Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 16, 2009 6:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Bakish je napisao:
Mikrocelularni karcinom po tipu nije operabilan da li je ovo apsolutno?

Da, apsolutno je. Mikrocelularni se ne operise.
Bakish je napisao:
Vec dvoje doktora sa iskustvom mi je reklo da nema potrebe za menjanjem ishrane ,sa ovim se uopshte ne slazem tako da zelim da chujem i mishljenje nekog sa foruma.

Ne znam kakvu ti je mama ishranu imala do sad, ali ukoliko je nastavila da jede ko i pre same bolesti onda definitivno mora da promeni ishranu. Osoba koja je bolesna od raka mora da promeni svoj zivot potpuno, a izmedju ostalog i da se sto je moguce vise zdravije hrani.
Bakish je napisao:
Kakva su iskustva sa zapochinjanjem Hemioterapije, to se dugo cheka ?

Uglavnom se ceka, ali zavisi od pacijenta do pacijenta.

P.S. odgledaj video ciji sam link ostavio u prethodnoj poruci. Mozda ce ti neke stvari biti bar malo jasnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 10:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 10:22 am
Postovi: 1
iskreno sve su to gluposti...
meni je otac umro od mikrocelularnog tumora.. a taj tumor je poznatiji i kao od tumor od 90 dana od dana kada se otkrije ili od dana od kada se uzme prva hemoterapija.
probali su se i cajevi i sve medjutim nista nije uspelo.
hemoterapija je jednostavno mucenje coveka,bolje pustiti da ide prirodnim tokom i da se organizam sam muci nego da doktori otvaraju i da se zajebavaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Zaraza...mislim da nije lepo da ubijas ljudima ovako nadu.Svi mi znamo koji je ishod ali u ovoj muci olaksanje je da duboko u nama postoji neka nada.I nije fer da nam je ovako ubijas iako znas kroz sta prolazimo.Ja ne kazem da to nije istina ali ima ljudi koji 2 godine i daj Boze jos mnogo godina zive sa microcelularnim tumorom(a ja licno znam osobu).Ako nesto moze da nas drzi to je onda nada a nada umire poslednja.Ne znam zasto nam je ovako ubijas!!!I ova bolest zavisi od samog coveka.Nema potrebe da generalizujes po primeru tvog oca.Meni je jako zao sto je sve tako ispalo kod tvog tate i znam da ti je jako tesko ali nisi fer da pocnes sa recenicom "ovo su sve gluposti"....
Mislis da mi ne znamo sta nas ceka?SVI ZNAMO ISHOD!!!
Izvini ali ovo me je jako pogodilo!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
zaraza, sta su gluposti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Zaraza,Bojana je od reci do reci rekla sve sto bih i ja pa stoga necu da se ponavljam vec samo da se nadovezem.
Naime,jako treba voditi racuna sta se ovde pise jer ovaj forum neposecuje samo rodbina vec je dostupan i bolesnima.
Pretpostavljam da ti je jako tesko i da sa ovom porukom nisi mislila nista lose.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
bojana radojkovic, svako ima pravo na svoje misljenje, a narocito neko ko ima nekoga ko je bolestan ili jos gore neko ko je imao nekoga ko je bio bolestan. I ja sam mnogo puta na mnogim forumima izneo svoje misljenje koje se mnogima nije dopalo, pa tako smatram da i ona ima pravo da misli sta zeli. Uostalom, ovo ne citaju oni koji su bolesni nego oni koji imaju nekoga bolesnog. Bolesnog ne zanimaju ovakve stvari. Retki su ti koji se interesuju za svoju bolest, sto naravno, nista nenormalno nije.
Ne znam u kom pravcu ti razmisljas, ali ja znam i verujem da se mikrocelularni rak pluca MOZE IZLECITI, ali isto tako znam i mislim da modernoj medicini tu nema mesta. Nisu me ubedili da nije tako, zasto bih im verovao?!
Cajeva ima mnogo, ali naravno da nece ni deseti deo njih da deluje. Treba ici na proverene stvari. Ako od nekoga uzimate bilo kakav caj, lek, sta god, neka vam pokaze osobe koje je izlecio, ukoliko to tvrdi. Ukoliko izbegava da to ucini ili se oseca uvredjenim takve zaobidjite u velikom luku.
Pozdrav svima i sto brze izlecenje vasim najmilijima zelim od srca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Extrem,
Naravno da ima svako pravo da iznese svoje misljenje ali ne na ovako bezobrazan i uvredljiv nacin.Mene je ovo jako uznemirilo(iako moj tata ima adenokarcinom).Ako se vidi da mi ovde delimo iskusta,pomazemo,savetujemo onda je ovo jako,jeko uvredljivo.Lepo sam napisala da nam nada poslednja umire i zasto da nam to neko kvari!!!
Nije fer!I sve sto se misli tj.svako ko misli nesto treba da kaze ali na jedan ljudski nacin.Malo saosecanja...Ti i ja se ne slazemo u potpunosti oko lecenje ja verujem u zvanicnu medicinu a verujem i u alt.medicinu.Mislim da je kombinacije najbolja i da moze da da tek tada neki rezultat i verujem da psiha cini cuda.Eto to me drzi i daje mi nadu.

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Bojana, kakva je situacija kod tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 3:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Tata je u petak primio drugi deo prvog ciklusa Ht.Strasno to podnosi.Covek je pao u krevet,ne jede,ne prica i ponekad place.Ubila ga Ht.Sledecu prima za dve nedelje a ne znam kako ce da se oporavi kada nece da saradjuje.Jedva ga nateram da popije neki lek.A o sokovima,cvekli,vocu i povrcu ne zeli ni da cuje a kamoli da jede.Ocajno je stanje u celoj kuci!
Hvala na pitanju!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 4:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Bojana, a u kakvom je stanju bio tata pre bilo kakvih tretmana? Da li je mogao da jede, hoda, da li se smejao, kako se ponasao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 5:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Ma tata je bio super.Sve radio,zezao se, ma tata teski zezator bio.Nije isao kod lekara 20 god.Ma nemam sta da kazem.Zato i ne verujem da ima r..pluca.prosto mi nemoguce.Ja sam ga naterala da snimi pluca jer je kasljao kada zapali cigaretu.Ma on ne bi otisao nikada.Covek bio kao zmaj.jedino je lezao kada je spavao nocu, cak nikad se nije ni odmarao poslepodne.Otisao zdrav covek a vratio se kao najveci bolesnik.Mada on i sada tvrdi da on nema nista i da bezveze ide na Ht da bi ga ubile.A da je on zdrav kao dren!
Cuj hodao,on je trcao,leteo....a sada u krevetu.Do pre samo 3 nedelje bio "zdrav covek".STRASNO!!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Samo saznanje da je covek bolestan, pa makar on to i ne osecao ubrzava razvoj bolesti jer je poznato da stres sam po sebi dovodi i do nastanka bolesti, a kasnije i do ubrzavanja bolesti. Ne znam sta da ti kazem, bice super ako uspe da se vrati na staro. Kazu "sreca je ako rano otkrijes rak", a ja bas mislim suprotno. Pa, sta nameravate dalje? Nastavlja lecenje iako ga je to dovelo u to stanje u kojem je?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 6:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Nemam pojma.Verovatno hocemo ako bude mogao da izdrzi.Ovo je jako strasno.Ma samo da prodju Ht posle toga cu sve moguce trave i cajeve da mu dajem(naravno ako bude hteo).Mislim da bi me grizla savest ako prekinem ht.
Probacu sa nekim Todoksinom, valjda se tako zove,ali pre toga moram da pitam lekara da li sme da koristi uz Ht.Narucila sam neke cajeve iz Kine a ne znam da li i njih smem da dajem uz Ht.Ma lekari nisu za takvu vrstu lecenja a ja se plasim da ne unistim cajevima Ht.

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 15, 2008 6:58 pm
Postovi: 45
Mislim da si svesna da hemoterapija kod starijih ljudi i kod onih malo bolesnijih ostavlja trajne posledice na zdravlje ljudi. A, i da znas, nije svaki caj dobar. Mnogo je onih koji se hvale a nemaju nikakvih rezultata iza sebe. Budi pazljiva u svom odabiru. Todoksin, ne znam da li je ikome pomogao. Koristilo je dosta njih, ali nije bilo nikakvih promena - ovo sam citao na drugim forumima.
I jos jedno pitanje: Je l' se tvoj tata pita nesto uopste kad je terapija u pitanju ili ga vi terate da ide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 6:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Ne pita se posto on misli da ima prdkancerogeno stanje(tako su mu lekari rekli)i da ne bi doslo do r...mora na ht.Ja sam zamolila sve tatine lekare da mu tako kazu jer bi da zna istinu definitivno pao u krevet i nikada se vise ne bi digao.I kao ovo nije prava Ht vec kao nesto slicno...
Ma propast!
Pa je ne znam sta da koristim od alt.medicine.Nekako mi taj Todoksin deluje kao ok ili neki cajevi sa Cetinja.Nemam pojma a i ne znam kome je sta pomoglo.Da bar znam lako bih.Ocigledno je da nema leka ni zvanicnom ni alt.medicinom.Nikom nista nije pomoglo.Jbg,bar pokusavamo!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: