Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 167  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 11:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Ganadra jesi li isla ponovo kod doktora?Sta su ti rekli?Cijelo vrijeme mislim o tebi ,a vidim da se nisi javljala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 10:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Da li neko moze da mi kaze da li je normalno da sedimentacija bude povisena dok covjek ide na hemoterapiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 11:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
sedimentacija znaci da postoji u organizmu neki upalni proces, e sad, zavisi koliko je povisena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Normalno je da sedimentacija bude povisena u toku hemoterapije. Ako znate sta je u stvari sedimentacija i ako znate kako hemoterapija deluje - tada je povisena sedimentacija logicna sama po sebi. Povisena sedimentacija ostaje i dugo po zavrsetku lecenja. Moja poslednja hemo je bila u avgustu prosle godine i sedimentacija mi je i dalje povisena - izmedju 30 i 40. u toku hemo meni i svim zenama koje su bile samnom (2007, 2009 i 2010.) na lecenju, sedimentacija je dolazila do 100! Moja dr kaze da je moguce da ce ovako povisena sedimentacija biti jos godinama. Sto se mene tice - nemam nista protiv, samo da se bolest ne vrati.

Ako smo zdravi i pravi., sedimentacija ukazuje na neki upalni proces u organizmu, sto, na zalost, u nasem slucaju nije u pitanju.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 12:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
BAKS je napisao:
Evelina hvala ti jos jednom za ondasan.Tati je pomogao vise ne povraca i nije mu muka.Moram da vam ispricam za taj lijek jos sam ljuta i ne mogu da vjerujem da ima tako bezobrazni i pohlepni ljudi.Ja zivim u R.Srpskoj u manjem gradu.U petak sam nazvala drzavnu apoteku da vidim imaju li ondasan i oni su rekli da nemaju.Znaci da ga ne mogu na recept nabaviti.Ali nema veze ja sam zvala privatne apoteke i niko nije imao.Svi su mi rekli da ce pokusati nabaviti pa ce mi javiti.Zvala sam u cetiri najbliza grada. U jednom koji je 2 sata voznje autom od mene sam uspjela naci a cijena je 23 eura kutija od 10 tableta 4 mg.Brat je otisao da ih kupi.U medjuvremenu zove mene jedna gospodja iz apoteke i kaze da bi mogla sutra da mi nabavi lijek da dodjem.Cijena je 55 eura 10 kom od 4 mg.Ja joj kazem da sam ga vec nabavila a cijena je manja vise nego za duplo.A ona se kao cudi i govori da je to greska i da nije moguce.A to je samo zato sto sam se ja presla pa joj rekla da mi je hitno da je tati jako lose i da lijek moram nabaviti.Samo ne znam sta bi joj znacio taj novac ukraden od ljudi koji se bore da se zadrze jos malo pod ovim nasim suncem.Veliki pozdrav.


Uvek postoje skotovi koji zaradjuju na tudjoj nesreci! Nemoj da ocekujes saosecanje, humanost. Da li znas da meni nisu ustajali u autobusu iako se je videlo da sam celava, bez obrva, trepavica, otecena, bleda...... Sto pre prihvatis da je ljude bas briga za tudju nesrecu - bolje po tvoje psihicko zdravlje.

Elem, da bi vam lekar opste prakse prepisao Ondasan, bez gundjanja, potrebno je da vas onkolog na otpusnoj listi napise da je potrebno protiv mucnine uzimati Ondasan.
Lekar opste prakse koji prepise na svoju ruku Ondasan rizikuje da ga trkeljise neka njihova kontrola. Posto je Ondasan skup, moraju da paze da ne ostete previse Fond. Ipak, bitnije je da oni budu sto stedljiviji, a mi pacijenti mozemo ispovracati i slepo crevo. Nazdravlje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 10:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Nisam se javljala jer nista pametno nemam da kazem trenutno.
Nisam jos bila kod lekara, jer se bojim da odem, jer slutim da ce mi predloziti novu terapiju, a ja se ni od ove nisam oporavila, pa odugovlacim. ali necu jos dugo, najverovatnije cu ici sledece nedelje.
Svakako cu javiti cim saznam nesto novo.

Sto se sedimentacije tice, kod mene je bila izmedju 30 i 70 nakon zracenja, dve godine, a za vreme hemoterapije blizu 100 i jos uvek je povisena.

Sta zapravo znaci - znaci da jos uvek postoji kancer, a kod onih koji ga nemaju, a sedimentacija povisena, znaci da postoji neka upala u organizmu.

Detaljnije bi mogao da nam objasni neki lekar, ali su oni izgleda zaboravili na ovaj forum i na nas koji smo zeljni svake informacije jer nam nasi lekari to ne pruzaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Ganadra,
Povisena sedimentacija, u nasem slucaju, nikako ne znaci obavezno i postojanje kancera.
Volela bih kada bi se javio neki lekar ili student medicine, koji bi objasnio kako dolazi do povisene sedimentacije i na koji nacin hemo daje za posledicu povisenu sedimentaciju. Ja zaista ne bih da objasnjavam jer je moje znanje po tom pitanju laicko i trebala bih da prosurfujem i da srocim odgovor.

A sto se tice odlaganja odlaska kod lekara - nije ti to dobra ideja. Pa sta ako ti predlozi nastavak lecenja? Treba da smo sretne ako jos uvek postoji negde neka kombinacija citostatika koja moze da dovede do zalecenja. Zar ne?
Zato draga moja, pravac kod dr. nema cekanja, nema straha. To je kao odlazak kod zubara. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 7:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Hvala vam svima na odgovoru.Tati je sad sedimentacija 50/30 manja je nego prosli put kad je vadio nalaze prije prve hemoterapije tad je bila 100/70.To je bilo brzo poslije operacije kad je imao komplikacije sa drenom pa sam smatrala da je vjerovatno bila prisutna i neka infekcija.Ja znam da je sedimentacija talozenje krvnih elemenata izvan covjecijeg organizma koja se mjeri na odredjeno vrijeme.Pod dejstvom bakterija ,virusa -trombociti, eritrociti, leukociti se taloze brze to znam ,ali sam htjela pitati da li tako na krvne elemente djeluju i citostatici.A znam da moze i karcinom dovesti do povisene sedimentacije,mada kod tate od decembra pa do marta nikad nije bila povisena sedimentacija a ni tumor markeri a imao je tumor.Znam da je bio kod par doktora koji su trazili da se uradi krvna slika i sedimentacija uvijek je bilo sve u redu.Pisala sam vec o tome da je od decembra iskasljavao krv i da niko nije znao od cega zato su ga slali od doktora do doktora.Dok ja nisam na kraju na svoju ruku zakazala ct pluca u Kamenici gdje su i otkrili tumor.
Samo da vam kazem jos da je tata primio u ponedjeljak hemoterapiju i odlicno se osjeca. Nije nikako povracao. Pije ondasan 8 mg na 12 sati.Nisam htjela da pisem prije da ne baksuziram.Mada jos sutra moze imati reakciju ali nisam mogla izdrzati da vam se ne pohvalim jer vi ste krivi za to.Za ondasan nikad nisam ni cula niti mi je ko od doktora rekao dok mi nije Evelina rekla.Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 7:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zaboravila sam jos da napisem da sam u ponedjeljak rekla onkologu da prepise ondasan da mu te tablete pomazu kod povracanja ,a klometol da ne pomaze.Ona mi je rekla da ce iduci put prepisati ako mu budu i sad pomogle.A ja sam joj rekla da znam da pomazu zato sto je prosli put odmah prestao povracati dok je popio prvu tabletu.Vidjela sam da izbjegava da prepise.Ali nema veze ne zalim sto sam dala 40 eura(U Beogradu sam kupila,kod vas su dosta jeftinije nego kod nas)tati su stvarno pomogle.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 6:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Drugari ja samo da vam se javim...
otputvala sam daleko daleko...preko Atlantskog okeana...Ovde sam vec malo vise od dve nedelje i ostajem jos toliko ako BOg da.
Sta se desilo..
svaki dan pesacim po 7, 8 sati...toliko je toga ovde za videti, da jednostavno ne mogu drugacije a i ne smeta mi.
Medjutim, pre tri dana...negde na sred ulice..osetim jaku potrebu da odem u toalet , i kako nisam bila u prilici, nekako to iskuliram...Dodjem kuci, i tu nastaju moje muke, jer vise nisam imala " nagon" , vec sam probala na silu...i tako dan i po..( izvinite na ovako plasticnom objasnjavanju, ali ne mogu drugacije )...da bi na kraju kupila laksativ...uspem nekako, i imam sta da vidim, krv..svezu crvenu.
Naravno, presecem se.
Od tog dana, ja imam ucestale prolive, vrlo male....ali ipak dovoljne da ne mogu da mrdnem, jer me malo malo tera u wc..znaci evo, vec traje 2 dana.
Nisam pametna sta da radim.
Kontam ako ovde odem kod doktora, nista mi ne moze reci za 5 min...sobzirom na moj slucaj, vise je opcija u igri...
Mozda su hemoroidi, mozda colitis, mozda od zracenja, mozda on najgore ne daj Boze...
I tako..
inace sledeca kontrola mi je krajem JUla...
Pozzz za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ako nekom treba ondasan imam ja 4 tablete, rok vazenja je do 1. 2012...posto se koristi samo nakon hemoterapije i ne utice na klasicne mucnine meni nije potreban, a ima osoba kojima jeste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Ned Jul 03, 2011 7:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
U pravu si, samo sam htela malo predaha.
A i treba da budem zahvalna ako postoji jos neka terapija, samo se trenutno ne osecam sposobnom, fizicki, da primim jos neku terapiju.
Ali sto se mora, nije tesko.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
Postovani prijatelji

zelim da podelim sa vama jednu lepu vest. Pre 20 dana moja mama je uradila PET skener, doktorka koja je spasila zivot mojoj mami nam je saopstilada da nista nije ostalo od metastaze koje je imala na kostima plucima i limfnim zlezdama.
Sve sto je moja mama uradila za svoj zivot, i sto i dalje cini jer borba sa ovom bolescu traje ceo zivot, urodilo je plodom.
Ona je i dalje na istom rezimu, promenjena isharana i budvig dijeta, fizicka aktivnost i velika volja za zivotom koju prati veliki rad da taj zivot bude kvalitetan. Ona se izborila iako su joj nasi doktori predvidjali najvise 6 meseci zivota. Zelim i vama da se izborite sa svojim tumorom jer on nije nepobediv. Nemojte se oslanjati samo na doktore jer sami sebi mozete najvise pomoci.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 2:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovana zilepile,

mnogo mi je drago sto sam procitao ovu vest. Bravo!

To sto ste postigli zajednickim snagama zaista jeste jos jedan u nizu dokaza da je karcinom izleciv ma u kom stadijumu bio.

Od srca cestitam i zelim sve najbolje Vama i Vasoj porodici, majci posebno.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: prijatelji
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 10:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 7:49 pm
Postovi: 200
Lokacija: novi sad
Cestitam na dobrim vestima. Potrebne su na ovom forumu
Tajna, i meni se to povremeno desava, da uz proliv ide i krv. Ali, ja sam primetila da mi se to javlja kada pijem tablete gvozdja i od kada ih ne pijem, nemam tih tegoba. Analiziraj ishranu. A kad se vratis, kod lekara za svaki slucaj.
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2491 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 167  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: