Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 03, 2008 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Sanci, Boba je u pravu sto se tice onog "grobara". Ne razmisljaj o tome.
Znas kako se kaze "Gde ce mu dusa tako poganom?" Ko na tudjoj nesreci zaradjuje ne zasluzuje da se zbog njega kidaju zivci.
A sto se tice kradja cveca sa groblja - pa ja sam licno za varijantu davanja para umesto kupovine cveca. Neznam kako je u vasim mestima, ali eto bila sam na par sahrana gde se nije kupovalo cvece vec su se ostavljale pare. Izgleda mozda surovo, ali mislim da je korisnije.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Ljudi,svašta se danas događa,ali za mene je malo previše ovo što pročitah večeras.
Eveli,nemam šta da ti kažem,osim da nastaviš tako hrabro,kao i do sada,ako možeš.Ako mora operacija,mora,neka izvade neprijatelja iz tebe,samo ti nama ostani živa.Ja sam svaki put,kad krenem u bolnicu, u panici,ali kada prođem kroz vrata bolnice,kao da se utopim sa ostalim ljudima i osjetim neku sigurnost.Eveli,želim da znaš da smo svi ,makar na ovaj način,uz tebe.Voljela bih da mogu dio moje snage prenijeti tebi,ali biću uz tebe,kao i svi sa foruma.Mi smo tvoja raja.
Sanči,mislim da znam o kome govoriš.‚‚Ima neko ko od gore vidi sve‚‚kaže jedna pjesma.Sanči,nemoj da te izbace iz kolosjeka ljudi koji nisu zaslužili da se zovu ljudi.Kad budeš mogla,javi mi se na mail.Voljela bih da se upoznamo,pa ,pošto živimo u istom gradu,to je i moguće.
Bobans
,majja,zlatiborac,patofna,eveli,sanči,oldtimer i ostala ekipo,svima nam je teško,na ovaj ili na onaj način,i znam da se tuga ne može mjeriti,ali mislim da je ,ipak duskastefi najteže,jer je dijete u pitanju.Zaista ...puno,puno snage treba da bi njegovali i gledali svoje dijete,bolesno i bespomoćno.Ali,da nema nade,šta će nam život.Sve vas pozdravljam i želim da se češće dopisujemo.Meni je ,nekako lakše kad vidim da ste tu.
Eveli,molim te,javi šta je bilo kod ginekologa.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 2:26 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
I za mene je mnogo, evelina baš mi je žao što čitam ove redove, plačem i ja svaki put kad dodjem ovde, što nad svojim, što nad tudjim problemima.

Nisam neki stručnjak za dizanje atmosfere i podršku, žao mi je zbog svega lošeg što pročitam ovde, ubije me u pojam ovo svako malo izjavljivanje saučešća, ma bolje i da ne pišem, ne znam ni šta bih pametno, bolje da ne zračim........zato me i nema da se javim, nego tek ponekad :(

Najiskrenije se nadam da ćeš uspeti u svojoj borbi, ma ne samo ti, svi odavde.



Sanči, to je grozno što vam se desilo, ali to je realnost. Ti ljudi su najveći lešinari, dobro je i da ste se obuzdali da ga ne zadavite na tu izjavu i sumu, ali sada da se kidaš ne vredi........nek je njemu na čast, nemoj u sebi gajiti negativna osećanja, mada znam da je nekada i na taj način lakše kanalisati tugu.... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 3:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
sanči je napisao:
Evelina, žao mi je zbog tebe i tvog oca. Mislim na tebe i držim vam palčeve. Poslušaj doktore i hrabro! Svi smo uz tebe.

Danas sam bila na groblju, prvi puta sama, nisam planirala da odem, vraćala sam se s posla i jednostavno me vuklo da podjem tamo, kao da me otac zvao.. isplakala sam se.. na trenutak mi je bilo lakše.. samo trenutak.
Muči me nešto jako još od sahrane, nisam vam pisala o tome.
U trenutku kada mi je otac umro bila sam s majkom i kćerkom od 16 god. Nisam mogla da dobijem komunalno telefonom, bio je kraj radnog vremena. Doktorica koja je konstatovala smrt rekla je da će u domu zdravlja pogledati br. tel. čovjeka iz komunalnog pa će me nazvati da mi ga da. Tako je i bilo. Čovjek je došao i dogovorila sam detalje oko kapele itd. Kada je pitao kakav sanduk želimo moja majka je u grču i bolu objasnila da želi sanduk od hrasta jer je najkvalitetniji i on je rekao da ima hrast i da će ga donijeti. Došao je sanduk i odnijeli su mi tatu. Dok je bio živ vidjela sam u komunalnom da je sanduk od hrasta najskuplji i da košta 460 evra. Dan poslije sahrane taj čovjek došao je da donese račun od kapele i pogrebne opreme. Kazao je da je sanduk 600 evra, pitala sam kako to zar nije 460 hrast, a on reče nisam vam dao hrast već topolu, hrast nikad da se raspadne.. Ja i majka od šoka nismo izustile riječ. Čovjek uze pare i ode preko vrata. A meni ostade gorko u duši.. još sam saznala da je on privatnik i da ne radi u komunalnom.. Dakle, tražili smo hrast i rekao je da ga ima, nije ispoštovao našu želju i sahranio mi je oca kako je njemu palo na pamet i još je to dobro unovčio!!! Na dan sahrane jako je padala kiša, sutradan smo izašli na treće jutro i pola cvijeća nije bilo.. pokrali su cvijeće s groba.. Kakvi su ljudi!!! Kakav je taj čovjek? Gdje će mu duša?
Samo se molim Bogu da ga negdje sretnem i da mu na kulturan način kažem da sam šokirana i dodatno povrijedjena njegovim postupkom.
Jako mi je teško što oca nismo sahranili tako kako smo željeli zbog njegove prevare.
I izjadah se vama..a možda ovo moje loše iskustvo nekome pomogne..
Svima puno zdravlja želim! Poseban pozdrav mojoj sugradjanki.


Sanci, taj dan, kad se to dogodilo, da je bio savrshen prolecni, da je sanduk bio od najskupljeg drveta, poklonjen od komunalne sluzbe, svi troskovi sahrane refundirani od strane drzave, cvece chuvano od strane obezbedjenja i pokrov od svile i kadife, tebi nebi bilo lakshe.
Potpuno razumem tvoj gnev i tugu ali miko, ama bash nishta ne mozesh da uchinish, osim, jednu malu sitnicu!!! Izvuci se ti prva iz depresije i mozganja shta bi bilo kad bi bilo i budi pokretach normalnog zivota svoje porodice.
I ono najvaznije!! Bili ste tu kad je bilo najteze i najpotrebnije, to je jedina, tachna, istinita i nepobitna chinjenica. Sve ostalo je potpuno marginalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 3:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
i Evi, hrabra zeno, suze su ok! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 3:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Tesko mi je vise ovde kuckati...Tesko,samo zbog jedne stvari...Sramim se sto kukam nad svojom sudbinom u drustvu ljudi koji se bore za svoj zivot. ...Evo mene i Evelina su prave kraljice i ja im se odistinski divim. Poseban pozdrav za Dusku i neka Gospod cuva njenog Andjela.
Inace,kako mi majka slabi,slabim i ja...Zato necu vise ovde da prosipam negativnu energiju. Narode,budite jaki. Ali mnogo,mnogo jaci od mene!!! To Vam najiskrenije zelim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 4:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Zlatiborac,slobodno prosipaj negativnu energiju,tebi će ostati manje.Šalim se,ali zaista,ovo je forum ,gdje svi možemo (a i poželjno je )da prosipamo i pozitivnu i negativnu energiju.Pa,zašto imati prijatelje ,ako neće slušati(čitati )i neke manje lijepe riječi.Budi uz mamu,ali sigurno bi i ona bila srećnija kada bi vidjela da si malo organizovao i svoj privatni život,van kuće.ne znam postoji li neko ko može brinuti o njoj kad si odsutan,ali tako kako sada provodiš vrijeme nisi od koristi ni njoj,ali ni sebi.Izvini ako ovo zvuči kao kritika,nije mi bila namjera.Želim samo da ti kažem da moraš da se trgneš,jer,šta će biti sa mamom,ako se ti (ne daj Bože)razboliš?A,ovakav život vodi ka tome.Uz tebe sam.Pozdrav i tebi i mami.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 5:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Narode,oktobar je mjesec borbe protiv raka dojke.Dobro je što se danas više posvećuje pažnja u medijima,nego prije par godina.Danas sam gledala emisiju na jednoj TV,ali već neko vrijeme pratim njihovu akciju oko nabavke pokretnog mamografa,u Srbiji.Svaka čast za akciju,još više što je vlasnik TV kuće nagovijestio da akcija ne završava kupovinom mamografa,već se nastavlja i dalje,sa ciljem da se porazna statistika o smrtnosti žena od karcinoma dojke smanji.
Šta mi možemo uraditi da damo svoj doprinos toj akciji?Kod nas,u Crnoj Gori nema baš neko aktivno društvo koje bi se bavilo ovom problematikom.Znam samo da je jedna dr iz Tivta vodila evidenciju o broju oboljelih sa naše opštine.Svaka od nas može,bar u ovom mjesecu da se sjeti da ode kod ljekara,na UZ pregled,a one koje imaju 40godina,i više,na mamografski pregled.Taj nalaz je jako bitan i treba ga sačuvati,jer služi kao usporedni nalaz,za buduće preglede.Nemojte da vas obeshrabri čekanje kod dr,neljubazno osoblje ili nešto slično.Neka vam ne bude teško,jer ako se otkrije na vrijeme,može se izliječiti.Vjerovatno nikome ,pa ni meni,ne bi bilo teško stajati i satima čekati u redu za karte ,za nečiji koncert ili premijeru.Bolje da sačekate i obavite pregled,koji,zaista nije ni bolan ,ni neprijatan,nego da se jednog dana suočite sa posljedicama nemara,sa bolnom hemoterapijom,neprijatnim zračenjem,brojnim lijekovima,jako bolnom operacijom,strahovima od svake,naredne kontrole,ili,da se suočite sa SMRĆU.A,sve se ,možda, moglo izbjeći odlaskom na pregled,jednom godišnje.Život je,zaista lijep i vrijedi ustati svakog dana.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tu sam i ja svakodnevno
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 29, 2008 9:54 pm
Postovi: 22
Lokacija: canada
Evo i ja da se javim. Citam i dalje svakodnevno ovaj forum. Nisam se javljala duze vreme iz dva razloga. Prvo smo transportovali moju svekrvu iz Kanada za Srbiju i uzelo nam je skoro mesec dana da sredimo papire (koje ludilo, nemam reci) i bila sam posle mesec dana u Srbiji. Prebaciti telo sa kontinenta na kontinent je stvarno avantura.Bili smo poceo dan na telefonu sto sa nasom ambasadom u Otavi sto sa pogrebnom ustanovom u Kanadi, sto sa pogrebnim, aerodromom i carinom u Beogradu. Opste ludilo. Sto reko jedan nas zemljak koji je slicnu stvar radio pre par godina: "Kad dobijes sve papire, karte i krenes, zaboravis zasta si posao." Bas tako nekako. Sta da vam pricam kad smo zenu sahranili i posle nedelju dana smo davali 40-dnevni pomen.Drugo zasto se nisam javljala je bes koji osetim kad citam sve ove postove.Besna sam zbog nemoci medicine u borbi sa ovom opakom bolescu. Pa od aprila kad sam se prikljucila malo malo pa nas neko napusti. Ljudi pa to je samo 6 meseci proslo. I ne samo sto su bitku sa ovom bolescu izgubili mnogi vec sto se nova imena na ovom forumu pojavljuju svakodnevno.Evelina, Oldi, Evo_Mene nedajte se. Hocu da vidim pozitivne price. Svi smo uz vas. Zlatiborac ne padaj u depresiju. Moj suprug je veliki emotivac, sin jedinac i bio je jako vezan za mamu. Kad je on OK posle svega mislim da se sve to da izgurati. Na kraju ako se lose osecas uvek pomaze i hemija. Sanci ako ce da ti bude lakse nisu grobari nista bolji ni na ovom kontinentu. Ja sam dospela na crnu listu kod kanadskih "Topalovica" jer sam napravila nekoliko ekscesnih situacija u periodu dok smo trazili pogrebno preduzece koje zna da uradi transport tela iz Kanade za Srbiju. Sve sto sam zelela da saznam u svakoj od ustanova tog tipa je bilo kakvo im je iskustvo u transportu i koliko to kosta, a na sta sam naletal e to je za pricu. Da vam docaram kako to izgleda. Sad iz ove perspektive me je vec i smesno, ali onda mi je bilo katastrofalno. Dakle u svakoj od ustanova kad udjete odmah idete u "Izlozbeni salon."To je neka velika soba. Sa zidova na sve strane vire razni tipovi sanduka i urni. Muzika u pozadini je ozbiljna i mrtvacka, a temperatura je takva da svakim minutom provedenim u istoj moja besika je sve blize neizlecivoj upali. U toku razgovora trcim bar tri puta u WC. Onda dolazi grobarska kreatura koja radi na proviziju kod velikog gazde. Prva budala me ne pusti ni da progovorim vec odmah sa vrata pita: "Da li to organizujete za sebe?" U toj ustanovi se vodim kao neuroticna zbog kako kazu moje neprimerene reakcije na dato pitanje. U drugoj mi neki patuljasti kinez uvaljuje neki paket od hiljada i hiljada dolara, a na moje pitanje: "da nije malo mnogo?" cujem sledece: "Pa gospodjo da li ce te da stedite u ovakvom trenutku?" Ovog sam izvredjala takodje. Treci me je sa vrata posadio na dvosed, momentalno seo pored mene, scepao za ruku, napravio tuznu facu i izustio: "Kako mogu da vam pomognem?" Ovog sam umalo nokautirala kad sam od totalne zbunjenosti poskocila. I u toj ustanovi se vodim kao neuracunljiva. Konacno sam u jednoj dosla do potrebnih informacija i to tako sto sam insistirala da pricam sa generalnim direktorom. Kad sam shvatila kuda sve ovo ide u jednoj sam sa vrata trazila direktora i obavih posao. Svima njima je u cilju da prodaju sto skuplje svoje usluge i ne biraju sredstva, ili ih je bar tako neko naucio da se ponasaju. Normalno pola njih izgubi interesovanje za moj slucaj kad cuju sta trazim. Njihova zarada je minimalna jer glavna sahrana je u Srbiji. Pola me je lagalo o ceni transporta da bih odustala i sahranila zenu u Kanadi. Cifre kojima su se frljali su bile i do 15 puta vece nego sto su stvarni troskovi. Eto samo da znas Sanci da su svuda u svetu isti ako ce da ti bude lakse. Jos jednom pozdrav svima i nedajte se ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 04, 2008 9:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Kao prvo moram da vam odam tajnu: čim upalim komp pratim pretežno dve stvari ali iskreno to je naša tema prijatelji i moj tekući račun koji je u minusu i sve je VEĆI I VEĆI... :D :D :D

U celoj našoj priči važno je da smo nastavili dalje, tj. dete krenulo u školu - redovna nastava, ima problema ali to smatram da nije strašno za razliku od njegovog života. Samo da dobijemo što više na vremenu, pa za pet godina možda i pronađu lek za naše patnje.
Važno je boriti se svim silama i obijati i kucati na sva vrata. Prava vrata jer mi je i tu muka od alter ponuđača čiji proizvodi ubijaju tumor 100%, i o njihovim cenama ‚("ako se učlanite možete dobiti za tričavih 500e, inače je u prodaji 1000e").To me jedino izluđuje, da li mi izgledamo kao lepak da nam se takvi ljudi lepe na svakom koraku.
Uh, skrenuh sa teme,..
Bilo je više puta kada sam poklekla, samo nisam dozvoljavala da to oseti dete. Kada legne da spava e tek onda mogu da vrištim od muke, ali pre toga nikako.

Kada smo se vratili sa operacije njegove reči mislim da neću zaboraviti nikada: "Mama ja tek sada znam da je mene bolela stalno glava."-" A sada me više ne boli."
Ko zna koliko i od kada je imao glavobolje i bolove a da mi nijednom nije rekao, nego se jednostavno saživeo sa tim i smatrao da je to normalno.
Evo ga dečko sada trči, igra fudbal, piše desnom rukom ( iako je koristi kao pomoćnu), počeo je da jede čvrstu hranu - više je ne pasiramo ali mora da vodi računa da je dobro sažvaće.

Hoću da vam kažem da NE GUBIM NADU i da to isto želim i vama. I nije mi teško da razgovaram o tome jer ce i mnogi ljudi saznati kakvi ih usputni problemi čekaju. Jedno je kako preživeti 4 meseca bolovanja preko socijalnog. :o :o :o

Zlatiborac možeš biti negativan ali nikad pred majkom jer to ona oseća.
Nisam dozvoljavala a i sad ne dozvoljavam da iko uzdiše, plače, hukće cokće,... pored deteta. Hoću da ima makar malo lepog detinjstva, da ne pamti samo bolnice, operacije, banje, bele mantile.

Imam i vas Prijatelje, i u jednom trenutku ste mi svi mnogo značili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Drustvo moje,da se razumemo,ja nisam sve prepustio sudbini. Aktivan sam danonocno,bolnica,kuca,literatura,pripreamnje dijetalnih obroka,podrska,lepe reci i sve to sto ide... Problem je sto me tuga ne napusta,eto to je moja slabost...
Duska,trenutna situacija kod Vaseg sina je bas veliki pomak nabolje. Zelim Vam da tako ostane i da se nastave pozitivne tendencije. Pozdrav i za primorke i neka mi pozdrave more,siguran sam da se vec dugo raspituje za mene...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Ćao,narode,opet ja.Danas je u Tivtu bio divan dan,pa sam malo šetala,da se nadišem čistog vazduha.Da znate da sam se mnogo bolje osjećala.Zlatiborac,more sam pozdravila,samo da se zna.Nadam se da si makar malo bolje raspoložen.Tuga svima naiđe,ali moraš je pustiti da prođe dalje.Ne boj se,doći će ona opet.Da nije takvih promjena raspoloženja,ko zna kako bi nam bilo.
Šta nam je sa oldtimer-om?Nadam se da je dobro.Pišite,ljudi,kad god imate vremena.Možda vas ja udavih,ali meni ovo dođe kao da sam kod psihijatra.Još bolje,vi ste moja raja.Veeeliki pozdrav.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 9:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 12, 2008 8:54 pm
Postovi: 138
Drago i je da si uzivala...I ja bih rado zaseo u bastu jednog lokala gore na Seljanovu ali dace Bog,bice vremena...Pozdrav za sve


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Ne mogu da vjerujem,zlatiborac da si bio na Seljanovu,pa ja tu živim.Ako je to bašta na obali mora,sa gornjom i donjom terasom i gdje se sluša naj muzika,onda mislimo na istu.Tu je nekada radio moj sin,dok se nije ukrcao na brod.evo,baš sutra popodne idem sa prijateljicom na kapućino.Šta je sa vama,narode,što ne pišete?Eveli,jesi li saznala nešto novo?Pozdrav svima.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 07, 2008 2:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ni ja ne mogu a da ne pogledam sta mi rade prijatelji.
Duska drago mi da si se javila,srce.
Ljubi Stefu, drago mi je da nema bolove ida ide u skolu, ulepsa mi noc.
Bice dobro Evelini osecam to,pa ljudi to je jedina zena ovde koja se javila na vreme.Ma kakvi, pre vremena.

Na rutinskoj kontroli.

Dodje mi da nikad ne odem.
Jer ako je dobrocudno-ne treba dirati.
Ako je zlocudno-kakva vajda.
Ne znam vise sta da mislim. :cry:
Da li je moguce da nauka nemoze da nadje lek ili je Lorin Dej upravu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: