Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 9:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
jekalina je napisao:
i bash me zivo zanima,vashe strucno mishljenje,kako zdrava hrana moze biti shirenje dezinformacija????!!!!Ako nekom shkodi hrana,molila bih da me upoznate sa tom osobom! :roll:


Nemam nameru da se objasnjavam sa korisnicima foruma koji su dosli ovde da se ventilisu ,raspravljaju,prazne i da ne navodim ostale mehanizme za oslobadjanje od sospstvene isfrustriranosti(u taj mali broj spadate i Vi).Nego ako hocete da shvatite sta sam hteo da kazem procitajte moj post i 1000 puta ako treba uz skraceni kurs imunologije preko googla pa cete onda mozda i shvatiti stavove zvanicne medicine.I kako kaze prethodni post samo opusteno i polako.Jer koji je smisao zdrave ishrane(ako i uopste znate sta je to) ako zbog hronicnog stresa narusite svoje zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 11:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
Jedina osoba koja se ovde ventilishe,a pritom ne pomaze ljudima ste vi!
Ne zelim vishe da ulazim u prazne rasprave,koje sa vashe strane nemaju ni poentu...A ako ste zaista lekar kao shto se predstavljate,onda bi trebalo da imate i pametnijeg posla,a ne da se pred laicima,dokazujete svojim navodnim znanjem iz medicine sa strucnom literaturom u krilu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
jekalina je napisao:
Jedina osoba koja se ovde ventilishe,a pritom ne pomaze ljudima ste vi!
Ne zelim vishe da ulazim u prazne rasprave,koje sa vashe strane nemaju ni poentu...A ako ste zaista lekar kao shto se predstavljate,onda bi trebalo da imate i pametnijeg posla,a ne da se pred laicima,dokazujete svojim navodnim znanjem iz medicine sa strucnom literaturom u krilu!

:lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 6:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
[Nemam nameru da se objasnjavam sa korisnicima foruma koji su dosli ovde da se ventilisu ,raspravljaju,prazne i da ne navodim ostale mehanizme za oslobadjanje od sospstvene isfrustriranosi)



Prava dijagnoza,nasla sam se u njoj. :evil:
Svako ko se javi na forum ima neku potrebu.........Drago mi je sto se javio ovaj covek ,na cijoj smo temi,jer smo u isto vreme poceli da koristimo ,ovaj forum.
Mogla bih da ispricam razne price i otvaraju se mnoge teme.
Jedna bi mogla da bude bolest i smisao zivota.
Poznajem mnoge eminentne doktore,koji kada je tesko nekom iz njihove blizine ili njima,pored zvanicne medicine,uzimaju i nazovimo alternative stvari.
Moj muz je za velike pare ,uzimao neku kinesku smesu,kao zemlju,bez imena i prezimena,sa recima doktora ,da on ne zna sta je to i da je nekim pacijentima pomoglo, da je dobio iz Kine i da vise toga nema.Ja sam se protivila,ali on je to pio i kaze da su mu otklonjene tegobe,koje je imao kao posledicu zracenja.Mozda je placebo efekat ili ko zna sta?
Soneklavir,veliki pozdrav i sam proceni da li ces nesto da uzimas.
Ja sam se cudila doktoru koji kaze ne znam sta je to,a vi uzmite ili,ostavite.
pozz.
:wink:

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 6:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidite gospodjo neka uzima ko sta hoce ako mu cini dobro,sve jedno da li je to caj od nane ,kombuha ili bilo sta drugo sto deluje preko placeba ili neke mozda neotkrivene susptance sasvim je svejedno.Ali lupiti kako ce nesto modulirati imuni odgovor je kao kada bi probali da sipate vodu u rezervoar i upalite kola.....dakle taj koji to izjavi zanemaruje cinjenicu da su kola projektovana tako da idu na benzin.E tako je slicno i sa imunim sistemom.A ako je neko dosao da se ventilise neka bar ovde nastupi iskreno ,ako mu je iskrenost strana osobina u zivotu,a ne da brani neke svoje kvazi stavove u uzgred receno verovatno ne veruje.A kolegi ste se s pravom cudili i ja bi se cudio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Stvarno,dragi kolega,ne znam da li se ovo odnosi na mene,ne branim nikakve stavove,svaki dan se u imunologiji pronalazi nesto novo i i scio me nihil scire!
Vidim da volite latinske izraze,cak je jedna tema bila posvecena,vasem potpisu.
Inace mi je drago kada vidim da se javite,kazete ljudima koji se obracaju direktno vama(lekaru),objasnjenje njihovog slucaja.
pozz; :lol:

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 8:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
Placebo? Starashno... Ovaj chovek je definitivno na nekim teshkim narkoticima!!! Zdrava ishrana kvazi stav? Strashno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 8:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
kat0404 je napisao:
Stvarno,dragi kolega,ne znam da li se ovo odnosi na mene,ne branim nikakve stavove,svaki dan se u imunologiji pronalazi nesto novo i i scio me nihil scire!


Ne odnosi se na Vas ,nego na ove ne znaju ,a ne znaju da ne znaju sto bi rekli Kinezi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 8:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
jekalina je napisao:
Placebo? Starashno... Ovaj chovek je definitivno na nekim teshkim narkoticima!!! Zdrava ishrana kvazi stav? Strashno!


http://www.bpa.org.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 28, 2009 11:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
severus je napisao:

Nekim ljudima je zaista tesko dokazati neke stvari....... :roll:

Sasvim ste u pravu ... ali mozda je i bolje živeti u iluzijama i verovati u " čuda" . E ako neko veruje u "čuda" neka veruje, ne treba mu dokazivati.

severus je napisao:
Prica o antitumorskom imunom odgovoru,humoralnom i celularnom imunom odgovoru ,celijama ubicama,glavnom kompleksu tkivne podudarnosti ne dozvoljava laicku interpreteciju

Ne mogu da verujem da ne razumete sta je doktor rekao...

Mozda sam slepa ,ali ne nadjoh da je doktor protiv zdrave ishrane... jadnostavno receno,ako sam dobro razumela, zdrava ishrana nece ubiti kancerogene celije.
I molim vas bez nerviranja, jer tako slabi imunitet :wink:
Pozdrav svim dobrim ljudima :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 04, 2009 11:16 pm
Postovi: 23
Jekalina, bolje obrišite te postove u kojima napadate doktora severusa, jer u najmanju ruku nije u redu. Ovaj forum i postoji jer on i još nekolicina lekara imaju strpljenja da nam odgovaraju i pojašnjavaju dijagnoze i rezultate. A nije im to o glavi, nego nama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 1:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
sanjche je napisao:
Jekalina, bolje obrišite te postove u kojima napadate doktora severusa, jer u najmanju ruku nije u redu. Ovaj forum i postoji jer on i još nekolicina lekara imaju strpljenja da nam odgovaraju i pojašnjavaju dijagnoze i rezultate. A nije im to o glavi, nego nama.
Potpuno ste u pravu. Namerno sam citao ranije topike, gde je doktor objasnjavao jednoj zeni problem oko oca. Mislim da je doktor zaista imao mnogo strpljenja. Svaka cast dr. severus.
ps: jekalina.
Vi ste mi simpaticni, i u mnogim stvarima bih vas podrzao, ali u ovoj polemici sa dr. severusom ne mogu.
Pozdrav svim ucesnicima foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 26, 2009 7:10 pm
Postovi: 35
Srpkinja:
Ne mogu da verujem da ne razumete sta je doktor rekao...

-Nisam ni u jednom momentu rekla da ga nisam razumela,vec sam ga zamolila da zbog drugih chlanova(ako vec zeli da im pomogne) ne objashnjava previshe struchnim jezikom i izrazima i da ne umanjuje vrednost alternativne medicine.Ako neko u to veruje,pustite ga da veruje.Uostalom svaka bolest dolazi iz glave i glavom se lechi...Ko je imalo chitao knjige,zna da su svest i podsvest veliko chudo za izlechenje!

Svaka chast svim lekarima i njihovom zivotnom opredeljenju,ali po meni
tkz. dr.Severus je sluchaj za posmatranje chim se po forumu vredja i ganaja sa nama "laicima",umesto da se malo vishe posveti svojoj profesiji.Drago mi je da postoje ljudi kojima je pomogao,i volela bih da odgovara svima ako vec moze da pomogne,a ne da odgovara samo odredjenima i to u vecini sluchajeva ne precizno!

Koga sam uvredila,izvinjavam se,ali nemam nameru da se bilo kome ovde ulagujem kao neki ovde prisutni(npr.Sanjche)koja ide od teme do teme i izgleda brani tudja razmishljanja,a ne svoja.
Nadam se da mi u zivotu lekari nece trebati mnogo,a i ako mi budu trebali,hvala Bogu,imam kome da se obratim uzivo,a ne virtualnim kvazi lekarima.
Ovde sam da na miru razmenim mishljenja sa normalnim ljudima,pa kome smetam neka mi se ne obraca.

Veliki pozdrav chlanu Mihajlobre i svaka chast na iskrenosti!

Izvinjavam se svima josh jednom,sve najbolje i trudite se da uzivate u zivotu,verujte u zivot,jer uz veru i prirodu sve je moguce! :)
NO STRESS! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kombuha
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 6:56 pm
Postovi: 18
sta znaci placebo ??? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kombuha
PostPoslato: Čet Okt 01, 2009 8:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 6:56 pm
Postovi: 18
a sta je homeopatija?? :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: