Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Ned Jan 16, 2011 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2007 7:25 pm
Postovi: 19
Mom suprugu po prijemu u Zemunsku bolnicu na konzilijumu su dali sledecu dijagnozu. Neoplasma malignum prostate. Meta in ossibus vertebrae thoracses Th 1,2,5,6,9,10 et lumbales l2.4 sternum. Infiltratio intraspinalis cum compressionem et dislocitionem medullae sinalis Th5 Status post TRUS bioptionem prostatee. Posle toga mu je operisana prostata /Ph br 90/11 Adenocarcinoma prostatae invasivum. Gleason score 4+3=7 G2, nuklearni gradus.Posle svega treba da se javi IORS na zracenje Th5 jer su mu noge oduzete. Moje pitanje glasi da li je moguca operacija metastaze na tom petom prsljenu obzirom da mu je vec usao u kanal kicmenog stuba i pritiska kicmenu mozdinu. I uopste kakve su po Vama prognoze za takvog pacijenta koji je uvek bio potpuno zdrav i ciji su rezultati /osnovni/ krvi savrseni. H I T N O


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 9:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Moja drugarica je imala metastaze na prsljenovima od raka dojke, nisu je operisali samo su zracili (imala je metastaze i na drugim kostima). Mislim da su slucajevi individualni sto se tice terapije za metastaze...

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 3:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
moja mama je zracila karlicnu kost i 3 prsljena , samo 4 puta.nema bolove i slucajno smo otkrili te metastaze a inace je premarni tumor dojke.
interesuje me da li je Vasa drugarica sada dobro?trenutmo smo usred lecenja i ne znam sta da ocekujem,ona ima 44 godina. hvala unapred na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Ona je jako tesko podnosila zracenje posto je imala metastaze i na drugim kostima i jako puno zracenja je morala da istrpi ali se posle toga oporavila i bila je dobro. Iz prsljenova su se metastaze povukle skroz a mislim i iz karlicnog dela (posto su je izmedju ostalog i tamo zracili). Sto se tice metastaza na ostalim kostima, ne znam. Ona je imala neverovatno agresivni invazivni duktalni karcinom dojke tako da je njen slucaj bas bio alarmantan. Nisam sigurna kako je trenutno posto se slabije cujemo, zracenje je primala pre nekih godinu i po dana. U svakom slucaju nakon zracenja je bila ok :)

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 3:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 02, 2010 10:39 pm
Postovi: 42
didi,
hvala puno na odgovoru.
ponekad ceo dan trazim na internetu ljude koji su savladali takve metasataze i izborili se sa bolescu,
nadam se da ce moja mama biti jedna od njih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Čet Feb 03, 2011 9:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
I ja se nadam, ako imate jos pitanja, molim vas pitajte slobodno! :) Pozdravite mamu

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Sub Feb 05, 2011 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 05, 2011 12:16 am
Postovi: 2
Treba mi mala pomoc... Moj tata je oboleo od adenokarcionoma pluca pre 4 meseca, ali ima metastaze na mozgu, limfnim zlezdama i sada i na kicmi. Tacnije, zahvatilo je kostanu srz... Ima jake bolove, konstantno je pod narkoticima, a sa zracenjem su prekinuli zbog konstantne temperature koju ima u poslednjih mesec dana :( Da li je iko imao slican slucaj u svojoj okolini, i da li postoje neke oprimisticne prognoze? :( Unapred hvala... Jelena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Jelena, ja nisam cula za slican slucaj tako da nazalost ne mogu da vam kazem nista osim da se nadam da ce vasem ocu biti bolje... Puno pozdrava!

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 3:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Pozdrav svima,moj suprug ima adenokarcinom pluca,od aprila mjeseca prosle godine znamo za 2 metastaze na 2 kicmena prsljena,do prije par mjeseci nije bilo nikakvih bolova,sad uzas,flastere durogesic koristi,ali obicno stavi jedan od 25,nekad 2,problem je sto oni treba da djeluju 72 h,a njemu bude lakse dan ili dva,pa opet pocne da boli,saznali smo da oni ne mogu dovoljno ni da se resorbuju jer je on jako mrsav,a da bi djelovali kako treba mora da ima sala,on nije zracen,pitala sam njegovog Dr. zasto on je rekao da su to razmatrali,ali da ipak bolje da ne diraju,da postoje neke 2 vrste metastaza,nisam zapamtila medicinski naziv za to,da je ovo bolja opcija da se ne dira,ja se plasim da njegov Dr. ne grijesi,obratila bi se nekom drugom Dr. ali muz se plasi,nemam njegovu dozvolu,a bojim se da se to moglo zracenjem unistiti ili smanjiti i olaksati bolove
Da li znate da li se svaka promjena na kicmi treba i mora zraciti?
Takodje me plasi sto vec pola godine nije sniman ni CT,ni magnetna,ja bi zahtjevala od ljekara,ali on kaze da odlaze jer se plasi da ako se na snimcima pokaze da se bolest imalo prosirila muzu ce morati da ukinu Tarcevu na kojoj je vec nekih 6 mjeseci,tako da nisam pametna sta ciniti,ne mogu ovako da ga gledam,plasim se da se bolest nije jos dje po kostima prosirila,trazila bi snimanje,ali sta ako mu ukinu lijek,nisam pametna
Ako neko ima savjet bila bih zahvalna,pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Uto Mar 13, 2012 9:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2012 12:53 pm
Postovi: 29
gocagoca!
ako ste zainteresovani za lecenje prirodnim preparatima-javite se:[email protected].
pomocicu vam za samo jedno hvala.
pozdrav iz austrije. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: metastaza na kicmi H I T N O
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2012 12:53 pm
Postovi: 29
Gospodjo-procitajte moj komentar o krebsu ,nhl,leukemiji-nade ima za izlecenje,krebs prostate nije gori od Nhl!
samo bez panike,smirenija mozes mnogo vise da pomognes svom muzu!
pozdrav iz Austrije!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: