Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Zakazano za danas u 18h kod prof. Roganovica. Pitacu sve sto je Micaaa predlozila i jos po nesto! Sve za 2000 (za sve pare). Jos se i sprdam od muke :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 6:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Batapaa je napisao:

To nije provokacija. To je nekonzistentnost u stavovima na koju reagujem.

Etiologija,prevencija i terapija in vivo ,in vitro,duplo slepa randomizovana klinicka studija,da li uopste znate uopste sta znace ti izrazi.Za pocetak kada naucite sta znace ti izrazi malo se vratite na ono sto sam ja pisao(znate li vi sta sam ja pisao).A ako smatrate da cete sokom od cvekle i cajem od macjeg zuba uvesti karcinom terminalnog stadijuma u znacajnu regresiju i dugotrajnu remisiju izvolite svoje tvrdnje koje ovde zastupate i dokazati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Prof. Roganovic nam je objasnio da to sto se vidi na snimku nije sve tumor, nesto je i cistican deo, koji nije opasan :o . Tumor ako je i porastao od poslednje operacije, to je minimalno. On moze da nastavi da raste, moze da stane, ili da se SMANJI. Takodje zavisi i u kom pravcu raste, ako raste suprotno od mozdanog stabla, to je manje opasno nego da raste ka mozdanom stablu. Sada trenutno on nije zivotno ugrozen.
Operacija bi bila veliki rizik., zbog polozaja tumora.
Ako oseti da ne moze da guta i prica, treba da se javi svom lekaru (naravno).
Doktor je rekao da ne sme da vozi auto, sto sam predpostavila da ce mu tesko pasti, pa sam mu rekla da je dr rekao da vozi samo kad mora, a mami sam rekla da ga odgovara.

Dr Severusu je Batina "provokacija" zanimljivija od mojih pitanja :(
Micaaa sta kazete, imate li nesto da dodate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 12:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
A sto ne posaljete snimke u neki od gama centara.Gde je uradjen NMR?Ako je u KCS,koji je aparat,levo ili desno.To pitam zbog"jacine"aparata i kvaliteta snimaka?Lokalizacija tumora je zaista visoko rizicna za operaciju.Nadam se da je profesor mislio na cistu,reziduu, od prethodne operacije,inace ne razumem sta je hteo da kaze.
Ako tumor nema neku tendenciju rasta zaista,ja ga ne bih dirala.Svakako bih nasla neurologa,prof Kostic(Institut za neurologiju kcs),u vezi sa daljim terapijom, neuroloskom,obradom neuroloskog statusa i ozbiljnijim pracenjem.
Ne znam zasto da ne vozi,jer, ako je neuroloski ok,i oftalmoloski,i EEG uredan,ne razumem...

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 12:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Pokusjte da stupite u kontakt sa dr kovacem sa IORS,jako fini covek,da biste ideli o moucnostima radioterapije,naravno ni na sta ne mora da pristane,ali na vreme razmotrite sve opcije,jer ako pestane da govori i guta,operacija ce biti jos rizicnija.

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Uto Dec 08, 2009 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
NMR radjena je S. Kamenici!
Hvala za preporuku prof. Kostica, videcemo da dobije uput. I ja sam se iznenadila sto se tice zabrane upravljanja vozilom. Mozda zbog nesvestice. Tata je upravo bio da obidje mene i mog sina (kolima). On kaze da se oseca sposobnim da vozi. Moje je bilo da mu prenesem savete. Inace tata je nadprosecno inteligentan i jako ga je pogodilo to sto zna sta ga ceka. Kaze da je bolje da nije isao na MR i da nista ne zna i tako bi ziveo normalno dok zivi. Psihicki je dosta pao.
Pozdrav i svako dobro Vam zelim Micaa!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sub Jan 09, 2010 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Evo mene opet :(. Tata je poceo da oseca probadnja u predelu grudnog kosa, koja se premestaju. Nekad ga bole grudi, nekad pozadi na ledjnom delu. Kaze kao da ga bole kosti. Napominjem da nije prehladjen.
Brinem se da nije poceo tumor vec da mu ugrozava disanje i rad srca. MICAAA, molim Vas da mi objasnite kako bi se manifestovalo ugrozavanje disanja i rada srca u slucaju ove vrste tumora. Da li u vidu probadanja,ubrzanog disanja, ili sta vec?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 12:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
Nikako ne verujem da ima bilo kkve veze sa tumorom.Nek tata prvo ode lepo da snimi pluca i izvadi krv,a ako nema mista,onda kod fizijatra i neurologa.
Imao bi nepravilnosti u disanju i radu srca,ne bolove,medjutim mozeimati palu interkostalnih misica od slabosti dijafragme.ali to je vec cista teorija...

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Jan 11, 2010 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Hvala draga Micaaa (usudjujem se Vas nazvati "draga"). :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 11:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 10:54 pm
Postovi: 2
Samo bih hteo nesto da pitam.

Tata mi je u maju operisao glioblastoma multiforme, koji je uklonjen maksimalno, imao je zracnu terapiju i jednu turu hemioterapije, koju je prekinuo i poceo je uzimati Temodal. Sada je popio i 5 turu temodala i nakon toga su usledili problemi. Vec danima primecujem kako je konfuzan kad prica i veceras je poceo malo da gubi ravnotezu, ali kaze da ga nista ne boli. MR je zakazana tek za sledeci petak, a ja sam stvarno uplasen i ne znam sta da radim.

Da li to moze da bude od Temodal-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 11:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2005 11:58 am
Postovi: 42
A kako se zakazuje kod tog prof Roganovica??Da li se te konsultacije placaju??Gde se nalaze ti gama centi koje spominjete???Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Zakazuje se telefonom. Potrazite na internetu broj sa VMA. Vrlo je jednostavno. Ceka se nekoliko dana i mislim da je pregled oko 2000 din. Vise se i ne secam, ali znam da je kao i kod svakog privatnika, mozda i jeftinije. Gama centri se nalaze u Turskoj i Zagrebu.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pet Avg 26, 2011 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:18 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,
ja sam kontaktirala lekare u Acibadem klinici, terapija neurinoma gama nozem kosta 7000 eura, ne znam kako dobiti uput a moguce je jer imamo saradnju sa njima. Izvesni dr Seldzuk je u roku od dva dana pogledao cd sa mri moje bliske rodjake i rekao da je operacija moguca, da se radi bez hospitalizacije i bez anestezije, cela procedura zajedno sa novom mri i planom operacije traje pola dana!
Kako naci toliki novac???
Inace moja rodjaka ima duze od 20 godina neurinom i sem jednog ispada sa nestabilnoscu u hodu nije imala problema. Pitanje je dokle cekati, s obzirom da je sporo rastuci ili cak i nerastuci. Konsultovali smo dr Minica i jos neke, odgovor je - operisati za par godina. Ja licno sam pod velikom presijom, jer sam uzasno zabrinuta a to moram da krijem od nje da bi ona normalno zivela- u ovom trenutku ne zeli operaciju a i lekari preporucuju 'posmatranje'. Ovo je zaista da covek poludi! Ona pije fenobarbiton po preporuci lekara iz Nisa dok su ovi iz Bg rekli da nije trebalo. Nije imala epi napade nikada. Sta raditi i kako ostati normalan? Zena ocigledno zivi sa ovim-nagluva je na desno uho, zaboravih da kazem. Da ne zna - niko ne bi rekao da je bolesna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: