Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
Draga Ganadra,
mozete da mi verujete da ova dijeta nije kao druge koje iscrpljulju organizam. Mama jeste smrsala na pocetku,ali samo 3 kg koji su i onako bili visak. Jede normalno voce i povrce i sve to priprema jako lepo i ukusno iako je bez ulja i soli, secera.
Bice sve uredu,samo nemojte toliko da brinete.
Javite se kad Vam bude trebala pomoc oko ove dijete a i podrska.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 5:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Proslo je 365 dana od poslednje hemo terapije. Moja lekarka kaze da je ta prva godina bez znakova bolesti izuzetno dobar znak.( Nakon prvog ciklusa hemo, bolest se je vratila posle 8 meseci, a nakon drugog – posle 4 meseca.)
Danas, kada pomislim sta sam sve prosla za ove cetiri godine, imam osecaj kao da se sve to nije ni desilo. Mislim da svi imamo takav osecaj kada iza sebe ostavimo neki izuzetno traumatican period.

Karcinom je teska bolest i lecenje je neverovatno tesko i psihicki i fizicki. Svi mi, dok nam se to ne desi licno, ili dok ne oboli neko nama blizak, o karcinomu razmisljamo kao o smrtnoj presudi. O samom lecenju postoje kontraverze i predrasude. No, kada dodje do toga treba biti bistre glave i sve ono sto smo saznali u prolazu – zaboraviti. Zasto? Zato sto jedino zvanicna medicina moze da nam pomogne, da nas zaleci, izleci i podari nam jos nekoliko godina (ili desetina godina) zivota. Svesna sam da ce moj zivotni vek zbog velikog broja hemo terapija biti kraci, ali bez njih ove redove sigurno ne bih sada pisala.

Mnogi pisu o stetnosti hemo terapija, ali ako je odbijemo – kolika nam je sansa? Po mom misljenju – nikakva! Uostalom, lekovima lecimo upalu pluca, anginu, grip....... - zasto bi onda karcinom lecili na neki alternativan nacin!? Da li biste svoje dete koje ima bronhitis lecili na neki alternativan nacin ili bi ga odveli kod lekara? (Inace, ubedjena sam da medicinska mafija postoji, kao sto sam ubedjena i da su do sada mogli da pronadju lek protiv raka, ali im nije u interesu.)

Shvatam bol i ogorcenost onih ciji najblizi nisu preziveli, ali volela bih kada bi shvatili da nije zvanicna medicina ta koja ih je ubila vec karcinom koji je otkriven prekasno. Ok, desava se da neko umre u toku same hemo (imala sam prilike da budem prisutna u sobi kada se je to desilo mojoj cimerici), ali desava se i da neko umre nakon sto dobije injekciju penicilina.

U toku lecenja, sa svoje strane, ja sam pokusavala mnogo toga. Kada sam se razbolela promenila sam nacin ishrane (bez secera, mesa, mleka i mlecnih proizvoda). Nakon sto mi se je bolest prvi puta vratila presla sam na makrobiotiku (isla sam kod doktorke koja ima i dozvolu naseg Ministarstva zdravlja i medjunarodni sertifikat). Pored makrobiotickog nacina ishrane, svakodnevno sam radila meditacije, do-in masazu, dnevno boravila u prirodi po sat vremena pre i posle podne, isla rano na spavanje, gledanje TV i boravak za racunarom svela na minimum. I nakon cetiri meseca po zavrsetku hemo – bolest je bila tu! Naravno, uz sve to pila sam razne cudotvorne preparate za jacanje imuniteta. Cak mi je jedan lekar, koji inace reklamira preparate od medicinskih pecuraka i na TV i u pisanim medijima, rekao da ce me njegovi preparati izleciti i bez hemo terapije te da ce me povezati sa njegovom pacijenticom koja se je tako izlecila! Zamislite samo sta bi bilo da sam mu poverovala i odbila hemo!? Istina je da sam taj njegov preparat pila nakon sto sam zavrsila prvi ciklus hemo pa do prvog recidiva (punih 8 meseci, 16 kapsula dnevno).

Tada sam postala 100% uverena da je karcinom nemoguce izleciti na bilo koji drugi nacin sem hemoterapijom.
Sve sto radimo na poboljsanju zdravlja ima smisla, ali je jednostavno nedovoljno da bi se izlecili od karcinoma.

Sta je bilo drugacije kod ovog poslednjeg lecenja u odnosu na prethodna dva? Cinjenica da sam hemo primala u onom vremenskom intervalu kako je to propisano! Sada sigurno mislite da je i normalno da se hemo prima onako kako je po protokolu. Uostalom, antibiotike moramo da pijemo na 6 sati, kako onda da hemo primamo drugacije!?
Na zalost, to je moguce. Zbog velikog broja obolelih, smestajnih kapaciteta koji se nisu menjali, nije moguce da se ispostuje protokol. U prvom i drugom ciklusu terapije sam primala na 30dan, a nekada cak i na 31 dan. U trecem ciklusu sam primala tacno na 21 dan! Verujem da je to ono sto mi je pomoglo.

Zelela sam da danas sa svima vama podelim svoju srecu i da vam pozelim dug i zdrav zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
ganadra je napisao:

I dalje mi niko nista ne kaze za trnjenje nogu. Znaci niko od vas nije imao tu nus pojavu?

Ganadra, moja mama je imala trnjenje isto kao i vi, neki to prepisuju efektu citostatika a neki ni nemaju objašnjenje... ona za to lek nije pronašla, do kraja je imala osećaj ukočenosti i trnjenja nožnih prstiju. Ja o tome ne znam puno, mislim da je to stvarno posledica citostaika, eventualno što možete probati je kompleks B vitamina koji ishranjuju omotač oko nerva. Ona je primala Taxol prvo a posle Carboplatinu i Cisplatinu... sve 4 godine borbe je imala to trnjenje koje nije nestajalo kada je pravila pauze sa hemioterapijom.
Pozdrav i svako obro vam želim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 10:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
ganadra je napisao:
.....

I dalje mi niko nista ne kaze za trnjenje nogu. Znaci niko od vas nije imao tu nus pojavu?


Ganadra, trnjenje nogu tj. stopala i prstiju na rukama je sasvim uobicajena nus pojava. U slucaju da si primala Taxol i carbo platinu, to je nesto sto se podrazumeva. Taxol je mijelotoksican citostatik i, izmedju ostalog, zbog toga i dovodi do te utrnutosti. Potrebno je neko vreme da se nervi regenerisu. Meni je na primer palac na desnom stopalu i dalje delimicno "drven", a proslo je godinu dana.
Mene su npr. boleli i zglobovi (takodje vrlo cesta nus pojava Taxola i carboplatine) i posto oni nisu prestali cak ni tri meseca po zavrsetku hemo, moja dr me je poslala na Reumatoloski da bi utvrdili da slucajno nisam dobila reumatoidni artritis. Sve je bilo ok, samo je bilo potrebno vreme da se hrskavica regenerise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Avg 16, 2011 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 16, 2010 3:42 pm
Postovi: 14
Evelina jako mi je drago zbog tebe :)))))))) Zelim ti svu srecu!!! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Avg 25, 2011 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Evelina, zaista mi je drago sto si se izborila i sto si sada dobro, to daje i nama volju i nadu da nastavimo sa borbom,
Slazem se sa tobom da je hemoterapija ili ono sto nudi \zvanicna medicina jedino sto nam moze trenutno pomoci, a alternativna medicina moze samo da pripomogne, tako da mislim svi oni koji se dvoume oko nacina lecenja, ne treba da imaju dilemu. Jedino ako naidjete na lekare koji ne zele da vas lece treba da ih menjate ili insistirate, sto cu i ja uciniti,.

Inace, ovo trnjenje je vrlo neprijatno, sada se pojacalo i na rukama, pa sam se malo uplasila da li to znaci neko pogorsanje,.
Nadam se da cu sledece nedelje ici na kontrolu

Trebalo je u subotu da putujem sa sestrom u Pariz, ali posto nisam obavila kontrolu, moracu da odlozim, mada mi se jako ide, tamo mi je i mama, koja je bolesna i htela sam da je vidim, ali se bojim da odlazem tu kontrolu, jer je proslo vise od dva meseca od zadnje hemoterapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Avg 28, 2011 11:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Evelina, kazes da ti se bolest vratila 8 meseci nakon terapije. Sta to tacno znaci? Da nakon terapije nije bilo nikakvih tumora. Kako si utvrdila da niceg nema? Markerima? Snimanjem? Jer kod mene i dalje postoje uvecani limfni cvorovi, znatno umanjeni nakon terapije, ali i dalje su uvecani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Sep 12, 2011 2:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Samo da se javim.
Najveci pozdrav za Evelinu.Draga, ne znas koliko sam srecna, iako se ne poznajemo, sto si dobro.Toliko sam se puta molila Bogu za tebe i sve koji se bore sa ovom bolescu.Svi svecima a posebno sv. Nektariju Eginskom, zastitniku onkoloskih pacijenata.
Veliki pozdrav i za ostale clanove ove grupe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Uto Sep 13, 2011 10:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Na pocetku - hvala svima na podrsci.

Ganadra, po zavrsetku hemo marker je bio nizak i promena na limfnom cvoru je 10-11mm. Nakon 8 meseci (po zavrsetku prvog ciklusa hemo, a nakon 4 meseca po zavrsetku drugog ciklusa hemo), prvo je poceo da raste marker. Kada je marker presao gornju granicu, odmah je radjen skener (inace se za tromesecne kontrole radi ultra zvuk). Na prvom skeneru su evidentirali mali rast limfnog cvora. Nakon toga se je pratio rast markera i za mesec-dva opet se je radio skener. Kod drugog, treceg skenera marker je vec prelazio 100 i tada bi konzilijum donosio odluku o nastavku lecenja. Inace, sa rezultatima markera i skenera uvek sam isla na konzilijum, a ne kod svoje doktorke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 9:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Hvala ti Evelina na razjasnjenju i ideji da trazim uput za Komisiju, jer lekari koji su mene vodili su odsutni do kraja meseca.
Naime, vec sam pisala, nakon tri ciklusa hemo, radjen je CT i markeri i bilo je znacajnog smanjenja i marker je bio 45, medjutim nakon sestog ciklusa, kada je lecenje "zavrseno" CT je pokazao stagnaciju i marker se uvecao na 57, dakle, kod mene markeri nikada nisu pali na normalu, ali sada ono sto me brine je sto je marker "podivljao" na 400, sto jr deset puta vece. Napominjem da mi je pocetni marker, pre pocetka hemo, bio 129. Ostali rezultati su isti, odnosno u granicama normale, pa cu zato ponoviti marker, ali se iskreno bojim da idem ponovo.

A tebi i dalje zelim sve najbolje i da ti rezultati i dalje budu dobri


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Sa markerom 400 - ja bih vec kampovala ispred ordinacije lekara!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Sep 14, 2011 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Mogu ja da kampujem, ali njih nema,
Oni se lepo odmaraju i idu po kongresima.
Vec sam bila kod drugog lekara jos u julu, ali me je uputio na mog lekara, koji mi je vodio hemo, a njega nema, tako da moram da cekam, htela ne htela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 8:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
Posle duze vremena da se javim. Moj slucaj neki vec znaju...2007. sam operisana i od tada svakog septembra idem na veliku kontrolu. Bila sam neki dan kod mog lekara onkolaga po upute ali on mirece da sacekam decembar. Nije rekao za razlog ali vidim da se renovira odeljenje i da su premesteni u druge prostorije. Ipak sam se obradovala da mi je odozeno to maltretiranje..

Moja radost nije trajala dugo jer vec sedam dana imam jaku glavobolju i mucninu ali ne bih isla na pregled jer ne zelim izostati sa posla a plus ne bih na sva moguca snimanja i podsecanja na bolest..radije cu da vjerujem u svako naredno jutro da cu se probuditi bez tegoba.

Pisem zato sto ce mi biti makar malo lakse kada to kazem bar i ovde jer porodicu ne zelim opterecivati a ni ljude na poslu sa kojima radim..neka svi vjeruju da sam zdrava iako mozda primecuju ponekad moje grimase bola koje pokusavam sakriti..

"Zdrav covek ima hiljadu zelja a bolestan samo jednu, da ozdravi!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 10:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Draga srpkinja
Dugo se nisam vrtela po forumu,a juce sam pomislila na tebe i sta je bilo sa pregledima.
Glavobolja i muka moze da bude od mnogih stvari,virusi haraju,ali ako se nastavi idi do nekog,,doce,,bez straha od tvoje bolesti.
Pozdrav svima,Eveli,svaka cast,tako nastupaju pobednici. :D

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Juce sam bila kod mog doktora, privatno, jer sam samo tako mogla da dodjem do njega i nista nisam saznala, odnosno, samo sam produzila neizvesnost, jer mi je lekar rekao da treba da prodje 5 do 6 meseci nakon hemoterapije, kako bi rezultati bili relevantni. Za marker mi je rekao da ne radim ponovo, a tegobe koje imamm su normalna posledica hemoterapije i .zracenja.

Evelina, ovo je bitno drugacije od tvog nacina lecenja, paa mi nije jasno u cemu je tajna. Da li sam otpisana, pa nece da gube vreme i novac na mene ili to tako treba.

Ali ima i neceg dobrog, slobodna sam do krraja novembra, kada treba da idem na kontrolu, tako da cu da iskoristim vreme i idem u Pariz, da vidim mamu i da malo zaboravim na bolest.

Jos cu se javljati,, jer planiram put pocetkom oktobra, kada cerki prodje ispitni rok i onda nas dve odosmo.....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: