Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 12:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Bobe,
Sem tog Neupogena (kod nas se tako zove) ne postoji nista za dizanje leukocita. I inace doticni se daje u bolnickim uslovima.

Crvenilo ti je od citostatika. Meni je nakon prve i mislim nakon 4 hemo lice prosto izgorelo. Bila sam crvena kao rak. Sta god bih namazala em sto je koza odmah upila em me je peklo. Koza mi se je perutala. Cak sam mazala lice maslinovim uljem.

Sta konkretno mislis s time "sta se desava kad se prestane s njima"?

Ukucaj u googlu Dexason i Galenika i izaci ce ti informacije o pomenutom leku.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 01, 2008 3:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
bobrock je napisao:
Valjda taj dexazon podstice da nadbubrezne zlijezde luce hormone a pored ostalog i adrenalin.
Za ekomer ne znam. nagovorili su me da to pijem. leukociti mi padaju na 3 - 3.3 pa onda moram da dobjem leukogen. Moram naci nesto efikasno za leukocite.

Upravo suprotno dexason povratnom petljom inhibira lucenje ACTH na nivou hipofize i suprimiraju sekreciju adrenalnih hormona ali ovo su antimemeticke doze koje su manje a i krace se daju od imunosupresivnih pa ne bi trebalo da izazivaju supresiju sinteze endogenog kortizola.Inace od gomilu stvari mozes imati eritem na licu sto od citostatika sto od lekova u suportivnoj th.Sto se tice neupogena on je odlican nacin da se podignu leukociti iz izbegne sterilna soba sa potencijalnim komplikacijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 18, 2008 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
kako ide? nismo dugo kontaktirali!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 2:39 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Zdravo narode!
Primio sam šestu terapiju.
Ne povraćam, nama mučnine, nema ničega.Funkcionišem normalno, nisam na bolovanju, radim kao što sam radio i sad mi niko ne vjeruje da uopšte primam terapije.
Doduše imam jedan problem . kad legnem teško dišem, ne znam šta je. Ovu moju doktorku boli uvo za to jer me nije pregladala od početka terapije(Podgorica). Moje Novosadsko iskustvo mi govori o drugačijem pristupu ali ne mogu da biram.Oslonjen sam na samog sebe. Srećom imam ranije iskustvo sa Hodginom pa se snalazim.Nisu mi dali na Pet sken, kažu nema potrebe iako su mi to u Novom sadu preporučili. Malo sam zbunjen. Imam li pravo kao pacijent da se nešto pitam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 7:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 10:51 pm
Postovi: 97
Lokacija: beograd
Pa,ovo sa disanjem stvarno moze da bude svasta i ja ne bih odlazila od doticne dr.dok ne saznam nesto vise o tome.
Npr,prvo pitanje koje su mojoj sestri postavili hirurzi u Kamenici bilo je od kad ne moze da spava na ledjima?Nisu je pitali dali moze da spava bez problema sa disanjem,vec od kad se to desava?
Otecene zlezde vrse pritisak na disajne puteve,to je razlog sto ona tesko dise kad spava ili samo lezi.
Drugi razlog moze biti somatizacija tj pretvaranje psihickog problema u telesni simptom .Mogucnost za to je velika jer je sama bolest teska i stresna i predugo traje da bi nasi psihicki potencijali ostali neiscrpljeni u odbrani od strahova koje mozda i ne zelimo da priznamo sebi...
U svakom slucaju,trebalo bi proveriti o cemu se radi...i preuzeti mere u skladu sa tim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 8:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 26, 2008 10:51 pm
Postovi: 97
Lokacija: beograd
Zaboravila sam da kazem da moja sestra isto ima Hockinov limfom.
I jos da sada opet ima problem sa disanjem ali vise je problem u gornjim disajnim putevima...naime,ona je mesecima pogresno lecena od pneumonije i naprimala se antibiotika od kojih je dobila plucnu kandidijazu...to se nekako ,bar naizgled bilo saniralo,ali kako je pocela sa HT i padom imuniteta,tako se i kandida ponovo javila...
Sutra bi trebalo da primi trecu HT,danas zbog nekih kvarova na aparatima nije uspela da je primi,pa ce da pita dr.dali se stvarno radi o tome.
Jos jedan moguci razlog je i naduvenost zbog kortikosteroida...
Razloga ima puno,a samo je jedan pravi...pa,gusi te doktore malo... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 25, 2008 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
Pozdrav, dugo se nismo culi.
Odradjene su sve hemioterapije, cetiri ciklusa po dva, ukupno osam. Zadnje tri su bile vrlo problematicne, zbog krvne slike- naravno ali sad se polako sve vraca u normalu. Uradjen CT vrata i grudnog kosa, (nema vise nicega) tako da sad predstoje jos samo radio terapije (saznacemo koliko ovih dana)
Kako je Bobrock? Evelina? kako ide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
sta se desava? nismo vec dugo u kontaktu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za severus
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:05 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd, Srbija
Posle dve operacije , prva je pluca primarni i tankog creva sekundarni imala sam cetiri ture po tri dana hemoterapije carbon-platina i vepezid.Sve sam muski podnela, bez povracanja i ostalih tegoba osim bola u delu rebara gde je seceno i iscasenog ramena koje nisam mogla da pomerim ni milimetar od tela( mislim ruku) zato sam na flasterima od 50mg i stvarno me nista ne boli. Ali sam pre neki dan otisla na kontrolu k.s.i sve je u redu osim sedimentacije koja je 85 i UZ male karlice i abdomena gde ima aortokavalno kompletnom duzinom hipoehogene,okrugle LGL vel. 1.55 do 2.5cm. E to ne znam sta je ni doktorka koja mi je radila Uz nije bila bas pricljiva. Pa me interesuje sta treba da radim dalje, jer mi se u medjuvremenu pojavila i jedna velika loptica sa desne strane u predelu prepone tako da sada imam osecaj utrnulosti u tom delu. Molim vas za savet.

_________________
KO DO SADA NIJE POLUDEO, TAJ STVARNO NIJE NORMALAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klinička dijagnoza:Mb Hodgkin
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 3:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 4:34 pm
Postovi: 7
Molim nekoga od ovih ljudi da se javi i napise kakvi su mu rezultati sada!
Interesuje me kako ste?

Lecena sam od Mb Hodgkin-a,tip Nodularne skleroze IIB do pre dva meseca.





Pozdrav svima,nadam se da ste dobro :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klinička dijagnoza:Mb Hodgkin
PostPoslato: Uto Feb 01, 2011 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
IZLEČENI!
Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klinička dijagnoza:Mb Hodgkin
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 4:34 pm
Postovi: 7
E bas mi je drago :D



Ja sam u septembru primila VI-ti ciklus i u decembru zavrsila zracenje,skener mi je ok,imam neke dve zlezdice u aortopulmonalnom delu 7mm i 13mm koje nemaju promene.Dobro se osecam izuzev vec tri dana neke temperature 37,1-37,5....nista me ne boli.To me je dosta zabrinulo jer sam iste imala i na pocetku lecenja.
Mozda nema veze sa tim ili ima razloga za brigu?Sta da radim?Dajte neki savet...
Biohemija i KS je super,kao i fibrinogen,CRP a sedimentaciju nisu upisali pa sam je radila ponovo,u cetvrtak cu znati rezultat toga kao i urina.


Hvala sto si mi ulepsao dan :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klinička dijagnoza:Mb Hodgkin
PostPoslato: Sre Feb 02, 2011 2:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 22, 2011 4:34 pm
Postovi: 7
Inace imam potpuno istu dijagnozu kao sto je imala vasa supruga...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 4:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:59 pm
Postovi: 18
bobrock je napisao:
evelina

Ne mislim da je patološki,pitam onako.
Naravno da smo obilježeni. Ja sam mislio da više nikad neću imati problema, međutim pojavio mi se recidiv posle tri godine.Dobro, svjestan sam da Hodgin i nije neka bolest u smislu nekog tragičnog ishoda,ali "ubi" ova hemoterapija. Sam miris "dikarbazina" koji osjećam u nosnoj sluzokoži me ponekad izluđuje.Al je jak, majku mu! S obzirom da već drugi put primam hemioterapije u roku tri godine, pitao sam se koliko toga smijem primiti za života, zato sam i došao na forum. Imam 34 godine,bio sportista, nikad primio inekciju, nikad bio u bolnici,visok 190 cm,težak 96 kg-ko od brda odvaljen i jbg-a.
Prispitao sam ja sebe,da li sam negdje pogriješio.Napravi čovjek raznih gluposti u životu.Duhovnu komponentu moje bolesti sam razrješio,pokajao sam se za sve što sam uradio i učinio,počev od onih sitnih tinejdžerskih sujetnih smicalica pa do nekih stvari koje su bile vrh moje neodlučnosti i malodušnosti.
Shvatio sam da moram koliko sam dugačak stati iza svoje riječi,a Mr Hodgin je samo odraz stanja u kom se moj duh nalazio.

Lijepo je biti optimističan,čak i poželjno ali nezaboravi da je to maligni tumor kao i svaki drugi i treba mu se ozbiljno pristupiti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Klinička dijagnoza:Mb Hodgkin
PostPoslato: Čet Mar 15, 2012 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 11, 2012 12:53 pm
Postovi: 29
mikibob!
procitaj moj komentar od 13.4.ovde na forumu u vezi NHL.
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 39 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: