Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Eh sada Slavko ako ides bas u detalje i finansijsko stanje nas Srba onda cemo svi pasti u depresiju ili vec...Uradis sto je do tebe i to je to.Ne moze se tako ici kroz zivot.Mada smo mi svi svesni toga da zdrav zivot kosta i skoro da ne postoji u potpunosti recimo koliko je zaganjen Beograd..ali mi na to nemamo uticaj vec radimo sto je do nas. Ja sam za umerenost u svemu...Ali ipak su bolje i te trave takve kakve su nego li nesto drugo. Svako od nas imam pravo da radi sa svojim zivotom sta zeli (pod uslovom da ne steti drugim ljudima) pa ako moj izbor da pusim i zderem prasetinu,opijam se,kurvam se... onda bi trebalo da budem svestan posledica takvog nacina zivota i da ne krivim druge osobe-lekare,drzavu ili vec..za posledice mog izbora. Samo je problem sto se svi mi toga kasno setimo i imamo parolu `nece mene`..ali hoce pre ili kasnije sve se to lepo zna za vecinu boelesti sta mozes da ocekujes recimo pusis 10god mozes da ocekujes u starosti Hronicnu opstruktivnu bolest pluca i dr a ako imas i duzi staz u pusenju mozes da ocekujes i ono lose. Naravno ima izuzetaka recimo moja poznanica ima 26godina i pre mesec dana su joj dijagnostikovali karcinom sitnih celija na plucima. Niti je pusila niti bilo sta drugo..pa cak i da jeste kratko je to vreme da bi se desila tako opasna bolest. Tuzno zaista ali se desava ono sto knjige kazu u manje od 1%.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 1:03 pm
Postovi: 12
Jeste u pravu da je dr, STANKOVIC uporedjivao koliko koja zemlja u okruzenju ulaze u zdravstvo ukljucujuci i evropu, ali me zanima koliki je uspeh u izlecenju.
Lako je uloziti, ali se postavlja pitanje sta se time dobija. Mislite da ako se vise ulozi da ce procenat izlecenih biti veci.
Mislim da je to samo opravdanje od neuspeha i da bi i taj novac kao i ostali do sada zavrsio u privatne dzepove, a da bi narod i dalje umirao.
Moje licno misljenje je da je lek u prirodi i zdravom nacinu zivota koji nije tako skup kao sto pojedini kazu. Meni je mama umrla i jios uvek mi je krivo sto nisam pokusala alternativom iako je ona bila za to. Ne kazem da bi se izlecila, ali sam sigurna da bi bar produzila zivot.
Ostaje nam da se nadamo da ce cifra od 33000 umrlih u 2010 god, bice smanjena. Ali sumnjam. Ako nas zakaci i osteceni ozon i rak koze tesko ovom napacenom narodu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 5:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
TuznaCerka je napisao:
Jeste u pravu da je dr, STANKOVIC uporedjivao koliko koja zemlja u okruzenju ulaze u zdravstvo ukljucujuci i evropu, ali me zanima koliki je uspeh u izlecenju.
Lako je uloziti, ali se postavlja pitanje sta se time dobija. Mislite da ako se vise ulozi da ce procenat izlecenih biti veci.
Mislim da je to samo opravdanje od neuspeha i da bi i taj novac kao i ostali do sada zavrsio u privatne dzepove, a da bi narod i dalje umirao.
Moje licno misljenje je da je lek u prirodi i zdravom nacinu zivota koji nije tako skup kao sto pojedini kazu. Meni je mama umrla i jios uvek mi je krivo sto nisam pokusala alternativom iako je ona bila za to. Ne kazem da bi se izlecila, ali sam sigurna da bi bar produzila zivot.
Ostaje nam da se nadamo da ce cifra od 33000 umrlih u 2010 god, bice smanjena. Ali sumnjam. Ako nas zakaci i osteceni ozon i rak koze tesko ovom napacenom narodu.


Pa naravno da ce procetan izlecenih biti veci ako se vise ulozi u zdravstvo to je cista logika.Da uvek ce biti nekih koji pune dzepove i sl to se nikada ne moze iskoreniti vec samo smanjiti ali mene to ne interesuje nije to moj posao da radim ko kraducka a ko krade na veliko.. E sada sto nema para to je pitanje za ekonomiste a ne za lekare. Sa vise novca mozemo da kupimo vise testova, vise para uloziti u prevenciju,reklame,flajere, masina za snimanje razlicite vrste koliko malo imamo PET skenova u Srbiji a i za njih nemamo para da kupujemo neophodne kontraste,odrzavanje i sl, a tek za mamografiju koliko se ceka- sve se to parama resava pa nece biti toliko cekanja kupe se mamografi i angazuju radiolozi i reseno...Frapantan je podatak da svaka 5 zena ide redovno na ginekoloski pregled i posle se cudimo zasto je toliko zena obolelo ili premilo od karcinoma grlica materice. Svaki karcinom ako se uhvati na vreme Stage 2 ili 1 opet zavisi od tipa tumora daje nam mogucnost za izlecenje...Moramo mi sami prvo da se promenimo pa tek da ocekujemo neki boljitak. Bez toga ta cifra obolelih moze da ostane ista ili samo da se penje sto je verovatnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 5:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
A uspesnog lecenja i razlike izmedju nas i Evrope se zna najbanalniji primer: ucestalost bolnickih infekcija u Evropi je do 10% a kod nas je izmedju 20-25% i upravo nam je to pokazatelj kako cije zdravstvo funkcionise i koliko je dobro(ovi podaci su iz udzbenika).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 10:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
darkoni, kada je nesto zagadjeno, tipa: zivotna sredina, ona je zagadjena svuda, posto se voda i vazduh stalno krecu, ta ista zagadjenja se mogu dosta daleko razneti...imamo i te kakav uticaj: nemojmo ici svuda kolima, taksijima i autobusima...evo ja, npr. nikada ne idem gradskim autobusom do glavne stanice, iako od skole do tamo ima cirka 3 km, ja svaki dan pesacim, i lepo mi je(jeste da se patike trose ali nije to tako dramaticno)...slazem se, ako neko vec pravi sta hoce, i ako zivi zivot kakav zivi mora biti svestan da ako se nesto desi ne sme da okrivljuje samo druge, vec i sam da prihvati krivicu...ali ima i krivice lekara, i krivica drzave, i ovog drustva koje je nacisto drzava upropastila...to da...ali desava se i to, i ja dok sam se lecio sam video dosta klinaca koji su bolesni, tumori mozga, bubrega, male karlice, testisa, ostali abdominalni karcinomi, leukemija(mnogo dece), oni tek nikom nista nisu skrivili, ali su bolesni...
zalostan je podatak sto srbija uvozi fdg18 za pet-ct jer nasi nisu napravili ciklotron koji bi pravio taj kontrast...bilo je reci, citao sam, da ce praviti u sklopu vince, medjutim-ko zna kad ce to doci na red...moji roditelji ne zele da idu kod lekara, nemaju vremena, uostalom dosta lekara je i neljubazno i nece da daju upute...najgore je to sto se ne brinu za svoje zdravlje a samo sebi prave jos vise posla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 11:44 am
Postovi: 14
Nadam se da neko od lekara na ovom forumu moze da mi pomogne. Nakon skenera, koji je identifikovao tu masu na plucima, mami (57) je radjena bronhoskopija. Na nalazu pise negativno, ali u napomeni pise - malo materijala. Potom je ponovljen RTG i doktorka je proveravala grudi, nije nasla nista i pitala je mamu da li je imala vec neku operaciju. Doktor na Klinici za pulmo i TBC KCS Dragan Subotic nam je rekao da ima tumor, da nisu utvrdili njegovu prirodu i da treba da se operise.
Pulmolog iz iste ustanove nam je potom rekao da oni to kazu svima i da se ne zna da li ce boperisana. Takodje, rekli su nam da ne iti jede jer ce joj raditi tu markere. Sta da ocekujem? Da li ovo ukazuje na nesto? Tu masa je 4*4*6, mama inace ima asmaticni bronhitis tako da je tumor otkriven slucajno. Sada otezano dise, kao i obicno i ima blage glavobolje i bol u donjem delu ledja. Jetra i bubrezi su na ultrazvuku potpuno cisti. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 1:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Evo citam sta ko koristi kao "lek" obolelima i vidim da niko nije spomenuo kozije proizvode.
Ja mojoj majci uzimam od pocetka koziju surutku i mleko i vrlo retko uzmemo koziji sir ili jogurt.
Culi smo da je kozija surutka odlicna u "čišćenju pluća" ...

koristi li to neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 2:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
SURUTKA je veoma korisna i kao lek i kao dodatak ishrani.

Surutka je bogata proteinima, vitaminima (B2, B6, B12, C, K), aminokiselinama, enzimima, mineralima koji čuvaju život (kalcijum, fofsor kalijum, magnezijum), sprečavaju demineralizaciju organa i kostiju i mnogo drugih za zdravlje i razvoj živih bića, neophodnih materija. Minerali održavaju tonus ćelija i sprečavaju visok krvni pritisak, moždani udar, infarkt. Proteini sprečavaju osteoporozu, regulišu holesterol, zaustavljaju dejstvo zubnog plaka, povećavaju mišićnu masu, jačaju imunitet, smanjuju stres i što je veoma bitno regenerišu jetru.

Jetra je najveca žlezda u našem organizmu i jedini je unutrašnji organ koji ima moc regeneracije. Bolesti jetre su cesti uzrocnici smrti, pa o njoj treba ozbiljno brinuti tokom celog zivota. Ona svakodnevno obavlja veoma brojne, slozene i bitne funkcije u nasim organizmima da nas odrzala u zivotu i zdravlju:

- ima kljucnu ulogu u preradi hrane koju jedemo,
- u procesu detoksikacije, štiti nas od štetnog uticaja brojnih toksina kojima smo izloženi.

Hemijski proizvedeni lekovi opterecuju jetru, jer su strane i neprirodne materije za organizam pa se zbog toga preporučuje uzimanje surutke za vreme takve vrste terapije.

Kada se sprovodi terapija za regeneraciju jetre uz pomoc surutke potrebno je u duzem vremenskom periodu svakodnevno piti surutku (od 0.5 do 1L) a pri tom izbegavati masnu hranu, alkohol, cigarete i svake druge otrove i materije koje ostecuju jetru. Da bi se postiglo sto bolje i brze izlecenje pozeljno je u isto vreme redovno u ishrani upotrebljava i mladi sir. Najbolje ga je jesti za dorucak i to na prazan stomak.

Videti vise na:

http://mlekarstvo.blog.rs/blog/mlekarst ... buducnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pon Jul 04, 2011 4:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 4:07 pm
Postovi: 13
Mog supruga je zadesila ova bolest zvana cancer mikrocelular tj rak pluca pre dva meseca.Poznato je da se ovaj rak brzo siri i da dobro reaguje na hemoterapiju tako da su mu doktori preporucili hitno na hemoterapiju deset meseci...medjutim pokusali smo na sve nacine da to izbegnemo znajuci koliko je hemoterapija stetna i sta izaziva.Sticajem okolnosti nasa poznanica KOJA SE IZLECILA OD RAKA PLUCA bez hemoterapije,nam je preporucila proizvode kineske medicine TIANSHI.proizvodi stvarno deluju !!!bazirani su na prirodnim biljkama i sastojcima sa Tibeta.jedan od njih je Kordiceps,Hitozan,Holikan i Vejkan I mnogi drugi koji se u kombinaciji zajedno koriste. Posle dva meseca suprug se juce vratio sa kontrole kompijuterske dijagnostike Rak mu se smanjio za 70% telo mu je iscisceno od toksina i svih stetnih materija hemijskih toksicnih koje su ga i dovele u ovo stanje.nastavljamo sa terapijom jos dva meseca do potpunog izlecenja.Napominjem da je korigovanje ishrane o b a v e z n o bez mesa bez secera i belog brasna sa sto vise voca i povrca i prirodnih sokova limuna i pomorandze.uz sve to je uzimao kostice od kajsije desetak na dan.Za sve koji zele da saznaju vise o
Tianshi proizvodima neka nadju na netu ukucaju na googlu Tianshi .ili neka mi pisu dacu im kontakt osobe koja mi je i preporucila i sama se izlecila od raka pluca.svi proizvodi su prosli kontrolu i imaju dozvolu.Pozdrav svima...ne gubite nadu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 1:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
sandrao je napisao:
marijapr 2761 je napisao:

Evo i sajta pa se informisi o vodecoj kineskoj kompaniji u svetu iza koje ne stoji jedan tibetanac nego citav tim kineskih lekara i nutricionista.pozdrav http://www.tianshi-saveti-srbija.com/




Citav 'tim' koji radi i funkcioni se iz severne amerike. Da sve sami kinezi, koji se bave iz hobija 'lecenjem' i prodajom nekretnina i trgovinom na berzi i multilevelom. Nazdravlje, za takve 'kineze'.
Hvala za link. Ali informisana sam odlicno i odavno. U svakoj prici ima dobrih strana ima ih i ovde, donekle. Ali zakaci se neko juce i ima RESENJE ZA SVE PROBLEME!? Inace, to nazovi resenje postoji jako dugo i daleko je od resenja, sem sto resava finansijske probleme pojedinaca. Ali svakom svoje.
A ako oni iz amerike 'lece' rak, sigurno ih 'dobri ljudi' koji proizvode citostatike, pustaju da to rade.... jer to deluje i to je, ipak demokratska zemlja?

Pozz, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sub Jul 23, 2011 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 20, 2011 4:36 pm
Postovi: 6
STO SE TICE KOSCICA KAJSIJE KORISTE SE U LECENJU RAKA AL KAD SE KONZUMIRAJU NE KORISTI SE NIJEDNA VRSTA SECERA NITIBILO STA STO SADRZI SECER. APOJAVIO SE U VIDATX HOMEOPATSKI LEK OD SKORPIJE KUBANCI SU GA PATENTIRALI I SVE JE BOLJE OD HEMO TERAPIJE I ZRACENJA KROZ KOJE JE PROSAO MOJ OTAC I NEMA POBOLJSANJA SAD IDEMO NA ALTERNATICVU KOSCICE CAJEVE I VIDATOX


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Sub Jul 23, 2011 4:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 16, 2011 9:09 pm
Postovi: 68
ZA TUCKO. I ja koristim ulja od koscica kajsije, badema, breskve i sljive. Pijem par vrsti cajeva koje sam uzeo od Dejana iz Paracina, ali hocu da ubacim i ESCOZUL ili VIDATOX, ali nemogu naci. GDE SI GA TI NASAO, imas li jednu bocicu za prodaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Ned Sep 10, 2017 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 10, 2017 9:42 am
Postovi: 3
Zdravo svima,

Upravo sam se registrovala na ovaj forum, kako bih zahvalila svima koji su mi korisnim savjetima pomogli. Kao znak zahvalnosti, zeljela bih da podijelim i svoje iskustvo sa vama u nadi da će ono biti od koristi nekome od vas ili vasih najblizih.

Iako nisam vjerovala u alternativnu medicinu, roditelji su me nagovorili da je krajnje vrijeme da probam sve što je dostupno. Ja sam se negdje već mirila sa činjenicom da se kraj bliži, depresija me savladala, pa mi je bilo svejedno.

Probala sam par nekih preparata i na nekima sam izgubila i vrijeme i novac. Međutim, ubijeđena sam da sada ne bih bila u situaciji da vam pišem ovu poruku da nije bilo jednog biljnog preparata koji godinama priprema neka žene sa sjevera CG (mislim da su ga skorije nazvali Pulmoherb). I danas pijem taj sirup.

Naime, u februaru 2016. godine zbog dosadnog kašlja (inače sam dugogodišnji pušač) sam se obratila ljekaru da bi mi nakon mjesec dana bio dijagnostifikovan invazivni karcinom pluća. Inače sam iz Pljevalja i imam 40 godina. Neću ni da pišem o stanju šoka u kojem sam tada bila kao i cijela moja porodica. Nikakve druge simptome sem kašlja nijesam imala. Međutim, već u aprilu, moje stanje je bilo veoma loše, apetit mi se izgubio, kašalj me gušio, i sve manje sam mogla da se krećem. Ljekari su prognozirali još par mjeseci života, sa komentarom da nisam za operaciju. Nakon svake hemioterapije činilo mi se da se moje stanje samo pogoršava. Već nakon 17 dana ispijanja Pulmoherba kašalj je gotovo prestao i taj trenutak mi je vratio nadu u život i prvi put sam pomislila ipak nije kraj. Apetit se popravljao i nakon 3 mjeseca mogla sam da ustajem iz kreveta. Nakon 7 mjeseci više nisam osjećala simptome bolesti, već sam radila na podizanju imuniteta. A doktori? Ni sada ne vjeruju kako sam u životu. Radi preventive i danas koristim Pulmoherb.

Ukoliko mogu biti od bilo kakve pomoci slobodno mi se mozete obratiti putem mejla. Svako dobro i nikada nemojte prestati da vjerujete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Čet Nov 02, 2017 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 02, 2017 4:22 pm
Postovi: 2
Mlolim ljekare na forumu za pomoc, u prvom redu u razumjevanju situacije. Mom ocu je analizom uzorka uzetog bronhoskopijom utvrdjen adeonokarcinom na plucima i upucen je na operaciju. Za operaciju smo uspijeli da angazujemo jednog od boljih grudnih hirurga bez duzeg cekanja. Nakon operacije on nam je saopstio da to uopste nije rak nego ostatak stare upale i da je on samo taj dio odstranio, sto je i potvrdjeno u citopatlogiji. Poslije par mjeseci zbog bolova u vratu ponovo hospitalizovan i uz pomoc MR utvrdjeno postojanje metastaza na tri prsljena vratne kicme i dva rebra. Data dijagnoza adenokarcinoma na istom mjestu (sada zahvaca pleuru) i upucen na hemotrapiju iako je nalaz sa zadnje bronhoskopije negativan (doktor je rekao da nije mogao prici mjestu kojem je htio). Doktorica sa citopatologije je potpuno sigurna u ispravnost svog nalaza, a hirurg mi se do sada nije javio. Meni sada nije jasno kako je doslo do ovako kontradiktornih nalaza, ko je napravio gresku i sta mogu sad uraditi da pomognem ocu?
Unaprijed hvala za odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kako da pobedim rak pluca?
PostPoslato: Pet Nov 03, 2017 10:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако хоћеш савет од лекара треба да знаш да те они само могу упутити својим колегама

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: