Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Thumper Girl, sva si smotana. :D Samo udjes da izmenis poruku i izbrises tu tacku. Udji na "Izmeni" u desnom gornjem uglu tamo gde je tvoja poruka i izmeni to. :wink:
Usput, ja sam jedno vreme jako mnogo verovao medicini ali nisu mi se pokazali kao mnogo delotvorni, bar kad je rak u pitanju pa sam poceo mnogo vise da delujem nekoj alternativi (donekle proverenoj).
Posto si iz te struke (medicine), jedno pitanje za tebe. Ukoliko ne znas nemoj da nagadjas molim te. Pitanje je: Ukoliko osoba koja ima rak pluca sa metastazama i ukoliko se koristi neki lek (koji god da je) i unisti se primarni rak (u ovom slucaju rak pluca) sta se desava sa metastazama? Da li polako dolazi do njihovog smanjivanja tj. da li nestanak primarnog raka usporava njihov rast i omogucava nestanak? Ja sam dobio jednu informaciju pa me zanima sta ti mislis o tome i uopste sta je tu tacno. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 9:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Extreme,

Podeli sa nama koju si ti to dobio informaciju.Ajde posto je moj tata slican slucaj.

Poruka moze da se izmeni samo u roku 10 minuta.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Biljaaa, meni je devojka ciji je tata doktor a koji takodje ima mikrocelularni rak pluca rekla da ukoliko se primarni rak (onaj koji je prvi nastao) povuce u potpunosti da regresija (sirenje) metastaza staje i da se rak polako povlaci. Ja to gledam ovako. Ukoliko "majka" (primarni rak) umre, i njena "deca" (metastaze) nece moci da prezive dugo bez nje... Ima li tu istine ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 9:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Poslao: Pet Jan 23, 2009 11:09 am Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

Postovani doktore Severus,nemogu a da Vas opet nepriupitam.Naime tata je danas snimao pluca i TU se jako smanjio i skoro se i nevidi.
Mene interesuje ako se primarni smanjio dal je pravilo da su se i metastaze povukle il je pravilo da pravila nema?

Puno Vam se zahvaljuje jedna veoma zabrinuta a trenutno presretna cerka.

Nazad na vrh


severus
Stalni clan



Pridružio: 25 Sep 2007
Poruke: 1409

Poslao: Pet Jan 23, 2009 7:13 pm Naslov:

--------------------------------------------------------------------------------

Pa treba uraditi CT da bi se znalo sta je sa metastazama.
_________________
In Scientia Veritas In Arte Probitas
Odgovaram iskljucivo na pitanja postavljena na forumu,na pp ne odgovaram!!!!

Ovo sam ja pitanje postavila Dr.i kao sto vidis pravilo je da pravila nema.Sta ces,rak je neistrazen i nista nije 100 %.Nazalost


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Thumper Girl je napisao:
Mojoj mami su pre 3 meseca dijagnostikovali mikrocelularni rak pluca sa metastazama na jetri, od tada je primila 3 ciklusa hemoterapije (i nastavlja i dalje), dakle standardni tretman. Ono sto je uvela kao dodatnu terapiju (uz konsultovanje njenih doktora) jeste lek kineske alternativne medicine, koji takodje deluje citostatski ali bez nezeljenih efekata kao klasicni citostatici. Ukratko, rec je o leku koji pravi citav tim strucnjaka (iskljucivo doktora specijalista) u Izraelu, u njihovom onkoloskom centru, na celu sa dr Li Fen, kineskinjom koja je specijalista onkologije+kineske alternativne medicine (ja sam inace ljuti protivnik alternativnih metoda lecenja, jer sam inace i sama zavrsila medicinu, ali u kini je to, kao i u nekim drugim zemljama, stvarno specijalizacija ravna bilo kojoj drugoj, nije kao kod nas 'deda milojica gaji travu ispred svog praga i leci rak'). Na njihovom sajtu sve pise (na tragicnom engleskom, sto je meni pobudilo sumnju u strucnost, ali kad sam videla da u afirmisanim svetskim casopisima obavljaju svoje radove-sto ne moze bilo ko, bilo mi je jasno o kakvim strucnjacima se radi), sajt je www.dr-li.com. Mi smo do nje dosli preko ljudi (i to mahom doktora) koji se lece kod nje ovde a i u Izraelu i Bog-zna-kako su zadovoljni tretmanom. Moja je mama stvarno dobro, ali naravno da ne znam od cega, jer je jasno da u tretmanu svake bolesti (od kijavice do maligniteta) vise razlicitih faktora igra ulogu. Niti mozemo da znamo koliko dugo ce to da traje. Tumor se smanjio, leukociti su joj preko 5000 otkad je krenula sa kineskim lekovima (mada su joj pre toga sasvim malo padali, do 3600), a kakva je situacija sa metastazama to cemo da znamo tek nakon detaljnijeg pregleda za par nedelja. Glavna ideja kineskinje je da se odlozi razvoj metastaza, bar kod ovog tipa tumora. Meni je licno ona unela poverenje svojim nacinom rada i pracenja pacijenata (sve je via e-mail, ali ona trazi sve podatke o pacijentu detaljno i odlucuje o tretmanu i stalno je u kontaktu sa vama, pritom ne prica bajke o izlecenju raka, ali ide na produzavanje zivota i poboljsanju kvaliteta zivota). Ne mogu da kazem da tretman ne kosta, (po meni ne preterano, plus je iz meseca u mesec jeftiniji), ali neke stvari nemaju cenu. Dakle, ne zelim ovime da prodam pricu kako sam dosla do svemocnog leka, vec samo sa vama koji imate istu muku kao ja, ili moja mama, da podelim saznanje o jos nekom nacinu lecenja, a vi odlucite sami...

Ako nije tajna koliki su mesecni troskovi za ovaj tretman?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Apr 22, 2009 10:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
2 puta mi poslao istu poruku, pa da je izmenim. Nadam se da cemo dobiti odgovore uskoro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
Extreme_life, Biljaa ti je prosledila odgovor doktora kakav bih ti i ja dala. Iznad svega, mislim da ne treba da se opterecujes tom informacijom, vec da verujes u ono u sta zelis da verujes  Zaista tako mislim! A sto se tice medicinskih cinjenica, sustina je da je osnovna karakteristika malignih celija njihova sposobnost da se nekontrolisano razmnozavaju (naravno, razliciti tipovi, podtipovi itd, imaju razlicitu tu sposobnost), i nebitno je da li je u pitanju primarni tumor ili metastaza. Jednom nastala metastaza, postaje tumor za sebe. Raste nezavisno od majke tumora, sto ti kazes. Ali, posto su to celije prakticno istih karakteristika, hemoterapija, koja prozima ceo organizam, treba da deluje na sve celije isto, tj. da smanjenje primarnog tumora bude praceno smanjenjem metastaza. Plasticno receno. Mada ni to ne mora tako da bude. Zavisi od organa, od faze u kojoj se celije nalaze itd. Veruj, prva recenica koju sam ja naucila na klinickim predmetima je bila ‘u medicini 2+2 skoro nikad nije 4’ (a ja i dalje tako verujem u tu medicinu?!!?  ), a to narocito vazi za maligne bolesti. Tako da je pomalo besmisleno traziti odgovor na tvoje pitanje, jer ga neces naci. Gledas individuu i zelis i nadas se najboljem, jer uvek postoji mogucnost za najbolje, zaista.

I, naravno da nije tajna za cenu. Mislim da je najskuplji mesec tretmana 500 evra. Onda se progresivno smanjuje, dodje i do 130-150, ako sam sve to ja dobro shvatila. Provericu za placanje troskova isporuke (stize DHL-om) i carine (ako se uopste i placaju).

A sto se tice brisanja tacke, to ne bih uradila ni da sam mogla, jer bi onda moja recenenica ostala bez tacke a to je nedopustivo :D

Sve najbolje!

P.S. Izvinjavam se ako ova poruka stigne vise puta, jer mi kompjuter prijavljuje gresku svaki put kad pokusam da je posaljem pa ne znam sta se desava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Thumper Girl, ja bih ipak da verujem da kad se unisti primarni rak da ovi ostali nestaju sami po sebi. :-? Tako mi je lakse da razmisljam.
Hajde, moje sledece pitanje tebi. Kazes da se maligne celije razmnozavaju. Zasto recimo se celije raka ne sire postepeno sa organa na organ (na najblizi organ) nego se razmnozavaju na skroz drugi deo tela?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Extreme_Life je napisao:
Biljaaa, meni je devojka ciji je tata doktor a koji takodje ima mikrocelularni rak pluca rekla da ukoliko se primarni rak (onaj koji je prvi nastao) povuce u potpunosti da regresija (sirenje) metastaza staje i da se rak polako povlaci. Ja to gledam ovako. Ukoliko "majka" (primarni rak) umre, i njena "deca" (metastaze) nece moci da prezive dugo bez nje... Ima li tu istine ili ne?

Regresija = smanjenje, progresija = sirenje Napravio sam gresku. Sto me ne ispravite?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 5:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
Kako tumor raste, on se siri na okolne strukture i organe, naravno. Ali, posto je brzina rasta tumora relativno spor proces, mi samo nismo u prilici da vidimo to redno sirenje kako ti zamisljas. Kada bi pustio neki tumor da raste u organizmu recimo 100 godina, verovatno bi i uspeli to da registrujemo. Ali jedno je rast (tj. razmnozavnje), a drugo je metastaziranje. To je jos jedna od osobina malignih celija po kojoj se one razlikuju od normalnih celija i od benignih tumora. Metastaziranje je sposobnost raka da se neki njegov delic otkaci i potpuno odvoji od majke tumora i onda putem limfe ili krvi dospe u bilo koji drugi organ gde nastavlja svoj zivot (iliti razmnozavanje) manjom ili vecom brzinom.
[A sto sam ja mislila da si i ti dr?!]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Zasto onda kod nekoga ni posle par godina od dijagnostikovanja raka nema metastaza? Po cemu se on to razlikuje od drugih? P.S. nemam pojma zasto si mislila da sam Dr :) Osim zelje da to budem, nisam :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
E to je vec visa matematika. Takve stvari se bas i ne znaju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Pozdrav svima!!!
Nova sam na ovom forumu pa izvinite svi zbog mogucih gresaka!
Mom tati su ustanovili rak pluca tj.promene u Sremskoj Kamenici i uradjen je Ct gde je i ustanovljen tumor i uradjena mu je bronhoskopija i valjda e cekaju rezultati.
Doktorka mi je rekla koja je radila bronhoskopiju da je tumor velik i da je oko srca i da je mozda putem linfe vec otisao dalje u organizam i da se ne moze operacija a drugi lekar mi je rekao da treba da se uradi malo zracenja da se spremi za operaciju.Sta mislite da li mi doktor sakriva istinu ili sta? Mozda da me postedi ili..?
A reci te mi da li neko zna koliko se ceka rezultat bronhoskopije i da li se moze pomocu ct utvrditi sve oko raka tj.da li je dobrocudni ili zlocudni?
Bilo kakva informacija mi mnogo znaci jer moram da pomognem svom ocu!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Pozdrav svima!!!
Nova sam na ovom forumu pa izvinite svi zbog mogucih gresaka!
Mom tati su ustanovili rak pluca tj.promene u Sremskoj Kamenici i uradjen je Ct gde je i ustanovljen tumor i uradjena mu je bronhoskopija i valjda e cekaju rezultati.
Doktorka mi je rekla koja je radila bronhoskopiju da je tumor velik i da je oko srca i da je mozda putem linfe vec otisao dalje u organizam i da se ne moze operacija a drugi lekar mi je rekao da treba da se uradi malo zracenja da se spremi za operaciju.Sta mislite da li mi doktor sakriva istinu ili sta? Mozda da me postedi ili..?
A reci te mi da li neko zna koliko se ceka rezultat bronhoskopije i da li se moze pomocu ct utvrditi sve oko raka tj.da li je dobrocudni ili zlocudni?
Bilo kakva informacija mi mnogo znaci jer moram da pomognem svom ocu!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 01, 2009 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Pomocu CT-a nemogu da odrede dal je maligno,pa zato i rade bronhoskopiju.Moj tata se isto leci u Kamenici pa znam da se rezultati od bronhoskopije cekaju od 7-20 dana.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: