Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 1:02 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 10:07 pm
Postovi: 92
Kad sam vec na forumu,moram da dignem ovu temu !!!!
Veliki pozdrav svima !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 11:56 pm
Postovi: 1
Pozdrav za sve vas, i evo da se pridruzim da tema opstane koliko je to moguce. Citavu vece citam vase postove. Nevjerovatno koliko se toga promjeni u samo jednom danu, pa tako i kod mene, jer inace ne bih trazila ovakve teme.
Mami mi je otkriven rak grlica materice IIb. Sad je na zracenju 6 nedelja + plus hemo t. Dobro se osjeca, malo mucnine i tako. I sve je to stalo u mjesec danas, od odlaska ginekologu na pregled, biopsije, nalaza, konzilija i odlaska na zracenje. Eto nadam se da ce se sve dobro zavrsiti, usvari vjerujem, dace Bog :) :


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Feb 27, 2013 1:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Pozdrav,evo i mene da se javim...
Redovno citam,ali vecinom ili nemam vremena ili snage pisati :( .
Muza su mi otpustili iz bolnice jer oni vise nista nemou da urade,njemu je sada i jednjak zahvacen,pa mu je ugradjena cevcica kroz nos pomocu koje ga hranim.
Nedeljama se vec ne krece,ima jake vrtoglavice,mucninu.. Nista dobro. Problemi sa stolicom,klizme,sve problem za problemom.
Poceo je koristiti ulje od konoplje,neznam sta da mislim,skroz sam izgubljena.
Smeta mu svetlost,buka pa sam nekad u stanju satima sedeti kraj njega.
A on ni da progovori...
Tesko je sve ovo,borite se nadam se da cemo se i mi izboriti..
Veliki pozdrav.

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Mar 01, 2013 1:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 5:38 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Eniv stvarno TI se divim. Izdrzi I budi optimista iako znam da je to ponekad tesko.
Budi jaka zbog petogodisnjeg deteta Koje imate.

Stvarno ne znam sta da TI kazem da te ohrabrim jedino da istrajes.


Evelina lepo je cuti te.

Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Pozdrav,
evo i mene da se javim na ovu temu prijatelja.. Nazalost kod nas nikakvih lepih vesti nema.Muz mi je bio u dubokom snu,ili kako to vec zovu polu koma dva puta po skoro tri dana.Posto je bio u nesvesnom stanju iscupao je sondu iz nosa i posto nismo imali kako da mu dajemo morfijum,posto na usta nemoze,onkolog u nasoj bolnici nam prepise flastere od 100mikrograma,a on je inace pio oko 60kapi oramorfa na dan.I to ga je totalno uspavalo.Kasnije smo negde saznali da se ti flasteri lepe kod bolesnika koji piju oko 300kapi na dan!Sto je za njega trodupla doza!Ali kad nema niko da te posavetuje pa si ti prepusten sam sebi.Drugi put se opet uspavao kad smo mu zalepili flaster od 25mikrograma,desilo se isto. Sonda mu je ugradjena ponovo pa smo skinuli i taj flaster i nastavili sa oramorfom.Mozda bi se sve to i desilo i da nismo lepili te flastere al ko ce ga znati sad :( .Tuzno je sto niko od nasih lekara nije hteo da se zauzme za njega,samo se pitaju gde je do sad bio,sto se ne leci gde i ranije.Ej njemu je 24 gonine!Ali on je nama hitan i bitan ,njima ne!Trenutno sto se tice hrane nemamo problem,ali on cesto nije svestan!Misli da je u bolnici,nekada nas neprepozna,prica nepovezano.Prekinuli smo sa davanjem kapi od konoplje,varumin,b17..Sve smo izbacili jer neznamo sta sa cim ide,i dali mu i to doprinosi da bude tako osamucen!Neznam vise ni sama,tuzno je gledati a da nemozes pomoci.Jako voli Bajagu da slusa,pa mu cesto pustim malo,nebili se oraspolozio. I ja se pitam ,sto bi nase dete reklo kad ce tatu proci vise ova *bakterija* :evil:
Ja se bas raspisala,ali eto sa nekim da podelim ovu tugu,i dalje verujem u cuda! I nadam se da ce se ono i desiti,jer nismo ovo zasluzili!
Veliki pozdrav prijatelji!

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Mar 24, 2013 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 2:30 pm
Postovi: 29
Citam vas ovde i posle svake poruke dobijem onaj odvratan osecaj knedle u grlu i pocnem da pisem, pa obrisem i odustanem. Moj tata ima tumor prsljena, sutra opet ide kod lekara da konacno pocne sa terapijom. Do sada je stalno falio neki papir da bi krenuo. Uglavnom, ne znam kako se osecam. Nedefinisano. Cas sam tuzna i smeta mi apsolutno sve. Mislim samo na njega i na to da sve bude dobro i ne mogu da se skoncentrisem na bilo sta. A cas sam okej i verujem da ce sve dobro biti. Ja njega volim...ne znam koliko. On je moja najveca podrska. Moj drug, drugarica, moj otac, moj psiholog, moj lekar, moje sve. Volim ja i mamu, naravno :oops: ali sa tatom nekako imam prisniji odnos. Ne zelim da znam sta bi bilo sa mnom kada bih ga ne daj Boze izgubila, on je moja najveca podrska i hocu da bude sa nama kada diplomiram, kada se udam, dobijem decu, a on svoje unucice. Da se igra sa njima, da uziva u zivotu, jer je ceo zivot radio da bi mi imali savrsen zivot, da onda ja budem ta koja ce njemu kupovati omiljeni slatkis u pola noci, placati letovanja i zimovanja i ispunjavati svaki njegov hir. Jer on sve to zasluzuje, tj.zasluzuje mnogo vise. Nadam se da ce hemoterapiju dobro podneti, da ce se nakon zracenja izleciti. Hocu da cujem da je zdrav. Hocu da posle toga otputujemo negde i da uzivamo, jer je sada vreme da uziva. Mnogo se namucio ovih meseci i sve to me boli mnogo. Ali ne zelim da gubim nadu. Cak ni ne placem sada dok ovo pisem. U pocetku jesam, i pred njim i sa njim i posle svakog razgovora, ali vise necu. Suzama nista ne dobijam. Mogu samo sebe da unistim, a to bi ga mnogo jace bolelo. Ja sam za njega njegova najlepsa, nasmejana devojcica, koja zna da je njen tata bolestan, ali da to nije nista strasno i da ce tata uskoro biti opet zdrav. Ja vise nemam nijednu drugu zelju. Sada mi moje zelje, da dobijem 6icu na ispitu oko kojeg se nisam potrudila, ili neku vecu ocenu oko ispita koji sam dugo spremala, ili...nema vise, sada je samo jedna: da tata ozdravi. Dobro je sto postojite vi, sa drustvom ne mogu da pricam o tome, tu su oni, tu su i mama i brat i deda, i decko. Ali nije to to, ja sam navikla da o svemu pricam sa tatom i da sve probleme resavamo zajedno. A ostale, ne zelim da opterecujem. A i nisam navikla da me vide tuznu. Opet, niko te i ne moze razumeti, ako nije osetio to nesto na svojoj kozi. Zato ovde pisem, znam da vi sve shvatate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Ovde sam negde ranije procitala da su pojedini posetioci ovog foruma koristili Zeleni sok. Da li mi neko moze reci nesto vise o tome? Mi smo uzeli taj Zeleni sok,on je u vidu kockice leda i mora se cuvati u zamrzivacu,navodno pomaze kod malignih bolesti. Ako neko zna volela bi da se javi! A da.. i mleko ,koliko je zapravo stetno. Mi koristimo pirincano.Iskreno mislim dok smo pili obicno kravlje mleko i jeli obicne orahe a ne ove brazilske ziveli smo zdravije..Neznam mozda gresim?
POZDRAV!

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 3:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
eniv, ja sam pio taj sok, nisam hteo ali sam morao, za detoksikaciju je odlican, i vise nego odlican...kazu da ima dosta b17 vitamina u sebi, svasta je tamo napisano, ako je samo mrvica tacna onda je to super stvar...
ja sam koristio izmedju terapija, pio ujutru, prvih 4-5 dana sam imao ucestale stolice koje nisu bile bas najnormalnije, posle toga se sve normalizovalo...da napomenem da mi je krvna slika u periodu dok sam pio sok bila gotovo idealna za jednog onkoloskog pacijenta...da li je to u pitanju ili se organizam sam izborio ne bih znao reci...
pio sam kasnije zbog problema sa stomakom i pomoglo je...pili su mnogi iz mog komsiluka, komsinica zbog cirkulacije, komsija zbog noge, svima je pomoglo(moguce je i da se radilo o sugestiji i da su oni sebe ubedili da im je bolje)...
treba jesti onu hranu koja je vezana za nase podneblje, zasto bih ja sad jeo pasulj iz kine kad imam ovaj nas "made in leskovac"...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Hvala ti Slavko,meni deluje kao dobra stvar! Da probamo i to cudo!Nama su rekli po tri kockice,davacemo mu to kroz sondu pa sto se ukusa tice nece biti problema.
Koliko si ti kolicinski i vreenski to pio?
Pozdrav.

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 3:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Зелени сок је? Линк?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 8:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zeleni sok od zita se zove ta stvar...
ima sladunjav ukus, meni je bio problem da pijem pa me je tata budio sat vremena pre ustajanja, popijem sok, vratim se da spavam i posle doruckujem, posto tako treba da se pije...pio sam kako je rekao taj deda iz subotice sto pravi sam sok: ispio kutiju onda jos nekoliko komada(koliko tacno ne mogu da se setim), pa napravio pauzu pa nastavio dok nisam ispio i tu drugu kutiju...onda pauza pa mozes opet, on je preporucivao to 2 puta godisnje da se pije...
uzeo bih opet zbog stomaka jer mi je stvarno smirivalo crevca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 9:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Da da,pravi se od klica i listova spelte ne sadrži nikakve hemijske dodatke, konzervanse, boje i zaslađivače. Slavko,Ti imas iskustvo,nadam se da ce se i kod nas pokazati kao dobar!Mi mi trenutno ne dajemo nista od preparata,jer svaki put mu bude lose ili otezano prica ili brka stvari pa neznamo od cega je. Ili je nazalost od same bolesti a ne od preparata,ali izbegavamo i da mislimo o tome jer ct ne moze da uradi pa je glupo nagadjati da li se to siri ili stoji.Mislim da nema preparata koji mi nismo kupili,ali ne vredi! Prvi put kad se lecio pre cetiri godine,od alternative koristio je samo povrce ako se svrstava u to,i primao HT. Nikakve preparate nismo uzimali i sve je bilo ok,a sad nista ne menja njegovo stanje,nazalost!

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Mar 25, 2013 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
zao mi je sto je takvo stanje... :cry:
da, pravi se od klica i listova, dok je zito "malo", kada je onako zeleno, kako se i vidi na poljima...
nadam se da ce pomoci...ja za vreme lecenja nisam uzimao nista osim ovoga, i to nisam uzimao zajedno sa terapijama nego sam uzimao izmedju terapija...
nisam lekar pa nemam pravo da bilo sta nagadjam oko bolesti, voleo bih da pomognem ako ikako mogu...
nije povrce alternativa, to je samo put ka zdravlju, treba svako da ide tim putem, da se hrani sto zdravije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Mar 26, 2013 9:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Eniv, i meni je zao zbog vase situacije..pratim sve na forumu, ali se samo ponekad ukljucim..Tesko mi je da citam vase price, jer imam zelju da pomognem a ne znam kako. Prokleta bolest i borba sa njom je od mene napravila, mislim, boljeg coveka sto se tice saosecanja i istrajnosti, neke pozitive u svemu tome, ali i najostrijeg kriticara, ponekad cak i skeptika.
Znam koliko je tesko naci normalnog sagovornika koji ce da razume, i upravo u tome je i lepota ovog sajta, svima dobro dodje razmena iskustva. Imate sve na raspolaganju, sve metode koji su drugi koristili, a imate i zdrav razum da procenite sta od toga moze da se iskoristi, a sta je zapravo samo reklama.
Sto se tice tog zelenog soka, procitala sam clanak jednom u Bilju i zdravlju, bas u vreme tatine bolesti i zaintrigiralo me je...medjutim, mi smo imali neke druge metode, i to bi za njega bilo samo mucenje..medjutim, citam ponovo na sajtu i vidim da pomaze i kod cista, sa kojima se ja mucim, kao i u komplet detoksikaciji organizma..tako da mislim da cu da ga potrazim negde.
Eniv, Slavko, gde ste i kako vi nabavili zeleni sok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Mar 27, 2013 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Draga Bojana,Zeleni sok smo mi nabavili u Subotici,mislim da je i Slavko koristio bas taj. Takodje sam citala u Bilje i zdravlje tekst o tome,kontaktirala redakciju i dobila br telefona tek posle godinu dana. Ja ti mogu poslati kontakt u poruci.
Hvala svima na podrsci,tesko je ostati normalan u ovakvim okolnostima.
Od kako se bolest vratila,on nije verovao u izlecenje,ali nije ni odustajao!
Kretao se normalno,vozio kola,motor povremeno,nekad je znao potrcati za tranvajem :) . A sada ,ne ustaje vec dva meseca. Stvorile su mu se i rane po telu,pa mu stavljamo neke jastucice,flastere..Cirkulacija slaba..sve se nakupilo. Ja ga onako gledam,toliko se promenio za kratko vreme..Sta ti je bolest!! :evil:
Veliki pozdrav!

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: