Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Mentalno zdravlje je najbitnije.Poenta je što samo vi znate kako se osjećate. Ne postavljajte sebi pitanja "zašto se ovo dešava baš meni".To niko ne zna i ne treba pokušavati umom dokučiti ono što se ne može. Ne znam da li ste religiozni, ali i bolest je jedna vrsta iskušenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
mi trazimo stav od iskusnijih ljudi! a iskreno nam bas prijaju ovi saveti i diskusije!
severus nam je dao veoma strucna objasnjenja, a od bobrocka vrlo prakticna i konkretna, sad imamo i evelinu da nam pomogne,
hvala vam!!!

sad bih samo da podsetim bobrocka da nas je pitao u kojoj smo fazi a nije mi odgovorio zasto me to pita!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:36 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Evelina
Ne mislim da si me napala. Svaka diskusija je ok. To je bilo prije tri godine i tad je Todoxin bio jako popularan. Sad nemam pojma o tome jer više nisam u Novom Sadu, ni u Srbiji.Živim u Crnoj Gori i ovde svi, opet, imaju neke svoje preparate.Ko će ga znati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Pitam za fazu jer me interesuje kad započinjete liječenje. Meni su prije terapija radili i ultrazvuk srca ( zbog opterećenja) u NS, dok im sad u Podgorici to nije palo na pamet. Imam iskustvo dva različita Klinička centra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
mikibob je napisao:
kako odrzavati vedar duh i mentalno zdravlje?
to je mozda pravo pitanje!


Resenje problema je u prihvatanju bolesti. To zvuci kao laka i jednostavna odluka, ali veruj mi da nije. Vidjala sam zene koje do kraja lecenja nisu prihvatile svoju dijagnozu.

Ok, mogu ja reci "Prihvatam svoju bolest". Lako je izgovoriti te reci, ali one ne dolaze iz moje duse. Saznanje o bolesti pogodilo me je odjednom i to nekih 60 dana od operacije. Slomilo me. Rasturilo na hiljadu komada i ostavilo totalno tupom, praznom. Ali mislim da je to bio jedini nacin da bih mogla da nastavim dalje i da se uspesno borim.

Neka istrazivanja pokazuju da je procenat izlecenja mnogo veci kod onih koji su prihvatili svoju bolest. To prihvatanje mobilise sve snage organizma u borbi protiv bolesti. Negiranje bolesti ili umanjivanje znacaja oboljenja samo doprinose tome da covek ne iskoristi sve svoje, cak i skrivene, potencijale u borbi.

To moje stanje totalnog sloma je trajalo nekoliko dana, a onda kao da sam se preporodila. Odlucila sam da pobedim. imala sam, naravno, krizne periode, ali tada bih se isplakala i krenula dalje. Imam ih i sada, ali sve redje i redje. (Samo da ti napomenem da sam poslednju hemo terapiju primila u novembru 07). A onda pomislim, pa mogu pasti sa stolice i poginuti, moze me zgaziti na pesackom neki manijak.... Nije me ubio karcinom, ali me je dokosurila neka budala na pesackom. Sudbina!

Lecenje jeste tesko, ali treba stalno biti svestan da ce i ono zavrsiti, a da cemo mi nastaviti sa svojim zivotom.

Pokusajte da se ponasate normalno. Nemojte da se ponasate kao da je invalid. Zivite normalno.

A sad sto se tice jacanja imuniteta:
ja sam koristila
ujutro: glina za pijenje: maticni mlec: propolis:

u toku prepodneva: sok od jedne cvekle, celera, limuna, sargarepe, pomarandze, jedne trecine kasicice djumbira. Popiti sveze jer vitamini s vremenom propadaju.

Voce u toku dana: jagode, tresnje, maline, grozdje, lubenice (kako je koje voce dolazilo ja sam jela ogromne kolicine (do 1 kg).

Rucak: supica, integralni pirinac, meso.

Nekoliko puta nedeljno sardine ili skusa.

Od povrca obavezno: karfiol, brokuli, kupus (naizmenicno i svaki puta pojedem i malo presnog povrca).
luk (i crni, crveni, beli redje).

I tesnosti. Mnogo tecnosti. U apoteci u Tadeusa koscuska kupovala sam mesavinu Calendula comp. i to je mesavina koja se pije u toku hemoterapije (2 litre dnevno).

vecera: jogurt sa kasicisom pivarskog kvasca

U svakom slucaju, mnogo voca i povrca, ribe sto vise.

Za sve vreme nisam popila ni jedan vitamin u tableti, a nisam ni jednom dobila ni prehladu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
ultra zvuk srca nam niko nije spominjao do ti sada!
najavili su nam skener abdomena i pluca, pisli smo o tome, a u ponedeljak mora supruga da se javi zbog vadjenja kost. srzi. koliko to dana traje u tvom iskustvu i da li se ostaje u bolnici zbog nekih intervencija i koliko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Resenje problema je u prihvatanju bolesti........
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
Evelina, ovo je bilo veoma korisno!
Samo nas zanima koja je tvoja dijagnoza bila i koliko imas godina, ako nije problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Koliko sam ja shvatio ultrazvuk srca su mi radili čisto preventivno jer hemoterapija dosta opterećje srce, jetru i bubrege. To u Novom Sadu rade svima, a imao sam najbolju doktorku na svijetu. Sad mi je žao što nemogu opet kod nje. Dosta zavisi i od doktora. Uglavnom taj ultrazvuk je princip njenog rada. Biopsija kostne srži traje 30 sekundi, i odmah istog sekunda odlazite, nema ležanja. To se čak radi i ambulantno, kao da vadite obične nalaze (toliko je napredovalo).Nema nikakvog zadržavanja u bolnici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Ja sam čak radio i rezonancu kostiju jer mi je prvi nalaz kostne srzi pokazao infiltraciju, a dodatna histo hemijska bojenja su pokazala da,opet, nema ništa.Malo je bilo zbunjujuće pa sam poslat na MR.Mislim da dosta zavisi od doktora i njegovog pristupa bolesti.Ja sam imao jako temeljnu doktorku u Hematološkoj dnevnoj bolnici - Klinički centar u Novom Sadu. Bila je toliko temeljna i ništa nije prepuštala slučaju, po nekad mi se činilo da ja sam ne bi vodio računa o sebi koliko je ona vodila računa o svojim pacijentima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
sta je to rezonanca kostiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Magnetna rezonanca. Nešto kao skener samo mnogo bolje i naprednije. Ubace vas u jednu cijev i snime vam sva moguća tkiva.Tu ne može ništa da im promakne.Traje oko 45 minuta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 7:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Imala sam karcinom jajnika, otkriven je prosle godine u martu na redovnoj ginekoloskoj kontroli i u tom trenutku sam imala 40 godina.
Uradjena je totalna histerektomija! Kao sto vidis, nije bas zezanje, ali znas onu cuvenu "Ne moze nam niko nista, jaci smo od sudbine......".
Ma, kada prodje citav taj trandibal, nasa podsvest se potrudi da to vrlo brzo padne u zaborav. Inace bi siznuli pamteci godinama i prozivljavajuci istim intenzitetom sve lose stvari koje su nam se desile.

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 3:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Evelina

... a jesi li šta osjećala prije te redovne ginekološke kontrole?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 5:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Apsolutno nista! Malo me je zabolelo sa leve strane prilikom ginekoloskog pregleda (tako inace zaboli kada postoji upala jajnika), zamolila sam doktorku da mi uradi ultra zvuk i ona je tada primetila da nesto ima na tom jajniku (jos uvek se nije znalo sta). Isti dan su se uradili tumor markeri i tumor marker za karcinom jajnika CA 125 iznosio je 700, a gornja granica je 35. Dobila sam uput za kliniku, tamo su me pregledali i odmah odlucili da idem na operaciju. Kao sto vidis - velika brzina je bila u pitanju. Mislim da su se plasili da taj karcinom koji je bio u kapsuli ne pukne. A inace, PAP test, kolposkopski pregled, cervikalni bris, sve je bilo u najboljem redu. Menstruacije su mi bile uobicajene. Imala sam mesec dana pre toga problema sa naduvenoscu stomaka, ali sam bila pocela dijetu i jela mnogo povrca pa sam to povezala sa time!

Eto kao sto vidis, isplati se ici na redovne kontrole.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 1:21 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
evelima

koliko provodiš dnevno vremena na forumu?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: