Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom poda usta. Molim vas za hitnu pomoc!
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 11:04 am
Postovi: 6
Mom ocu je juce dijagnostikovan kancer poda usta kod maksilofacijalnog hirurga (In obs neoplasma malignum basis oris C04). Takodje u dijagnozi pise i Lymphoadenitis acuta L04 i Nasopharyngitis chronica j311.Uu nalazu je opisana i suspektna meta sa leve strane vrata tj limfni cvor. Znam da su za ovaj tip kancera lose prognoze. Danas smo snimali pluca i dali krv na analizu. Molim vas recite mi ukoliko su pluca cista i ukoliko su meta ogranicene na vrat kakve su prognoze. Moram znati jer zelim da budem uz oca koliko je god moguce. Sto se tice lecenja pretpostavljam da ce biti zracenje pa onda operacija ukoliko se smanji velicina (trenutno je 3*2 cm). Naravno ja to prejudiciram niko nam jos nista ne govori. Da li neko ima slicno iskustvo, molim vas za pomoc u vidu informacija. Moj otac je celog zivota pusio i to je jedan od glavnih okidaca. Biopsiju mu rade u ponedeljak, mada vec sad znamo dijagnoyu opstu. Ukoliko neko boluje od ove bolesti ili ima nekog svog molim da mi se javi.Zelim realne cinjenice sa kojima moram da se suocim i izborim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom poda usta. Molim vas za hitnu pomoc!
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 12:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Препоручио бих ти да проучиш дејство петролеја. Ја сам га пио због цисте у грлу. Знам да је одличан против тумора али немам личног искуства.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom poda usta. Molim vas za hitnu pomoc!
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 11:04 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Препоручио бих ти да проучиш дејство петролеја. Ја сам га пио због цисте у грлу. Знам да је одличан против тумора али немам личног искуства.


Hvala ti puno!! pronacicu sve informacije o petroleju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom poda usta. Molim vas za hitnu pomoc!
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Неки спомињу медицински петролеј али ја сам пио онај обичан за осветљење. Купио сам га у фарбари и водио сам рачуна да буде безбојан и бистар - као вода.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom poda usta. Molim vas za hitnu pomoc!
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 11:04 am
Postovi: 6
aaaca je napisao:
Неки спомињу медицински петролеј али ја сам пио онај обичан за осветљење. Купио сам га у фарбари и водио сам рачуна да буде безбојан и бистар - као вода.

hvala jos jednom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom poda usta. Molim vas za hitnu pomoc!
PostPoslato: Pet Okt 10, 2014 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 10, 2014 11:04 am
Postovi: 6
Dobili smo rezultate RTG pluca. Cista su! Ja sam presrecna, i to znaci mnogo. Sledece nedelje cemo snimati glavu. Molim vas ko ima slicnog iskustva ili poznaje nekog ko boluje od ovog tipa karcinoma da mi se javi. Ko su najbolji strucnjaci tj lekari onkoloyi kod nas koji se bave ovim tipom kancera_ pretpostavljam da su na maksilofacijalnoj gde ce se i raditi biopsija. Koliko operacija moze biti radikalna_ da li je moguce ocuvati sposobnost govora? ja cu uciniti sve sto je u mojoj moci da pomognem ocu, olaksam i koliko je moguce produzim zivotni vek. Ukoliko neko ima neku informaciju molim vas javite se!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: