Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 07, 2009 2:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Ponovio sam hiljadu puta al ajmo opet.Ca je microcellulare je nagresivniji tumor i zbog toga svojstva je dosta nezahvalan za tretman i pored odlicnog odgovora za HT/RT.U uznapredovalom stadijumu nema govora o izlecenju.U ogranicenom stadijumu vec neke sanse postoje.Ja ne znam ko vam je rekao za gama knife ali taj vid zracenja se koristi za obliteraciju inoperabilnih AV malformacija a ne za tumore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tarceva tablete
PostPoslato: Uto Mar 24, 2009 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 12:03 pm
Postovi: 1
Nakon lecenja Tarcevom od 150 mg ostale su nam skoro dve kutije koje bi zeleli jeftino prodati za nastavak lecenja kome je potrebno, ako netko treba neka se javi. Svako dobro Nata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 27, 2009 9:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 27, 2009 8:44 am
Postovi: 1
Mojoj mami su 12/2006 otkrili mikrocelularni karcinom desnog plucnog krila,koji je metastazirao na limfne zlezde. Tumor je bio velicine 9x6,i odmah su krenuli sa zracnjem i najacom dozom hemio terapije,tako da se vec posle prva tri meseca kada je otisla na kontrolu,tumor skroz povukao..doktor je jos jednom ponovio terapiju od 3 meseca,i nakon toga je sve bilo cisto...to je bilo zakljucno sa 06/2007...nakon toga je prekinuta terapija uz kontrole na svaka 3 meseca...01/2008 se vratio tumor na plucima i doktor je ponovio istu hemio terapiju i jos jedno zracenje..medjutim,tumor je stao na velicinu od 4 cm,i od 09/2008 pocela je da uzima Logest tablete citostatike...kada je otisla pred novu godinu na kontrolu tumor se bio smanjio za 1 cm...u medjuvremenu se pojavila voda oko srca,koja je u februaru ove godine izvadjena...tom prilikom je uzet isecak i pokazalo je da ima malignih celija..automatski je dobila dva lokalna citostatika i pustena je kuci,jer se voda nije vracala..kada je krajem februara otisla na skener,tumor na plucima se povecao na 9 cm i nigde drugde nije metastazirao..otisli smo kod njenog doktora koji je rekao da Logest vise ne deluje..na mamino pitanje,jel to znaci da nema nade ona je uzasno bezobrasno odgovorio da je tako,pritom je pitavsi: "Vi zivite vec 2,5 god..sta hocete vise?" sto je mene jako uzasnulo..prepisao je da pije Megace sirup,ali njeno stanje je sve gore i gore,ima jake bolove od vrata ka ramena desne strane,posto tumor pritiska stitnu i nerve pa su joj i zlezde na vratu iskocile i skroz je vrat pomodreo...mene zanima da li neko zna za jos neki lek,ili neku privatnu ordinaciju,jer zelim da pokusam sve sto je u mojoj moci da je spasim...hvala svima unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 28, 2009 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
"Vi zivite vec 2,5 god..sta hocete vise?"

Ovo je neoprostivo.Zaista nemogu da shvatim da takva osoba radi kao lekar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Biljaa je napisao:
"Vi zivite vec 2,5 god..sta hocete vise?"

Ovo je neoprostivo.Zaista nemogu da shvatim da takva osoba radi kao lekar.

Doktor koji je ovako nesto mogao da izjavi je postao imun na ljudski bol i patnju. Jedina razlika izmedju njega i vecine drugih jeste u tome sto je on rekao sta misli, a drugi to zadrzavaju za sebe. Nema tu neke velike razlike. Najbitnije za svakoga od Vas ko ima nekoga bolesnog u porodici jeste da saznate sto vise informacija. Obratite paznju na statistike tj. procenat izlecenja od pojedinih bolesti (u ovom slucaju je to rak pluca). Razgovarajte i pokusajte da nadjete ljude koji su se izlecili od iste bolesti od kojih boluju vama drage osobe. Zapravo u medicini kad je rak u pitanju, termin izlecenje ne postoji vec su to zamenili sa drugim terminom "stopa prezivljavanja od 5 godina". Ne znam, budimo realni: kada kazu da je medicina produzila zivot obolelima od raka (bez obzira o kojoj se vrsti radi) doslo je do male igre recima. Zapravo, jedino sto je napredovalo jeste da se ranije dijagnostikuje rak i samim tim vam omogucavaju da "prezivite" 5 godina. Dakle, logicno je da ako se rak ustanovi u svom nekom najranijem periodu da ce osoba koja ima rak da "prezivi" (namerno koristim ovaj termin jer ga i zvanicna medicina koristi) tih 5 godina. I ja imam nekoga ko je bolestan i od koga je medicina kojoj svi toliko verujemo okrenula ledja. Ono sto sam ja shvatio nakon vise meseci citanja i istrazivanja jeste sledece: hemoterapija koja se danas primenjuje za obolele sa rakom kod nekih pacijenata uspeva da smanji ili potpuno povuce rak, ali o cemu se tu radi zapravo. Radi se da je nemoguce otkriti ukoliko je rak zaista vrlo malih dimenzija. Tad ga je nemoguce videti i zato dobijemo informaciju da se rak potpuno povukao sto je zapravo samo prividno. Jer nemoguce je da vidite rak koji je tek u onoj najpocetnijoj fazi. Bar ne jos uvek. Sad se radi trenutno na otkrivanju raka pluca u najranijoj fazi, u onoj prvoj kada bi zaista nesto i moglo da se uradi. http://www.* REKLAMA */Dah-otkriva-r ... 0-news.htm ali to nama trenutno i ne znaci toliko mnogo jer ce se ovo ostvariti za nekoliko godina. Postoje stvari u prirodi koje znatno omogucavaju da se rak stopira, povuce i u mnogim slucajevima cak i potpuno nestane! Naravno, uvek bitan kriterijum je kada se rak otkrije. Nadam se da je neko od vas cuo za neke prirodnije puteve lecenja od raka. Mozemo da zapocnemo i pricu o tome, ukoliko neko ima neke korisne informacije. Pisite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 1:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Biljaa je napisao:
"Vi zivite vec 2,5 god..sta hocete vise?"

Ovo je neoprostivo.Zaista nemogu da shvatim da takva osoba radi kao lekar.

Dva puta mi je poslao poruku istu... Greska. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 10:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Postoje stvari u prirodi koje znatno omogucavaju da se rak stopira, povuce i u mnogim slucajevima cak i potpuno nestane! Naravno, uvek bitan kriterijum je kada se rak otkrije. Nadam se da je neko od vas cuo za neke prirodnije puteve lecenja od raka. Mozemo da zapocnemo i pricu o tome, ukoliko neko ima neke korisne informacije. Pisite.

Ja se slazem sa Vama,samo sta covek da izabere.Smatram da ni u alternativi netreba preterivati.Sta koristi osoba Vama bliska koja ima karcinom?Dal i koliko to pomaze?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 30, 2009 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Nekoliko stvari za koje sam saznao i verujem da pomazu, stopiraju ili cak potpuno unistavaju rak i to ne zato sto ja zelim da mislim da je to tako vec zato sto poznajem vise osoba koje su uspele da se izlece ili da znatno stopiraju svoju bolest jesu: 1. Ulje od konoplje (ne ulje od semenki konoplje). Glavni sastojak za ovo jeste marihuana odnosno konoplja. Mozete da pogledate video na youtube-u http://www.youtube.com/watch?v=wcwrBO7Uysg i naucno objasnjeno http://www.youtube.com/watch?v=l96DFJbG ... annel_page kako THC deluje objasnjava profesor univerziteta u Koloradu, sto znaci da ovde nema dileme da li THC deluje na celije raka ili ne.
2. MMS (minerale miracle supplement) - uz pomoc mms-a su se mnogi bukvalno preporodili. http://www.youtube.com/watch?v=dJOl9TQmmZs Decko na ovom snimku objasnjava protokol za pripremu i koriscenje MMS-a. Njemu su pre 3 godine dali 3 meseca zivota zbog raka na plucima i i dalje ga ima ali u znatno manjoj meri. Inace koristi i Indian herb pored ovoga. Ne vidim nijedan jedini razlog za neki licni interes jer MMS mozete i sami da napravite ukoliko imate sastojke. Nema mesta za sumnju zaista.
3. Essiac - caj ciji su sastojci odlicni u borbi protiv raka http://www.youtube.com/watch?v=gZTFqKMl ... PL&index=7 Na ovom filmu se suceljavaju oni koje je Essiac izlecio od raka i oni koji nas forsiraju da pijemo njihove lekove. Ni ovde nema mesta sumnji. Sve je jako lepo prikazano.
4. B17 (laetrile) - uspesnost ovog leka u lecenju raka je oko 25%
5. Bob Beck protokol - koji izmedju ostalog ukljucuje i "srebrnu vodu", ali i jos 3 stvari (magnetski pulser, preciscivac krvi od virusa naravno i vodu obogacenu azotom). http://www.youtube.com/watch?v=ZlCrKSu5 ... annel_page
6. Indian herb - http://www.lifelinewater.com/herb.html
Koriscenjem sto vise stvari u isto vreme od ovoga sto sam naveo povecava sanse za ozdravljenjem. Naravno ne moze se uzimati sve odjednom, vec se moraju praviti pauze izmedju svega.
Verujem da mnogi koji vide ovo nece pogledati ove filmove sa youtube-a a voleo bih da to urade da bismo mogli da diskutujemo o tome ovde i da se povede jedna malo ozbiljnija prica ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 09, 2009 9:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Extreme,malo sam se pozabavila sa uljem od konoplje i na drugim forumima naisla na isti nik pa predpostavljam da ste to Vi.Naime,mene interesuje dal Vi poznajete nekog ko se na taj nacin izlecio?

Bila bih Vam zahvalna da mi odgovorite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 10, 2009 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Biljaa je napisao:
Extreme,malo sam se pozabavila sa uljem od konoplje i na drugim forumima naisla na isti nik pa predpostavljam da ste to Vi.Naime,mene interesuje dal Vi poznajete nekog ko se na taj nacin izlecio?

Bila bih Vam zahvalna da mi odgovorite.

Biljo, iz licnih razloga sam ti poslao privatnu poruku. Procitaj je. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
proba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
Mojoj mami su pre 3 meseca dijagnostikovali mikrocelularni rak pluca sa metastazama na jetri, od tada je primila 3 ciklusa hemoterapije (i nastavlja i dalje), dakle standardni tretman. Ono sto je uvela kao dodatnu terapiju (uz konsultovanje njenih doktora) jeste lek kineske alternativne medicine, koji takodje deluje citostatski ali bez nezeljenih efekata kao klasicni citostatici. Ukratko, rec je o leku koji pravi citav tim strucnjaka (iskljucivo doktora specijalista) u Izraelu, u njihovom onkoloskom centru, na celu sa dr Li Fen, kineskinjom koja je specijalista onkologije+kineske alternativne medicine (ja sam inace ljuti protivnik alternativnih metoda lecenja, jer sam inace i sama zavrsila medicinu, ali u kini je to, kao i u nekim drugim zemljama, stvarno specijalizacija ravna bilo kojoj drugoj, nije kao kod nas 'deda milojica gaji travu ispred svog praga i leci rak'). Na njihovom sajtu sve pise (na tragicnom engleskom, sto je meni pobudilo sumnju u strucnost, ali kad sam videla da u afirmisanim svetskim casopisima obavljaju svoje radove-sto ne moze bilo ko, bilo mi je jasno o kakvim strucnjacima se radi), sajt je www.dr-li.com. Mi smo do nje dosli preko ljudi (i to mahom doktora) koji se lece kod nje ovde a i u Izraelu i Bog-zna-kako su zadovoljni tretmanom. Moja je mama stvarno dobro, ali naravno da ne znam od cega, jer je jasno da u tretmanu svake bolesti (od kijavice do maligniteta) vise razlicitih faktora igra ulogu. Niti mozemo da znamo koliko dugo ce to da traje. Tumor se smanjio, leukociti su joj preko 5000 otkad je krenula sa kineskim lekovima (mada su joj pre toga sasvim malo padali, do 3600), a kakva je situacija sa metastazama to cemo da znamo tek nakon detaljnijeg pregleda za par nedelja. Glavna ideja kineskinje je da se odlozi razvoj metastaza, bar kod ovog tipa tumora. Meni je licno ona unela poverenje svojim nacinom rada i pracenja pacijenata (sve je via e-mail, ali ona trazi sve podatke o pacijentu detaljno i odlucuje o tretmanu i stalno je u kontaktu sa vama, pritom ne prica bajke o izlecenju raka, ali ide na produzavanje zivota i poboljsanju kvaliteta zivota). Ne mogu da kazem da tretman ne kosta, (po meni ne preterano, plus je iz meseca u mesec jeftiniji), ali neke stvari nemaju cenu. Dakle, ne zelim ovime da prodam pricu kako sam dosla do svemocnog leka, vec samo sa vama koji imate istu muku kao ja, ili moja mama, da podelim saznanje o jos nekom nacinu lecenja, a vi odlucite sami...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
Nisam naglasila da su lekovi u vidu kapsula i da su iskljucivo na biljnoj bazi. Neko prosto voli da zna da nema hemije u leku :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Thumper Girl, u svakom slucaju nas obavestavaj o rezultatima jer ukoliko je to sto koristi tvoja mama dobro mnogi bi mogli to da upotrebe u nekom narednom periodu. Ukoliko zaista funkonise i nastavi da cini dobro tvojoj mami za par meseci tvoja mama ce da bude izlecena i zdrava. :wink: Sve najbolje.
I, ne znam zasto ali ja ne mogu da otvorim ovaj sajt koji si ti postavila... Je l' se i tebi to desavalo ili je to samo kod mene problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 21, 2009 5:09 pm
Postovi: 8
Problem nastaje jer kad kliknes link koji sam ja ostavila na postu, on registruje i tacku, koja samo predstavlja kraj moje recenice :) Tako da probaj isto, samo bez tacke na kraju!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 98 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: