Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: bg
mozda se malo kasnije uključujem na ovu temu, ali nadam se da su neki od vas josh uvek prisutni...
moja priča je sledeća:

tati (51. godište) je pre 2 dana nadjen jako veliki tumor na debelom crevu da bi danas bilo utvrdjeno da se proširio na bešiku i prostatu. Postoji mogućnost da je tumor zahvatio i jetru, sutra će raditi tumor markere i magnetnu rezonancu male karlice pa ćemo znati više detalja o njegovom dalje tretiranju...
krvna slika mu je JAKO loša i stanje sve gore...

Ono što je bitno je da je tumor u velikoj poodmakloj fazi, tako da tata ne može odma na operaciju, za koju su nam rekli da je treba što pre uraditi, već će morati prvo uzimati ili hemoterapiju ili ići na zračenje kako bi eventualno smanjili tumore prisutne na bešici i prostati i time sačuvali sve tumorom zahvaćene organe, pa tek onda raditi operaciju...

da li neko od vas ima slična iskustva ili mi može bilo šta pametno reći?
u velikoj smo agoniji, sigurno znate koliko se ovde čeka na određene preglede i koliko neki od njih mnogo koštaju...

znam da zavisi od osobe do osobe i da mi niko ne može dati preciznu sliku, ali imam
konkretna pitanja za koje MOLIM bilo kakve odgovore:

1. koje su šanse da se čovek izvuče i u kojoj meri iz ovakve situacije i koje su šanse da se ne izvuče?

2. koliko košta hemoterapija?

3. koje bi postoperativne posledice, pored ''bočnog anusa'' mogao da ima?

4. gornja granica sedimentacije eritrocita je 15 000, mom tati je 80 000, zašto je to toliko?
nadam se odgovorima
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 9:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ne moze se precizno reci za pojedince ali obzirom da je T4NxMx situacija je prilicno teska ,ali sa operativnim tretmanom znatno bolja nego kod neoperisanih pacijenata.Inace cisto sumnjam da ce se zadrzati samo na nekoj resekciji ili Milesovoj amputaciji rektuma ,ako se postigne zadovoljavajuca redukcija tumorske mase mala je verovatnoca da ce vas otac izbeci totalnu pelvicnu egzenteraciju kada se vade svi karlicni organi i na prednji trbusni zid izvode derivacije fecesa i urina.Metastaze na jetri ne moraju nuzno biti inoperabilne vec se i one mogu uspesno resekovati.Krvna slika se moze popraviti transfuzijama ,a pridruzene bolesti se moraju korigovati pre HT zbog njenih nezeljenih efekata .Nista nijeneobicno da je sedimentacija toliko velika ona je i inace astronomskih vrednosti kod svih malignih procesa mada uopste nije specificna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 2:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:21 pm
Postovi: 2
Lokacija: bg
hvala puno na odgovorima!

ovih dana smo išli po raznim laboratorijama i pregledima i imamo još neke nalaze:
ono što nas je najviše obradovalo je da pluća i jetra nisu zahvaćena metastazom, kao i nalazi eha abdomena prema kojima je zaključeno da tumor nije probio zidove- tkiva organa, niti je zahvatio neke bitnije vene i arterije...
za sad čekamo konzilijum da odluči o daljem lečenju...najverovatnije će prvo ići na zračenje, pa tek onda na operaciju..
jel može neko da pretpostavi koliko vremenski može da traje predoperativno zračenje? (znam da je teško predvideti)
hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 28, 2009 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 7:24 pm
Postovi: 2
Jos nesto molim vas. Na sta tacno ukazuju tumor markeri posto su tati svi u redu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 11:32 am
Postovi: 2
I ja sam slicno pitanje postavio u temi laboratorijska dijagnostika. Mojoj babi su radjeni CAE i CA 19-9 i biohemicari me uveravaju da nema kancer. S druge strane, hirurzi su "uvereni" da ima kancer na osnovu "opipavanja" i rendgenskog snimka. Kome verovati...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 7:24 pm
Postovi: 2
ovo sam pitala jer mi je poznato da ima ljudi kojima su poviseni tumor markeri a od tumora ni T.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 11:44 pm
Postovi: 1
pozdrav.
ovo je moj prvi post na forumu, iz nuzde na zalost.

naime, mama (58g) je operisana pre 10 dana sa dijagnozom neorecti cum infiltratio uteri C20. s obzirom da ne znamo nista o ovome, osim da je u pitanju rak debelog creva i d je odstranjena i materica kao i jajnici tokom operacije, molio bih nekoga ko zna nesto vise o ovome da nam da neke blize informacije...

ono sto je jos uradjeno jeste ultrazvuk jetre (dva puta pre operacije) - i on je bio uredan. snimak pluca nije radjen, sto neki poznanici lekari kazu da je cudno, jer obicno ovaj karcinom "ide" na pluca... takodje, mama je dobro podnela samu operaciju, danas je dosla kuci, i pridrzava se dijete koju su joj prepisali u bolnici. PH nalaz jos uvek nije "kompletno gotov", ceka se konzilijum...

napisao bih jos i ono sto pise na otpusnoj listi, a sto ja ne razumem, pa ako neko moze da rastumaci: lap. med. sup et int respectio recti ant inf et colo-recto t-t anastomosis cum stapler CEEA-31. hysterectomia totalis cum adnexectomia bill appendectomia drainage transalis et cavi sbd no.II.

ono sto je nama receno je da je tumor bio "veliki"...

to je sve sto znamo. nadam se da ce neko ovde moci da nam da neke inforamacije vise, jer smo bas malo u soku, a svi oko nas (ne-doktori) nas spremaju na najgore, a u stvari pojma nemamo sta se desava...

hvala svima na pomoci, unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sre Maj 26, 2010 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 19, 2010 7:19 pm
Postovi: 7
Da li je normalno imati visoku temperaturu posle dve nedelje od operacije? Ili nije? Ne znamo da li je virus ili zbog pada imuniteta ili je nesto drugo u pitanju? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Čet Jul 04, 2013 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 29, 2013 9:45 pm
Postovi: 12
Ja sam nova ovde pa bih zelela nesto da pitam... Mom tati je dijagnostikovan adenozni karcinom na debelom crevu, tako da se i mi borimo protiv ove bolesti trenutno, ali hvala bogu operacija je uspesno odradjena, tumor odstranjen, a rezultate sa limfnih zlezda creva jos cekamo. Rezultati krvi su mu bili dobri pre operacije, i sad evo 10 dana od operacije poceo je da jede griza, pudinga, plazme i mleka, pirea... E sad, ja sam iscitala celu ovu temu i nemam odgovor na moju veliku dilemu:
1. Kakvu hranu sad trebamo da mu spremamo?
2. Sta sme, sta ne sme, a sta bi trebalo?
Naoruzali smo se blenderima, spremni smo i svi na dijetu ako treba, samo da znam sta tacno moze da jede. Molila bih vas za sto hitriji odgovor... Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Uto Maj 27, 2014 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 27, 2014 8:46 pm
Postovi: 1
Dragi sapatnici, imam par pitanja pa bih vas volela da me uputite.
Ova tema je potpuno nova za mene ali sam nažalost prinudjena da se uputim, pa bih vas molima da mi protumačite sledeće dijagnoze.

Moj momak ima 30. godina i juče je imao operaciju debelog creva. Krvarenja su počela pre 8 meseci. Kada se obratio lekaru lečili su mu čir na zeludcu, nakon terapije krvarenja su se pojačala, pa su ustanovili hemoroide i na kraju je tek dobio uput za VMA, kada je radio rezultat krvne slike koji je bio dobar, svi parametri su bili u sredini propisane skale. Kolonoskopijom su utvrdili da postoji promena na crevu na 12cm od prve dentate pa do 18cm, vegetativna promena koja zahvata više od polovine lumena (iako ne znam šta to znači). Pri pregledu je uzet uzorak za biopsiju koji je pokazao da je u pitanju maligni tumor. Na doznaci za bolovanje piše da je poslednja dijagnoza Neo sygmae (šta god to bilo).
Nakon dve nedelje su ga operisali - laparaskopski i odstranili deo creva. Trenutno je na posmatranju, kažu 4 dana će biti pod nadzorom da vide kako je organizam reagovao.
Mene zanima šta dalje ide? Hoće li morati da primi hemoterapiju? I koliko će trajati oporavak? Da li je na vreme reagovano?

Hvala vam na pomoći.
Prestravljeni novi kolačić. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Ned Jun 08, 2014 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 08, 2014 10:41 am
Postovi: 2
Mnogo doktora (naših, a još i više stranih) se slaže da u tim situacijama pomaže sok od mlade pšenične trave. Ima ga i kod nas, mislim na www.psenicnisok.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Pet Jul 18, 2014 4:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 18, 2014 4:14 pm
Postovi: 2
Dobar dan,molim vas za misljenje. Deda mi je operisan od raka debelog creva,pre otprilike godinu dana,isao je samo na jednu hemoterapiju ali mu se uskoro pojavila bakterija u mokraci i pio je lekove i doktori su rekli da ne moze ici na hemoterapiju zato sto pije lekove. Dakle primio je samo jednu hemoterapiju. Pre nekoliko meseci su poceli bolovi u stomaku isli smo na sva snimanja CT,Magnetnu rezonancu,svako snimanje i rekli su da su to izrasline. I da ga zato boli stomak da ne sme da jede tesku hranu i tako to. Zatim su rekli kako se opet pojavio rak na drugoj strani creva. Ali danas je trebao da se operise i kada su ga otvorili rekli su da se rak prosirio na sva creva i da oni ne mogu nista da urade,ali da su vitalni organi zdravi. Sta vi mislite o ovome,ili da li poznajete nekog doktora koji bi mogao da nam pomogne? Hvala unapred. Molim vas odgovorite ako znate bilo sta u vezi ove situacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 5:01 pm
Postovi: 28
Lokacija: Srbija
Vec sam poslao nekoliko ovakvih poruka drugima, a koje smatram dobrim resenjem problema.

Na linku

http://kickass.to/korak-do-kraja-zip-t9343512.html

je postavljen multimedijalni materijal od 50-tak dokumentarnih filmova na srpskom jeziku, preko 200 pdf knjiga o zdravlju, veganstvu, alternativi i dr., anatomske 3D enciklopedije, softver, koji poprilicno dobro objašnjava temu alternative i zdravlja, principe zdravlja i lecenje kao i politiku eugenike.

Možete jednostavno skinuti fajl sa torrenta (13 Gb, zip) i na jednom mestu dobiti sve odgovore, da ne biste gubili vreme i lutali za informacijama. Da ne preterujem, ali neka moja licna procena je da ukoliko budete prilagodili svoj nacin života na nacin kako je tamo opisano, vaše šanse za prevenciju i izlecenje su oko 80%.

Mogu vam proslediti pocetak uvodne reci:

"...U zadnje vreme sve je ucestalija pojava raznoraznih boleština tipa bolesti srca, kancera, leukemija, dijabetesa i sl... Ono što je zajednicko za sve ove savremene bolesti je da se uglavnom javljaju kao posledica pada imuniteta a da njihovo lecenje više ne zavisi toliko od lekova koliko od promena navika, svesti i nacina života.

Trenutna situacija npr. u Americi je da svakog minuta umre po jedna osoba od bolesti srca kao i jedna osoba od kancera. Normalno da je na svetskom nivou ta brojka mnogo veca. Kod nas u Srbiji, trenutno stanje je da svakih 18 minuta umre po jedna osoba od srcanih bolesti a godišnje se evidentira preko 30.000 novih slucajeva oboljenja od raka od kojih preko 20.000 umre sa tempom uvecanja od 15% godišnje.

Prognoze svetske zdravstvene organizacije za Srbiju su da ce, ako se zadrži ovakav tempo razboljevanja, vec u 2020. godini, svaki drugi stanovnik imati neki oblik raka, kancera, ciste ili neko drugo autoimuno oboljenje. Ljudi su u teškoj finansijskoj situaciji i zbog postojecih porodicnih problema nemaju vremena da realno sagledaju situaciju oko sebe vec se krecu kao hipnotisani u gomili, ignorišuci realnost i jasno uocljive znakove predstojeceg vremena...."

POGLEDAJTE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sre Apr 01, 2015 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 1
Zdravo narode,
Imam slican problem sa ocem, operacija karcinoma na debelom crevu je prosla, kako kazu doktori uspesno i prepisane su mu hemoterapije na koje treba da krene za koji dan. Medjutim, on trenutno ima problema sa mokrenjem i konstantne bolove na stomi. Tacnije, ima normalne nagone za mokrenjem ali kad proba da mokri to je obicno nekoliko kapi. Bili smo i kod urologa i rekao je da je sve uredu i da se besika prazni normalno. Interesuje me sta treba raditi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: posle operacije tumora na debelom crevu
PostPoslato: Sub Maj 09, 2015 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2015 11:15 pm
Postovi: 1
Zdravo. Tatko mi se operira od tumur na debeloto crevo pred 1 nedela. Se pomina dobro. No stolicata seuste mu e tecna i sluzava i denes ima silni bolki na zadniot ortvor. dali e toa normalno? Ve molam odgovorete mi. Vi blagodaram mnogu odnapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 71 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: