pranjani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 8:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Pranjani su jedno divno mesto,znacajno za srpsku istoriju. Kroz to mesto prolazim kad se zaputim na jos znacajnije istorijsko odrediste...E,kad dodjem na to istorijsko mesto imam jak osecaj stida sto sam sa 8 godina morao da nosim tzv. stafetu mladosti....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 9:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 10:54 pm
Postovi: 52
Lokacija: Pranjani
Pranjani su u centru sveta! Okolina Cacka i Gornjeg Milanovca na putu prema Valjevu i Divcibarama,Uzickoj Pozegi itd. Okolo Maljen, Suvobor, Ravna Gora sto rece Zlatiborac! Jednostavno-mesto gde treba doci!(Naravno ako vec ne zivite ovde :wink: )

_________________
razocaran u etiku i jos po nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2007 11:42 pm
Postovi: 13
Lokacija: kraljevo
Dobro jutro, Prijatelji.
Posle dugog citanja resila sam da vam mahnem, da ne bi ispalo da samo voajerisem..
Redovno pratim novosti kod svih vas i uvek sa nekom nadom da cujem poboljsanja i pokoju lepsu vest.Ali nazalost, cesto naletim i na druge novosti...
Na ovom forumu sam od letos kad su mojoj mami otkrili silne metastaze koje su je slomile za samo dva meseca, juce je bilo tri meseca bez meni najdraze osobe :cry:
Sve je bilo "naglo" s obzirom na dijagnoze koje je dobijala pre konacne.. Pocev od isijasa, preko diskus-hernije dok nisu ukapirali da bi "mozda mogao biti " i kancer. E tada je vec bilo kasno sa lecenjem diklofenom koji je pila uzalud mesecima, da nije tuzno bilo bi smesno!
U svakom slucaju mama je brzo okoncala, bez prevelike muke,ako zanemarimo konstantne bolove u kicmi, srce nije izdrzalo posle prve hemioterapie i na kraju ju je sredila silna voda u plucima i stomaku..

Tuzno je kad svet ostane bez tako dobrih i jakih ljudi.

U svakom slucaju moj tata cuva durogesic flastere, dve kutije od 100 i jednu od 50, pa smo voljni da nekom, naravno, ako treba ,prosledimo po potrebi...

Zelim vam svima sve najbolje , od srca i puno snage da gurate dalje!!!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 12:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Tata je jutros poceo da krvari iz grla. Odmah su se uputili na ORL kliniku (kao sto im je i receno prilikom otpusta na IORS-u). Krvarenje je u medjuvremenu stalo.

Lekar koji ga je pregledao je rekao:

"Krvarenje je prestalo. Vodite ga kuci. Svejedno je gde ce da iskvari. Da li kod nas ili kod kuce."

Da li nije mozda postojala neka mogucnost da kaze.

"Krvarenje je prestalo. Stanje je stabilizovano. Mozete ga povesti kuci, pa ako se opet nesto desi, vi dodjite."

Da li bi ova druga varijanta predstavljala laganje mog oca i majke? Ne!
Oni su u potpunosti svesni situacije.

Da li bi to bile te cuvene ruzicaste lazi, tetosenje....... koje ovde spominju lekari?
Ne, to bi bilo humano, pristojno, civilizovano!

Mi ne ocekujemo da nam lekari titraju, da nam pricaju ono sto mi zelimo da cujemo, da nas lazu, da nam budu rame za plakanje (i sta je vec sve ovde nalupetano).
Ocekujemo da budu humani, pristojni, civilizovani!

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
evelina je napisao:
Tata je jutros poceo da krvari iz grla. Odmah su se uputili na ORL kliniku (kao sto im je i receno prilikom otpusta na IORS-u). Krvarenje je u medjuvremenu stalo.

Lekar koji ga je pregledao je rekao:

"Krvarenje je prestalo. Vodite ga kuci. Svejedno je gde ce da iskvari. Da li kod nas ili kod kuce."

Da li nije mozda postojala neka mogucnost da kaze.

"Krvarenje je prestalo. Stanje je stabilizovano. Mozete ga povesti kuci, pa ako se opet nesto desi, vi dodjite."

Da li bi ova druga varijanta predstavljala laganje mog oca i majke? Ne!
Oni su u potpunosti svesni situacije.

Da li bi to bile te cuvene ruzicaste lazi, tetosenje....... koje ovde spominju lekari?
Ne, to bi bilo humano, pristojno, civilizovano!

Mi ne ocekujemo da nam lekari titraju, da nam pricaju ono sto mi zelimo da cujemo, da nas lazu, da nam budu rame za plakanje (i sta je vec sve ovde nalupetano).
Ocekujemo da budu humani, pristojni, civilizovani!

pozz


Naravno radi se o jos jednoj zameni teza.Ovde se u stvari ne radi o nikakvom laganju ,masna laz bi bila npr "sve ce se srediti ,sve ce biti u redu iako fakat nece!!!( sto mnogi itekako ocekuju)a ovde o dva nacina na koji se nesto moze saopstiti:Prvom brutalnijem i drugom uljudnijem.
Tako da drugi kada uzmete nesto da pisete potrudite se da pratite tok svesti i drzite se osnovne ideje u izlaganju, a ne ovde podmecete vase podsvesne sadrzaje .I jos se posle nadjete uvredjeni kad ja kazem da lupate gluposti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svi smo mi pomalo Severus
PostPoslato: Pon Nov 10, 2008 1:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Kajalena je napisao:
Ne mogu a da ne izrazim svoju uvredjEnost& ozlojEdjenost cinjenicom da cemi i ja u ovoj raspodeli ostasmo bez resora nadleznosti. S tim u vezi, predlazem organizovanje dogadjaja pod nazivom "Mi smo Severovi, Sever je nas!", sa sledecim dnevnim redom:


Kako koja pozicija.......draga molim vas .....pa kad ste uvredjEni i ozlojedjEni pozicija direktorska ko' Sojic......s tim da cete morati da igrate tango na sletu .Kostim francuske sobarice se podrazumeva.

Kajalena je napisao:
1. slet u izvodjenju svih forumasa, koji bi tom prilikom bili obuceni kao naivne francuske sobarice - nastup se zavrsava potresnom dramskom scenom u kojoj svi ucesnici padaju nicice na kolena, pokrivajuci se ogromnim vestacim prikacenim usima (model "Dambo"), simbolisuci pritom kajanje i zelju za oporavkom odnosa;

:lol: :lol: :lol:


Kajalena je napisao:
2. krkanluk za Severa i drustvo iz coska, gde bi se na stolu smenjivali specijaliteti srpske kuhinje, u vidu proburazenih, nataknutih, a zatim iznad vatre izokretanih primeraka nekolicine vrsta domacih zivotinja (pod parolom "Sto da pasemo celer, kad ce nas medicina ionako spasti")


E konacno nesto konkretno :wink: , nema nista bolje od prasica samo dok se radi kontrolna kolonoskopija na mesec dana.

Kajalena je napisao:
3. bogat kulturno-umetnicki program, u kome bi se smenjivale muzicke numere poput:

Tvoj post mi je kao droga,
mantila ti tvoga


Doktore, doktore,
usne mi za tobom gore,
kao i

Severu, Severu, da li imas nameru
da nam dani budu ludi
muski, muski, muski se potrudi

(ovo je neka mnogo stara Brena, u slucaju da turbo-generacija ne zna - original je Seceru, seceru...)


Naravno francuske sobarice moraju da izvedu i Kan-Kan.....moze i Gas-Gas.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: