Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Ma ne samo bila (uoci same Nove godine), nego i krvnu sliku danas radila (8. dan), :)

Nesto meni ova druga hemo teze pala od prve, ali opet mi je bilo neprijatno sto jedino ja nikakvih posledica nisam imala...

...vec se pitam da li to uopste i deluje (a deluje, vidi mi se po frizuri, 8) ) cim samo meni nista ne fali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Uletela mi Bobanushka onomad s postom u 10 i 15, pa ne stigoh na vreme odreagovati.

Koliko vidim u toj tvojoj NL i nije neki zdravstveni sistem Ispadosmo mi bolji od ostatka sveta. No, valjda oni zive neki mirniji zivot pa ih stres ne rastura kao nas.

O tome cu da vam pricam drugom prilikom, posto mnogo ima - u trenucima dokolice...

Preporucujem ti da pogledas malo forum B92. Mislim da bi se njihovom administratoru digla kosa na glavi kada bi video sta se kod nas sve pise! Kod nas se demokratija granici sa anarhijom.

Meni b92-forum dize prEtisak i kad se radi o mnogo naivnijim stvarima, a kamoli ovakvim - sizim od cenzure, narocito kad je prestroga i sumanuta... pa mi ovo nase forumche dodje ko banja 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Demokratija - Anarhija
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kat nisam mislila u losem smislu da nam je forum blizu anarhije. Nas forum je odlican, upravo zbog toga sto svako od nas moze da kaze upravo ono sto oseca u tom trenutku. Jako je tesko biti totalno suzdrzan kada te nesto pomeri s mesta. Uostalom, ta otvorenost je upravo pokazatelj autenticnosti. Ni ja ne podnosim cenzuru, bilo da dolazi od strane drzavnih medija, bilo od "progresivnih i demokratskih"!

Svako dobro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Pa ja se jedva probih na B92 ukravsi evelininu foru ali sam uputila ljude na ovaj forum, ako hoce da nesto saznaju :-?

Cutite tamo smo inkognito 8)
Salim se.
Udji Kajalena samo brzo da ne remetis nastavu :D

Ej, ja zaboravim zasto sam ovde.....toliko se nekad zabavljam s vama.

Muz mi je super.Kad je otisao na poslednju hemo (mislim primace jos)
skupili se oko njega te ovo te ono te vidi ,vidi pa kucaj u drvo, pa pljuj, da ne ureknu,kaze moj svekar sto se ovoliko zainteresovali za njega, kazem ne za njega nego za "slucaj" :o .On ustaje seta po kuci,nema krvarenja,nema bolova,ne pije, gura, lepi ni Durogesic flastere, ni diklofen supozitorije,ni Dolontin injekcije e sad me je tek uhvatila panika.......
Stvarno, razumete o cemu pricam, bojim se lazne nade jer ne zelim je, hocu samo pravu, kako da ih razlikujem, pomozite?....... :cry:
Nasla sam modus i za to, zivimo svaki dan kao da je poslednji i on i ja, ne mislimo na sutra.To je jedino resenje, nemoze drugacije. Tose Proeski nije dobio ni toliku sansu.
Ljudi mom muzu posle osam hemoterapija (ne znam te cikluse nemam koga da pitam tamo i ne zanima me) nije otpala ni jedna dlaka, jel' to moguce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dlake
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 12:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Bobo,

To su divne vesti. Samo napred. Imas pravo kada kazes da treba svaki dan da zivite zivot iz pocetka. Postoje situacije u zivotu kada planiranje nije pozeljno, a ovo je upravo jedna od tih. Ja kada padnem u bedak (sta cete, i ja sam ljudsko bice :lol: ) i krenem da razmisljam sta ako se razbolim za godinu dana, sta ako dobijem osteoporozu, sta ako..... izadjem iz kuce i odem u setnju po Kosutnjaku. Primetila sam da suma, odnosno priroda deluje izuzetno pozitivno na mene. Kada krenem da pesacim pratim ritam svog disanja ili brojim udisaje i izdisaje i nakon 30-tak minuta me prodju crne misli).

A Tosetov slucaj je spomenula i doktorka u Psiholoskom savetovalistu na Onkoloskom. Ja sam bila kod nje bas taj dan kada je Tose poginuo i kada smo pricali o mojim sansama ona je upravo i to rekla "Eto, ko je mogao da kaze da ce neko kao Tose da pogine? Nikada se nezna kada ce i kako neko da umre. Bitno je ziveti kvalitetno svaki dan. Biti svestan vrednosti svog zivota i uzivati jer nekada kratak i ispunjen zivot vredi mnogo vise od dugog i ispraznog."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dlake
PostPoslato: Sub Jan 05, 2008 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Bobo, zaboravih da ti kazem da opadanje kose nije nuzno kod hemo terapije. Sve zavisi od samog citostatika. Moj otac prima tri citostatika i kosa mu se je samo proredila.
Kod nekih citostatika opadanje kose je gotovo 100% sigurno, a kod nekih dolazi samo do proredjivanja.

Obrati paznju na Oldtaimerov post. Ona npr. prima iste citostatike kao i ja, ali sem sto joj je opala kosa uopste nema sve one nus pojave koje sam imala ja! Ja i danas, 2 meseca nakon poslednje hemo imam bolove u zglobovima. Cinjenica, sada slabije, ali su ipak prisutni.

Zato, ne brini brigu o nus pojavama. Bitno je da citostatici deluju. Da ne deluju on danas nebi setkao po kuci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 11:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
daj bre pade nam ovaj topic a
podizemo Rosa u nebesa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: prijatelji
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 8:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Prijateljiii

Da vam se pridruzim i ja kao majka deteta koje je operisano ( tumor na malom mozgu, deo ostao na kicm.mozdini ). Dobrocudni - piloc.astrocitom gr.I. Spremamo se za Veronu, tj. cekamo termin.
Mozda sam pogresno postavila u ?i odgovori :Tumor mozga kod dece,trebala sam onkologija.
Lako je pricati i razgovarati sa odraslom osobom ali kako razgovarati sa detetom od 8 godina o njegovoj bolesti. Operacija je bila pre 5 godina, doduse imali smo samo radio terapiju, hemo ne ali smo stalno po lekarima -klasika.
O sazaljenjima, pricama, savetima,... treba izdrzati. Gledam da on ne primeti nista. Za drugu operaciju ne zeli ni da cuje, dete je, ali sam mu rekla da ide na slikanje glave ( to je MR posto radi pod opstom ) i prihvatio je.

Sta pricati i reci dalje novi prijatelji.

Srecni praznici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Dete
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Nema vece tuge za roditelja od one koju oseca kada mu je dete bolesno!
Ne mogu ni da zamislim kako je jer nemam dece? Uvek se setih recenice starih ljudi "Neka samo ide po redu!".

Znam da je mojoj mami bilo jako tesko. Bez obzira sto imam 41 godinu, ja sam i dalje njeno dete!

Draga moja, zelim vam da i dalje istrajete i da volite svoje dete kao i do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dete
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 11:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Uvek se setih recenice starih ljudi "Neka samo ide po redu!".

To sam i ja pomislila hiljadu puta, ali kad se sudbina ili ko zna sta poigra, treba samo nastaviti dalje. Uvek se pitam zasto bas on ili bilo koje dete, sta su oni kome zgresili da se tako od ranog detinjstva muce.

I svi kao znaju kako mi je i kako se osecam. Ne mogu da se setim ko je od vas napisao ( da ne trazim ) da zazmuri i pravi se da spava, ja se totalno iskljucim, odlutam mislima i onda shvate da me njihove isprazne price ne zanimaju.

Sa vama mi je lakse pricati nego slusati price sto od brizne rodbine, sto od komsiluka i "ljubopitljivih dobrica".UHHH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Ljubopitljive dobrice
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 11:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga duska,
U pitanju je Bobin muz i moram priznati da mu je dobra taktika.

Da li znas gde sam se ja osecala najopustenije? (Uslovno receno - najopustenije) Na hemo terapiji!
Bolesnicka soba, oko mene jos 7 zena i ne jedna od nas ne treba rec da izgovori, a sve znamo kako joj je! Nema pitanja, nema objasnjavanja. Mogla sam da cutim, a da me niko ne pita hiljadu puta "sta ti je?"

Stvari se jednostavno dese u zivotu! Ne treba traziti neki smisao u tome zasto se je razbolelo dete ili neko mlad! Ne trazimo ni smisao u tome sto svaki dan Sunce izadje na Istoku! Potrebno je prihvatiti istinu i krenuti u borbu, jer borba postaje smisao naseg zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: decko
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 12:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Dobro mozda sam se i ja malo raspekmezila sada, ali ne gubim snagu i volju i idem samo napred.

Mogu misliti kako ste i sta ste sve prezivljavale, mi smo imali radio terapiju i imala sam utisak da dubim na trepavicama samo da lezi mirno i da se ne pomera. Sada je stariji, vec neke stvari mogu da mu objasnim, tj takvo je dete da moram da mu kazem sta ce koji lekar da mu "radi". Ali onda je mirmiji i hoce da saradjuje. nece vristati, plakati, cak za pohvalu - poslednji MR nam je bio bez opste an.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Duska dobro dosla srce
Sad si napokon sa svojima
Ja sam tako dozivela ovaj forum i veruj nista se slucajno ne sesava.
Elem ovo ce biti dug post

Imam cerku koja sada ima 10 godina
Rodjena je kao zdrava i normalna beba Abgar 9 (nije imala 10 zamo zbog kilaze)
Kontrolisana trudnoca jer sam je rodila sa 33 godine
Ginekolog mi je kucni prijatelj, nacelnik ginekologije skolski.
Svi smo je jedva docekali sin mi je imao 14 godina pa sad sestra jao!
Sa tri i po godine krecu urinarne infekcije, jedna za drugom.
Krecemo u ozbiljno ispitivanje deteta jer lekari obicno lece infekciju mi smo trazili uzrok ne bez razloga.
Moja devojcica nema levi bubreg a u desnom ima refluks II stepena.
Znaci i taj jedini koji ima nije kako treba.
Slede bezbrojna ispitivanja, stavljanje katetra detetu od tri godine, braunile za intravensku pijelografiju rengeni, skeneri, bezbroj analiza urodinamska ispitivanja, trening mokrenja (mokrila je u krevet do polaska u skolu)
Da bi mi jednog dana doktorka (moja skolska ) rekla da je moje dete od tri i po godine ozbiljan kandidat za dijalizu.
E sad znam kako se osecate jer sam ja klekla na pod, od uzasa.Posle sam se mesecima pitala sta sam joj ucinila da mi to na takav nacin saopsti.
A moglo je drugacije.
Od tad su mi otisle sve emocije nekako u aut nista vise nije isto od tad medjutim to mi je mozda dalo snagu za ovu danasnju borbu s muzem jer kazu majka koja pogleda u oci smrti svoga deteta ne plasi se vise nicega.
Pogledaj Duska, duso moja i glavu gore kora....po korak.....
Usredsredi se samo na sledeci korak znaci to .....
Nista dalje.
Ponasaj se prema detetu sto neko ovde rece, kao da ima malo jaci grip.
Ne dozvoli da te niko sazaljeva jer ima uvek i gore Bog mi je to sto puta pokazao kad god sam pomislila Boze od ovoga nema gore kao da mi se podsmeva i pokaze mi da uvek ima.
Medjutim ima jos jedna velika istina.
Stvari nikad nisu zapamti to, onakve kako deluju na prvi pogled, sto i sama znas.
Seti se svog prvog uzasa,svaki sledeci ce biti manji veruj mi.
Moje dete je danas dobro nije bilo nikakvih operacija koje su mi predvidjali, jer kad sam videla s cim imam posla, pocela sam da pripremam naoruzanje.
Imunitet, prevencija, higijena.
Jedna stara doktorka mi je rekla da cu se najbolje izboriti sa infekcijom ako prestanem da dete perem svaki cas nego svaki drugi dan i to bez sapuna.
Ovo vazi i za Evelinu.
Postoje takozvane N celije koje su prva vojska u odbrani koze i kad njih skinemo svakodnevnim pranjem lakse cemo se inficirati zato kazu da su Romska deca zdravija, statisticki
Da vam ne davim sad moje muke oko nabavke lekova za vreme sankcija i inflacije a lekovi stignu iz Grcke bez deklaracije ih kupujem u apoteci a apotekarica neume ni da procita a ne da zna kako se koriste i koje su kontraindikacije, koje sam ja zelela da znam.Pa juri studente Grckog da mi prevode.

Molimo se za tebe i tvoje dete.

Cim si tu ja ne brinem,znam da si borac i da ces sve ovo pregurati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Boba
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 9:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Pa draga moja, pardon, nasa,

Mislim da te trebamo proglasiti za naseg nesluzbenog psihologa! Super si


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Mi smo malo skitali pa se nismo javljali, izvinite na cekanju.

Meni je najteze bilo da ga razumem sta ga boli, koliko i gde, jer je bio mnogo mali (3.5god kad je operisan). Sada smo vec stariji delimicno razumniji i hocemo da se igramo stalno, ubi me zato kicma... Upisani smo u redovnu skolu. Malo imamo problema sa hemiparezom desne strane ali boze moj.

Valjda ce nam stici termin u nedelju, cula sam se danas sa profesorom i toboze je obecao da ce poslati mail. Ovo cekanje me izludjuje.

Pooz od nas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: