Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Uto Avg 09, 2011 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 7:49 pm
Postovi: 2
Da li je neko probao terapiju sa vitaminom B17? Čuo sam da je veoma delotvorna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Uto Avg 09, 2011 11:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
AMADEO. ja koristim vitamin b17 i to cetiri vrsti vec par meseci i mogu ti reci da pomaze. Sada sam dosao i do ESCOZULA pa uporedo pijem i vitamin b17 i lek. Bio sam u jako teskom stanju, ali kada sam poceo da koristim vitamin stanje mi se poboljsalo pa zato mislim da uporednim koriscenjem leka i vitamina mora doci do izlecenja. NADAM SE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 10:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Naravno da treba koristiti vitamin B17, kao i ostale korisne sastojke (BEZ primene hemoterapije), ali ishrana je kljucna za ozdravljenje koliko i promena nacina zivota. Rak nastaje zbog nacina na koji mislimo, delamo, kako podnosimo stres, kako se hranimo. Pogresno je uverenje da cemo nesto popiti i da ce nam nakon toga biti bolje. Ne postoji takav magican stapic u savrmeenoj medicini, ne u slucaju raka. Zdravlje se u takvim slucajevima gradi sistematski. Odavno je, jos u 19. veku, receno da je rak bolest ,,tela, uma i duha''. Ne smemo biti besni i ljuti, cak i kad obolimo. Oboleli smo, izmedju ostalog, zbog takvog stava. Odlaziti u grad u 22h umesto da tada legnemo. Piti Koka-kolu i ostale gazirane gluposti umesto vode i samo vode. Biti gordi i samozivi. Plasiti se sunca, opustiti se i ne vezbati. Ponasanje koje dovodi do izlecenja svakog tumora sastoji se u umerenosti i odlucnosti istovremeno. Promena ishrane ka onoj bogatoj povrcem i vocem je od kljucne vaznosti. Pijte sto vise vode. Dojka je organ koga pokrece voda. Kada vam se telo pocne susiti zato sto ne pijete dovoljno vode, ili zato sto pijete kafu, Koka-kolu, ili druga pica sa kofeinom, ili ste precesto pod stresom, sto vas takodje dehidrira, ili se nepravilno hranite, to sve podstice nastanak fibrocistoza i izraslina u grudima. Ako predjete na vegetarijansku ishranu, odreknete se mleka i mlecnih proizvoda i jaja i usredsredite se na voce, povrce i zrnastu hranu, okrenete se od napitaka sa kofeinom prema vodi i svezem soku od povrca, naucite da se pravilno nosite sa stresom i pratite ostale korake punog zdravlja, odusevicete se zato sto ce te izrasline nestati!

Legnite u krevet u 21:30h. Vase telo ce poceti da luci hormone neophodne za ozdravljenje. Taj hormon naziva se melatonin. Hormon podmladjivanja. Melatonin je hormon koji luči epifiza (pinealna zlezda) u mozgu. Ona pomaže regulaciji drugih hormona i održava cirkadijanski ritam tela. Cirkadijanski ritam je unutrasnji "sat", koji igra ključnu ulogu kada zaspimo i kada se probudimo. Kada je tama, naše telo proizvodi više melatonina, kad je svetlo, proizvodnja melatonina slabi. Jedna studija je pokazala da zene koje su obolele od karcinoma dojke nisu videle efekat koriscenja citostatika Tamoksifen, ali da su uz dodatak Melatonina terapiji, kod 28% zena vidjene znacajne promene na bolje.

Budite disciplinovani.

Izadjite u prirodu i vezbajte. Disite punim plucima. Vezbajte, po mogucstvu, na suncu, ali se ne izlazite preterano (do pola sata dnevno). Tako cete ubiti tri muve jednim udarcem.

Vezbajte razvoj svoje duhovnosti. Procitajte neku knjigu. Slusajte divnu klasicnu muziku. Unosite mir u sebe. Strasna je greska danasnjeg modernog sveta sto su duhovna i crkvena pitanja potisnuta i obezvredjena. Pomolite se Bogu, oseticete olaksanje.

Budite optimisti i razumite da svaki kancer, u ma kom stadijumu, moze biti pobedjen.

SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 8:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
Vi me g,dine BATAPA ODUSEVLJAVATE vasim komentarima. Izlistao sam veci deo vasih komentara, i sta reci nego SVAKA VAM CAST. Mislim da bi veci broj ljudi sa ovog foruma trebali da se ugledaju na vas, jer vi delujete bolje od terapije. Puno vam hvala na komentarima, i samo tako nastavite.
VELIKI POZDRAV ZA VAS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Hvala Vam na lepim recima. Samo glavu gore, budite vedri, pozitivni, ali maksimalno posveceni ozdravljenju.

Srdacan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pon Sep 05, 2011 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2011 10:00 pm
Postovi: 1
Mom dedi je krajem 2009te otkriven adenokarcinom pluca. Simptomi su bili cesti zamor a na kraju i gusenje. U Svajcarskoj su mu izvadili 2.6 litara tecnosti iz pluca. Primio je 3 terapije i rekli su mu da je za sada sve ok kontrola tek za tri meseca. U medjuvremenu se vratio u Srbiju da bi nakon 3 meseca dobio temperaturu i da bi na snimku videli metastazu sa levog plucnog krila na desno. Kao da se karcinom rasprso po plucima. Primio je 6 hemoterapija. svaka je isla u 3 ciklusa.jednom nedeljno. Nakon 6 terapija je presao na lekove. Kosa mu je opala tek nakon godinu i po dana i ponovo mu izrasla. On se oseca jako dobro. jedino 6tu terapiju nije mogao da podnese kako treba ali vise od nervoze, inace krvna slika je bila odlicna osim velike sedimentacije. Nikada nije izgubio apetit, spava normalno, mozda malo vise ali to je voleo ceo zivot :) Sto se apetita tice preteran je.Dosta jede i to raznovrsnu hranu,dosta mesa. Dosta se i krece, ili je u krevetu ili je u pokretu. Najvise sto je imao problema od kako je saznao da ima rak a to je nervoza koja je bila gora ja mislim nego da je imao bolove. Poslednju terapiju je primio u februaru ove godine od tad pije lekove. Snimak je pokazao da i dalje ima vode ali ne 2 i nesto litra..i da se tumor ucaurio kako sam shvatio doktorku napravio je neku opnu oko sebe. Eto to je to. U svajcarskoj je primao jednu vrstu terapije u Srbiji skroz drugu. U pocetku je odbijao lecenje medjutim na veliko ubedjivanje nas porodice kao i njegovog lekara ipak je pristao. Eto. Ovo je stvarno opaka bolest.Znam da cemo svi jednog dana oboleti od raka s obzirom na kvalitet zivota koji imamo. Mislim na nas mladje generacije. Ali..vredi pokusati i izboriti se za zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Sep 24, 2011 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 5:23 pm
Postovi: 6
Mom ocu su prije tri mjeseca dijagnostifikovali mikrocelularni karcinom desnog plucnog krila koji je krenuo od plucne maramice sa matastazama na lijevu nadbubreznu zlijezdu i limfnu stomacnu zlijezdu.. Do sada je primio tri hemoterapije,medjutim,on i dalje ima bolove svako vece... Trni mu cijela desna strana kao i desna ruka... da li to znaci da hemoterapije ne djeluju ili je to samo pozitivna reakcija na iste???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:23 pm
Postovi: 3
Mom ocu je dijagnostikovan mikrocelularni karcionom pluca sa meta promenama na mozgu. Sve je počelo u oktobru, a dijagnoza je potvrđena pre neki dan putem bronhoskopije. Do sada je imao zračenje glave, morali su najpre to da mu stabilizuju, pa će krenuti na pluća. Mislim da mu je zračenje pomoglo, pre njega je nekoliko dana bio i nepokretan, nije mogao da brine o sebi. Sada mu je mnogo bolje, ide i u samostalne šetnje. Danas smo išli na CT glave i zaključak je sledeći: Znaci regresije sekundarnih depozita infra i supratentorijalno obostralno. Molim pomoć oko zaključka? Inače mnogo su mi značili prethodni komentari, saveti, utisci...Ukoliko ja mogu nekako nekome da pomognem pišite. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Uto Feb 05, 2013 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Nada13, nadam se da ce se javiti neko od lekara. Rekla bih da CT pokazuje smanjenje ili povlacenje metastaza. A i stanje tvog oca govori u prilog tome. Imam i ja za tebe neka pitanja. Moja mama od sutra ima zracenje glave, pa me interesuje kako ih je tvoj tata podnosio, da li je imao mucnine i povracanja? Kod moje mame je situacija bas losa, ima najmanje 7 metastaza velicine 1 cm, takodje su zahvacene sve kosti lobanje, ali ona jos uvek funkcionise. Njena dr misli da je to zracenje besmisleno, a mene brine kako ce ga podneti, pa bi mi bas znacilo da cujem iskustva ljudi koji su kroz to prosli. Cisto da znam sta mogu da ocekujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Feb 06, 2013 3:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 07, 2007 7:08 pm
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Zelim sa vama da podelim nas nacin borbe sa ovom AVETINJOM.

Pisem vam u nadi da cete uspeti bar nekako da nadjete snagu za borbu i stavite osmeh na lice , makar i lazan, jer to nasim najmilijima treba. Da se smeju, da ne vide tugu u vasim ocima, da imaju razlog da teraju sebe dalje. Ono sto morate da im pruzite je da se osecaju POTREBNIM!!!

Mamina deviza je bila da ona ima samo dijagnozu! Davala sam joj dete da ga cuva, ohrabrila je da i dalje ide na posao, a ona je imala srece sto su joj gazde dozvolile da dolazi kada se oseca dobro. A to ju je teralo da bude dobro. Jer je znala da mora na posao na kom su je hrabrili, divili se njenoj energiji, i s posla se vracala puna samopouzdanja. To ju je dizalo, brisalo par sati razmisljanja o bolesti. Pomagalo da se oseca onom starom, zenom "zmajem" koja ne zna za reci NE MOGU.

Cak sam i ja neplanirano ostala trudna i podarila joj jos jedno unuce kom se toliko radovala. Nalazila je toliko razloga za zivot. Bili smo na okupu, i nismo plakali. Noc je bila za plakanje kada ona ne vidi. Ni ona nije plakala iako je NJOJ bilo najteze. Da je tesko, tesko je. Da boli, boli. Mi svi ostajemo sa tugom koja neko vreme intezivno traje, a onda nas zivot uhvati u kolo i obaveze nas toliko okupiraju da naucimo da zivimo sa njim. A oni???? Ono sto me UVEK rastuzivalo i sada najlakse zaplacem je kada pomislim kako je bilo njoj da nas sve gleda oko nje i da zna da nas nikada vise nece videti??? Muza, mene, brata, unucice sa kojima je mastala da na prolece ide zajedno u setnju. To je najgore. Boriti se i gledati u sve one koje volis i znati da ih vise neces videti, cuti, zagrliti.

Ne dajte im da tuguju. Grlite ih, ljubite, recite sve sto imate. Neka pune srca svom tom toplinom i pustite ih da koriste sve sto oni ŽELE! Bitno je da koriste ono u sta veruju, pa makar to bila i obicna voda, bitno je da imaju nesto u sta veruju. Da se drze toga i bice dobro, ubedice sebe da im je bolje. Ne menjajte navike, nastavite da ih tretirate kao da su u punoj snazi i da vam treba BAS NJIHOVA pomoc.

Sa ovakvim stavom, mama je dokazala da prognoze nista ne znace. Iako su joj dr davali samo 3-6 m zivota zbog galopirajuceg mikrocelularnog Ca pluca, borila se pozitivnim mislima i sklopila oci 15.1.2013. posle 19!!! meseci. Pa uspela je toliki BONUS da dobije a sve zato sto je znala da nam TREBA i da ne mozemo bez nje, njene ljubavi i paznje.

Uvece kada uspavam bebu i starijeg klinca, i ostanem sama sa mislima, mogla bih danima da placem, a onda se setim njenog osmeha i borbe i samo kazem hvala ti Boze sto si nam dao takvog borca, zbog kog smo i mi bili hrabri i nismo posustajali.

Saljem vam svima po delic nase snage i zelim da istrajete i naterate sebe da dan koristite samo za lepe stvari smeh, druzenje sa njima, a tuga... Ona ce sa suzama da ide kad vas oni ne vide....

http://www.immucor.ru/doc/3.htm
http://www.molekula-zdravlje.com/medici ... jem-ga-40/

i

http://translate.google.rs/translate?hl ... CD0Q7gEwAQ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Feb 06, 2013 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:23 pm
Postovi: 3
redsonja4u tvoja priča stvarno unosi snagu. zao mi je zbog tvoje mame :( ali se u potpunosti slazem sa svim sto si napisala borba i pozitivna energija su najača sredstva koja u ovoj situaciji imamo.
Natasta1980
Mom tati su pred Novu Godinu odredili pet zračenja na aparatu Prima. Nisam sigurna koliko je zračenje trajao, pre toga je bio baš loše, nepokretan, konstantni bolovi u glavi. Prvo zračenje je podneo ok. Posle toga je imao problema sa želudcem i glavom, i dalje ga je bolela. Međutim nekoliko dana posle zračenje tipa 4-5, on je polako počeo da se oporavlja kao što sam napisala počeo je da ustaje, hoda itd. Iskreno mislila sam da će mnogo teže podneti, ali dobro je što nus pojave ne traju dugo. Čula sam da se najbolji efekti zračenja vide posle 6 nedelja. Moj tata ima desetak promena na mozgu s tim što najveća ima 5 cm. Pusti priče samo gurajte i borite se i nama su pričali šta nisu i kakve prognoze nisu davali. To se trudim da ne slušam, ne mogu da ne čujem, ali se trudim da što manje utiče na mene. Ne brini za mamu sigurna sam da će dobro podneti terapiju i da će joj posle toga biti mnogo bolje. Inače verovatno znaš terapija ne boli i ne traje dugo. Ako još nekako mogu da pomognem tu sam. Pozz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 10:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Nada13, hvala ti na odgovoru. Mama je juce imala prvo zracenje, i dva sata posle njega napad. Ne znam tacno kakav. Pala je u komu, ali se povratila. Nicega se ne seca, a dok se budila u bila je agresivna i kukala je. Zvala me je posle zracenja da mi kaze da je zavrsila, da je sve u redu, da ne boli i ne traje dugo. I posle toga sok... Nisam ocekivala takvu reakciju posle prvog zracenja, a treba da ih bude 5. Mislila sam da je gotovo. Na svu srecu, ona je borac, inace ne bi dve godine zivela sa metastazama. A da li su tvog tatu zracili ambulantno ili je bio smesten u bolnicu? Da li je pio neke lekove protiv epi napada? Mami je neurolog dao Solaban, a ja ne znam nista o tom leku.

Redsonja4u, zao mi je zbog tvoje mame. Tacno je sve sto si napisala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Feb 07, 2013 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2013 11:23 pm
Postovi: 3
Natasa, nadam se da je mama sada bolje?Šta su rekli lekari? Verovatno je to neka reakcija na terapiju, ali verujem da će joj kad primi tih 5 biti bolje. Moj tata je isto primio 5 i mnogo mu je pomoglo, rekla sam ti da je imao nus pojave, ali u poređenju sa pobaljšanjem posle terapije, to je zanemarljivo. On uzima Rivotril za epi napad. Zračio na onkologiji, to je dnevna bolnica varijanta. Vozili smo ga tamo, zračio bi se i onda smo išli kući. Šta da ti kažem, ne ostaje nam ništa drugo nego glavu gore i napred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Jun 29, 2013 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 29, 2013 4:28 pm
Postovi: 1
Zdravo svima.Nova sam ovde,nazalost,mojoj mami je utvrdjen kancer.Bila je na bronhoskopiji i cekamo rezultate.Bronhoskopija je pokazala sledece-desno,apikalno usce u gornjem opturirano nekroticnim tumorom,ostali segmenti desnog i levog plucnog krila urednog nalaza.Tumor je velicine 3cm,nije nista zahvaceno,zlezde nisu cak ni uvecane.CT je takodje pokazao da nigde nije prosireno.Doktorka misli da je na vreme utvrdjeno,ali je ukazala da kancer moze biti mikrocelularni,mada ona misli da nije.
Zanima me,da li neko moze da iznese svoje misljenje?Da li je ovo mikrocelularni kancer?
Hvala svima unapred na odgovoru.Brinem se jako,ne znam vise kome da se obratim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Avg 01, 2013 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Marija pravnica, каква је ситуација?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: