Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 09, 2006 11:18 am
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
I ja preporucujem ovaj Protocelov forum ima dosta korisnih informacija od strane korisnika. Takodje, tesko cemo naci nekoga ko vec ima iskustva sa Protocelom kod nas, zato sto je i u inostranstvu retka zverka, kamoli kod nas. U svakom slucaju ja ga nabavljam za koji dan (Protocel 23), pa cemo da vidimo, mada neke rezultate treba ocekivati tek za 3-4 meseca, jer deluje na neskodljiv nacin na telo za razliku od raznih hemoterapija. Koliko sam ja shvatio, pozeljno je imati propratne efekte (muka, povracanje,...) jer to znaci da Protocel radi, ali treba izdrzati pritisak lekara koji sigurno nisu blagonakloni ka ovom ili vecini drugih alternativnih tremana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
A, pa nemoj tako - za Protocel - pod starim nazivom - su culi cak i ovi nasi iz Drustva za borbu protiv raka... Govore o njemu cak i u jednom od svojih humoristickih izdanja, koje sam vec preporucivala ovde:

http://www.serbiancancer.org/brosure/07 ... u_raka.pdf

Otprilike svaki odeljak zavrsava im se na isti nacin, a naivnost kojom su tekstovi pisani, a koja omalovazava svakog citaoca zdravog mozga - prosto odusevljava... Mislim, ako hoces da nesto napadnes, moras da imas cvrste argumente, a ne ovo - "dokazano je da ne deluje, truc-bla"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 09, 2006 11:18 am
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
Kajalena je napisao:
A, pa nemoj tako - za Protocel - pod starim nazivom - su culi cak i ovi nasi iz Drustva za borbu protiv raka... Govore o njemu cak i u jednom od svojih humoristickih izdanja, koje sam vec preporucivala ovde:

http://www.serbiancancer.org/brosure/07 ... u_raka.pdf

Otprilike svaki odeljak zavrsava im se na isti nacin, a naivnost kojom su tekstovi pisani, a koja omalovazava svakog citaoca zdravog mozga - prosto odusevljava... Mislim, ako hoces da nesto napadnes, moras da imas cvrste argumente, a ne ovo - "dokazano je da ne deluje, truc-bla"...


Bruka. A njima na primer 1-2% pacijenata prezivljava 5 godina posle standardnog tretmana primarnog tumora mozga gr. IV. Nema poboljsanja u ovoj oblasti vec 30 godina. Uzdajmo se u standardne metode... pokazale su se kao efikasne.

A citao sam i o tom njihovom "dokazu" - izmedju ostalog sve kandidate lekove za kancer testiraju 2 dana na nekim celijama - i posto Protocel dosta manje ubija celija u istom intervalu vremena od hemoterapija (bojnih otrova), rekli su da nije efikasan. A to sto ga pacijenti bez negativnih efekata po zdravlje mogu piti godinama svaki dan (za razliku od hemoterapije gde posle svake doze treba cekati 4 nedelje da se organizam koliko toliko oporavi) nema veze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 11:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Kokoloko,vidim da se preplicemo u mnogim temama ,pa nesto i ne slazemo.Ja nisam protivnik alternative i uzimam je zajedno sa oficijelnom medicinom ,kao neku vrstu dopune.Nju svrstavam u deo tradicionalnih medicina ili nastalih i usavrsenih iz istih.Kod alternativnih lecenja ,koja da kazem su u trendu, ima i dosta hemije.Sada budi pametan i mudar i u svom slucaju primeni odgovarajucu stvar.Narocito kada se radi o bliznjem.Moj muz je prihvatio sve sto su mu lekari ponudili,operacije ,zracenje i sada 3 godine treba da prima hormone.Sa tim ne moze da se pomiri,tesko podnosi i zato trazim ,neke druge puteve,ali neagresivne ,jer je organizam dosta pretrpeo,a pri tom imas pacijenta ,koji ne slusa ,jede sta hoce ,van svake mere ,da bi potisnuo depresiju.
Eto svaki slucaj je za sebe.
Svako dobro,lepo spavajte,lepo sanjajte :wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 09, 2006 11:18 am
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
kat0404 je napisao:
Kokoloko,vidim da se preplicemo u mnogim temama ,pa nesto i ne slazemo.Ja nisam protivnik alternative i uzimam je zajedno sa oficijelnom medicinom ,kao neku vrstu dopune.Nju svrstavam u deo tradicionalnih medicina ili nastalih i usavrsenih iz istih.Kod alternativnih lecenja ,koja da kazem su u trendu, ima i dosta hemije.Sada budi pametan i mudar i u svom slucaju primeni odgovarajucu stvar.Narocito kada se radi o bliznjem.Moj muz je prihvatio sve sto su mu lekari ponudili,operacije ,zracenje i sada 3 godine treba da prima hormone.Sa tim ne moze da se pomiri,tesko podnosi i zato trazim ,neke druge puteve,ali neagresivne ,jer je organizam dosta pretrpeo,a pri tom imas pacijenta ,koji ne slusa ,jede sta hoce ,van svake mere ,da bi potisnuo depresiju.
Eto svaki slucaj je za sebe.
Svako dobro,lepo spavajte,lepo sanjajte :wink: :D


kat, naravno da je svaki slucaj za sebe, cak i kod istog tipa oboljenja... Ali kad lekar kaze da je pacijentu ostalo 6 meseci i sta god radili nema efekta... ako samo slusamo njega tako cemo i proci, ako pokusamo nesto drugo neku alternativu mozda i produzimo taj period. Naravno sve uz dogovor sa pacijentom.
Postoje oboljenja gde je klasicna medicina efikasna, ali ja o tome ovde ne govorim. Nazalost nema univerzalnog leka, cak ni za isti tip oboljenja. Po pronalazacu Protocela on ima efikasnost u 50% slucajeva. Najbolje je kombinovati tretmane, kao sto si rekal, kad god je to moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Bruka.

Meni je najveci hit naslovna strana foldera - srednji vek, bogte... A nisu svesni da upravo njima samima takva ilustracija daleko vise odgovara... Pa i Essiac caj im, bre, smeta - c, c...

A njima na primer 1-2% pacijenata prezivljava 5 godina...

Ma vazno je ostati strogo naucan, pa za to i umreti ako treba (parafraza nekog dr-a koga Bobans iscitira), no probati nesto drugo :lol:

Uzdajmo se u standardne metode... pokazale su se kao efikasne.

U hitove mi spada i ono kad neko izadje pa kaze "nema dokaza da to (alternativno) radi"... Ali meni je dovoiljno sto na drugoj strani IMA dokaza da zracenje npr sprzava besike i debela creva, pa mi i ti budu dovoljni...


A citao sam i o tom njihovom "dokazu"


Dovoljno je videti KO je radio analizu - neko ko ima interesa da svaki takav pokusaj ne uspe... Gledala sam pre neki dan neku animaciju o tome ko vlada svetom, gde se americka vlada pretvara u nejako detence, dok se velike kompanije pretvaraju u debelog coveka, kome ovo detence glanca cipele... Pritom Protocel (kao i vecina tih preparata), ne obecava nista, vec kaze da utice na poboljsanje... a sad, ko je u kakvom stadijumu i sta se kod koga moze uciniti i kakvi su ostali faktori, to je siroka prica... ali ja i NEKAKVO poboljsanje, u smislu produzetka zivota ili poboljsanja njegovog kvaliteta, smatram ogromnim... narocito u slucaju kad ti je zvanicna medicina rekla da te je ona "izlecila" koliko je umela...

Kokoloko,vidim da se preplicemo u mnogim temama ,pa nesto i ne slazemo

Bitno je da mozemo da RAZGOVARAMO, cak i kad se ne slazemo. Muka je kad neko, cim vidi da si na drugoj strani, izadje iz diskusije, uvredivsi se pritom na skoro licnoj osnovi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Draga Kiki,ovde postaju zucne rasprave,a to nam ne ide u prilog.
Ovo sto te iznervirao post Eveli,ja danas pukla na tvoj.
Htela nesto da napisem ,pa odustala ,ni meni bolje ,a tebi jos manje.
Muz mi sutra zavrsava zracenje,poslednje 32.,a danas ti u postu velikim slovima zracenje nikako.
Kada sam pre 2 meseca ovde pitala za neka iskustva povodom radioterapije ,nije bilo odgovora,pa i tada da sam to procitala odluka ne bi bila moja,ali bih imala vise strahova.
Sada sta je tu je.Moj muz nije jos izlecen i kada se govori o ovoj bolesti,pravilnije je reci da je usao u remisiju.To je stanje mirovanja,a da li ce se bolest vratiti ,to sam Bog zna.
Daj smirimo loptu,pomazimo jedni drugima i ja znam sve koji su primili hemo terapiju ,a bila je indikovana ,posle 5 god.to se smatra neki period zvanicne medicine ,barem kod nas ,da su izleceni. Svi ti moji prijatelji i poznanici su je primili pre vise od 15god. i svi su imali metastaze u lokalnim limfnim zlezdama.Znaci na vreme primljena hemo terapija i ne zaboravimo da ne reaguju svi karcinomi na nju.Karcinom prostate nema uspesnu ,hemo.
Pozz svako dobro vam zelim i svako ima pravo na svoje misljenje,ja se u ovom slazem sa Eveli


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Ma slazi se sa kim hoces,brate ne moze tako ni ona niti bilo ko da tvrdi nesto sto je za sada samo predpostavka....Ja nisam doticnog savetovala da odbije zracenje ni ujednom momentu,tako da ti pucaj ako tako shvatas to...ili procitaj jos jednom,receno je a nisam debil i znam sta sam rekla,da je u nasem slucaju zracenje odradilo katastriofu,sto ne znaci za sve isto kao i sto ne znaci da je hemoter. pravi pogodak za sve pacijente.I dalje tvrdim da ne treba govoriti nikom da li da ide ili ne,neka sam odluci....Ne nego se ona nasla pametna da kaze da ni slucajno ne propusti terapiju jer ona ce mu 10000% produziti zivot.E sad ja tebe pitam:A OTKUD ONA TO MOZE DA ZNA?Super njoj je pomogla i daj boze da nikad vise sa tim nema problema i zivela jos 100god. ali me nerviraju ljudi koji ne razmisle pre nego sto kazu nesto.Mogla sam i ja da kazem NI SLUCAJNO,pa nisam jer nemam pravo...To sto je osoba postavila takvo pitanje nije joj zameriti nego ako se vec upustas u razgovor onda na blazi nacin nesto smisli da ga navedes da sam razmisli o tome.Citajte malo izmedju redova....a ne samo da da idi ili nikako ne idi,to nije u redu...I nemam nameru da se raspravljam veruj mi imam pametnija posla....ovo je izuzetak ili malo slobdnog vremena,kako hoces.Sve najbolje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 11:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Izvinjavam se Kiki.Pronasla sam postove od pre2 meseca,isto si napisala ,a ja sam bila u drugom raspolozenju i prihvatila ono za sta se moj muz odlucio.Njemu su lekari ovde gde se leci rekli,da mogu da prate njegovo stanje,pa onda da pristupe terapiji,ali se on odlucio da to odmah uradi.Kako ce na kraju ispasti...Podneo je gore od operacija i to mnogo gore,ali su doktori zadovoljni njegovom reakcijom ,jer se ovde kontrolisu okolni organi ,bubrezi itd.
Potpuno sam ,,prolupala,,,jer smo vec na kraju ,dva meseca ici na zracenje ,samo to umara ,iako su uslovi odlicni.Kiki,drzi se i izvini,ali danas tvoje podvuceno ZRACENJE ,me je dotuklo.
Pozz. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 2:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 12:48 am
Postovi: 36
Ma ok Kat,znam u kakvom si ludilu nije frka....Drzite se,sta drugo da kazem...bitno je da oni prate njegovu situaciju sto ako ce te utesiti kod moje mame nije boi slucaj....Niko je nije cuo kada je svako jutro na viziti govorila da joj nije dobro od samog pocetka zracenja,ili nije hteo da je cuje...sve do 18-tog zrac. kad ju je pokosilo,ali bukvalno pokosilo.Ne brini se kada je kod vas dosada ok bice i dalje...Drzim vam palceve...sve najbolje,pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 4:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 29, 2006 12:50 am
Postovi: 178
mislim da ce vam ova tema sa hrvatstkog foruma biti od koristi


http://www.forum.hr/showthread.php?t=188904


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 27, 2007 10:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Nisi luda

Hvala za link.Odlican forum, ja trazim neke od ove Kajalene a ona ne da nista. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Poucna prica
PostPoslato: Pet Dec 28, 2007 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Eveli,draga ,super ti je post na b92.Bas sam htela da pitam kako ti je tata.
I oni na b92 su super primili.U preventivu spadaju i pregledi i vidis kako si zahvaljujuci tome ,avetinju ,uhvatila u pravom trenutku.
Karcinomi ,tj. neoplazma, se moze razvijati godinama,dok ne dodje do klinicke manifestacije,kada je sve odmaklo,a i lecenje otezano.
I dalje tvrdim i iz raznih iskustava da je hemo terapija u pravilnoj indikaciji,a to onkolozi znaju br. jedan u lecenju .Alternativa ide ,kao dopuna i u slucajevima ,gde nema jos odgovarajucih lekova.
Zracenja novim tehnikama i dobro primenjena ,vise koriste nego stete.
Na kraju zdrave celije se obnove i tu je vazno dizanje imuniteta,a one lose se zauvek uniste,jer su nezrele i zato se zovu neoplazma.
Pozz.svima, :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pozdrav
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 1:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Prijatelji stari gde ste?..............
Ucutali se ,svako svoju muku muci.
Ide Nova god.,Bozic ,zelim svima da nadju pravi put.
Djurice ,svako dobro zelim ,da terapije prodju ,sa najmanje propratnih efekata,a i niku koji se javio iz Moskve ,da kaze kako je tamo,nek se javi jos koji put.Svim dragim ,,devojkama,,da izdrze.Posebno savesnim lekarima ,koji daju dobra tumacenja i savete,da ostanu sa nama.I svi ostali ,dragi ,drzite se nije sve onako kako vidimo.Dragoj Kiki,zelim sve najbolje ,a najvise smirenje,koje svima nama treba.
Veliki pozdrav i srecna nam bila Nova 2008.godina i izborimo se sa svim nedacama.
:D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 4:00 pm
Postovi: 4
Prijatelji,

Onima koji su videli svog neprijatelja u oči u ovoj, odlazećoj godini, želim da ga u njoj i ostave i da im sledeća godina bude nova u svakom pogledu.
Onima koji svog neprijatelja znaju odavno, želim da ga u novoj pobede i više nikad o njemu ne spominju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: