Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2007 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 10:19 am
Postovi: 17
DA LI NEKO ZNA DA MI KAZE DA LI JE CUO ZA DOKTORA MANDARICA IZ BEOGRADA KOJI RADI OPERACIJE RAKA PLUCA ,KAZU DA JE NAJBOLJI ALI DA MORA DA SE PLATI ,IMA LI NEKO NEKO ISKUSTVO?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 9:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 20, 2007 6:00 pm
Postovi: 6
Lokacija: Beograd
Cula sam za doktora Mandarica,kazu da je covek cudo kad je rak pluca u pitanju.Sto se tice potplate istog to je postalo kako dobar dan,ako imate novca ne cekajte vec reagujte.

Pozdrav
Ena


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 07, 2007 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 27, 2007 1:10 pm
Postovi: 4
Zamolila bih bilo koga za brz odgovor.Mom tati su posle silnih analiza konstatovali karcinom pluca,koji je sad jos i metastazirao.Zelela sam da pocne sa Brojsovom terapijom,ali to nije moguce jer on ima samo 47kg :cry: Pokusacu sve kako bih mu pomogla.Zato zelim da pitam da li ako se uzima makrobioticka hrana mogu da se uzimaju i lekovi koje su lekari prepisali?Molim vas za brz odgovor jer je njemu sve losije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Brojsova metoda
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Moj tata je pre 6 meseci umro od raka pluca.Sa 130 kg je smrsao na 60, istopio se.U to vreme borbe za njegovo ozdravljenje i moja mama i ja smo se nosile mislju da ga podvrgnemo Brojsovoj terapiji, medjutim bio je suvise slab za to.Brojsova metoda je dobra, ukoliko covek ne jede mnogo treba ga bar hraniti po Brojsu, ali ne izostavljati sve druge poboljsivace imuniteta, ajkulino ulje, aloe veru, caj od rastavica, kozje mleko...mnogo toga ima, treba napraviti neki izbor.
U svakom slucaju nemoj se predati...nikada.
Pozdrav Miu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 09, 2007 10:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Za alternativne tretmane protiv raka preporucujem

www.cancertutor.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 12, 2007 2:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Tata mi je jutros operisan na VMA kod profesora Stanica, pronadjen adenocarcinom na levom plucnom krilu, odstranjen rezanj.
Takodje otkrivene i male metastazne stanice pored samog tumora, koje su otklonjene (kako sam razumeo, sprzili su celije). Postoji zabrinutost zbog otkrivenih malignih celija na zlezdama (ne znam kojim stvarno). To su poslali na analizu.
Bicu vrlo konkretan!!!
Laik sam u svemu ovome i ovo sve shto ste ovde pisali je za mene Shpansko selo. Chitam sve i sveshta ali ne znam konkretno shta da ochekujem.
Ne bih voleo da prvo udarim glavom u zid.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 3:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Jel moze neko da mi kaze gde mogu da prochitam vishe o adenokarcinom-u pluca?
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 4:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Mogu ja ali nema svrhe čitati naširoko, možda je bolje da pitaš konkretno.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Nadjoh i prochitah dosta toga. Nikad se nisam toliko interesovao za neku bolest ili za medicinu uopshte, a onda iznenada muka natera i za 4 dana prochitash sve chega se domognesh, od studentskih seminarskih radova do struchne literature!
Nemam konkretno pitanje, jer josh uvek nemam HP nalaz. Za sad samo znam da je adenocarcinoma IIIa, odstranjen donji levi rezanj, metastazne stanice uklonjene sa nadbubrezne zlezde.
Znam da je ozbiljno, ali evo chisto da pitam Tartufu shta misli, koliko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Ne cekaj nista i nikog nego podizi imunitet svim sredstvima...to je rak, nije kvaran zub a cak i kvaran zub napravi kad se ceka rsum u organizmu.
Jetra ti je no.1- gledaj da je sto je vise moguce ocistis od svih toksina,hrani se zdravo i bez mesa, i ne oslanjaj se ninacije misljenje vec na osnovu svega sto si procitao, cuo od onih koji su se vec broili sa ovom nemani, izvedi zakljucak .
Sve najbolje ti zelim.
p.s.-svidja mi se sto imas jak duh, utisak iz tvog posta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Hvala "koleginici" Miu za brzi odgovor u moje ime, za koji je nisam ovlastila , a uzgred,- i sa kojim se ne bih složila.

@raspevana patofna

Vašem ocu je dijagnostikovan bronhogeni adenokarcinom- klinički stadijum IIIa ( to je inače stadijum kada je rak "uhvaćen" u ranoj, operabilnoj fazi. Sve posle toga je neoperabilno i ima niži procenat izlečenja). Znači- dobro je.
Mislim da su u pitanju mikrometastaze nekih od medijastinalnih žlezda( a ne na nadbugregu jer se onda to smatra raširenom bolešću). Po protokolu na nemikrocelularni bronhogeni karcinom, ovaj stadijum nakon operativnog lečenja treba zračiti- kako bi se "sterilisao" medijastinum i zlezde u njemu).Eventualno- kasnije i hemioterapija. Ali- o tom potom. pozz

P.S. Ne savetuju se nikakvi "imunostimulansi"- domaće radinosti ili uveženi iz dalekih nam krajeva. To je po svetskim vodičima. Ali, na vama je ( i vašem ocu) da odluči da li će nešto od svega toga što mu se nudi i da uzima. Samo ću napomenuti da imamo slučajeve gde nam razna alternativa( za koju nam pacijenti prijave ili ne, svejedno), ponekad napravi takav "lom" u ogranizmu da bolesnika jedva isčupamo! pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 17, 2007 11:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Miu je napisala svoje saznanje o ovome, steceno iskustvom i verovatno jos ponecim, posto je vec prosla kroz pricu kakvu je prosla. Ovo sto citam po netu skroz je u skladu sa njenim pristupom - ojacivac imuniteta ne moze da skodi. Kad bismo od doktora u ovakvim situacijama dobijali savete tipa "cuvaj jetru - a to mozes na sledeci nacin:..." ili "ovo ti je spisak antioksidanasa", gde bi nam kraj bio...

Tartufa - ne se vredjas, cenim tvoja zalaganja i detaljnost po forumu vrlo... ali valjalo bi da se price drugacije od zvanicnih ponekad barem CUJU, ako ne i uzmu u ozbiljno razmatranje ili cak usvoje... Zanimljivo je da se ne savetuju bas NIKAKVI imunostimulansi - pa jel moguce da ste bas o svakom koji postoji, kako nasem tako i stranom, razmisljali/analizirali ga/imate iskustvo sa njim? Prosto je NEVEROVATNO da BAS NIJEDAN nema BAS NIKAKVE veze sa zivotom... Ne znam sto bi "svetski vodici" bili losiji od domacih - meni logika kaze da bi trebalo da je upravo obratno... Dr koja leci moju majku toliko je zaostala da NEMA SANSE da je ikada u zivotu sela na net i ukucala na Gugl CERVICAL CARCINOMA - sve sto zna, naucila je pre 20 god u nekakvoj prasnjavoj knjizi i istu pricu vrti... podsmevajuci se pritom i samom POMENU bilo cega dodatnog - odmahujuci rukom, kaze usred recenice "ma, to nista ne radi"... :roll:

Uzgred, zanimali bi me vrlo konkretni primeri "lomova" koje je alternativa nekome napravila, kao i to o kakvoj se vrsti "alternative"radilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Kajalena HVALA , ponekad imam utisak da sam usamljeni slucaj prirodnjaka koji se bori protiv zaostalih vetrenjaca (citaj Dr) u vremeu HiTec-a.
Nekad me zaista uplasi ta uskousmerenost ka klasicnoj medeicini...kao da oni prave lekove od svemirskih supstanci...majka mu stara.Jedino sto, vecina njih cats izuzetcima , zna jeste da te izroka,za svaki slucaj, sa dve ture antibiotkia, preventivno a na radost i opste blagostanje dobropoznatog filtera JETRE.
Dodje mi da iskopiram sve knjige koje sam proctala na temu lecenja raka a koje su pisali bas oni koji su uspeli da se izlece...i da ih posaljem na adrese ustanova u Srbiji...ali avaj, nasi cenjeni lekari verovatno lose stoje sa engleskim jezikom, a i sto bi ga znali kad su naucili ruski...ma da bar citaju ruske knjige na tu temu, Rusi su cudo od naroda...
Bilo kako bilo oni rade u bolnicama ...i kasne sa dijagnozama, ko zna mozda im je i rendgen jos uvek suvise alternativan.

Poz Miu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 22, 2007 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 12, 2007 2:38 am
Postovi: 26
Lokacija: Beograd
Potrebna mi je mala pomoc! Zanima me samo neko globalno tumachenje sledecih nalaza mog oca, koji je operisao adeno ca, levo plucno krilo. Shta mozete vishe da mi kazete o nalazima ali molim Vas laichki i konkretno.

Otpusna lista:

Pacijent je primljen u Kliniku radi operativnog lechenja nemikrocelularnog tumora levog pluca koji se na skeneru grudnog kosha prezentovao kao infiltrativna masa u donjem reznju, promera oko 4 cm, uz uredan bronhoskopski nalaz.
Nakon preoperativne pripreme, dana 11.10.2007. godine uchinjena je donja leva lobektomija, uz limfadenektomiju.
Postoperativni tok uredan. Kontrolna radiografija grudnog kosha pokazuje ekspandirano pluce, uredne transparencije i bez retencije. Laboratorijske analize su u granicama referentnih vrednosti. Definitivni PH pregled dijagnostikovao je andeno Neo acinarni tip G2, sa postojanjem sekundarnih depozita u odstranjenim limfnim zlezdama 11 i 9, dok u ostalim nisu nadjeni tragovi meta promena.
Konzilijarno je doneta odluka o primeni II ciklusa HT po odgovarajucem protokolu (III generacija citostatika), a potom, nakon procene odgovora, ponovo konzilijarno razmatrati dalje modalitete lechenje.
Otpushta se kuci dobrog stanja. Kontrola 14.11.2007. bla bla


Nalaz konzilijuma:


56 godina zbog tumorske senke u plucima levo 11.10.2007. godine primenjeno hirurshko lechenje, uchinjena leva donja lobektomija sa radikalnom disekcijom limfnihzlezda medisjastinuam. U definitivnom PH nalazu dokazan bronhogeni adeno Ca acinarni tip, G2 sa postojanjem metastaza u limfnim zlezdama zakljuchno sa No 9.
indikovano je primeniti II ciklusa HT po protokolu za nesitnocelijski Ca-III generacija citostatika a potom prikazati konzilijumu radi odluke o daljem postupku.

Izvinjavam se shto pishem ovoliko ali jbga muka naterala.
Hvala josh jedared na brzom i konkretnom odgovoru, pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 10:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 08, 2007 4:48 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
Raspevana patofno, po mom laickom poznavanju ovoga sto si napisao mislim da tvoj tata ima dobre sanse da pobedi posast zvanu RAK...na osnovu ovih nalaza reklo bi se da je sve opasno uklonjeno, i ono sto znam (na osnovu raznih slucajeva) jeste da kad je moguca operacija to je vec vrlo dobar predznak.Naravno da ne treba prestati sa maksimalnim pojacavanjem imuniteta...Molim te, samo jedno me poslusaj, caj od rastavica...nadji knjigu "Zdravlje iz Bozije apoteke" ,po rukopisima poznate travarke Marije Treben, tu imas puno toga korisnog.Takodje Aloe Vera-OBAVEZNO...ja ti ne mogu reci nista o hemoterapiji ali znam sta smo mi citali i nalazili u vecini knjiga, a to je ovo sto sam ti napisala.Ako je verovati svim tim knjigama, meso izbaciti iz ishrane, bar na neko vreme.
Sve najbolje ti zelim, a tvom ocu da skroz ozdravi.
Pozdrav Miu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: