Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 18, 2007 11:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Tartufa, evo mene opet, nisam Vas maltretirala par meseci. Moram opet da trazim Vase misljenje!
Moja mama ima rak dojke, od juna je primala Taxol, sad je na redu kontrola, radila je ultrazvuk abdomena i na jetri su uocene neke promene. Danas je bila na CT skeneri i ovo pise na nalazu:
kapilarni hemangiom sec S 5 jetre.

Mozete li mi protumaciti ovo (doktor kaze da je benigni tumor, i da nije nista strasno), treba da ide kod interniste (koja je pre CT skenera rekla da ce verovatno opet dobiti hemoterapiju). Svi ostali rezultati (pluca, srce, krvna slika su ok) Molim Vas za Vase misljenje!

Ukratko citiram sve dijagnoze
Lecenje zapoceto u stadijumu T4d N2 M0 kada je sprovedena FAC Senwich terapija a nakon parcijalne resekcije (mastek. iz komfora). CA 15-3: 9.8
Dijagnoza> Neo mammac l.dex.St.post Fac et irrad preop. (Senwich) St.post. mastectonia e compohore l.deh.Rec.loc.
Pila je Novaldex-2005.godina

Pojava lokalnog recidiva 2007. god (crvenilo na oziljku i drugoj dojci):
WHO patoloska dijagnoza: carcinoma lobulare mammae infiltrativum (M8520/3)

Makroskopski opis
Skala skora za HER2+ 0-3+, dobijena vrednost: HER2 skor 0

Ovo je histoloska dijagnoza sa konzilijuma:
Ca lobulare invasivum. Lymphangiosis carcinomatosa cutis
ER18 fmol/mg, PR 0, HER-2:0
Sistemska terapija: da se uvede sec.HT nedeljni Taxol

Opet HVALA unapred!!! Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 19, 2007 1:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Hemangiom jeste benigni tumor i po pravilu se samo prati, mada se može i operativno odstraniti.
Weekly Taxol je odlična terapija i sa njom treba nastviti ukoliko biohemijse analize i krvna slika to dozvoljavaju. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 20, 2007 12:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Naravno da ste u pravu, danas je mama bila kod interniste i produzena joj je terapija Taxol jos 3 meseca.
Hvala Tartufa
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 4:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Evo samo da se javim,iz mojih prethodnih postova ovde mozete videti moju situaciju.
Prosle nedelje sam primila poslednji ciklus henioterapije.Primala sam 6 ciklusa CAF protokola hemioterapije koje mi je odredio konzilijum na Onkoloskom institutu u Beogradu nakon operacije-subkutana mastektomija.Ja se osecam sjajno,ugojila sam se 10 kila(to i nije tako sjajno ali posto sam bila mrsava sad izgledam super) i nije mi opala kosa!Jela sam jako puno,cuvala sam se,izolovala,pila cajeve SVE i pila sam neki sirup sa nonijem.Ne znam od cega mi nije opala kosa,ali nije i ja sam zahvalna na tome!Moje zlezde su bile ciste ali sam primila hemioterapiju ipak.Terapije sam primala ovde u Subotici,gde je osoblje bilo puno razumevanja i divno a doktorica jos bolja!
samo sam htela da se javim da kazem da,eto,i to je proslo.Proslo je prilicno brzo a kako se na pocetku cinilo da je kraj daleko...Drzite se,sve ce proci i bice ok. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hrabrost
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Draga Jovanche,

Tek da bi me malo upoznala dacu ti najosnovnije info, a opsirno je vec sve napisano u mojim ranijim postovima.
Moje ime je Evelina, imam 41 godinu, u martu mi je na kontrolnom pregledu pronadjen karcinom jajnika (pocetni stadijum). Operisana sam, zavrsila sam hemo u decembru. Za nesrecu u toku mog lecenja i mom ocu pronadju karcinom baze jezika. On je zavrsio III ciklusa hemo, u ponedeljak krece sa zracenjem.

Vec sama moja situacija je bila uzasavajuca, a kada je sve pocelo i sa tatom moja podsvest je citavu stvar dovela do depersonalizacije (tako mi je barem objasnjeno) jer je to bio izgleda jedini nacin da ne poludim.

Zelim ovom prilikom da ti kazem da s vremena na vreme citam tvoje postove i zaista se divim tvojoj hrabrosti.

Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 10:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Jao jao ljudi...

Mene tako dugo nema na ovom forumu...

Valjda sam bila u procesu oporavljanja... Ali jos nisam nazalost.

Inace, hvala svima na lepim recima, i tu sam da pomognem kome i koliko mogu.

Neki od vas su mi pisali na private, neki su odustali od dopisivanja, a nekima nisam ni odgovorila.

Svima kojima nisam odgovorila se najiskrenije izvinjavam. Valjda je i meni trebala mala pauza...

Eto, ako nekog zanima, dobro sam. Bolje nego pre, samo cesce mislim o mami i cesce i vise mi fali. Valjda je prosla ona prva faza otupelosti, i zbunjenosti. Neko mi je rekao da ce mi trebati 5 godina.....

Svima koji ste bolesni i koji ste uz bolesne, drzite se, i pazite se. Sve sto na kraju ostaje su secanja, smeh i saveti...

Ljubim vas sve i budite dobri.

Jovana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 2:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Cao Jovana!Secam se tvojih postova kad se meni sve desilo.Ni ja nisam bila tu dugo,sve dok nisam zavrsila sa terapijom.Drago mi je da si bolje i zelim ti sve najbolje! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 26, 2008 11:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 10:11 pm
Postovi: 74
Lokacija: beograd
Evo i ja da se ukljucim posle dugo vremena. Tok bolesti moje mame je na vrhu strane pa da se ne ponavljam. Ona i dalje dobija Taxol, sad je dobila jos dva meseca, a posle toga detaljan pregled i snimanje svega. Usput postoji i taj kapilarni hemangion na jetri (negde sam procitala da to moze biti i prikrivena metastaza?) a dobila je i glaukom oka, ocni pritisak joj je strasno varirao, trebala je na operaciju ali su na IORSu odlucili da je bitnije da odradi dva meseca hemoterapije. Mene zanima, da li ovi problemi sa ocima imaju veze sa rakom dojke, s obzirom da je otkrive kad je bio IIIB, a sad recidiv koji se leci? I da li je recidiv isto sto i metastaza? Ona se dobro oseca, jedino sto primecujem da se ugojila (iako strasno vodi racuna sta sme a sta ne da jede), noge su joj otecene, sedimentacija joj nije bas najbolja (kazu od HT) ali dobro podnosi HT, ali kakve su prognoze, ako ih je uopste moguce dati?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 2:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
Pozdrav svima! Moj slucaj je bio ovakav:2007. su mi otkrili karcinom na levoj dojci.To je bio medularni karcinom I nije bio hormonski zavistan. Imala sam dve operacije,tumorektomiju i I mastektomiju sa ugradnjom silikona u Beogradu na Onkoloskom institutu.Posle operacije sam primila 6 ciklusa HT CAF protokola.Terapija se zavrsila posle 3 i po meseca I ja sam sada hvala Bogu skroz dobro.Meni nisu nista vise dali posle terapije,imam redovne sad vec polugodisnje kontrole I kod onkologa I kog hirurga.Terapiju sam podnela ok,imala sam blage podnosljive mucnine,nisam povracala,par dana nakon terapije sam non stop spavala. Inace ja imam 28 godina.
Dok sam primala terapiju i kad je sve to pocelo, na ovom forumu sam kontaktirala lekare i ljude koji su imali slicna iskustva i ti razgovori su mi pomogli mnogo. Samo zelim da kazem da ako neko zeli da prica o necemu ili da pita neshto, slobodno da mi pise. Ja dugo nisam posecivala ovaj forum i zao mi je zbog toga i zelim to da ispravim i da pomognem koliko god mogu! :) Pozdrav svima! :)

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Čet Okt 24, 2013 10:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 24, 2013 10:19 am
Postovi: 1
evo samo cu nesto reci, moja majka isto ima rak dojke,otkriven je prije godinu dana u prvoj fazi...trenutno je na herceptinu...zato sam i dosla na vas forum jer istrazujem...ali htjela sam reci da otac makrobiotike michio kuschi i njegova zena oboje su umrli od raka, zena je imala rak grlica maternice, a on debelog crijeva, takodjer i dijete im je umrlo od raka...ne dopustite da vam netko soli pamet, a svi znamo da ljudi vole uletat sa pametnim savjetima, takodjer nisam ja protiv alternative, cak dapace, ali ljudi malo se informirajte...npr kostice marelice ne moze uzimati netko tko ima kemoterapiju jer mogu lose djelovat na jetru( osobito ako netko tamo ima metastaze), najbolje je ne uzimat nista, osim svjezih sokova cikle, brokule, mrkve itd.
tek poslije kemo napadajte vas imunoloski sustav...
dakle nije otkriveno da hrana niti stres utjece na pojavu raka, niti geni cak, jos se nista ne zna...treba non stop citati i informirati se...procjenu je se da oko 2,5 milijardi ljudi na svijetu ima rak...zanmiljivo je npr. kako danska i norveska imaju veliku stopu oboljelih od raka(covjek bi rekao da se oni zdravo hrane, jedu ribu)...dakle ne dopustite da vam netko soli pamet, informirajte se i borite se ljudi, nista nije konacno, a najbitnije je da vasi oboljeli imaju podrsku od vas u smislu da ih ne zalite i ne zalostite, vec da se drzite hrabro i konstantno informirate!!!!sretno svima i pozdrav iz zagreba!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 02, 2013 11:00 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
dobro vece svima,mojoj mami je otkriven tumor na dojci stadijum 2 b,doktor je predlozio hitnu operaciju,ali u toku priprema za operaciju kada je uradila snimak pluca primetili su da ima neke senke na plucima,zatim su je poslali na skener.rezultati skenera su stigli a konzilijum je zakazan tek za kraj sledece nedelje,da li neko moza da mi protumaci nalaze skenera,a ja cu ih doslovno napisati,hvala vam unapred.
MSCT grudnog kosa:
U plucnom parenhimuobostrano registruju se kruzni nodusi dijametra do 20 mm koji mogu da govore u prilog sec.depozita.
U medijastinumu nema uvecanja LN.
Grudni kos i meka tkiva u fiz.granicama.
Abdomen bez slobodne tecnosti i gasa.
Jetra homogena bez fokalnih promena.
Zucna kesa bez znakova kalkuloze.
Pankreas i slezina u fiz. granicama.
Bubrezi normalnog polozaja i oblika.
Bubrezi bez znakova kalkuloze.
Retroperitoneum i veliki krvni sudovi u fiz.granicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Čet Apr 24, 2014 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2014 8:06 pm
Postovi: 2
Dobro vece svima,
moja mama je operisala ca dojke i odstranjeni su joj limfni cvorovi od kojih je 4 bilo pozitivno.Problem je u tome sto je njen karcinom ( invazivni duktalni ) sa negativnim
ER i PR receptorima a HER2 su 2+ odnosno na granici,tako da su upuceni na dalju CISH analazu, kako bi utvrdili da li je rezultat pozitivan ili ne. Puno sam citala o tome i svakako se radi o agresivnom karcinomu, nezgodnom za lecenje, ali se pitam i molila bih svakog ko mi ikako moze pomoci, da li je bolje da ovi HER2 receptori u njenom slucaju budu pozitivni radi daljeg lecenja ili negativni,sto bi njen ca to svrstalo u trostruko negativne? Veliko hvala i svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 5:01 pm
Postovi: 28
Lokacija: Srbija
Vec sam poslao nekoliko ovakvih poruka drugima, a koje smatram dobrim resenjem problema.

Na linku

http://kickass.to/korak-do-kraja-zip-t9343512.html

je postavljen multimedijalni materijal od 50-tak dokumentarnih filmova na srpskom jeziku, preko 200 pdf knjiga o zdravlju, veganstvu, alternativi i dr., anatomske 3D enciklopedije, softver, koji poprilicno dobro objašnjava temu alternative i zdravlja, principe zdravlja i lecenje kao i politiku eugenike.

Možete jednostavno skinuti fajl sa torrenta (13 Gb, zip) i na jednom mestu dobiti sve odgovore, da ne biste gubili vreme i lutali za informacijama. Da ne preterujem, ali neka moja licna procena je da ukoliko budete prilagodili svoj nacin života na nacin kako je tamo opisano, vaše šanse za prevenciju i izlecenje su oko 80%.

Mogu vam proslediti pocetak uvodne reci:

"...U zadnje vreme sve je ucestalija pojava raznoraznih boleština tipa bolesti srca, kancera, leukemija, dijabetesa i sl... Ono što je zajednicko za sve ove savremene bolesti je da se uglavnom javljaju kao posledica pada imuniteta a da njihovo lecenje više ne zavisi toliko od lekova koliko od promena navika, svesti i nacina života.

Trenutna situacija npr. u Americi je da svakog minuta umre po jedna osoba od bolesti srca kao i jedna osoba od kancera. Normalno da je na svetskom nivou ta brojka mnogo veca. Kod nas u Srbiji, trenutno stanje je da svakih 18 minuta umre po jedna osoba od srcanih bolesti a godišnje se evidentira preko 30.000 novih slucajeva oboljenja od raka od kojih preko 20.000 umre sa tempom uvecanja od 15% godišnje.

Prognoze svetske zdravstvene organizacije za Srbiju su da ce, ako se zadrži ovakav tempo razboljevanja, vec u 2020. godini, svaki drugi stanovnik imati neki oblik raka, kancera, ciste ili neko drugo autoimuno oboljenje. Ljudi su u teškoj finansijskoj situaciji i zbog postojecih porodicnih problema nemaju vremena da realno sagledaju situaciju oko sebe vec se krecu kao hipnotisani u gomili, ignorišuci realnost i jasno uocljive znakove predstojeceg vremena...."

POGLEDAJTE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Pon Sep 08, 2014 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 08, 2014 1:25 pm
Postovi: 2
Dragi moji, citam vas vec neko vreme, vjerujte mi da zelim svima sve najbolje neka Bog bude uz nas u ovoj opakoj bolesti.

Imam 37god, u maju sam otkrila malu kvrgu u levoj dojci, napravili smo preglede mamografiju i eho grudi, pa zatim biopsitu tkiva. Rezultate su bili oharbujuci "fibroadenom" benignog karaktera.

Napravili smo operaciju otstranjen je fibroadenom, megutim ispod njega kletke ni su bile dobre. Stigao rezultat CARCINOMA MAMAE DUCTALE INVAZIVUM.

Za nepuna 3 tjedna joj jedna operacija mastektomija, otstanjena cela gruda sa 7 limfnih zlezda. Rezultat u 1 od zlezde imalo je malignih kletaka.

Od druge operacije je proslo skoro mesec dana, radim jos neke analize i na 15.09 ocekujem konzilij koje ce resiti kakva terapija ce usledeti. Onkolog mi je nagovestio da cu imat hemoterapiju i hormonsku takogje.

Promenila sam nacin ishrane: izbacila crveno meso (jedem ribu i piletinu domacu), izbacila secer, bjelo brasno. Ubacila puno voce i povrce.

I jedino se nadam na najbolje.

ps. hvata me jako strah od nus pojave hemoterapije, tegobe i povracanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom dojke
PostPoslato: Pon Sep 08, 2014 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 24, 2014 8:06 pm
Postovi: 2
slavujce77 je napisao:
Dragi moji, citam vas vec neko vreme, vjerujte mi da zelim svima sve najbolje neka Bog bude uz nas u ovoj opakoj bolesti.

Imam 37god, u maju sam otkrila malu kvrgu u levoj dojci, napravili smo preglede mamografiju i eho grudi, pa zatim biopsitu tkiva. Rezultate su bili oharbujuci "fibroadenom" benignog karaktera.

Napravili smo operaciju otstranjen je fibroadenom, megutim ispod njega kletke ni su bile dobre. Stigao rezultat CARCINOMA MAMAE DUCTALE INVAZIVUM.

Za nepuna 3 tjedna joj jedna operacija mastektomija, otstanjena cela gruda sa 7 limfnih zlezda. Rezultat u 1 od zlezde imalo je malignih kletaka.

Od druge operacije je proslo skoro mesec dana, radim jos neke analize i na 15.09 ocekujem konzilij koje ce resiti kakva terapija ce usledeti. Onkolog mi je nagovestio da cu imat hemoterapiju i hormonsku takogje.

Promenila sam nacin ishrane: izbacila crveno meso (jedem ribu i piletinu domacu), izbacila secer, bjelo brasno. Ubacila puno voce i povrce.

I jedino se nadam na najbolje.

ps. hvata me jako strah od nus pojave hemoterapije, tegobe i povracanja...


Ne boji se,samo ti treba dobra premedikacija a to je lek ondasan koji uvek trazi uz terapiju i takodje ga uzimaj jos dva dana posle.Neces imati nikakve nus efekte,provereno.Takodje pronadji nesto madjarsko,Culevit,to mojoj mami puno pomaze.Veliki pozdrav i puno zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 168 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: