Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 8:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
poenta je da ovaj website citira hiljade drugih sajtova, kao i knjiga/publikacija/naucnih radova/casopisa itd koji se bave korumpiranoscu "savremene medicine" (pod znacima navoda, jer to nije medicina u pravom smislu te reci, posto od nje postajes jos bolesniji a ne zdraviji), kao i metodama koje lece rak, a da ne uniste ostatak organizma.

U Srbiji je ovo tesko uvideti posto zdravstveni radnici nemaju velike (ili nikakve) materijalne koristi od, recimo za primer, lecenja raka zracenjem i hemoterapijom. Ali na zapadu je to itekako ocigledno. Zasto su doktori medju najplacenijim zanimanjima u SAD? Zato sto ih farmaceutska industrija obilno placa (podmicuje). Probudite se. Za 20-tak godina ce danasnje doktore zvati dilerima lekova (drug dealers), posto je to sve sto rade - prepisuju tzv lekove. U SAD od svakog obolelog od raka bolnice zarade preko $100,000.

Zar ocekujete da se bolesnima kaze da se mogu izleciti ako prestanu da jedu meso, kuvano, beli secer (secer uopste), belo brasno, so, gazirano; piju vitamine, gledaju komedije na TV, vise se smeju i sale, vize svezeg vazduha i sunca. Kako bi farmaceutska industrija, hiljade kojekakvih udruzenja za borbu protiv raka, milioni dolara dobijenih za istrazivanja itd- kakvu bi svi oni imali korist od onoga gore navedenog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 9:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
u srbiji lekari po zavrsenom medicinskom fakultetu pola godine imaju OBAVEZAN BESPLATAN staz. nakon toga traze vezu da VOLONTIRAJU (=rade za dzabe), za to vreme traze (kojekakve) veze da se zaposle, sto im polazi za rukom nakon 4-5 godina. medicina je u srbiji apsolutno neprofitabilna sa aspekta 90% ljudi koji su u njoj zaposleni!!!!! plata profesora univeriteta je tek od pre godinu dana oko 1200 evra - sve ostale su ispod toga, naravno.

niste dali argumentovan odgovor KO stoji iza takvih sajtova - bez obzira da li ih ima 10, 100, 1000, 1000000000 ???
vi brkate pojam korupcije, sa pojmom doktrine nauke! oni se ponegde preplicu ali nisu isto!
zdravstvo sa druge strane atlantika (vidim da zivite u kanadi) ne moze se porediti sa sistemom zdravstva u evropi. i u smislu koncepta, i u smislu finansiranja, itd.

iza sajtova koje citirate stoji biznis koji je pronasao svoju ciljnu grupu, a ona je monstruozna - oboleli od najtezih bolesti!

u danasnje vreme informacija za nekoliko sati obidje citavu planetu - da li mislite da epohalna otkrica ne bi nasla put do veceg broja ljudi osim posetilaca tih sajtova?
da li mislite da upravo ta ista farmaceutska industrija koju ja ne branim ne bi preokrenula takvo otkrice u svoju korist???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 26, 2008 10:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
drbgd - ja vam se divim, i istovremeno vas zalim. Divim, jer ste jedna od malobrojnih osoba koji pokusavaju da pomognu bolesnima ovde, sa znanjem koje ste stekli na fakultetu. Zalim vas sto ne mozete da uvidite apsurdnost celokupnog sistema, sto verujete u vise ciljeve danasnje korumpirane medicine, sto su vas, kao i mene, varali ceo zivot i doktori medicine, i zubari, i ocni doktori. Svi.

u danasnje vreme informacija za nekoliko sati obidje citavu planetu - da li mislite da epohalna otkrica ne bi nasla put do veceg broja ljudi osim posetilaca tih sajtova?

Farmaceutska industrija drzi u rukama i kontrolise sve medije.


da li mislite da upravo ta ista farmaceutska industrija koju ja ne branim ne bi preokrenula takvo otkrice u svoju korist???[/quote]

pa naravno da ne bi. zar da ubije kokosku koja leze zlatna jaja.[quote]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cikatomo stani malo
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Tema alternative je ovde sazvakana hiljadu puta ali se opet pokrene. Ali vi krenuste sa citatom iz 1956, kad je sve bilo drugacije. Za 50 godina se promenio i svet, ne samo medicina. Sto je onda vazilo ne mora da vazi sada, pojavile su se nove bolesti, nove dijagnosticke metode, novi lekovi i mnogo sto sta novo.

Apsurdi postoje. Pre nekoliko godina je bila anketa za ljude koji su zavrsili bolnicko lecenje pa je pored obicnih pitanja u stilu da li ste zadovoljni uslugama, osobljem i tako to bilo i pitanja da li ste zadovoljni lecenjem, da li ste preporucili lekaru neku drugu terapiju i slicno. Kad su to videli lekari nisu mogli da veruju da to moze.

To sto su vas lekari u kanadi presli mozete i da resite tuzbom ako niste zadovoljni (bar se tako prica posto nisam bio u kanadi).

Mislim da medije drzi politika, ali se verovatno moze pronaci uticaj i farmacetske industrije na plitiku. Ne sumnjam da mnogi traze lek za rak i da ce se to skoro desiti, tj kada saznaju kako to funkcionise. Danas malo ko moze reci zasto se to desava. Ko to otkrije dobice Nobelovu nagradu, pretpostavljam i mnoge druge.

Niste napisali da li ste pacijent ili vam je neko blizak onkoloski pacijent.

Sto se tice onkologije istrazivanje i studije se rade stalno, pa se svakih godinu-dve na osnovu novih saznanja daju preporuke za lecenje. Pojavljuju se i novi lekovi, danas su extra ali se posle nekoliko godina vidi da nisu mnogo efikasniji od starih, uzimajuci u obzir koliko su skuplji.

Ako gledate nase programe videcete da su preplavljeni reklamama za cudotvorne preparate koji lece sve. To nema veze sa medicinom ali se isplati.

_________________
p.s. nisam lekar, samo se druzim s njima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: cikatomo stani malo
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 4:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
dragancesu je napisao:
Ali vi krenuste sa citatom iz 1956, kad je sve bilo drugacije. Za 50 godina se promenio i svet, ne samo medicina. Sto je onda vazilo ne mora da vazi sada, pojavile su se nove bolesti, nove dijagnosticke metode, novi lekovi i mnogo sto sta novo.


Tacno. Mi smo jos bolesniji nego sto smo bili pre 50 godina. Plus, medicina je izmislila hiljade novih bolesti samo da bi mogla da patentira i proda vise lekova za svaku pojedinacnu bolest.

dragancesu je napisao:
Mislim da medije drzi politika, ali se verovatno moze pronaci uticaj i farmacetske industrije na plitiku. Ne sumnjam da mnogi traze lek za rak i da ce se to skoro desiti, tj kada saznaju kako to funkcionise. Danas malo ko moze reci zasto se to desava. Ko to otkrije dobice Nobelovu nagradu, pretpostavljam i mnoge druge.

U idealnom svetu da. Ali u idealnom svetu ne bi bilo ni ratova, ne bi se ubijalo, Amerika ne bi napala Irak zbog oruzja za masovno unistenje (ha, ha, ha), niti bi napala SCG i priznala Kosovo.
http://www.ivonazivkovic.net/RAJF%20KANCER.htm
http://www.ivonazivkovic.net/B17.htm
http://www.ivonazivkovic.net/AIDS%20TEROR.htm


dragancesu je napisao:
Niste napisali da li ste pacijent ili vam je neko blizak onkoloski pacijent.


Fala bogu nisam bolestan, niti iko u mojoj familiji. Ja, za razliku od vecine posetilaca ovde nisam cekao da se razbolim pa da promenim nesto u zivotu.

dragancesu je napisao:
Sto se tice onkologije istrazivanje i studije se rade stalno, pa se svakih godinu-dve na osnovu novih saznanja daju preporuke za lecenje. Pojavljuju se i novi lekovi, danas su extra ali se posle nekoliko godina vidi da nisu mnogo efikasniji od starih, uzimajuci u obzir koliko su skuplji.


To i jeste politika farmaceutske industrije: stalno nekakva nova istrazivanja, te skoro su otkrili lek za tu i tu bolest, ali nova istrazivanja su potrebna za svaki slucaj. I tako u nedogled. Pojavljuju se stalno novi lekovi, posto za stare u medjuvremenu utvrde da su stetni i da izazivaju rak umesto da ga lece. Kad se novi lek plasira na trziste, merilo nije da li je on efikasan, vec da li se moze brzo i jeftino izbaciti u prodaju. Istrazivanja se vrse i rezultati falsifikuju samo dok se lek ne odobri, i tad sve stane. Nema vise istrazivanja. Onda se posle nekog vremena ljudi pocnu buniti, nekoliko njih umre i lek se povuce. Ali do tada je zaradjeno nekoliko milijardi dolara od njegove prodaje.

dragancesu je napisao:
Ako gledate nase programe videcete da su preplavljeni reklamama za cudotvorne preparate koji lece sve. To nema veze sa medicinom ali se isplati.


Ako gledate programe u severnoj americi, videcete mnogo reklama o lekovima (svaka cetvrta), tipa xyz lek je cudotvoran i (pazi sad ovo), trazi od svog lekara da ti ga preporuci. Znaci, ti ides kod doktora i trazis xyz lek. Ko tu leci – doktori ili farmaceutska industrija putem reklama. I ljudi to rade, traze lekove. Ako ga ne dobiju, odu kod drugog doktora koji nece ni trepnuti, a napisace recept. Svi srecni. Paceijent jer je dobio lek, doktor jer je zaradio $60 ili $70 za 10 minuta, farmaceutska industrija jer je prodala jos jedan jeftin i bezvredan lek.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 27, 2008 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
statistiku ne mozemo posmatrati kroz ekstremne slucajeve

Ili ja nekako imam nesrecu da upoznajem sve same “ekstremne slucajeve” - ili oni cine 50% uzorka...

lececi se hemioterapijom, ili zracenjem susrecete se sa najteze obolelima

Otkud sad to? Pa zracenje ili hemo dobije bre skoro svako kome je otkriven rak – cak i kad je bio sasvim mini, operabilan i u pocetnom stadijumu... Koliko znam, to se ne leci antibioticima.

da biste tvrdili bilo sta u medicini - morate proci mukotrpan naucno-istrazivacki postupak, podvrgnuti njegove faze kontroli i na kraju validnom statistickom metodom obraditi podatke, a posle toga doneti strucni zakljucak

Bre, bre – teska nauka... :roll:

alternativna medicina u nasoj zemlji - kada je u pitanju lecenje maligniteta pogotovo - podrazumeva gotovo iskljucivo ljude sa margine morala!

E pa onda, kad pricate o tome, uvek dodajte barem to “u nasoj zemlji”... U slucaju da ste svesni razlike...

ona nigde u svetu nije izjednacena sa zvanicnom, pogotovo ako govorimo o lecenju maligniteta!

Nije izjednacena u smislu da ti otkriju rak i posalju te na alternativnu kliniku umesto na zvanicnu. Ali jeste u smislu da ti osiguranje placa akupunkturu isto kao i zracenje, da od strane zvanicnog lekara dobijes brosure koje te, pored zvanicne terapije, upucuju i na alter-metode, kao dodatne – i da ti se, sto je najbitnije, niko ne podsmeva i ne gleda te kao idiota kad stidljivo pozelis da u svoju terapiju pridodas i recimo Vitamin C.

Dragi drbg, odavno je ova tema sa alternativcima ovde deplasirana i procesljana 1000 puta

Jes vala, ne znam zasto nastavljam da drvim o tome... Fascinantno mi je, medjutim, to sto neki doktori upadnu tako na forum i odmah udare po “protivniku”, troseci na to snagu kojom bi mozda mogli da pomognu nekome. To mi je isto kao partija koja glasace osvaja pljujuci sve ostale, ukazujuci na njihove mane, umesto da kaze sta bi sama uradila, da objasni svoj program. Pokazi ti nama, drbgd, sta znas, dokazi se strucno, pa cemo te postovati... metod koji preduzimas (“dugo smo ucili, statistika” i ta prica) kod nas slabo pali...

da li vi znate da je danas za sat vremena moguce napraviti websajt!

Ne sajt kao cancertutor. Taj se sajt ne moze ni procitati za 5 dana, a kamoli napraviti.

niste dali argumentovan odgovor KO stoji iza takvih sajtova

Moguce je da autor sajta ima dil sa nekim od likova koji valjalju ovaj ili onaj preparat ili ovaj ili onaj metod. I pored toga, sajt je toliko ozbiljan, temeljan i opsiran, pored obilne teorije sadrzi i popis svih dosad poznatih alternativnih postupaka za tretiranje kancera, da mu se mora skinuti kapa cak i ako uz to ima i kakvu finansijsku korist.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 6:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
Kad smo se dotakli statistike, evo jos malo (podaci iz 2002. g):

- pre 30 godina rak debelog creva, prostate je bio skoro nepoznat;
- u SAD ima 700,000 doktora, i trosi se 1 bilion dolara na zdravstvenu zastitu godisnje
- SAD su prvi u svetu po broju smrti od srca, raka prostate, raka dojke, colorectal? rak, dijabetes
- rak je glavni uzrok smrti bolesne dece do 10 godina starosti
Iako se godisnje u USA potrosi 100 milijardi dolara na terapije i istrazivanja, procenat izlecenosti je jos uvek isti kao sto je bio pre 50 ili 100 godina
- Dijabetis se udvostrucio u SAD u zadnjih 5 godina
- rak dojke je porastao 30% u zadnjih 15 godina
- i zvanicno (Feb 1994 Journal of the American Medical association) : rat raku je izgubljen; U svim starosnim grupama, slucajevi raka su u porastu.
- Smrt zbog uzimanja lekova (po nalogu lekara) je na cetvrtom mestu;


Sve gore navedeno nije napad na doktore jer je velika vecina njih posvecena izlecenju bolesnih. Ova statistika pokazuje da, kad su u pitanju najteze bolesti, da je savremena medicina skroz zakazala u potrazi za “carobnim lekom”, kao i lecenju simptoma lekovima (drugs).

(preuzeto iz lessons From The Miracle Doctors, Jon Barron)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 28, 2008 6:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
1. ne dolaze svi oboleli od maligniteta u terc. ustanovu, dakle ne znam koji put cu ponoviti da se vi ne susrecete sa reprezentativnim uzorkom.

2. ne dobije svako kome je otkriven rak radio- i hemioterapiju

3. "teska nauka" - vasa podrugljivost kojoj daju krila novinski clanci koji se poslednjih meseci, kao i tacka u kojoj me pozivate da "se dokazem i pokazem sta znam" govore o vama! ostali doktori i ja na ovom forumu smo znanje pokazali i dokazali polozivsi 36 ispita na medicinskom fakultetu ! da li cete vi to postovati kako kazete - vasa je stvar!
svaka tvrdnja koju iznosim je naucno dokazana, proverena i predstavlja najbolju soluciju koju danasnja nauka ima! ako ne znam da dam takav post - ne objavljujem odgovor na tu temu!
vitamin c koji navodite je registrovan kao lek zvanicne medicine i njegova primena ima siroku upotrebu - npr. tokom primarne perkutane intervencije u akutnom infarktu miokarda tokom koje se daje parenteralno - bez podsmeha osoblja koje to cini...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 29, 2008 1:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
eeeee!

zdravi ste vi pa ste besni,... nista smo gledam :evil: na delu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 3:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Bob,nije lepo,ali bravo za ekipu, :evil: radi!
Ne znam sta je uradjeno u zadnjih 30 god.,ali raka ima sve vise i ne mozemo da zmurimo,lako je onom koji nije bolestan.
To je kao ono,sit gladnom ne veruje.
Volite se ljudi...

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 9:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kat oprosti mislila sam na ovu dvojicu.

Sad moram i cikatomu da kritikujem malo je ovo preterano za jednu diskusiju o ovako ozbiljnoj stvari.

Razmisljate li Vi cikatomo koliko bi ljudi moglo citajuci vase postove da se odluci da ne ode na hemoterapiju ili radioterapiju koje su ipak jedino sto zvanicna medicina ima.Mom muzu je hemoterapija pomogla i neznam kako bih se osecala da sam neko ko sad treba da krene, ipak nije u redu.
Ne mozete na osnovu kancer tutora biti sigurni 100% u svoje tvrdnje.

Mozete procitati postove nekih od nas laika, koji smo stalni clanovi i videti koliko smo se trudili da ljude ne odvracamo od hemo-radio teapije.
Ovde se ipak radi o zivotima.Ne znam sta ste po struci i kako ste toliko sigurni da ste u pravu.

Pozdrav i ne zamerite mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 10:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
statistika koju objavljujete pokazuje da se sad urusava u svom potrosackom drustvu u kome ljudi prozdiru hamburgere u restoranima brze hrane. pre 30 godina se jelo zdravije nego danas.

karcinom prostate nije bio nepoznat! cinjenica da kada bi covek ziveo neograniceno, tkivo prostate bi imalo kancerozne celije god gotovo svih muskaraca oko 120-te godine odavno je poznata patolozima! za poslednjih nekoliko decenija ljudski vek je u razvijenim zemljama produzen za oko deceniju i to ima udela u slucaju statistike karcinoma prostate koji navodite.

za karcinom dojke je od znacaja laka dostupnost hormonskih preparata.

zasto navodim ovu statistiku? zato sto pesimistican ton "cikatome" ne trasira pravi nacin razmisljanja! za vecinu ovih stanja ljudi se preventivnim merama mogu uhvatiti u kostac sa smanjenjem procenata!

ponovicu jos jednom da nema nikakve svrhe porediti zdravstvo sad cak ni sa zdravstvom holandije ili svedske, a kamoli srbije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 10:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Zaista me izludjuje ta iskljucivost!

Doktori kazu: "NE, sem citostatika i zracenja da se niste usudili da bilo sta uzimate! Ne mozete se leciti jednim i drugim. "

Alternativci na to odgovaraju: "Morate odmah prestati da idete na hemoterapiju. Ako ne prestanete nema vajde od mojih lekova!"

U slucaju neuspesnog lecenja lekari ce da kazu "Da niste koristili sve te gluposti sigurno bi se izlecili!", a alternativci "Ja bih vas izlecio da niste isli na hemoterapiju!"

Da li iko pri tome razmislja kako je onome ko je bolestan?

Zasto ne bismo napravili kombinaciju nacina lecenja? I sokovi od cvekle, sargarepe i jabuke spadaju u alternativu, razni cajevi za ciscenje jetre i krvi takodje, postoji toliko povrca i voca za koje se zna da sadrze supstance koje su prirodni citostatici.

Cinjenica je da kada lekaru spomenete alternativu on pomisli na razna lecenja ispijanjem petroleja, kornjačine krvi, Ekomera, medicinskih gljiva i raznih preparata iz inostranstva za koja nikada nije ni cuo.

molim vas procitajte sta sam postavila na temi "Jos ponesto o raku sto je dr zaboravio da vam kaze....". Covek koji je napisao tu potresnu pricu upravo govori o tome da je moguce boriti se i klasicnom medicinom i alternativom!

I zato, pre nego sto bilo ko krene da mi prica o farmaceutskoj mafiji, o tome da klasicna medicina ne moze da izleci osobu obolelu od karcinoma, neka prvo dobro razmisli sta bi odgovorio na pitanje :"Sta bih uradio da imam rak?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 10:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Doduse, moram da istaknem jednu stvar koja me muci kada je u pitanju ta prica, a to je cinjenica da je ta zena umrla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2008 10:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ja smatram da kada je alternativa u pitanju ona moze da dopunjava terapiju u smislu da je bolje poboljsati imunitet prirodnim preparatima, za nuspojave je moguce poci od cajeva, jetru je dobro oporavljati surutkom. grlo je bolje ispirati zalfijom nego hexoral-om, neraspolozenje koje ne potpada pod psihijatrijsku sifru je bolje regulisati valerijanom i(li) kantarionom nego bensedinom, medjutim kada na postu iz oblasti onkologije koji moze uticati na neciju zivotnu odluku govorimo o izboru lecenja tu veoma jasno mora biti pokazan put ka zvanicnoj medicini!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: