Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 10, 2007 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 07, 2007 11:01 pm
Postovi: 3
Lokacija: subotica
Danas smo dobili i patohistoloski nalaz : invazivni lobularni karcinom dojke. Mislim da je dosta lose!?

Zelim nam svima pune energije u daljoj borbi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 1:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Evice, ako nema metastaza, nemoj se bespotrebno sekirati. I mi smo se uplasili kad smo videli invazivni, ali kad smo se raspitali malo, ispalo je (nemoj me drzati za rec) da to invazivni ne znaci "galopirajuci" - kako smo mi to shvatili - onaj koji brzo napreduje, vec da je to samo stvar toga kako je napao celiju..
Evo ti link, mislim da ces shvatiti
http://www.breastcancer.org/ilc_invasive_lobular_carcinoma.html

Znaci, to je samo "klasifikacija" koja nije tako strasna kao sto deluje

@Bonzita
Sta se sve za pare moze nisi ni svesna..... Mada, mozda i jesi, ali opet....
Samo, da bi nekom dao pare (citaj: podmitio) treba ti prvo debela veza da bi do toga uopste i doslo...

Jos jedna sitnica koja moze zanimati mnoge. Transfuzija krvi moze se dobiti u kucnim uslovima, potrebno je da pozovete neku od privatnih klinika. U najmanju ruku (IAKO JE NESTASICA KRVI) kod njih uvek ima krvi i za odgovarajucu cenu mozete primiti transfuziju krvi.....
Koliko ja znam ovo je nelegalno ali izvodljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 13, 2007 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
E, moja Jovanche,
Šta sve u našoj zemlji može za pare... Mogao bi neko knjigu da napiše ili čak film da snimi, možda bi bio i kandidat za Oskara. Katastrofa!

Zablesila sam se (ponovo) na sajtu, koji si predložila za posetu, ne znam koliko vremena je prošlo. Sutra vodim mamu na konzilijum, da vidimo šta će sad predložiti, pošto prethodna kombinacija (FEC) nije dala rezultate. Čak je situacija dosta gora, nego pre Th.

Dodatno sam u minusu. Juče mi je umrla kuma ('67. godište) od karcinoma na grliću materice, koji je metastazirao. Sve ovo otkriveno pre nepunih mesec dana. Ponekad pomislim (grešna mi duša), da je bolje ovako, ako već mora, nego da prolazi kroz sve strahote raznih terapija i zdravstvenog osoblja i na kraju opet završi isto. Samo se agonija produžava. Možda grešim. :cry:

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Nije ti gresna dusa, jer ne mislis nista lose, ali da gresis, gresis.
To sto je ishod na kraju isti, ne znaci da je za dve isto, i da sve ceka ista sudbina - dugo mucenje patnja u bolovima, lezanje u krevetu.
Evo da ti ispricam pricu koja se tice moje mame, znaci pricam ti iz licnog iskustva.
Kad se razbolela prvo je krenulo pogorsanje... I lezanje u kreveu i ubedjivanje da joj nije nista i da ona izmislja na psihickoj osnovi. Na kraju smo posle ne znam ni ja koliko cimanja i obilazenja lekara ustanovili da joj je pukao vrat femura, a drugi samo sto nije. I tako je ona otisla u bolnicu, lezala tamo dva meseca dok nisu konacno odlucili da je operisu. Posle toga u roku od 28 dana operisana su joj oba kuka. Da napomenem, jedino pozitivno iskustvo sa bolnicama u ovoj zemlji, i sa jednim lekarom.
Posle te dve oepracije... Tu snagu ja nikad nisam videla kod coveka. Takva hrabrost i sreca sto je opet na svojim nogama... I zadovoljstvo. Pa onda kako je bila samo ponosna na sebe sto mi opet kuva, pere, pegla, pa usisava. Cak se jednom i sagla kako ne bi smela da bi spasila mog papagaja!!! Pa kad je isla gradskim prevozom opet.... Sve te sitne stvari su nju cinile toliko srecnom. I mi smo tih godinu dana tako jako uzivali svi skupa. Kao da je opet sve bilo u redu....
I kad je posle opet pala u krevet, secala se tih trenutaka.. I verovala u nesto...
Vidis, u celoj nesreci uvek ima makar zrno srece. I ja sam sigurna da se tvoja mama trudi iz petnih zila. Ne smes tako razmisljati jer ako ti padnes u ocaj i ona ce. Uostalom, ti si razlog zbog kog ona zivi (ma kako pateticno to zvucalo), i moras joj dati snage da se bori.
Ne znam kakva je tvoja mama, ali mojoj je recimo prijalo taj moj papagaj.
Mozda bi mogla da joj uzmes neku macu (bolje bi bila kuca, ali onda to moras u nekom trenutku ti sebi uzeti, a i pitanje je da li zena voli itd.) pa da ima o kome da brine. Osim sebe i tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 11:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
E da na tom sajtu ja mislim da se mogu naruciti neke besplatne brosure koje stvarno i stignu..... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 12:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Hvala ti, ovo je verovatno momenat posustajanja, mada smo obe veliki borci. Dići ćemo se ponovo, nadam se. Danas je prelomni dan, da li će prihvatiti ili odbiti dalju hemoterapiju. Kako god, imaće moju podršku. Popričaću sa njom u vezi kućnog ljubimca, ideja je O.K.

Besplatnih brošura ima i na našem jeziku, a mogu se i "skinuti" sa onih gore sajtova i odštampati. U vidu knjižica se mogu dobiti u Društvu Srbije protiv raka, na Institutu za onkologiju u Beogradu.

Pozdrav.

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Ma, naravno! Ja sam mojo mami rekla da ako nece da se leci da na to ima puno pravo i da proba zbog mene (eto kao usluga meni) a ako u bilo kom trenutku odluci da odustane, da to i ucini. U pocetku je bilo povuci potegni, a FAC protokol je agresivan....
Ipak, do kraja nije odustala ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 14, 2007 11:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jan 29, 2007 9:54 pm
Postovi: 89
Lokacija: Beograd
Stigla sam!
Zadovoljna. Skinuli su je sa hemoterapije, malo na insistiranje, malo na skretanje pažnje na loše rezultate (srce joj je otišlo u aut, malo i jetra, a o rezultatima krvi da ne govorim). Sve to ne bi bilo strašno, da je postojao i najmanji odgovor organizma na terapiju. Nastaviće sa oralnim hormonskim preparatom, koji se daje kod metastatskih promena Ca dojke, a po agresivnosti i neželjenim efektima je kao petardica u odnosu na topovsku paljbu. Može donekle da utiče na kvalitet života, iako slabiji po intezitetu delovanja. Ipak, vrlo zadovoljna :wink: .

Pozdrav

_________________
Ja bih da pevam još malo, jer je život samo jedan i do njega mi je stalo, meni je vredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 19, 2007 10:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Eto vidis!
Mojoj mami nisu hteli to da dozvole, iako je bolest napredovala i pod hemioerapijom. Pod FAC protokolom.. :)
Bas mi je drago zbog vas :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 11:10 am
Postovi: 4
Jovanche, Bonzita, pozdrav!
Bonzita, zelim sve najbolje tvojoj mami.

Mozda cu malo otici u offside, ali vidim da se pominje dosta makrobiotika u cilju izlecenja raka. Zdrav nacin ishrane jeste vazan segment zdravlja. Ipak malo mi smeta sto zagovornici makrobiotike propisuju makrobiotiku kao lek za sve bolesti. Ja je vidim kao preventivu, ne kao lek. Ali isto tako ne misilim da bas svima odgovara takav nacin ishrane. Zar covek ne treba da osluskuje sopstveni organizam?
To kazem jer znam osobu koja je umrla od raka iako je skoro celog zivota bila vegetarijanac, nije pusila niti pila. Nasuprot nje, moja tetka, koja je pre petnaest godina operisala rak i to upravo dojke, jede sve u umerenim kolicinama. Ok, znam da su to samo dva primera i da zavisi i od oblika raka, ali pravila nema.
Mislim da je radijacija kojom smo okruzeni tihi ubica, bas kao i stres.

Pozdrav jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 3:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
atanasia je napisao:
Jovanche, Bonzita, pozdrav!
Bonzita, zelim sve najbolje tvojoj mami.

Mozda cu malo otici u offside, ali vidim da se pominje dosta makrobiotika u cilju izlecenja raka. Zdrav nacin ishrane jeste vazan segment zdravlja. Ipak malo mi smeta sto zagovornici makrobiotike propisuju makrobiotiku kao lek za sve bolesti. Ja je vidim kao preventivu, ne kao lek. Ali isto tako ne misilim da bas svima odgovara takav nacin ishrane. Zar covek ne treba da osluskuje sopstveni organizam?
To kazem jer znam osobu koja je umrla od raka iako je skoro celog zivota bila vegetarijanac, nije pusila niti pila. Nasuprot nje, moja tetka, koja je pre petnaest godina operisala rak i to upravo dojke, jede sve u umerenim kolicinama. Ok, znam da su to samo dva primera i da zavisi i od oblika raka, ali pravila nema.
Mislim da je radijacija kojom smo okruzeni tihi ubica, bas kao i stres.

Pozdrav jos jednom


ja u makrobiotiku ne verujem, ali ajde... ionako me pljuju zbog toga na sve strane... smatram da covek treba sve da uzima u uravnotezenim kolicinama!!!
A inace mislim da je stres pri uzrok!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 08, 2007 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 11:10 am
Postovi: 4
Zbunilo me je sto je neko rekao da proteini iz namirnica zivotinjskog porekla sluze kao hrana za rak. Da li je to bas tako? Zivim u inostranstvu, redovno idem na UZ dojki zbog preventive, i bas sam pricala sa mojom doktorkom, inace Indijkom koja mi je rekla da i zene u Indiji oboljevaju od raka dojke, i da je u problem u tome sto se jako kasno javljaju lekaru. Ispricala mi je i neke primere iz svoje prakse dok je zivela u Indiji. A sve su to uglavnom zene koje se ,kao pripadnice hindu religije hrane iskljucivo vegetarijanski i koriste puno zacina. I da ponovim, znam osobu vegetarijanku koja je takodje zrtva opake bolesti. Znaci pravila zaista nema.
Prema tome mislim da je makrobiotika malo predimenzionirana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 09, 2007 1:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Ishrana nije faktor rizika za karcinom dojke. Za neke druge karcinome DA ali ne i za dojku.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tumačenje histološke dijagnoze
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 4:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 4:04 am
Postovi: 1
Pozdrav svima!

Majka mi je nedavno podvrgnuta operaciji tumora dojke (Quadrantectomia mammae sin. cum dissectio axiliae sin.) Da li bi neko mogao da mi pomogne oko tumačenja histološke dijagnoze? Znamo da je kancer, da nije bio veliki ("1a", ma šta to značilo), ali i da se proširio na okolne limfne čvorove. Preporučena je FAC hemoterapija + zračenje + hormonska terapija.

Prva tačka mi je relativno jasna, nisu mi jasne stavke 2, 3 i 4. Citiram:

===============
1. Ca lobulare gl. mammae infiltrativum gr.II, NG II.
2. Ca meta lymphonodorum 2/2, prisutna infiltracija okolnog masnog tkiva.
3. Ca lobulare mammae meta lymphonodorum cum infiltratio textus perinodalis 15/16.
4. Na serijskim presecima definitivnog parafinskog kalupa, prisutni mikroskopski meta fokusi Ca.
5. Gornji spoljašnji kv.
6. Postmenopauzna.

* * *
ER: sc.8
PR: sc.4
HER2: 0
==============

Puno hvala unapred!

Marko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tumačenje histološke dijagnoze
PostPoslato: Ned Apr 08, 2007 4:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 08, 2007 4:04 am
Postovi: 1
(dupla poruka, izvinjavam se)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: