Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2008 12:58 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
Ja se samo pitam da li mogu da se porede stanje doktora koji je, zaboga, iznerviran "glupim " pitanjima i to mu je sva muka i onoga, koji prestravljen, uzasnut zbog saznanja da on ili neko njemu blizak boluje od teske bolesti, postavlja takva pitanja. Ko je tu, zapravo, zrtva? Koga treba osudjivati i kritikovati??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 10:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Kirka je napisao:
Ja se samo pitam da li mogu da se porede stanje doktora koji je, zaboga, iznerviran "glupim " pitanjima i to mu je sva muka i onoga, koji prestravljen, uzasnut zbog saznanja da on ili neko njemu blizak boluje od teske bolesti, postavlja takva pitanja. Ko je tu, zapravo, zrtva? Koga treba osudjivati i kritikovati??


Dakle da ponovim samo empatija i to je po etickom kodeksu,a rame za plakanje i podrska u krugu porodice ,od zdravstvenih radnika se to ne dobija niti je predvidjeno da se dobije .A stvar je u tome sto mnogi to upravo i ocekuju .Uostalom ako je neko uzasnut ili prestravljen to neka trazi od svojih bliznjih a zdravstveni radnici nisu duzni za takav vid podrske.I vi biste jos trazili krivce.Sta doktor je kriv sto mozda umiruceg pacijenta nije drzao za ruku??On moze samo da mu olaksa muke simptomatskom terapijom i dozvoli i ohrabri prisustvo rodbine i to je sve.A glupa pitanja zaista jesu mnogo glupa jer ti sto ih postvaljaju su zacrtali kakav odgovor zele, i cak nisu motivisani niti da razumeju niti da saslusaju do kraju vec upadaju u rec pokusavajuci da iz usta zdravstvenog radnika izvuku ono sto zele da cuju i time dodatno zavaraju sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ..
PostPoslato: Pet Jul 11, 2008 11:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 9:34 pm
Postovi: 7
Lokacija: bg
moj otac je lecen u oktobru od upale pluca,doktori to tako nazvase.iako se tad na skeneru videla senka na levom plucnom krilu,mekotkivna senka ne znam sad tacno kojih dimenzija.lecili ga dugo tabletama,dovicin,amoksicilin..na kontolu kad je otisao kao ozdravio je.sada medjutim,kad drugi doktori pogledaju taj snimak pluca skenera od oktobra,zavrte glavom..i začudjeno se da kazem nasmeju u sebi..u smislu da li je ovaj koji je procitao skener pluca normalan.a nije samo jedan lekar tako reagovao.da je tad moj otac naisao na pravog lekara,kad kazem pravog mislim na onog koji ne radi rutinski,koji je u potpunosti posvecen za pacijentovo zdravlje..do svega ovoga mozda,kazem mozda ne bi doslo.jer sve je bolje kada se otkrije na vreme.ovu sumnju su mi upravo doktori doneli,po njihovoj reakciji kad vide snimak.izvinjavam se savesnim doktorima i ne zelim da mi zamere sto ovo napisah..znam da su svi kolege i da ne govore jedan protiv dtrugog..ali...
ako si vec lekar,lecis ljude..moras im pruziti i malo utehe,da ih razumete i kazete nesto ohrabrujuce,sto ce im uliti snagu da se bore..a ne da samo slegnu ramenima.to ubija pacijenta i ni malo ne daje snagu clanovima porodice bolesnika.
zanm da ima divnih lekara..ovog puta sam na takve naisla.

pozdrav svima zelim vam zdravlje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 12, 2008 12:58 am
Postovi: 28
Lokacija: Beograd
@severus

Za kritiku je kada je lekar arogantan, osoran i grub, a nazalost, ima i takvih. Slazem se da lekari ne treba da budu rame za plakanje pacijentima, to je prosto i nemoguce, ali malo strpljenja i tolerancije nekima ne bi skodilo. A pacijenata ima svakakvih, i primitivnih i prostih, manje i vise inteligentnih... Oni nisu odabrani, lekari jesu. I nekako mislim da, kada se covek odluci za tu profesiju, treba da bude svestan da ce dolaziti u kontakt sa svakakvim ljudima i da se unapred naoruza strpljenjem. Naravno, ne treba tolerisati bezobrazluk i nevaspitanje. Ali strah i uznemirenost, potreba da te lekar utesi i umiri, to je tako ljudski... I ne bi trebalo bas mnogo da nervira


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ..
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 9:34 pm
Postovi: 7
Lokacija: bg
Kirka je napisao:
@severus

Za kritiku je kada je lekar arogantan, osoran i grub, a nazalost, ima i takvih. Slazem se da lekari ne treba da budu rame za plakanje pacijentima, to je prosto i nemoguce, ali malo strpljenja i tolerancije nekima ne bi skodilo. A pacijenata ima svakakvih, i primitivnih i prostih, manje i vise inteligentnih... Oni nisu odabrani, lekari jesu. I nekako mislim da, kada se covek odluci za tu profesiju, treba da bude svestan da ce dolaziti u kontakt sa svakakvim ljudima i da se unapred naoruza strpljenjem. Naravno, ne treba tolerisati bezobrazluk i nevaspitanje. Ali strah i uznemirenost, potreba da te lekar utesi i umiri, to je tako ljudski... I ne bi trebalo bas mnogo da nervira



u potpunosti se slazem sa tobom kirka.a ti koji su primitivni i prosti,nisu krivi sto ih je priroda takvim nacinila i sudbina im to dodelila..opet nisu krivi.samo traze i zele da pomognu najdrazima.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 14, 2008 7:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Tata je danas bio na pregledu kod svoje doktorke-radiologa na ORL odeljenju IORS-a.
Doktorka kaze da klinickim pregledom i dalje nema znakova bolesti. Otecenost je samo posledica zracenja.
Preporucila mu je da ispira usta Gell Clair-om jer mu je ostala jos jedna ranica na unutrasnjoj strani obraza. Takodje, ispiranje sodom bikarbonom, a po potrebi da uzme analgetik.

Tata je pokusao ponovo da ispira usta Gell-om, ali je zbog izuzetno jakih bolova prouzrokovanih dejstvom gela odlucio da ga ipak ne koristi.

Meni jedino pada na pamet da mucka kantarionovo ulje pomesano sa maslinovim.

Nadam se da cemo napokon danuti dusom. Nadam se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 11, 2008 9:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Dakle, stanje je strasno. Tata prica totalno nerazgovetno, ako uopste uspe nesto da izusti. Jezik mu je toliko otecen poslednjih nekoliko dana da niti priča, niti jede. Usta su mu puna jezika. Sve sto se izblenda mora dodatno da se razredi.

Prosto ne mogu da verujem da mu se ne moze pomoci.

Na pocetku bi primao po 3 injekcije Dexazona ili Lemoda pa bi otoci malo splasli. Nakon pauze od 10 dana, opet injekcije. S vremena na vreme bi bolovi bili toliki da su ga vozili u Hitnu da bi dobio injekciju protiv bolova.

Kortikosteroide je poslednji puta primao 11 dana i njegova ORL iz DZ kaze da vise ne bi smeo da ih prima.
Danas sam otisla na IORS i lekarka kaze da se u situacijama kao sto je ova ne razmislja previse o štetnosti kortikosteroida i da je to jedini nacin da otok donekle spadne.

Neznam vise sta da radimo. Zakazala sam prijem za ponedeljak.

Neznam uopste sto sve ovo pisem, kad ovde vise ne postoji niko ko bi mogao da nam pomogne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 13, 2008 6:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
evelina, i sama uvidjas da tvoj otac sve vise vene i boluje, iako redovno ide kod lekara, prima sve moguce terapije i lekove koji ne pomazu. vidim takodje da i ti prolazis kroz slicno.

preporucio bih sledecu terapiju za tvoga oca, a i ti bi mogla isto da probas:
MEGA doze vitamina C. Vitamin C je veoma efikasan, a skoro da nema negativnih efekata. Najveci negativni efekat je proliv, koji je pokazatelj da je uzeto vise vitamina nego sto organizam moze da svari. u tom slucaju smanjiti kolicinu na meru koja ne izaziva proliv.

Kolika je kolicina vitamina C preporucena? Pocni sa 350 mg na 1 kg telesne tezine na dan, pa povecavaj dok ne dobije proliv. Posto je tvoj otac jako bolestan, nemoj se iznenaditi ako se to uopste ne desi, tj. ako njegov organizam apsorbuje sav vitamin C, i do 10x ove pocetne doze. Samo znaj, da bi vit. C bio efikasan, mora se uzimati u velikim dozama.

Megadoze je najbolje davati direktno u venu, ali ako je to problem, onda oralno (prah rastvoren u vodi), svakih pola sata.

Takodje pokusaj da izostavis sve tzv. lekove (ili sto vise), jer oni samo pogorsavaju stanje organizma.

Sto se ishrane tice, sto manje hrane to bolje. Tako ce organizam moci da se usredsredi na izlecenje, a ne na varenje hrane. Najbolje ako napravite (iscedite) sokove od povrca, ili ako pije prirodne cajeve

Probaj ovu terapiju nedelju, dve, pa sama vidi. Doktori ga lece bezuspesno zadnju godinu dana, vreme je da se nesto menja.

Sretno
(lecenje vitaminom C preuzeto sa http://doctoryourself.com/ i http://doctoryourself.com/ascorbate.html . Ov navodim na mislite da sam ja sve ovo izmislio. Puno je ljudi dokumentovano izleceno na ovaj nacin, ali naravno savremena medicina to pokusava da omalovazi i ignorise)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Drago mi je cikatomoda ste se opet ukljucili.Pomno sam pratila vase postove kao i napade na vas.
Molim vas da ne odustajete.
Ima nas koji verujemo u to sto pisete jer i sami vidimo da je od takozvane zvanicne medicine i bog digao ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 18, 2008 1:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
bobans1983 je napisao:
Drago mi je cikatomoda ste se opet ukljucili.Pomno sam pratila vase postove kao i napade na vas.
Molim vas da ne odustajete.
Ima nas koji verujemo u to sto pisete jer i sami vidimo da je od takozvane zvanicne medicine i bog digao ruke.


hvala, kao sto vidis iako sam rekao da se necu vise javljati, nisam mogao da izdrzim. moralna obaveza da prenesem ono sto sam saznao o zdravlju je bila jaca od "zadate" reci da se povlacim sa ovog foruma.

i primi moje saucesce zbog smrti muza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 20, 2008 1:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Jedino me je vera u boga, drzala sve ove godine (4) uz mog muza.
I jedino me vera jos drzi pri zdravoj pameti.
Vera i nada da cemo se jednoga dana moj muz i ja sresti i slatko napricati.Umro je u najvecim mukama ali kad sam sisla u mrtvacnicu na identifikaciju lesa bio je blazen, kao da spava, najlepsim mogucim snom, koji jadan nije skoro doziveo od bolova.

Izasla sam uverena da je sada na nekom boljem mestu, bez patnje i bola.

Trudim se da zivim normalno,koliko je to moguce, u mojoj situaciji kad sam u istoj godini izgubila muza i posao (firma otisla u stecaj,klasika).
E koce sad mene da zaposli u 44g?

Hvala vam puno sto niste odustali od ovog naseg jadnog foruma gde svaki dan po neko nekom izjavi saucesce. :( :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 86 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: