Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
tako lako pises o ovome... svaka cast na cvrstini duha!
bicemo u kontaktu, svakako voleo bi da nam javis kako napredujes.
pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 12:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Jednu ciklus sam primio.Sledeći je za 15 dana. To je ABVD protokol.I tako 12 puta tj. šest mjeseci.Očekujem da mi negdje oko četvrtog ciklusa počne opadati kosa. Za sad nemam mučninu, čak idem na posao redovno. Tako sam i prvi put.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
kakvo je tvoje misljenje o alternativnoj medicini?
da li si razmisljao o drugom nacinu lecenja, jako nas zanima tvoje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 10:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Podžavam alternativnu medicinu, koristio sam Todoxin preparat (dr.Todor Jovanović) i mislim da mi je dosta pomogao. U suštini bolest sam shvatio kao duhovnu komponentu i tako joj pristupam. Ipak hemoterapija je neophodna, tako da je kombinacija alternativne i zvanične medicine ok.U nekim momentima sam razmišljao da odustanem od hemoterapija ( zbog njihove štetnosti), i da potražim neku prirodnu varijantu, ali bi me prorodica, okolina i prijatelji proglasili "ludim". Hemoterapiju sam primao i sad primam zato što je to nametnuti standard naše svakodnevne percepcije i društvenog sistema, nešto što se "podrazumjeva",ali glavnu bitku vodim na duhovnom planu i sopstvenom pročišćenju.Hemoterapija će sa strane hemijskih procesa učiniti da posledica (bolest) fizički nestane, ali uvijek ostaje onaj duhovni uzrok koji mi ne možemo uvijek da otkrijemo. (zato se travari kod nas zovu "vidari"- jer vide duhovnu esenciju bolesti).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
da li ces sad ponovo uzimati todorove preparate?
koliko je para to kostalo, zasto to niko ne kaze?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
U kojoj ste fazi sa ispitivanjima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Kutija Todoxina košta oko 55 evra i traje desetak dana. Neophodno je da se pije 42 dana uz adekvatnu ishranu ( bez mesa i mlječnih proizvoda). Todoxin se ne eksploatiše marketinški i ima ga samo u određenim apotekama i uz njega dobijete knjigu sa jelovnikom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
mikibob,

o todoxinu mozes pronaci informacije u ostalim postovima. Vecina nema neko specijalno visoko misljenje o tim preparatima. Mislim da je neko spomenuo da jednomesecna kolicina kosta 45.000din. (barem je kostala proslog leta).

Na Onkoloskom, ako se slucajno i odlucis da ih pitas, reci ce ti u startu da je zabranjeno koristiti te alternativne preparate, a na vama je da sami donesete odluku da li cete ili ne. Na Onkoloskom cak ne odobravaju koriscenje vitamina. Sve se zasniva na vocu, povrcu....

Sa koriscenjem alternativnih preparata postoji jedan mali problem. Ovo ti govorim iz licnog iskustva jer sam primala VI ciklusa hemoterapije (i svaki puta sam bila hospitalizovana po 2 dana) i imala sam prilike da prisustvujem propitivanju od strane lekara onih pacijentkinja koje su krile da koriste nesto od tih preparata. Naime, desavalo se da se prilikom vadjenja krvi (koje je obavezno pre primanja hemo) ustanovi da su povisene vrednosti jetre i u tom slucaju hemo se odlaze dok se vrednosti ne spuste u odgovarajuce granice. U unakrsnom ispitivanju ispostavi se da je zena pila Aloju, pa specijalne tinkture od travara i slicno.

Posto se ekipa iz sobe najcesce okuplja maltene u istom sastavu i sledeci mesec, te zene imaju dobre rezultate krvi, ali i same kazu da nisu nastavile sa pijenjem tih preparata.

Koliko znam Todoxin je na bazi meda i biljaka, pa bi mogao otici u Dom sindikata sve sa rezultatima, pa da bar cujete sta ce da vam kazu.

Kao sto rekoh, na vama je da donesete odluku i da verujete da ce sve proci kako treba.
Zelim vam da istrajete i da uskoro sve ovo bude iza vas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
odradjena je biopsija, dijagnoza je pocetak ovog pitanja a bas danas smo dobili telegram da se javimo na onkohematologiju radi ispitivanja kostane srzi! pa pokusavamo da saznamo sta nas je to snaslo i kako treba reagovati, po misljenu iskusnijih i strucnijih od nas, to je ujedno i bio motiv prijavljivanja na ovaj forum!
inace svakodnevno dobijamo gomile saveta od nase okoline, ali samo njih kad bi sve slusali nicim drugim se ne bi bavili, a svako ima potrebu da pomaze pa makar i "odmazuci" jer niko ne razmislja o mogucim posledicama u koliko ne upali njegov savet, i mogucnosti kobne greske u ovakvim slucajevima!!
zato i zelimo iskustva da cujemo!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dragi miki,

u potpunosti je normalno sto vas savetuju sa svih strana. Ljudi pokusavaju da pomognu, a to za onog ko je bolestan moze biti, a i jeste, vrlo frustrirajuce.

Najgore je kada vas neko, ko vam je dao neki savet, pita nakon nekoliko dana da li ste isprobali to sto vam je preporucio. Ja sam prosto osecala grizu savesti u takvim slucajevima. Eto neko zeli da mi pomogne, a ja se cak i ne trudim da bilo sta ucinim za sopstveno ozdravljenje. Kako je vreme odmicalo ja sam bila u sve vecem haosu od saveta, od svega procitanog na netu, citanja knjiga o prirodnom lecenju, a moras priznati da takav dodatni pritisak jos vise pogorsava ionako lose stanje.

Zato, kada bi mi neko nesto preporucio ja bih se zahvalila, zapisala naziv preparata, ili telefon, ili adresu (da bih pokazala tom nekom da cenim njegov angazman i brigu) i napomenula kako cu ipak prvo da pokusam sa zvanicnim nacinom lecenja, a kada sve zavrsi iskoristicu sve to za sticanje imuniteta.

Ako ti treba jos nesto, slobodno se javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
bobrock je napisao:
Kutija Todoxina košta oko 55 evra i traje desetak dana. Neophodno je da se pije 42 dana uz adekvatnu ishranu ( bez mesa i mlječnih proizvoda). Todoxin se ne eksploatiše marketinški i ima ga samo u određenim apotekama i uz njega dobijete knjigu sa jelovnikom.


Bobe, to je poprilicno manje od cene koju sam ja navela. Uostalom, moze otici i na sajt Todoxina i tamo ima cena. Mislim da je u pitanju preparat Todoxin 1. Ili gresim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
Nisam pametan po pitanju preparata. Prije tri godine sam popio "turu" Todoxina i nemam loše iskustvo, ako ništa-nije mi bilo gore.Pio sam ga 42 dana tokom hemoterapija. Ne podržavam multi level varijante kao što su Aloja i slično.Više sam za varijantu: sok od cvekle, riblje ulje, polen, voće i povrće. Svak je gospodar svoje sudbine. Ne znam dali ću Todoxin opet piti.Nisam još razmišljao o tome. Kao i vama i meni pune glavu raznim receptima i savjetima.Teško se snaći u svemu tome. Ipak mislim da je psiha najbitnija i da je potrebno održati mentalno zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 01, 2008 11:26 pm
Postovi: 36
kako odrzavati vedar duh i mentalno zdravlje?
to je mozda pravo pitanje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 07, 2008 4:06 am
Postovi: 58
evelina

Pročitaj dijalog između mene i mikiboba od početka(vrati se na prvu stranu).Nikoga ja ne savjetujem da pije bilo šta.Prije tri godine u Novom Sadu Todoxin 2 je koštao 55 evra i ja sam popio 4 kutije. Dali sam se zeznuo ili ne to ne znam. Uglavnom nije mi bilo gore. Čovjek me je pitao da li sam šta koristio i koliko košta, i ja sam mu odgovorio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Bobe,

procitala sam citavu prepisku. Naravno, da ne mislim da si ga savetovao da koriste Todoxin. Samo si rekao da si ga koristio i mislim da je tvoj stav sasvim ok.

Svako od nas ko je prolazio (ili prolazi kao ti sada) kroz taj proces lecenja treba da napise sve sto zna, sto je iskusio, kako se je osecao i to upravo zbog onih koji tek dolaze na forum.

Jedno je kada o raznim Todoxinima i slicnim preparatima pricaju komsije i prijatelji, a sasvim drugo oni koji su bolesni i koji su to koristili. Mislim da tek tada taj neko kome su te informacije upucene, moze doneti odluku da li da koristi neki preparat ili ne.

Zato, sory ako ti se je ucinilo da sam te napala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 116 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 27 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: