Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 05, 2011 3:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Bokily, hvala, nadala sam se da ces ti pomoci Baks da rastumaci dijagnozu. Tako je lepo od tebe sto nesebicno sa nama delis svoje znanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 05, 2011 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ma nema na čemu...Uvek dva puta razmislim pre nego što dajem odgovor na onkološkim temama jer sa jedne strane mislim da ljudi treba da znaju stvari koje im nisu jasne i dalji mogući razvoj situacije ali se sa druge strane pitam koliko je stabilna/ labilna osoba kojoj se odgovara jer jedno je sesti pa razgovarati a drugo kad neko napiše nešto nepovoljno preko neta...
Puno te pozdravljam :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Dec 05, 2011 8:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 01, 2011 4:06 pm
Postovi: 13
Pozdrav svima.
Već neko vreme pratim ovaj forum ali sada prvi put pišem jer se nalazim u strašnoj nedoumici i svako mišljenje bi dobro došlo.
Naime, moja mama je operisala karcinom dojke pre skoro 12 godina, primila hemoterapije i zračenja, i sve do sad živela normalnim životom, radila i odlično se osećala, da bi u proleće ove godine počela da oseća razne tegobe, uglavnom malaksalost, nedostatak snage, poremećaj sna i povremene bolove u kostima na različitim mestima: nekad ruka, nekad plećka, nekad rebra, nekad leđa... Ali uvek se nekako potrefi da se loše oseća u periodu nekih virusa koji haraju, tako da smo uglavnom to povezivali sa tim.
Konačno smo je u avgustu naterali da ode kod lekara, ne sumnjajući da bi uopšte moglo da bude nešto vezano za njenu prethodnu bolest, da bi krvna slika pokazala da joj je sedimentacija 67.
Upućena je na scintigrafiju skeleta. Taj nalaz smo dobili pre dvadesetak dana i pokazalo se da "postoji diseminacija osnovne bolesti u koštano zglobni sistem". Zahvaćene kosti glave, karlice, rebra, ramena i kičmeni pršljenovi. Uradili smo i tumor markere, CA 15-3 je povišen na 165. Onkolog je dalje upućuje na biopsiju kostiju i magnetnu rezonancu karlice i glave koju su nam zakazali za januar.
Odlazimo kod ortopeda kod koga smo upućeni radi biopsije, on nam traži RTG snimke zahvaćenih kostiju i kada smo ih doneli on zaključuje da ne postoje sekundarni depoziti, te da nije moguće uraditi biopsiju. Pri tom nije krio svoju sumnju u scintigrafski nalaz, jer po njegovom mišljenju da su metastaze takve kao što je scintigrafija pokazala, mama ne bi mogla da ustane iz kreveta a kamoli da se tako dobro oseća. Pri tom, moram još da kažem da se mama svaki dan oseća bolje, redukovala je ishranu, prešla je na presnu hranu, uključili smo razne prirodne antioksidanse i sad nema ama baš nikakve bolove, nestali su čak i oni koje je imala pre, spava odlično što ranije nije bio slučaj.
E sad, konačno stižem do razloga mog pisanja. S obzirom da imamo prijateljicu koja je lekar specijalista i koja poznaje onkologa koji vodi moju mamu, ona insistira da mama što pre počne sa hemoterapijom, da ne čeka ni magnetnu rezonancu. Vidim da ona nema nikakve sumnje u to da su u pitanju metastaze.
Mene zanima da li neko može da mi kaže da li zaista to sa sigurnošću može da se utvrdi na osnovu scintigrfije skeleta i povišenog CA 15-3 markera?
Mi smo zaista spremni na sve, ali želimo da budemo sigurni u dijagnozu.
Koliko sam se informisala na netu, scintigrafija je izuzetno osetljiva metoda koja ne pokazuje samo maligna oboljenja, već i neke upalne procese, koji takođe mogu i dovesti do povišenog tumor markera, a hemoterapija nije mala stvar. Nisam neko ko beži od istine, samo želim iskreno mišljenje.
Pozdrav i svako dobro svima, puno snage i istrajnosti u daljoj borbi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Draga Alisa, volela bih da ti nekako mogu pomoci, ali, moje misljenje ne moze zameniti lekarsko. Stvarno jeste mnogo cudno sto tvoja mama nema bolove. Ali, tumor marker nije toliki iz cista mira. Kakvi su ostali rezultati? Npr. taj tumor marker mojoj mami pred operaciju malignog tumora uopste nije bio povisen. Tako da ne znam ni koliko je on precizan, ali je, od kada ima metastaze, krenuo da raste, negde od pre godinu dana, prvo je bio 50, da bi u septembru ove godine bio oko 150. Svakakako da je pozitivno sto ti je mama dobrog opsteg stanja, ali, morate uraditi i magnetnu rezonancu, kako biste otkrili sta je. I to sto pre. Videla si koliko smo mi vremena izgubili. Iskreno se nadam da imate dobrog lekara i nista ne prepustajte slucaju. Sve najbolje vam zelim i javi sta ste uradili.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Alisa021 je napisao:
Pozdrav svima.
Već neko vreme pratim ovaj forum ali sada prvi put pišem jer se nalazim u strašnoj nedoumici i svako mišljenje bi dobro došlo.
Naime, moja mama je operisala karcinom dojke pre skoro 12 godina, primila hemoterapije i zračenja, i sve do sad živela normalnim životom, radila i odlično se osećala, da bi u proleće ove godine počela da oseća razne tegobe, uglavnom malaksalost, nedostatak snage, poremećaj sna i povremene bolove u kostima na različitim mestima: nekad ruka, nekad plećka, nekad rebra, nekad leđa... Ali uvek se nekako potrefi da se loše oseća u periodu nekih virusa koji haraju, tako da smo uglavnom to povezivali sa tim.
Konačno smo je u avgustu naterali da ode kod lekara, ne sumnjajući da bi uopšte moglo da bude nešto vezano za njenu prethodnu bolest, da bi krvna slika pokazala da joj je sedimentacija 67.
Upućena je na scintigrafiju skeleta. Taj nalaz smo dobili pre dvadesetak dana i pokazalo se da "postoji diseminacija osnovne bolesti u koštano zglobni sistem". Zahvaćene kosti glave, karlice, rebra, ramena i kičmeni pršljenovi. Uradili smo i tumor markere, CA 15-3 je povišen na 165. Onkolog je dalje upućuje na biopsiju kostiju i magnetnu rezonancu karlice i glave koju su nam zakazali za januar.
Odlazimo kod ortopeda kod koga smo upućeni radi biopsije, on nam traži RTG snimke zahvaćenih kostiju i kada smo ih doneli on zaključuje da ne postoje sekundarni depoziti, te da nije moguće uraditi biopsiju. Pri tom nije krio svoju sumnju u scintigrafski nalaz, jer po njegovom mišljenju da su metastaze takve kao što je scintigrafija pokazala, mama ne bi mogla da ustane iz kreveta a kamoli da se tako dobro oseća. Pri tom, moram još da kažem da se mama svaki dan oseća bolje, redukovala je ishranu, prešla je na presnu hranu, uključili smo razne prirodne antioksidanse i sad nema ama baš nikakve bolove, nestali su čak i oni koje je imala pre, spava odlično što ranije nije bio slučaj.
E sad, konačno stižem do razloga mog pisanja. S obzirom da imamo prijateljicu koja je lekar specijalista i koja poznaje onkologa koji vodi moju mamu, ona insistira da mama što pre počne sa hemoterapijom, da ne čeka ni magnetnu rezonancu. Vidim da ona nema nikakve sumnje u to da su u pitanju metastaze.
Mene zanima da li neko može da mi kaže da li zaista to sa sigurnošću može da se utvrdi na osnovu scintigrfije skeleta i povišenog CA 15-3 markera?
Mi smo zaista spremni na sve, ali želimo da budemo sigurni u dijagnozu.
Koliko sam se informisala na netu, scintigrafija je izuzetno osetljiva metoda koja ne pokazuje samo maligna oboljenja, već i neke upalne procese, koji takođe mogu i dovesti do povišenog tumor markera, a hemoterapija nije mala stvar. Nisam neko ko beži od istine, samo želim iskreno mišljenje.
Pozdrav i svako dobro svima, puno snage i istrajnosti u daljoj borbi.

Uvek se gleda više stvari- vaša majka je pacijent koji je lečen od karcinoma dojke (a to je karcinom koji vrlo često metastazira u kosti), opisuju se multiple ''promene'' u kostima, tumor marker je povišen... ovo sve govori o napredovanju bolesti. Međutim, niti rtg snimak niti scinitigrafija kostiju mogu reći o čemu se radi, samo kažu da tu i tu postoje neke promene. Kod nje je scintigram pozitivan a to nam kaže da postoje određene promene jer se taj radiofarmak nakuplja na mestima gde je metabolizam ćelija izmenjen- a to može biti kod meta promena, metaboličkih bolesti, primarnih tumora kostiju, nekih trauma, zapaljenskih promena... dakle posatoji proces ali se ne može reći tačno šta je. Zato bi svakako trebalo uraditi biopsiju promene i magnetnu rezonancu. To što vam lekar kaže da ona izgleda lepo u odnosu na promene samo znači da u medicini 1+1 ne mora biti 2 i da smo svi mi jako različiti. Po svemu što ste napisali, vrlo je moguće da su meta promene ali to niko ne sme reći sa 100% sigurnosti bez patohistološkog nalaza. Što se tiče vaše brige oko primene citostatika što pre- ako se zaista ispostavi da su to meta promene u pitanju i da su toliko rasprostranjene, onda jedino što može da se uradi je da se poboljša kvalitet života pacijenta jer sa toliko opsežnim promenama nažalost prognoza nije baš najbolja. U obzir dolazi hemio i radioterapija. Svakako da bi trebali krenuti sa terapijama što pre ali ako se radi o toliko meta promena onda mesec dana ne znači organizmu previše.
Žao mo je što tumačenje nije vedrije.
Pozdrav i svako dobro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 7:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 01, 2011 4:06 pm
Postovi: 13
Hvala najlepše na odgovorima i Nataši i Bokilyju.
Jako mi je žao zbog tvoje mame Nataša, pogotovo zato što su propusti lekara u vašem slučaju za nevericu. Žena koja tek što je lečena od raka dojke se žali na bolove u kostima i ništa ne preduzimaju... Strašno! A kako nikako nije bila na scintigrafiji, to je valjda uobičajeno posle godinu dana od operacije?

Sve što je napisao Bokily vezano za moj slučaj su i moja lična razmišljanja i sve to stoji, nego me brine to što sad naša doktorka onkologije hoće već u petak da joj propiše terapiju iako nema ni rezultate biopsije ni magnetne rezonance.
Slažem se sa Natašom da nije džabe tumor marker toliki i da sve ukazuje na koštane metastaze, ali hemoterapija nije andol pa da se daje tek tako.
Ja bih najviše volela da je hirurg ortoped uradio biopsiju, i ni tu mi ništa nije jasno, kakve veze ima što on na rtg snimku nije uočio sekundarne depozite, zar je za biopsiju potrebna bolesna kost?! Koliko sam se informisala uobičajena procedura je da se uzme delić iz karlične kosti i to je to.
I kako uopšte doći do patohistološkog nalaza kad je on dao svoje mišljenje da za to ne postoji mogućnost?

Nisam najbolje razumela Bokilyja za ovo da mesec dana ne znači organizmu previše, da li si mislio u smislu da se ništa neće bitno promeniti ako se sa terapijama krene i za mesec dana? Da li bi mogao da mi kažeš kakvu terapiju ona može da očekuje s obzirom da sam negde pročitala da to zavisi od stadijuma bolesti, da postoje neke slabije i jače? Šta podrazumeva ta "jača"?

Još bih samo Natašu pitala kakvo je opšte stanje tvoje mame sad, da li ima bolove i kako podnosi hemoterapiju?

Izvinjavam se na opširnim postovima i gomili pitanja, ali sve se nekako brzo izdešavalo i svi smo zbunjeni i konfuzni iako smo već prolazili kroz ovo, ali eto, vremenom smo se opustili i sad nas je izbacilo iz koloseka. Samo želim da sa što više informacija odem sa mamom na taj razgovor sa onkologom u petak, pa ćemo videti šta dalje...

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 7:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ako onkolog traži da se uradi biopsija kosti, to mora da se uradi. Malo mi taj ortoped nije jasan ali hajde sad...
To jače/slabije se odnosi na doze lekova koje se daju kao i na to dali se daje monoterapija (jedan lek) ili više njih u istoj seansi terapije. Ako se dokažu metastaze, pretpostavljam da će davati jaču terapiju. A pored toga, gleda se ( ako se uradi biopsija kosti) i brzina kojom se ćelije dele ( to je tzv. mitotski indeks), što je indeks veći, treba dati jaču dozu leka. Ono što sam vam htela reći za ono da ''mesec dana ne znači previše'' je sledeće- nažalost morate biti svesni da ako se dokaže da su to metastaze, onda se radi o 4.stadijumu bolesti gde su šanse za izlečenje minimalne i da se jedino pomaže u smislu smanjenja bolova, prevencija infekcija, fistula... dakle tu se ne može pomoći pacijentu u vidu izlečenja jer je bolest vrlo napredovala.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Uto Dec 06, 2011 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Hvala Bokoly na odgovoru.Meni puno znaci iskreno misljenje ljudi koji se razumiju u medicinu.A vi se nemojte brinuti puno kako ce to uticati na nas koji dobijemo odgovor od vas.Mi to svakako saznamo prije ili kasnije.Moj otac je juce bio na konzilijumu i odredjena mu je radioterapija i hemoterapija.U cetvrtak ide na hemo a rekli su mi da ce ga tad iscrtati za zracenje i da ce ono poceti najkasnije u iducoj sedmici(iskreno se nadam).Odluka sa konzilijuma je kod tate, ne znam tacno po kom je protokolu hemoterapija koliko sam skontala ponovo ide xeloda i jos nesto sutra cu donijeti pa prepisati.Bokoly mene zanima da li se moze zracenjem zaustaviti proces u kostima?Njemu je hirurg koji mu je operisao pluca rekao kad je vidio nalaz scintigrafije da se to moze lako zracenjem rijesiti da se taj dio kosti sterilise i da tu nema vise tumora?Ja iskreno mislim da je on njega tjesio ali me zanima vase misljenje.Kod njega bol i sad postoji on pije na 12 sati rapten duo i onda ga ne boli a ako ne popije bol se vrtati.Natasa ,tatina doktorica nije juce ni pogledala nalaze kad smo dosli.Ja sam trcala za njom u lift jer nije imala vremena da ga primi.Samo mi je rekla da papire odnesem na konzilijum i da ce ona otici tamo i pogledati.Rekla mi je da ne stavljam nalaz scintigrafije(koji je od privatnika iz druge drzave)posto je ona sve na svoj papir prepisala sta pise na nalazu scintigrafije i da samo prilozim njene nalaze sto je ona trazila.Mislim da je ovde suvisan bilo kakav komentar.Alisa vama bi porucila da sto prije odvedete mamu na magnetnu rezonancu da se utvrdi stvarno stanje.Jer to vam govorim iz iskustva.Kod moga oca ct nije nista pokazao ,markeri su mu uvijek bili u redu, kalcijum u kostima je snizen,on odlicno izgleda , normalno jede, vozi auto ,jedini simptom bolesti je bio povremen bol pod rebrima.Kad sam ja pitala njegovu doktoricu da mu da da radi scintigrafiju ona je rekla da nema potrebe da to nije nista da ce proci.Kad smo na svoju ruku uradili scintigrafiju ona je rekla da scintigrafija nije uvijek tacna da znaju i pogrijesiti.Ja sam se nadala da nisu metastaze jer sam znala da je imao i prije problema sa kicmom i znam da ona moze pokazati razne promjene na kostima ne mora da bude uvijek tumor.Mislim da kod vase mame ima previse promjena da bi bilo nesto drugo.Mislim da je ct osjetljivija metoda od rentgena ali kod mog tate ni on nije nista pokazao.Zato vam kazem da uradite sto prije magnet da budete sigurni i da ne gubite vise vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 1:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 01, 2011 4:06 pm
Postovi: 13
Izvini Bokily što sam pretpostavila da je u pitanju muška osoba, tako mi je nekako delovalo iz prethodnih postova. :)
Sve mi je jasno što se tiče bolesti, samo cela ova zbrka oko dijagnostike mi ne ide u glavu. Videćemo u petak šta će reći onkolog, koji su njeni predlozi, mi smo i hteli odmah da odemo privatno na MR, međutim, prijateljica koju sam već spominjala i koja je razgovarala sa onkologom kaže da nema potrebe i da je scintigrafija merodavna.
Hvala Baks i na tvom savetu za MR, verovatno ćemo ga poslušati, makar da bismo se sami uverili.
Mama je inače sve dok nismo dobili nalaz sa scintigrafije normalno radila skoro po ceo dan, inače radi kao negovateljica i to iziskuje poprilične fizičke napore, pa mi je prosto neshvatljivo kako je bolest toliko uznapredovala a da ništa ranije nismo primetili. Poslednju kontrolu je imala prošle godine i sve je bilo u redu, mada sa nalazima koji se traže za kontrole i sad bi sve bilo u redu. Nikad joj nisu traženi ni tumor markeri niti bilo kakvi pregledi kostiju, a ona se uvek dobro osećala.
Borićemo se svim sredstvima, pa kako bude, šta da se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 1:41 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
Alisa021 je napisao:
Jako mi je žao zbog tvoje mame Nataša, pogotovo zato što su propusti lekara u vašem slučaju za nevericu. Žena koja tek što je lečena od raka dojke se žali na bolove u kostima i ništa ne preduzimaju... Strašno! A kako nikako nije bila na scintigrafiji, to je valjda uobičajeno posle godinu dana od operacije?


Mami je radjena scintigrafija u februaru ove godine. I oni su rekli da nema metastaza. Za promenu na prvom prsljenju rekli su da je od pada. (?!) Scintigrafija je radjena u Cigoti, na Zlatiboru. Ono sto meni nije jasno da li je scintigrafija nedovoljno precizna, ili je nestrucnost u pitanju. Prosto je neverovatno da nista ne pokaze, jer je mama bas imala bolove, povisen tumor marker, a promene koje su vidjene na magnetnoj nisu mogle preko noci da nastanu. Posle smo na sopstvenu inicijativu uradili CT lumbalnog dela kicme, i oni su nam rekli da je u pitanju metastaza na L1. Nazalost, karlicu nismo snimili na CT. A inace, kasnije je lekarska komisija zakljucila da ta dijagnostika "nije bila hitna". (?!)

Mama je u oktobru imala svega 5 zracenja, i posle toga su joj manji bolovi. Lakse ustaje, pre nije mogla bez stapa da ustane iz kreveta. Krece se malo cudno, kao da joj je jedna noga kraca, pretpostavljam da je to zato sto ima frakture pubicne i sedalne kosti, ali se krece, sto je za nju vazno. Prima Taxol, i ako izuzmemo sto joj padaju lekociti, dosta dobro ga podnosi. Naravno, opala joj je kosa.

Inace, nama biopsiju kosti niko nije nikada pominjao, to je za mene potpuna novost, prvi put za to sada cujem. Istina, lekari u Uzicu kao da samo za rentgen znaju, i nista drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 2:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2011 1:08 pm
Postovi: 56
Nasla sam knjigu,Malahov,tumori,potrazi na netu je ima ,mozda nadjes nesto korisno,Probaj sa Marijom Treben i Sveden biterom i cajevima,pij litar cekle i sargarepe dnevno jedi sirovo lisnato,brokoli spanac,
Znam recept koji je dobar za kosti,300 gr rena se izrenda sitno ,kuva u litar kvalitetnog belog vina dok ne uvri na pola stoji otkloljeno 6 sati procedi se i pije ujutru na prazan stomak pi rakijska casica,ne boli zeludac od toga,oseti se odmah neka snaga...Pozdrav i srecno
P.s. Imam knjigu na engleskom o ishrani kad imas miome,tumori na dojci verovatno rastu iz istog razloga ,viska estroogena,mora jetra da se ocisti,debelo crevo,da se uzmu odgovarajuci dodaci ishrani i primeni dijeta i moze se ocekuvati preokret,mnoge zene su uspele,nadam se dac ces i ti da se izvuces!!!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2011 1:08 pm
Postovi: 56
Article: Nineteen Foods to Prevent Breast Cancer! - by Dr. John H Maher, ABAAHP



Recent research suggests that adding these foods to your diet could significantly lower your risk of breast cancer.

#1 Yellow orange vegetables -- Eating foods high in beta- carotene has been linked in many studies to lower rates of breast cancer. Tip: Baby carrots beta-carotene is more absorbable then regular carrots and carrots beta-carotene is 500% more absorbable than in raw carrots.

#2 Cruciferous vegetables-- radish, broccoli, cauliflower, rutabaga, cabbage, turnips, turnip greens, contain indole -3-carbinol, which lowers women's levels of a type of estrogen that may promote breast cancer.(16-hydroxy- estradiol and 16-hydroxy-estrone). Tip: Look for BroccoSprouts, a brand of broccoli sprouts with megalevels of SGS, a compound that fights mammary tumors in mice. #3 Warm a mug of 1%-2% organic hormone free milk (Alta Dena) , add 1 tbs. ground almonds, pumpkin seed or walnuts or 1/4 tbs. natural almond extract, and enjoy it at bedtime. Why not fat-free milk? Because there's an intriguing compound in milk fat (including butter)-- conjugated linoleic acid -- that fights breast cancer cells in test tubes and animals.

#4 Eat tomatoes, including cooked, dried, soups, juice and sauces, even Ketch-up to fill up on a compound called lycopene. Diets high in lycopene are linked to lower rates of breast and prostate cancer.

#5 Give up the red wine and eat grapes instead. More than one alcoholic beverage a day increases your risk of breast cancer. But concord grapes have cancer-fighting antioxidant power.

#6 Eat cold water fish (salmon ,tuna*, anchovies, swordfish, polluck, crab, sardines) and omega-3 rich nuts and seeds (walnut, pumpkin, flax).Research suggests that women with higher tissue levels of omega-3s have lower rates of breast cancer. <*not light tuna.>

#7 Women whose diets are higher in vitamin D have less breast cancer. To ensure that you get the recommended level, add Vitamin D to a healthy diet, advise many experts, especially in climates or lifestyles with out year round sun (20 minutes a day).

#8 Eat a small bowel of dark cherries. Cherries are a top source of a compound that may inhibit mammary cancer in rats.

#9 Compounds called limonoids, found in the peel and white membrane of oranges, inhibit breast cancer in test tubes. Eat whole fruit oranges and tangerines. Look for herbal teas made w/ orange lemon peel. Use real orange and lemon oils in cooking and health drinks.

#10 Avoid refined grains and choose whole grains instead. At least one study has shown that women who ate the most refined grains had more breast cancer. Another study showed women who ate one serving a day of a cereal high in wheat bran lowered their level of breast cancer -promoting estrogen.

#11 Use butter over margarine. Butter contains CLA's mentioned in #3. One study suggests that a diet higher in trans fats may increase the risk of breast cancer. Margarine, most french fries, both frozen and fast-food, and many processed and fried foods made with hydrogenated fats are a top trans fat source. If you prefer margarine, use a trans-fat free brand.

#12 Drink green tea, hot or cold. Green tea is rich in EGCG, a compound that inhibits breast cancer cells in mice. Caffienated brands have twice as much potency as uncaffienated. And most bottled brands have little. Mix with herbal teas and lemon peel for taste, or naturally sweeten with a little Concord grape juice or super low glycemic Agave.

#13 Instead of commercial "olive oil" dressings – usually made with a mixture of oils -- make your own easy dressing with half olive oil, half balsamic vinegar. Mediterranean women who eat lots of olive oil have low rates of breast cancer, studies show.

#14 Garlic kills breast cancer cells in the test tube and maybe in you. But if you're going to cook garlic, always peel and chop, then let it rest for 10 to 15 minutes before you heat. Heating right away doesn't allow time for the cancer-fighting compounds to develop.

#15 Women in one study who ate a serving of spinach at least twice a week had half the rate of breast cancer of women who avoided it .

#16 Flavorful veggie burgers and sausage won't form the same compounds that meat does when it's being cooked and those compounds may explain why women who eat lots of red meat and lots of very well done meat seem to get more breast cancer.

#17 Why flaxseed? Because it has 75 times more lignin precursors, compounds that inhibit mammary tumors in animals.

# 18 Add soy. Soy’s isoflavinoids work as weak estrogens, blocking the more powerful estrogens from stimulating estrogen sensitive cancer cells.

#19 Phyto herbs, like don quai, fennel, black cohosh are also weak estrogens that compete with stronger estrogens for estrogen receptor sites. These are found in many “Change of life formulas.

The 20th step is to just do it!




http://www.rxforwellness.com/shoppingch ... ials.shtml

Mazi alojom,kupi vitamin d od 1000 mg ,imas u vitaminshop.rs,jesi li ntestirala hormone?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2011 1:08 pm
Postovi: 56
Skinite sa neta knjigu G.P Malahov Zivot bez parazita.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 11:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Juce nisam napisala da je ocu odredjena terapija po protokolu xeliri.Da li je neko od vas ili vasih koristio ovu terapiju?Ako neko jeste molila bih ga da mi ukratko kaze sta nas ceka.Prosli put kada je primao xeloks hemoterapiju dosta ste mi pomogli svojim iskustvom.Nadam se da ce se i ovaj put neko javiti.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Dec 09, 2011 4:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 01, 2011 4:06 pm
Postovi: 13
Danas sam sa mamom bila kod onkologa, opet nam je dala još desetak dana da pokušamo sami da nađemo nekog hirurga ortopeda koji bi odradio biopsiju kosti, ukoliko ne uspemo započinje hemioterpiju po protokolu FAC. Koliko sam uspela da vidim po netu, to je terapija koja se daje u slučaju metastaziranja karcinoma dojke. Ovde po forumima vidim da svi nesto primaju taj neki Taxol ili Arimidex, Xeloda i slicno, nigde nisam naisla na ovo, tako da sam opet zbunjena.
Vidim da bi onkologu dosta značila ta biopsija, ostavila je mogućmost da je ovo kod mame možda primarni karcinom kostiju, pa bi da tu sumnju otkloni, tako da sad na sve strane tražimo kako da odradimo biopsiju.
Moja mama je inače iste godine kada je operisala dojku (nakon 7 meseci), operisala i karcinom na grliću materice koji je bio potpuno nezavistan od karcinoma dojke i otkriven je u najranijoj fazi, pa je verovatno i to razlog zašto doktorka ostavlja mogućnost da je i ovo sad novi tumor.

Baks, nisam shvatila gde je tvom ocu bio primarni karcinom? Možda je i taj protokol po kome mu je određena terapija vezan za taj primarni karcinom. Je li on već primao hemoterapiju nakon operacje? Gde se leči tvoj otac?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: