Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oporavak izmedju dve terapije
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 17, 2006 9:06 pm
Postovi: 3
Moja se majka leci od sarkoma hemioterapijom. Posto je to primarni nacin lecenja, od velike je vaznosti da joj organizam dovoljno ojaca izmedju dve terapije.

Voleo bih da cujem vase misljenje o sledecim stvarima:

1. Koji rezim ishrane daje najbolje rezultate u poboljsanju krvne slike i imuniteta uopste? Mi pokusavamo sa raznovrsnom hranom, bogatom ribom i povrcem. Sa druge strane, znam da neki iskljucuju tradicionalnu ishranu i oslanjaju se makrobitotiku. Sta vi mislite o tome?

2. Posto ona ima problema i sa slabim venama, da li znate za nesto (lek, kremu) koja bi mogla da pomogne da joj se vene sto brze oporave?

3. Sta mislite o “koncentrovanim” vitaminima (u vidu sumecih tableta ili neceg slicnog), posto lekari generalno tome nisu naklonjeni i preporucuju uzimanje vitamina prvenstveno preko namirnica?

Verujem da ce i ostalima ova tema biti interesantna. Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 05, 2006 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 01, 2006 4:04 am
Postovi: 10
Nenade najbolje da kupis knjigu ZIVETI BEZ BOLESTI,napisao ju je ERNST GINTER,ta knjiga govori o ishrani presnom hranom,a tom istom hranom se lece najteze bolesti,a moj savet ti je da pije sto vise sokova od mrkve,cvekle,celera i ostalog povrca,nek jede sto vise jabuka,ne puno kiselih,i dosta caja od nevena,kantariona i kunice.A također sto se tice sumecih tableta i ostali vitamina u tabletama to su sve umetni vitamini.Nadam se da sam barem malo pomogo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 11:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Nenade,
Dakle, moja majka je takodje primala hemoterapiju, na 28 dana. Krvna slika jj je u pocetku bila dobra, pa je posle, vremenom padala...
Mi smo joj krvnu sliku podizali sokom od borovnice, sokom od cvekle, crvenim mesom (junetina), dzigericom-pilecom.
VItamini - vitamin c je uzimala od 1000mg (pride je bila i pusac - do kraja zivota nije imala niti jednu metastazu na plucima). Takodje, ako uzima kalcijum, mora da ga uzima sa vitaminom D (koji tacno - ne znam).

Takodje, ejdno vreme je uzimala i prepelicja jaja...

ZA vene - ne znam, mozda hepalpan, ali se konsultuj s nekim lekarom. Nama je najbolje pomagala dobra med. sestra koja zna da stavi iglu na nemoguce mesto.

I, nisam pristalica makrobiotike niti gladovanja.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 17, 2006 9:06 pm
Postovi: 3
Hvala na odgovorima.

Jovanche, pretpostavljam da je tvoja majka uzimala vitamin C i zbog njegovih antioksidativnih svojstava. Da li ste razgovarali sa nekim lekarom o tome?

Malo sam istrazivao na netu i misljenja su podeljena. Niko ne osporava njihovo pozitivno dejstvo na zdravu osobu ali postoje i misljenja da antioksidante ne treba uzimati tokom hemio ili zracne terapije, jer mogu da inhibiraju "pozitivno" dejstvo terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 14, 2006 11:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Da, ali takodje postoje i alternativne terapije kancera sa ogromnim kolicinama Q10.
Ona je uzimala 1000mg dnevno...

Uzimala je vitamin C jer je bila pusac, pa nesto kontam da je to sve bilo "potroseno"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: