Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kancer debelog creva i metastaye na jetri
PostPoslato: Uto Mar 15, 2016 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2016 9:42 am
Postovi: 2
Ujni je pre dve godine operisan kancer debelog creva, Dukes C, dakle zahvatio je limfne čvorove. Primala je hemioterapiju. Već tada je konstatovano da ima promenu na jetri i TU marker je bio povišen, ali lekari su rekli da to ne treba odmah dirati već samo pratiti. Za godinu i po, tumor na jetri je narastao za 15mm. Lekari su rekli da je potrebna operacija. Prilikom operacije, tumor je uklonjen, ali je došlo do pucanja jetre. Sada ne daju nikakve prognoze. Da li je neko čuo za sličan slučaj? Znam da se ne može prognozirati razvoj situacije, ali me zanimaju iskustva, ako ih ima. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kancer debelog creva i metastaye na jetri
PostPoslato: Čet Mar 24, 2016 1:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja ti ne mogu pomoći,jer zaista ne znam.Al imam pitanje,ako mi možeš odgovoriti-koji tumor marker joj je povišen?Jel Ca125 ili neki drugi?I koliko je bio povišen?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kancer debelog creva i metastaye na jetri
PostPoslato: Pet Mar 25, 2016 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2016 9:42 am
Postovi: 2
Tada, prije dvije godine, bio joj je povišen AFP, ali na to niko nije obraćao posebnu pažnju. Sada, pred operaciju, isti taj marker je bio u graničnim vrijednostima. Za mene laika, neshvatljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kancer debelog creva i metastaye na jetri
PostPoslato: Sub Mar 26, 2016 11:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Pa ne znam..ti tumor markeri koliko ja znam,mogu biti pokazatelji ranog otkrivanja necega,ali oni cak ni ne moraju biti poviseni,a da tumor ipak postoji.Zato nisu adekvatni da se samo na osnovu njih daje dijagnoza.Vec u korelaciji sa drugim pretragama UZ,magnetna,biopsija..Oni su najznacajniji u svrhu pracenja terapije nakon uspostavljanja dijagnoze.U smislu u toku terapije,hemio ili neke druge,kod karcinoma i metastaza,prate se parametri tumor markera da se vidi kako terapija deluje dal se karcinom siri ili smanjuje deluje li terapija,naravno uz druge pretrage.Ti si rekla da je ona primala hemioterapiju i da sad pred operaciju su joj parametri bili u granicnim vrednostima.Sto nije nelogicno.Terapija je urodila plodom,al ipak promena postoji koja se morala odstraniti.E sad to pucanje jetre...to prvi put cujem.To najbolje sa doktorima popricati.Jetra se obnavlja.Al sta znaci to pucanje...ne unam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kancer debelog creva i metastaye na jetri
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2016 2:50 pm
Postovi: 1
Postovani, u porodici sam se susrela sa rakom creva, i to koliko smo upuceni da se radi o metastazi, sve je pocelo tako sto su sumnjali na tumor, jer ju je boljelo u gornjem desnom predjelu, problemi sa stolicom povracanje, povecanje stomaka koji trenutno izgleda kao kpd trudnice u 9mj, te gubitak tezine, UZ je primjeceno uvecanje jetre i slezene, koje tvrde da ne znaju uzrok,na MR je otkriveno da je neka vrsta zapetljaja crijeva, prosto su nam objasnili crijevo ulazi u crijevo, to je trebalo operisati medjutim trombociti su drasticno pali za manje od 10 dana, i operacija je odgodjena, prije 2 dana je operisana, i pronadjen joj je tumor na crijevu, ali je jetra bila obuhvacena cvorovina da se do mje nije moglo nikako doci, rekli su da ce se to vratiti nekim tabletama, medjutim ne punih 24 sata pala je u sok stanje, imala je unitrasnje krvarenje usljed pucanja vene na jednjaku, otvorili su sva krv se zadrzala u vrijevima sanirali su to, ali su rekli da je to sve sto su mogli hiruskim putem uciniti, te da joj jetra zuzima cijeli abdomen, a da crijevo ponpvo ulazi jedno i drugo, izguhila je preveliku kolicinu krvi pokusavaju nadoknaditi ali s time joj samo produzavaju patnju i zivot ali ne za dugo dorektno je receno da ce zivjeti takp jos par dana s medicinske strane , a onako prijateljski daje mkesec dana. Pomoc molim vas
Unaprijed hvala
Zaboravila sam napomenuti da je sve to pocelo prije 6mj i da mi niti jedan nalaz sada nemamo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: