Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Nov 22, 2009 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Nazalost evo mene opet nakon 7 meseci. Vec sam se konsultovala sa dr Severusom u vezi tumora na mozgu koji je otac operisao pre 18 god i posle toga normalno ziveo. Medjutim tumor se ponovo pojavio (neurinom) 3,5 mm i opet je operisan aprila ove godine.
Pre par dana je isao na snimanje MR i rezultati su zabrinjavajuci. Molim vas da mi ih rastumacite:

"Uocava se prisustvo recidivantnog tumora u podrucju levog prontocerebralnog ugla cisticno solidnog izgleda sa prisustvom intrakanalikularne i masivne ekstrakalikularne komponente koja znacajno potiskuje mozdano stablo - bocni deo ponsa i produzenu mozdinu uz kompresivni efekat i deformaciju IV mozdane komore, ali bez posledicnog razvoja hidrocevalusa.
Promer u prednje zadnoj dimenziji iznosi 35mm, a u poprecnoj 3,2 mm. Promer recidivantnog tumora u gornje-donjoj dimenziji 41 mm.
U centrumu semiovale i koroni radijati obostrano se uocava prisustvo veceg broja mrljastih promena(!?) povisenog intenziteta signala u FLAIR sekvenciji, mikrovaskularne ishemijske prirode."

U cetvrtak ide na kontrolu kod dr Antunovica u KC Srbije.
Sada oseca blage vrtoglavice i ima ponekad glavobolje. Brine me sto tumor izgleda veoma brzo raste. Sta ako vise ne moze da se operise? Pitanje je da li su mu prvi put uopste odstranili isti. Vidim i da operacija tu slabo moze da pomogne, jer se stalno stvaraju novi. Da li moze tumor da prestane sa rastom? Da li mozemo da eliminisemo uzrok njegovog stvaranja?
Sta nas ceka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Nov 23, 2009 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Celog dana mi je racunar na ovoj strani, a niko nista ne odgovara :( . Bar na neko od pitanja.
Mogao bi i neko ako je imao slicno iskustvo da podeli sa nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 10:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
http://www.blic.rs/drustvo.php?id=108338

Pokusajte!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Bato hvala na linku. Sve sam to vec istrazila i strucnjaci kazu da se stereotaksicno zracenje izvodi kada tumor nije blizu vitalnih centara i kada je velicine do 3cm. Mislim da je kod mog tate situacija nepovoljna po tom pitanju :(. Znacemo vise u cetvrtak posle konsultacija. I da, pogresno sam prepisala jednu velicinu (umesto 3,2mm treba 32mm).
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 3:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ako ne to (to sam preporucio, jer je ocigledno i dokazano efikasan bez ikakvih nus efekata plus sto je besplatno) uvek Vam stoji na raspolaganju zdrava dijeta i potpuno promenjen nacin zivota. Pokusajte sa Hidrazin-sulfatom, tj. ,,Segidrinom''. Verujte mi na rec: dobra volja je pola obavljenog posla! Nema predaje, bez straha! Moj otac ima metastaticki kancer! Jeste, uvek Vam je to na umu, ali trudite se da se ponasate normalno. Ne pricajte o tome u kuci. Probajte Brojsovu metodu. Neka jede mnogo, mnogo, mnogo, svezeg povrca. Uzimajte proso, bogat vitaminom B17.

NEMOJTE SE PREDAVATI! Lek je u prirodi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 3:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Ono sto Vam dodatno savetujem jesu semenke kupina koje inhibiraju maligne celije i daju dovoljno antiproliferativnog potencijala zdravim celijama da ostanu bezbedne od ostecenja. Sameljite semenke i dodajte jednom do dva puta dnevno uz obrok. Stavite na kasicicu, promesajte i to je to. Neka pije sokove od cvekle i sargarepe, antitumorski su agensi.
Covek koji prodaje te semenke ima dugu tradiciju u pcelarstvu. Jednom je gostovao u emisiji sa dvoje onkologa. Neka Vas otac uzima Pergu, blagotvorna je za organizam. Kupite cist Propolis u medu koji ne sadrzi secer, veoma je dobar za telo. Za pocetak, izbacite SVE sto moze da hrani maligne celije.
GLAVU GORE! Borba je tek pocela! Mozete da pobedite!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Puno Vam hvala na podrsci, Bato!
Procitala sam Brojsovu knjigu. U prodavnici zdrave hrane prodaju Biotta sok koji se koristi pri toj terapiji. Na flasi pise da je original svajcarski, ali na nekim forumima sam procitala da je bezbednije kupiti ih u inostranstvu, jer se kod nas prodaju falsifikati. Najbolje je spremati ga kod kuce, ali gde kod nas naci organski uzgajano povrce ako nemate nekoga na selu?!
Izvesna Rada M. prodaje slicne sokove, koje prodaje po 650 din za dnevnu dozu. Jeste li upoznati sa njenim radom?
Hvala na svim korisnim savetima. Sta mislite o uzimanju preparata Aloe? Narucicemo ih ovih dana.
Videcemo sta ce sutra dr reci i koju terapiju preporuciti. Ako preporuci zracenje, Brojsova metoda otpada. Nervira me to sto se doktori drze svoje medicine k'o pijan plota i nista sto se tice ishrane ne predlazu, tj. samo lece simptome, a ne uzrok bolesti. Tata ima previse poverenja u njih.
Maligne celije hrani secer, belo brasno, crveno meso. Da li sme da se jede riba i belo meso? Tatin tumor je benigni (cistican) i malo me to buni, da li i na njega isto deluje. Mislim da da. Njegov tumor ne moze da se odstrani jer pritiska mozdano stablo i mogu da se ostete vitalni centri. Nadamo se da ce ipak moci nesto da se ucini.
Svako dobro zelim Vama i Vasem ocu i takodje prucujem "Nemojte se predavati!"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 6:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
u orinciou nijedan lekar nece reci:e uzmi to da jedes ili to da pijes...inace ne znam da li se uopste i zna uzrok nastanka tumora,mislim da ne i zato jos uvek "tapkamo" u mestu...inace i ja sam cuo da je alija jako dobra protiv kancera...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 6:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Moj tata uzima dva do tri puta mesecno sardine bogate Omega 3 kiselinama koje nase telo ne sistetizuje, te se izvor mora traziti u ribi koja ih sadrzi najvise. Ono zbog cega se meso generalno ne preporucuje je ovo: organizam trosi mnogo enzima da bi se meso svarilo a enzimi su potrebni da bi razgradjivali proteinski omotac koji stiti maligne celije. To je razlog. Medjutim, malo mesa nece biti stetno. Mislim da je cak i potrebno.

Lekari su nauceni da kancer tretiraju operacijom, zracenjem i hemoterapijom. Necete od njih ocekivati da Vam kazu da pijete sokove od cvekle. Mom ocu su drsko rekli da ,,moze sve da jede'' a on ima metastaze na jetri i plucima. Strasno! :o Izasao covek iz bolnice sa zabludom da je zdrav (jer, nisu mu rekli dijagnozu, vec mojoj majci i to da on nece umreti od karcinoma debelog creva vec od mestaza na jetri a s druge strane preporucuju sistemsku hemotarapiju za koju na samom sajtu samog Instituta za onkologiju i radiologiju Srbije pise da u slucaju sekundarnog karcinoma jetre daje rezultat u samo 10-20 odsto slucajeva - tzv. ,,terapijski odgovor'', ali bez dokaza da prolongira prezivljavanje!) To je onaj princip gde otpisu pacijenta pa kao neka jede sve sto moze, da prozivi ovo malo sto mu je ostalo. Hocu da kazem da su se previse udaljili od prirode tretirajuci posledice ne i uzrok i potpuno zanemarujuci da je lek mozda u prirodi. Zasto? Zbog novca naravno! Voce i povrce, svez vazduh i vodu, ne mogu patentirati i od njih nema koristi! Zamislite kako se dobro oseca kada popije sok od kupina. Cak i naucne studije potvrdjuju da kupine smanjuju malignitet za 60 odsto u slucaju debelog creva i 40 odsto u slucaju jednjaka a indijska biljka Kari u potpunosti leci rak jednjaka. Ali ne, to nije interesantno. Moramo otvoriti oci. Sto bi rekao sociolog Ivan Ilic, medikalizacija zivota ucinila je da u potpunosti izgubimo autonomiju kao individue. Prepustamo drugima da nas lece, voze, upravljaju nama itd.

Benigni tumor u nacelu nije opasan, ali moze biti neprijatan jer pritiska organe. Ne metastazira, ali pozeljno ga je eliminisati, naravno. On ce rasti, strano je telo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Kod doktorke Rade smo bili, ona je na Vozdovcu. Rekla nam je da je ,,jetra veoma dobro pokrivena cajevima'', ali da za pluca nema nista. On pije cajeve za jetru koji smo nabavili od casnih sestara, katolkinja, iz Nove Topole. One su nam rekle da nekome pomogne nekome ne. Naravno, u slucaju ovakvih bolesti, stvar nije zagarantovana. Njegovo lecenje trajace dugo vremena a svi verujemo u pozitivan rezultat!

Inace, dr Rada pusi kao smuk :o A za pluca nema nista :o Prijatelj mi je ispricao da je jedan vladin sluzbenik pre nekoliko godina zahvaljujuci tretmanu kod nje ustao iz groba otprilike. Kancer u terminalnoj fazi, ali povukao se. Doktori bi to nazvali ,,spontanom remisijom''. Nece se rak spontano povuci ako vi nista ne preduzmete. Naravno da ce se ,,spontano'' povuci ako vi nadoknadite hronicni gubitak hranljivih materija zbog cega je bolest i nastala.

Rak je posledica nacina ishrane, nacina razmisljanja, stresa, tj. nacina kako ga akumuliramo i dehidracije. Na primer, stres. Moj otac je imao problem tahikardije pre nekoliko godina. Zatim mu je pukao kapilar u oku. A onda je dobio - rak! Nije blagovremeno reagovao na signale tela! I onda je nagrabusio! Osluskujte telo, ono vam sve kaze. Verujte u njega. Pozitivno razmisljajte. Ono sto unosite u vas um podjednako je bitno kao ono sto unosite u vasa usta.

Oko Aloje ne znam puno, tata je ne konzumira. Sutra cemo kupiti maticni mlec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
i meni su rekli da mogu da jedem sve a imao sam metastaze u stomaku,na plucima i vratu...kao sto ste rekli,nista se samo od sebe nece povuci,to je gotovo nemoguce...inace ja sam imao hipertenziju,probleme sa levim bubregom 3 godine i nakon toga dobio rak...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 12:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Tata je jutos bio na kontroli i dr mu je rekao: "Benigni tumor nije nista opasno :o . Vidim ja da si ti dobro :o !".
Pogledace snimak sa MR i rekao je da ga zove sl. nedelje. Na nalazu pise da tumor ZNACAJNO pritiska mozdano stablo. Ne znam vise sta da mislim, ali znam da mora promeniti nacin ishrane i nacin razmisljanja.
Predlozicu mu i da uzima kasiku maslinovog ulja svakodnevno zajedno sa ostalim dodacima koje smo pominjali. Nadam se da ce prihvatiti te savete, jer sad kad mu je dr rekao da je dobro...Previse veruje doktoru. Mozda je dobro trenutno, jer ovaj u cekaonici ima 10x gore slucajeve. Doktor je dobar strucnjak i postujem njegovo misljenje, ali kao sto sam sto puta rekla, treba da se vise bavimo uzrokom, a ne samo simptomima.
Zao mi je sto nijedan dr ne odgovara na moja pitanja ovde.
Pozdrav svima i puno zdravlja vam zelim!
Slavko uzivaj u mladosti i nemoj se mnogo opterecivati ovim temama. Idi na neke zabavne sajtove,a ovde svrati ponekad. Sve sto je trebalo, naucio si. Jos bolje, idi druzi se i puno se kreci (juri devojke) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Čet Nov 26, 2009 1:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
i ja verujem bas puno doktorima,verovatno jer znam relativno puno,za svoje godine mozda i previse,ali opet bolje i sto ovako puno znam nego da ne znam ni malo...kazem,ukoliko vam jenesto sumnjivo u vezi svega toga,odna potrazite jos necije misljenje,a moje je misljenje da ce sve to biti u redu,mora da bude...
inace,ovde svratim cisto da vidim sta se desava,eventualno ako je neko postavio neku temu pa da pomognem,pruzim podrsku,inace sam na raznim forumima,fejsu,uzivam...lepo je vreme,valja se malo setati... :wink:
pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
...I tako je tata danas zvao dr i ovaj mu je rekao nista nece preduzimati,nego samo da prate dalji razvoj. Mozda treba da potrazimo jos neko misljenje... Ne znam sto uopste ovo pisem :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 2:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja znam zasto pises,pises zato sto je lakse i pises u nadi da ce ipak neko strucniji pogledati ovo...ja sam uvek bio za to da se cuje jos necije misljenje...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: