Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 4:24 am
Postovi: 3
@marina9988

Tumor markeri koji se rade, nisu 100% tacni koliko znam Moja majka je par puta radila Tomor marker ca15-3 i ni jednom nije pokazao rezultat makar priblizno tacan realnom. To nam je rekao lekar onkolog...
S' obizorm na metastaze, mislim da znas kako to utice na kosti. Radite krvnu sliku sa kalcijumom, ili makar mesecno jednom uradite privatno samo kalcijum (to nije skupo, 200-300din). Ako kalcijum nije dobar, moze da pocne da prima neku terapiju za kosti (trenutno ne mogu da se setim tacno naziva, ali ako nekog interesuje potrazicu po papirima i napisacu).
Ono sto bi bilo dobro da pocne da pije - vitamine za kosti ! Ima raznih, npr. moja majka pije D3 vitamin (u obliku tableta/kapsula kao Shark Oli, samo manjih dimenzija). Mislim da kostaju 1000 i nesto dinara. Jos bolje od toga je Alfa D3 (mislim da je to tacan naziv) ali on kosta 3600din (koja dinar gore-dole).
Trazite da radi MSCT(multi slajsni skener) skener, tamo gde ima metastaze, ili Magnetnu rezonansu. Raspitajte se gde se manje ceka, pa to radite. To ce detaljnije prikazati stanje kostiju, dok sintigrafija samo pakazuje prisustvo malignih celija.
Zracenja su jedina metoda ubijanja malignih celija na kostima (sa strane Medicine). E sad, tu postoje npr. Ulja kanabisa (koje ja i dalje trazim jer treba biti 100% provereno a svasta se prodaje), i razno razne druge stvari...

Ja napisah svasta nesto, valjda ce ti nesto biti korisno.

@Maj70

Ja ne znam nista o toj biljci. Ako cujes jos nesto, molim te mi posalji poruku ili napisi ovde...
Bez obzira na stanje jetre, nemoj da padas psihicki! Jetra je jedini organ koj moze sam sebe da oporavi, i zbog toga gledaj pozitivno na to ! Odakle si ? Ima cajeva za detoksikaciju jetre, sto nije lose zbog uzimanja brojnih lekova...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Sub Maj 24, 2014 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2014 11:03 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima,

novi sam clan na ovom forumu,procitala sam vase postove,svi ste veoma hrabri iako je ova bolest jako teska,ne treba se predavati.

Nazalost,i moj razlog uclanjena na ovaj forum je moja majka koja je operisala karcinom dojke pre 13 godina,obe dojke su odstranjene,imala je i hemioterapije i zracenje,i sve ove godine je bila dobro. Veliki je borac,ali saznati da se bolest vratila jako je tesko.

Pre 3 meseca imala je bolove u karlicnom delu,to se smirilo,ali zadnjih mesec dana imala je jake bolove u ledjima,kod leve lopatice i ispod pazuha,ka rebrima. Posto se spremala na put,na svoju ruku je uradila tumormarkere,i sok je usledio kad je rezultat stigao,ca 15-3 je >300,na godinu dana je radila tumormarkere,i sve ove godine je vrednost bila dobra. Onkolog je trazio scintegrafiju kostij ( to jos nismo uradili),ct m.karlice,abdomena i grudnog kosa,to je odradjeno,i rezultati nisu bas najbolji. Kopiracu izvestaj pa bih zamolila ako se neko malo bolje razume da mi da svoje misljenje. Mama je trenutno u Nemackoj,gde ce nastaviti dalje pretrage,i nadamo se da ce rezultati biti optimisticni,tesko je jako,ali predaje nema.


IZVESTAJ LEKARA SPECIJALISTE

Dg: G50.9 Neoplasma malignum mammae, non specificatum

Nalaz:
CT TORAKSA,ABDOMENA I MALE KARLICE SA PER OS KONTRAST I SA I.V. KONTRASTOM:
Obostrano prisutan pleuralni izliv, debljine do 1cm'
Traheja iglavni bronhi su slobodni'
U plucnom parenhimu bez znakova infittracije.
Nema prisustva perikardnog izliva.
Ne detektuje se signifikantnl limfadenomegalija u hilusima, medijastinumu i aksilama.
Srcani masiv normalne velicine.
Jetra je pocetno uvecana, Ap dijamtra 16 cm u MKL. U 56 vidljiva okrugla hipodenzna lezija, dijametra gmm,
zbog malih dimenzija bez mogu6nosti sigurnih odredivanja postkontrastnih karakteristika, najverovatnije cista.
lntra i ekstrahepati6ni Zucni putevi nisu dilatirani'
Holecista jasno ograni6ena. bez pozitivnih konkremenata'
pankreas i slezina su normalne velidine, homogenog denziteta, bez deteKabilnih fokalnih lezija'
oba bubrega normalne velicine, oblika i poloZala, odrzanog parenhima, uredno se imbibiraju kontrastom, bez
znakova hidronefroze. Obostrano po kalkulus, desno dijametra 5mm, levo 10mm'
Nadbuburezne zlezde uredne morfologije.
Abdominalna aorta iVCl urednog kalibra.
Ne detektuje se signifikantna limfadenomegalia.
Nema znakova prisustva slobodne tecnosli u abdomenu.
Uterus, rektum i mokravna bevika su neupadljivog nalaza'
Vidljiv prelom bocnih delova 4. i 6. rebra levo, sa dislokacijom oko pola debljine rebra'
Strulctura vevine prsljenova i zadnjih delova rebara, kao i prikazanih delova karlicnih kostiju, je narusena, u smislu
postojanja multiplih, vecinom sitnih /do 5mm/ osteoblasticnih lezija.
Zakljucak: Nalaz govori za frakturu 4. i 6. rebra levo, najrverovatnije patolosku. Promene na kostima karakteristika sekundarnih depozita. Obostrano nefrolitijaza. Fokalna promena jetre, najverovatnije cista.
Obostran pleuralni izliv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pon Maj 26, 2014 10:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2014 9:51 am
Postovi: 7
TodorovicN je napisao:
@marina9988

Tumor markeri koji se rade, nisu 100% tacni koliko znam Moja majka je par puta radila Tomor marker ca15-3 i ni jednom nije pokazao rezultat makar priblizno tacan realnom. To nam je rekao lekar onkolog...
S' obizorm na metastaze, mislim da znas kako to utice na kosti. Radite krvnu sliku sa kalcijumom, ili makar mesecno jednom uradite privatno samo kalcijum (to nije skupo, 200-300din). Ako kalcijum nije dobar, moze da pocne da prima neku terapiju za kosti (trenutno ne mogu da se setim tacno naziva, ali ako nekog interesuje potrazicu po papirima i napisacu).
Ono sto bi bilo dobro da pocne da pije - vitamine za kosti ! Ima raznih, npr. moja majka pije D3 vitamin (u obliku tableta/kapsula kao Shark Oli, samo manjih dimenzija). Mislim da kostaju 1000 i nesto dinara. Jos bolje od toga je Alfa D3 (mislim da je to tacan naziv) ali on kosta 3600din (koja dinar gore-dole).
Trazite da radi MSCT(multi slajsni skener) skener, tamo gde ima metastaze, ili Magnetnu rezonansu. Raspitajte se gde se manje ceka, pa to radite. To ce detaljnije prikazati stanje kostiju, dok sintigrafija samo pakazuje prisustvo malignih celija.
Zracenja su jedina metoda ubijanja malignih celija na kostima (sa strane Medicine). E sad, tu postoje npr. Ulja kanabisa (koje ja i dalje trazim jer treba biti 100% provereno a svasta se prodaje), i razno razne druge stvari...

Ja napisah svasta nesto, valjda ce ti nesto biti korisno.

@Maj70

Ja ne znam nista o toj biljci. Ako cujes jos nesto, molim te mi posalji poruku ili napisi ovde...
Bez obzira na stanje jetre, nemoj da padas psihicki! Jetra je jedini organ koj moze sam sebe da oporavi, i zbog toga gledaj pozitivno na to ! Odakle si ? Ima cajeva za detoksikaciju jetre, sto nije lose zbog uzimanja brojnih lekova...


čitam vas duže pa je bilo i vreme da se registrujem.
za čišćenje organizma čaj od koprive i peršina(sve sušeno),peršin samo trećina u odnosu na koprivu.
čaj od sušenih grančica višnje također za čišćenje i za sve upale.
ulje kanabisa(konoplje) pomoći će ako organizam nije potpuno stradao od kemije i zračenja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metastaze na kostima kod karcinoma dojke
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 10:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 5:01 pm
Postovi: 28
Lokacija: Srbija
Vec sam poslao nekoliko ovakvih poruka drugima, a koje smatram dobrim resenjem problema.

Na linku

http://kickass.to/korak-do-kraja-zip-t9343512.html

je postavljen multimedijalni materijal od 50-tak dokumentarnih filmova na srpskom jeziku, preko 200 pdf knjiga o zdravlju, veganstvu, alternativi i dr., anatomske 3D enciklopedije, softver, koji poprilicno dobro objašnjava temu alternative i zdravlja, principe zdravlja i lecenje kao i politiku eugenike.

Možete jednostavno skinuti fajl sa torrenta (13 Gb, zip) i na jednom mestu dobiti sve odgovore, da ne biste gubili vreme i lutali za informacijama. Da ne preterujem, ali neka moja licna procena je da ukoliko budete prilagodili svoj nacin života na nacin kako je tamo opisano, vaše šanse za prevenciju i izlecenje su oko 80%.

Mogu vam proslediti pocetak uvodne reci:

"...U zadnje vreme sve je ucestalija pojava raznoraznih boleština tipa bolesti srca, kancera, leukemija, dijabetesa i sl... Ono što je zajednicko za sve ove savremene bolesti je da se uglavnom javljaju kao posledica pada imuniteta a da njihovo lecenje više ne zavisi toliko od lekova koliko od promena navika, svesti i nacina života.

Trenutna situacija npr. u Americi je da svakog minuta umre po jedna osoba od bolesti srca kao i jedna osoba od kancera. Normalno da je na svetskom nivou ta brojka mnogo veca. Kod nas u Srbiji, trenutno stanje je da svakih 18 minuta umre po jedna osoba od srcanih bolesti a godišnje se evidentira preko 30.000 novih slucajeva oboljenja od raka od kojih preko 20.000 umre sa tempom uvecanja od 15% godišnje.

Prognoze svetske zdravstvene organizacije za Srbiju su da ce, ako se zadrži ovakav tempo razboljevanja, vec u 2020. godini, svaki drugi stanovnik imati neki oblik raka, kancera, ciste ili neko drugo autoimuno oboljenje. Ljudi su u teškoj finansijskoj situaciji i zbog postojecih porodicnih problema nemaju vremena da realno sagledaju situaciju oko sebe vec se krecu kao hipnotisani u gomili, ignorišuci realnost i jasno uocljive znakove predstojeceg vremena...."

POGLEDAJTE!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 139 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: