Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 11:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
A da li citostatici mogu da uticu na izmenu genetske sekvence koje su dovele do nekontrolisane deobe i zadobijanja sposobnosti invzaije i metastaziranja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 12:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Jos nesto. Molio bih odgovor. Meni je kosa skoro u potpunosti otpala pre dve godine. U poslednjih godinu i dva meseca, koristim odredjene preparate na biljnoj bazi i to veoma intenzivno i kosa mi se skoro u potpunosti povratila. Kod mene je slucaj genetsko-androgeni, mada vise razloga imam da verujem u genetiku jer je moj deda (sa majcine starne) u istoj dobi (25-28 godina) ostao bez kose. Znaci, kako je genetika mogla biti ispravljena preparatima? Bez obzira na dva dijametralno suprotna problema, uzrok je isti - genetika. Isto tako, verujem da rak nastaje zbog nedostatka hranljivih materija i da on moze biti otklonjen ukoliko taj nedostatak nadoknadimo. Nije nam kancer nastao zbog hemije da bi je nadoknadjivali hemijskim preparatima i to toliko toksicnim.

Jos samo ovo: pocetkom XX veka, jedna od 27 smrti vezivana je za kancer. Sada, jedna od dve. Da je genetika u pitanju, zar ne bi trebalo da nasledimo veoma retko obolevanje od te bolesti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Obzirom da vasa majka ima 46 XX kariotip od kud znas da si ti dobio X hromozom od dede a ne od babe??Da li je uradjeno sekvencioniranje gena za androgeni receptor i indentifikovana sekvenca koja je konkretno kod tebe dovela do AA??Osim toga gen za AR nije jedini koji dovodi do AA, i sto je najvaznije koji je sastojak tih biljnih preparata i kojim mehanizmom zaustavlja ispadanje dlaka??Efekte na gene nema sigurno jer da je ljudska vrsta toliko genetski nestabilna da svaki faktor sredine vrsi izmenu genoma bili bismo neunistivi ili ne bismo ni postojali.A fakat ljudska vrsta nije toliko genetski nestabilna,cak i kod jedne varijante genetske nestabilnosti Xeroderme pigmentosum melanomi nastaju posle vise godina.
Ne nastaje rak zbog nedostatka hranljivih materija vec zbog vise faktora a samo su jedan hemijski kancerogeni,a u vezi kancerogeneze opet se vracam na gentsku stabilnost homo sapiensa .Jel dobio neko rak pluca posle godinu dana pusenja ili posle trejanja hronicnog hepatitisa B od samo 2 godine ??

A XX veka nije postojala ni zadovoljavajuca dijagnostika ,ni validni izvori statistickih podataka,dostupnost zdravstvene sluzbe nije bila na zadovoljavajucem nivou,terapijski dometi skromni u odnosu na danasnje sto sve ide u prilog da se dijagnoza nije postavljala nikako,nije bilo ni obdukcionih sala ni kadra koji bi radio obdukcionu dijagnostiku kao u danasnjem obimu ,endoskopske metode nisu ni postojale.Ne mislite valjda da je Teodor Bilrot ima PH potvrdu tumora pre operacije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Dr Severus, jako mi je drago sto ste se ukljucili u ovu temu!
Molim Vas da obratite paznju na problem sa neurinomom moga oca, koji sam postavila na pocetku. Malo je tema otisla u drugom pravcu.

Doktor je rekao da pratimo dalju situaciju i zakazao kontrolu za 6 meseci. Bio je veoma stur na informacijama. Na osnovu svih simptoma, rekla bih da je situacija zabrinjavajuca i da nemamo puno vremena. Gama noz kao opcija za lecenje vise ne postoji.

Sta dalje da preduzmemo? Kakva je verovatnoca da tumor stane s rastom? Kako otac dalje da se ponasa?
Inace ima mali tumor i u sinusu, za koji su rekli da nije opasan, a bio je tu i pre 18 god. Danas mu je oteklo malo ispod oka na obrazu? Da li to nesto znaci?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Batapaa je napisao:
A da li citostatici mogu da uticu na izmenu genetske sekvence koje su dovele do nekontrolisane deobe i zadobijanja sposobnosti invzaije i metastaziranja?

Ne to je u domenu genske terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Dr SEVERUS???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 7:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
cvetic3 je napisao:
Dr Severus, jako mi je drago sto ste se ukljucili u ovu temu!
Molim Vas da obratite paznju na problem sa neurinomom moga oca, koji sam postavila na pocetku. Malo je tema otisla u drugom pravcu.

Doktor je rekao da pratimo dalju situaciju i zakazao kontrolu za 6 meseci. Bio je veoma stur na informacijama. Na osnovu svih simptoma, rekla bih da je situacija zabrinjavajuca i da nemamo puno vremena. Gama noz kao opcija za lecenje vise ne postoji.

Sta dalje da preduzmemo? Kakva je verovatnoca da tumor stane s rastom? Kako otac dalje da se ponasa?
Inace ima mali tumor i u sinusu, za koji su rekli da nije opasan, a bio je tu i pre 18 god. Danas mu je oteklo malo ispod oka na obrazu? Da li to nesto znaci?
Hvala!

A zasto nije moguca reoperacija?Jel tumor srastao za mozdano stablo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
U nalazu pise da znacajno pritiska mozdano stablo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Ned Dec 06, 2009 10:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
severus je napisao:
Batapaa je napisao:
Ne mogu da verujem takodje da olako prelazite preko faktora koji izazivaju rak a koje sam naveo: dehidracija, stres, losa ishrana. Ovo poslednje je narocito znacajno. Pogledajte ishranu Amerikanaca - preobilno, premasno, prezacinjeno. I ogroman broj slucajeva kancera, mada manji od kardivaskularnih obolenja, jer na svake 34 sekunde neki Amerikanac umre od neke oblesti srca. A onda uporedite Grcku gde je pretezno zastupljen mediteranski nacin ishrane i gde je kancer neuporedivo redji (mada puse daleko vise nego Amerikanci).

Dehidracija zaista nema svoju etiolosku potporu kao uzrocnik raka,stres se moze donekle povezati zbog imunosupresije koja nastaje kao posledica lucenja kortizola neuroendokrinim mehanizmima .Losa ishrana jeste definitivno faktor rizika za odredjene malignitete(zeludac ,kolon),ali je bitna za prevenciju(ovo znaju i vrapci na grani) u terapiji je beznacajna,na osnovu dosadasnjih saznanja onkogenetike i molekularne biologije tumora ne mozete ocekivati da promena nacina ishrane kod manifestovanog maligniteta izmeni genetske sekvence koje su i dovele do nekontrolisane deobe i zadobijanja sposobnosti invzaije i metastaziranja.Naravno ako je neko voljan da pobije ovakvu teoretsku premisu neka dizajnira i sprovede duplo-slepu randomizovanu prospektivnu studiju i dokaze da grupa tretirana zdravom ishranom ima vecu stopu izlecenih(dakle prezivljavanje duze od 10 godina )u odnosu na kontrolu.Ja do sada nisam nasao da je neko sa ovakvim dizajnom dosao do validnog naucnog zakljucka.


Doktore severus, sta se dogodilo da za godinu i nesto dana tako dramaticno izmenite misljenje o ishrani??? Pobogu! onkologija/segidrin-t21824.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 12:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Batapa,meni vi stvarno niste jasni kao ni vasa namera da provocirate Dr. sa foruma.Ja znam da ste vi ogorceni,bila sam i ja a sad sam verujte jos vise jer evo bas danas je dva meseca kako je moj tata sahranjen i to zaslugom neodgovorih i nepostenih lekara.Besna sam,razocarana u lekare al to neznaci da cu vredjati ove na forumu jer oni dobrovoljno u svoje slobodno vreme bez ikakve nadoknade dolaze na forum i pomazu.
Nemam nameru ni da pred ovim bolesnim ljudima pljujem po radio ili hemio terapiji i da snosim bilo kakvu odgovornost da zbog moje gluposti neko odustane od iste.Cak ni na svog oca nisam htela da uticem u tako bitnim odlukama i sad sam srecna zbog toga.
Mnogi lekari sa ovog foruma su mi puno pomogli i ipak nemam nameru da branim njih (umeju oni to i sami) vec eto da pokusam i vas urazumim da ih neprovocirate da bi opet obisli ovaj forum i pomogli onima kojima je pomoc neophodna.

Ovu poruku shvatite kao dobronamernu i ucinite sta vas je volja,sto se mene tice mozete i da me napadnete ili provocirate ili bilo sta,ja vam odgovoriti necu.

Puno srece i jako mi je drago zbog segidrina jer isti sam nabavila ocu ali je odbio da ga pije jer kao sto sam i ranije navela on je morao sam da donosi odluke sta ce a ja sam bila ta da mu sve predocim i nabavim.

Pozdrav :)

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 9:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Postovana Biljo,
zao mi je ako ste tako zakljucili. Kao lepo vaspitan covek, iznosim samo argumente, nikoga ne vredjam, ne odvracam od hemoterapije, neka radi ko kako hoce i onako kako misli da je najbolje. Ali, ako mi neko kaze da je hemoterapija najbolja, imam po osnovu mnogo toga da oponiram. Sa razlogom. Zbog mog ili bilo cijeg pisanja na forumu, niko ne treba da donosi odluke.

Mi skoro sve nade u ozdravljenje oca polazemo upravo u dobru i kvalitetnu ishranu. I onda, dodje neko, makar bio i doktor i kaze da je to ,,beznacajno'' u terapiji. Kako to moze da utice na porodicu? Medjutim, taj isti doktor je pre godinu dana rekao da dobra ishrana u terapiji ima ,,dokazanu naucnu vrednost u onkoloskom tretmanu''. ???

I sta je sada od ovog tacno? Da li je kvalitetna ishrana beznacajna u tretmanu ili ima dokazanu naucnu vrednost u onkoloskom tretmanu? Podvlacim, obe teze su iznete od strane istog coveka u roku od godinu dana.

To nije provokacija. To je nekonzistentnost u stavovima na koju reagujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
severus je napisao:
Batapaa je napisao:
Ne mogu da verujem takodje da olako prelazite preko faktora koji izazivaju rak a koje sam naveo: dehidracija, stres, losa ishrana. Ovo poslednje je narocito znacajno. Pogledajte ishranu Amerikanaca - preobilno, premasno, prezacinjeno. I ogroman broj slucajeva kancera, mada manji od kardivaskularnih obolenja, jer na svake 34 sekunde neki Amerikanac umre od neke oblesti srca. A onda uporedite Grcku gde je pretezno zastupljen mediteranski nacin ishrane i gde je kancer neuporedivo redji (mada puse daleko vise nego Amerikanci).

Dehidracija zaista nema svoju etiolosku potporu kao uzrocnik raka,stres se moze donekle povezati zbog imunosupresije koja nastaje kao posledica lucenja kortizola neuroendokrinim mehanizmima .Losa ishrana jeste definitivno faktor rizika za odredjene malignitete(zeludac ,kolon),ali je bitna za prevenciju(ovo znaju i vrapci na grani) u terapiji je beznacajna,na osnovu dosadasnjih saznanja onkogenetike i molekularne biologije tumora ne mozete ocekivati da promena nacina ishrane kod manifestovanog maligniteta izmeni genetske sekvence koje su i dovele do nekontrolisane deobe i zadobijanja sposobnosti invzaije i metastaziranja.Naravno ako je neko voljan da pobije ovakvu teoretsku premisu neka dizajnira i sprovede duplo-slepu randomizovanu prospektivnu studiju i dokaze da grupa tretirana zdravom ishranom ima vecu stopu izlecenih(dakle prezivljavanje duze od 10 godina )u odnosu na kontrolu.Ja do sada nisam nasao da je neko sa ovakvim dizajnom dosao do validnog naucnog zakljucka.


Severus,potpisujem! :D

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 9:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 12:59 pm
Postovi: 253
Lokacija: Beograd
[quote="Batapaa"]Hvala na odgovoru. Dobra je polemika. Vidim da delom i prihvatate da postoje interesi farmakoloskih kompanija. ,,Interese farmakoloskih kompanija'' ja prevodim kao zasto bi vam dali nesto jeftino i bezopasno i zasto bi vam savetovali prirodne metode kad mozemo nase lekove koji su, ostajem pri svojoj tvrdnji, u ogromnom broju slucajeva bolni i neefikasni a pritom uzasno skupi. Mom ocu su rekli da bi jedna doza kostala 3.000 evra a pritom je Tarabar (poznato ime u svetu onkologije) bio protiv toga!

O ostalom necu polemisati,Dina izrazito postujem,nije mi jasan njegov stav,ali verujem da je imao svoje razloge.Licno ne znam nikog ko bi to preporucio,ali eto ima raznih pristupa!
Nije mi jasno ko Vam je i zasto trazio novac,Avastin je registrovan lek za metastatske karcinome debelog creva,Xeloda takodje i za metastatske i nemetastatske.Ne placa se ni dinar!Stalno pricate o 3000e,pa taj ko vam je to trazio hteo je da Vas opljacka.Ovi lekovi se za ovu bolest ne placaju!!!
Ako se Avastin placa(treca linija ca dojke,za sta jos nije registrovan kod nas),kosta 125000 dinza 400mg.Max doza koja se retko daje je 1o mg po kg,za coveka od 80 kg o je 800mg,obicno se daje manja doza,to je 250000din to je 2500e po dozi,sto se ponavljam daje jako retko.
Sto se tice terapije,ili ne terapije,verujem da svom ocu zelite sve najbolje,pa ni na tu temu vise necu polemisati.Dajte mu sta god mislite da treba,a ja Vam od srca zelim da deluje!
Pozdrav!

_________________
Sve prolazi,samo dela ljubavi ostaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 01, 2009 4:18 pm
Postovi: 33
Biljaa je napisao:
Mnogi lekari sa ovog foruma su mi puno pomogli i ipak nemam nameru da branim njih (umeju oni to i sami) vec eto da pokusam i vas urazumim da ih neprovocirate da bi opet obisli ovaj forum i pomogli onima kojima je pomoc neophodna.


Biljo, potpisujem!

Bato, uz duzno postovanje, mislim da je trebalo da postavite temu "Hemoterapija - da ili ne". Hvala na Vasem trudu da mi pomognete oko ocevog stanja. Sve vreme pokusavam doktore da vratim na temu koju sam postavila, jer mi je jako bitno da saznam sto vise o samoj bolesti i sta mozemo da preduzmemo. To je ono sto ja kao kcer mogu da preduzmem, jer nisam lekar.
Micaaa, sad cu da zakazem na VMA. Vi ste preporucili dr Minica, cula sam o prof. Roganovicu sve najbolje. Pa sad ne znam kod koga cu :-? .
Severus, pitali ste da li je tumor srastao za mozdano stablo. Ponavljam da u nalazu pise da znacajno pritiska mozdano stablo. Ne znam da li to znaci da je srastao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Neurohirurgija - recidiv neurinoma acusticusa. Hitno!
PostPoslato: Pon Dec 07, 2009 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
e bas tako...dokle bi ja dosao da nisam otisao na hemoterapije i na operacije...ne bih stigao dalje od groba da sam se bacio na cistu alternativu...zato sam zahvalan lekarima,ljudima na ovom forumu koji su mi pruzali podrsku,pomoc kad mi je bila potrebna,sada ja cinim isto,pomazem onima koji su u slicnoj ili istoj situaciji kao ja sto sam bio,dakle,nemam znanja kao dr severus,ali baremmogu da recima nekome olaksam ili pomognem...dr severus,dugo smo vas ocekivali da se vratite,mnogima je potrebna strucna pomoc... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 58 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: