Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Uto Mar 02, 2010 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Molim za pomoć, od stručnih ljudi ili nekog ko je imao iskustvo sa ovim zlom.
Supruga (64 god) dijabetičar na insulinu već 10 godina z bog probadanja na leđima i šetnje bola sad spreda sad otpozadi, odlazi doktorici koja joj na slušalice čuje da joj je upaljena plućna maramica.
Radimo rendgen pluća i doktor traži da se uradi CT, svi su uzdržani u dijagnozi i šalju je u plućnu bolnicu gde bi trebala da radi bronhoskopiju. Doktor Perin iz S.K. ne dođe u bolnicu u Zr. na pregled, a oni onda urade UZ abdomena gde se vidi neka izraslina od 22mm. Potom radimo CT abdomena u NS, sa tim rezultatima doktor je skoro 100% siguran u kancer na vratu pankreasa sa metastazama na plućima.
Žena se osim tog bola u leđima koji u bolnici suzbijaju trodonima ujutro i uveče, ne žali na drugo. Šećer joj varira od 6 do 20. Ja ,sin i ćerka smo u šoku i to ne malom, Njoj glumimo kao da nije ništa strašno, ali već sutra kada ode onkologu da bi joj uradio biopsiju i time dokazao postojanje kancera, biće joj sve jasno. Izgleda po doktoru da je odbrojavanje počelo.
On kaže da je medicinski to izgubljen slučaj, dva organa su u pitanju te od operacije nema ništa, a propadanje organizma će krenuti rapidno??
Šta nam je činiti a da joj pomognemo?? Molim Vas za pomoć???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Ljudi,
pa jel moguće da niko nije pročitao moj vapaj???????????
Molim Vas za mišljenje,savet...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 7:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
procitao sam ja,i napisao odgovor ali ni sam ne znam iz kog razloga nisam poslao...

ovako ja sam iz elemira,tako da smo sugradjani i znam kakvo je stanje u nasoj bolnici...sto se tice vase supruge,mislim da nikada covek od necega ne sme dizati ruke,jer je time sebi potpisao smrtnu presudu...sta hocu da kazem:morate se boriti,bilo da je sve ovo pozno ili ne...ja sam,po vasem opisu bio u jos goroj situaciji,a izvukao sam se,tako da,imajte vere...jedino sto ide u prilog bolesti vase supruge su njene godine...sto se tice aternative,sta da vam kazem,mozete svasta probati,ja licno koristim neke "preparate" e sad,da li pomaze ili ne-ne znam,jer sam pre svega primao terapije...

veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Elemirac,
najzad da se neko. Drago mi je da smo sugrađani, drago mi je što ti je dobro, verovatno si mlađi.
Reci mi koje si terapije3 primao i gde? u Zr. ili u S.Kamenici. Kako si ih podnosio, kakvom dinamikom se primaju.
Ne mogu da verujem da bez uzimanja isečka dal sa pankreasa, dal sa pluća, oni su danas kad su je odveli na konsultacije-pregled na onkologiju u bolnicu napisali mišljenje da se krene sa hemiooterapijom. Ali dr.Polzović iz plućne bolnice kaže da tek posle sutrašnjeg pregleda prof. Perina iz S.Kam. če odlučiti šta?
Kako ti se to čini?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 8:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
evo ovako,ja imam samo 17 godina tako ad je sve radjeno u decijoj bolnici u novom sadu,dakle nije moguce primanje terapija u zr-u za mladje osobe...

primao sam 2 razlicita ciklusa,prvo bep koji se prima:5 dana non-stop zatim 8 dan od pocetka primanja terapija 24 sata i 15 dan od pocetka primanja terapija isto 24 sata...i tako 4 puta,i pei ciklus koji ide samo 5 dana non-stop,dakle 24 sata dnevno i to 4 puta...e sad,to sve zavisi od tipa tumora,gde se nalazi...npr. neces piti penicilin ako te boli ruka...e sad,biopsija,odnosno operacija je neophodna za dalju dijagnostiku,dakle da se odredi koji je tip tumora,kakve su celije,na kakve lekove/zracenja reaguju...sto se tice hemoterapije,dobra je za te bolesne celije,nije dobra za zdrave,ali kad je zivot u pitanju,pregura se i to...dakle,bitno je da ona krene sa lecenjem,sa terapijama,mada bi po meni najbolje bilo skroz eliminisati primarni tumor,da on dalje ne daje metastaze,e sad,ne znam kako se i sta se radi u tim situacijama,nisam doktor...bilo bi dobro da sa onkolozima porazgovara o svemu ali sa nekim dobrim,kamenica ih ima,sad,u klinickom centru vojvodine ima onkoloska komisija,ne znam da li ce vas tamo uputiti i da li ce imati efekta,posto su joj vec terapije prepisane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Sre Mar 03, 2010 9:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Slavko, hvala na pojašnjenjima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Čet Mar 04, 2010 7:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Ljudi,
ima li još ko kakva iskustva,znanja ili saznanja.
Puno bi mi pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 12:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Ljudi, pa zar niko nije rad da pomogne.
Na današnjem pregledu kod onkologa u bolnici upisana je dijagnoza:
C 76.2 neopilasna malignum abdominis ca pancratis sup c meta pulmo????????????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pet Mar 05, 2010 12:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
zujazuja je napisao:
Ljudi, pa zar niko nije rad da pomogne.
Na današnjem pregledu kod onkologa u bolnici upisana je dijagnoza:
C 76.2 neopilasna malignum abdominis ca pancratis sup c meta pulmo????????????????



Joj tako mi vas je zao i neznam kako da vam pomognem a tako je verovatno i sa drugima.Jedino sam uspela na jednom sajtu da nadjem da sifra C 76,2 znaci Zloćudni tumor trbuha.Neoplasma malignum abdominis.Kao i sto sami znate supruga ima i metastaze na oba plucna krila pa ce onkoloska komisija doneti odluku dal ce supruga ici na zracenje ili hemio terapiju,a verovatno je i otezavajuca okolnost sto je ona i dijabeticar.Stvarno mi je zao sto nemogu vise da vam pomognem.

Pozdrav i srecno

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 8:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Slavko, Biljaa,
U petak sam uspeo da je smestim na institut u S.Kamenici.
Primila nas je dr. Kukić Biljana, koja se samo izderavala na mene pa onda na suprugu, a navodno sve zbog doktora iz zrenjanina koji je uputio na pregled a ne na stacionar, iako je hitan i težak slučaj.
Kada je mene poslala da predam uput i zavedem je na ležanje, u suprugu se izbečila i rekla: Jel vama ko rekao šta je sa vama? Vi imate tumor i sad mi treba da proverimo kakvog je tipa.
Primala je infuzije za vikend, međutim bolovi joj se smenjuju sa gušenjem?
Pije lek Jurnista 8mg, i orimorf kapi po 10 kapi na svakih 6 sati.
Danas sam probao da porazgovaram sa doktoricom, međutim rekla mi je da sačekam napolje. Posle 30min. je izašla iz kabineta i prošla pored mene i sina kao da nas nevidi, otišla na kraj hodnika do ženine sobe, rekla joj da će joj sutra uzeti uzorak vode iz pluća, a za dan dva i isečak pankreasa. I naglasila da van vremena za posete nesme joj niko dolaziti, aludirajući na naš raniji dolazak.
Kakvi su to ljudi, gde je ta humanost, taj osmeh koji leči. Sve mi to liči na metode dr. Mengelea.
Kakvi su to lekovi, navodno za bolove?????????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Postovani,

strasna mi je i sama pomisao jer tacno znam kroz sta prolazite jer sam za godinu dana susrela u Kamenici toliko bezosecajnih i bezobraznih stvorenja koji su puni sebe i misle da su oni najbitniji na svetu da je to prosto receno najstrasnije.Prema njima se netreba ponasati ljudski vec vratiti istom merom,mada je meni to u pocetku bilo jako strasno i jedva sam smogla snage da i ja budem bezobrazna i dosadna.To sto su se izderali im je isto praksa i najbolje je da sto pre oguglate jer cete stalno biti napadani jer znate kako kaze ona stara "Napad je najbolja odbrana".Doticna Dr. sad ima pokrice ako se vasoj supruzi nesto desi da ste krivi vi ili Dr. opste prakse a ne nedaj Boze ona.Ma to sto ljudi tamo dozivljavaju nemoze normalan covek da poveruje dok god neprodje kroz isto.
A da zaboravih jos jednu veoma bitnu cinjenicu,kod Dr. cete dobiti sigurno objasnjenje i to potanko ako se pojavite ispred njene ordinacije i zamolite je da nasamo porazgovarate sa njom.Nadam se da ste shvatili sta sam htela da vam kazem a ako niste mogu vam poslati i privatnu poruku i potanko sve objasniti :wink: .

Neznam za te lekove jer je moj tata koristio flastere.
Zelim vam srecu i vama i vasoj supruzi jer ce vam biti potrebna.
Pozdrav

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Pon Mar 08, 2010 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Biljaa, hvala Vam puno na odgovoru,
ali Vas molim da mi na pp koji vi možete videti (ili treba da ga napišem, nije ni to problem)
potanko pojasnite šta da radim.
Puno pozdrava. Čekam upute. Unapred Vam hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 12:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Poslala sam vam privatnu poruku.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 11:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
jako je zalosno to sto ne mozes nigde da dobijes odgovarajuci tretman ukoliko ne tutnes koju susku...sa neke strane,i razumem zasto se tako ponasa,uvek imate nekih baba i deda koji su nezadovoljni,koji samo zanovetaju i koji su jako drcni i cinicni,pa takav moras biti prema njima,ali nazalost,oni se na to naviknu i prema ljubaznosti oni vracaju kako niko to ne radi...strasno...iskreno se nadam da ce vasoj zeni lecenje uskoro poceti i da ce joj biti mnogo lakse...opet,jedino sam u decijoj bolnici u ns-u naisao na super lekare i sestre,ako nista niko ne kaze,makar ti namigne i popravi raspolozenje,a ovde samo sto ne uzmu sataru i stanu ispred tebe sa pitanjem:ssta 'oces...
opet ona moja konstantna filozofija,koja je meni pomogla da se izvucem,a koju vec i pticice na granama znaju:pozitiva,bez toga nema nista...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom na pankreasu sa metastazama na plućima obostrano!??
PostPoslato: Uto Mar 09, 2010 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 02, 2010 6:47 pm
Postovi: 19
Slavko, slažem se sa tvojim rezonom, ali tako biti odvratan pa to je neverovatno.
Svaki hodnik ima plakat gde je slikom i rečju objašnjeo da doktorov lep pristup, oslovljavanje imenom gvozdena vrata kod pacijenta otvaraju.
Ne znam samo kome su te postere kačili????????
Takvim hvatanjem na galamu, u prevodu tražiti paru, pa to je van svakog dostojanstva, i njih a i nas pacijenata.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 83 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: