Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 26, 2005 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 4:22 pm
Postovi: 23
Lokacija: Beograd
Ne mogu da ti pomognem, al ne zelim ni da precutim .
Moj prijatelj je imao losa iskustva sa Dr Argirovicem i sa VMA.
Znaci izbegavaj bilo kakvu privatnu varijantu na VMA ili da ti Argirovic nudi kod njega u privatnu ordinaciju da dolazis.
Prosto je neverovatno kakvih lesinara ima koji zele da se obogate na tudjoj nesreci.
Savetujem ti da odes u Rakovicu u Novu Vitu, nalazi se pored manastira.
Oni ili mogu da ti pomognu ili ne mogu, nisu kao Argirovic ili lesinari sa VMA.
Za mog prijatelja nije bilo pomoci, mozda ce tvoja prijateljica imati vise srece.
POZDRAV I SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 17, 2005 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 17, 2005 10:05 am
Postovi: 1
Miksa je napisao:
Interesuje me da li neko moze da mi pomogne oko lecenja raka pluca (G-1). Ne moze da se operise,zbog svoje specificnosti. Metastazirao je na nekoliko mesta na samo jednom plucnom krilu.Zahvatio je par zlezda ispod dusnika kod korena pluca.prepisane su 2 serije hemoterapije. molim za pomoc i malo nade.
Cuo sam da makrobiotika cini cuda. ako neko nesto zna zamolio bih za pomoc.



Probajte u Nova Viti bolnici za internu medicinu ul. Patrijarha Dimitrija 36, Beograd, Rakovica
tel: 011/356-5-10 ; 011/356-48-64; 011/356-48-63

i makrobiotika dosta pomaže, lakše se izdrži hemioterapija. Moja koleginica je na makrobiotici i uspela je da očisti sve unutrašnje organe koji su metastazirali. Godinu dana je na makrobiotičkom jelovniku.

Pozdrav Ceca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 16, 2005 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 16, 2005 2:31 pm
Postovi: 3
Mom ocu je dijagnostikovan squamocellular-ni tip raka na plućima. Primarni se nalazi na desnom plućnom krilu i metastazirao je na levo. Od operacije i zračenja nema ništa - tako da je sada preostala hemioterapija. Može li mi neko dati više informacija o tome? Izjava doktora je da je to "blaža" forma?!?
Šta se uopšte može očekivati - kako postupiti u novonastaloj situaciji?
Kako uopšte pomoći ugroženoj osobi?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 18, 2006 10:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 18, 2006 10:12 pm
Postovi: 10
Ja nemam nikakvih sumnji u lečenje raka gladovanjem. Imao sam tumor testisa pre 16 meseci i operacijom mi je odstranjen jedan testis. Hemoterapiju sam odbio i odmah prešao na presnu hranu prema knjizi Ernsta Gintera, "Živeti bez bolesti" (izdata kod nas). Posle dva meseca takve ishrane gladovao sam na sveže cedjenim sokovima od povrća i čajevima po knjizi pomenutog Rudolfa Brojsa. Gladovao sam samo 21 dan budući da je glavnina tumora odstranjena. Inače je potrebno gladovati 42 dana da bi se izlečio rak. Posle gladovanja sam se vratio postepeno na prethodnu (presnu) ishranu. Sada sam potpuno zdrav i jedem sve, mada i dalje težim da presna hrana bude najzastupljenija u mojoj ishrani. Lečenje gladovanjem je potvrdjeno i više i nije samo u domenu alternativne medicine. Mnogi lekari već sad preporuče ovaj metod pacijentima. Delovanje gladovanja je sasvim logično i tu nema nikakve mistike. Nedostatak hrane podstakne organizam da procesom autolize "pojede" karcinom i sva druga loša i beskorisna tkiva koja se usled godina pogrešne ishrane stvore u telu. Po mom mišljenju, gladovanje je neodvojivo od ishrane presnom hranom. Kada se gladovanje tako nadoveže na presnu hranu, izostaju tegobe i onaj koji gladuje se oseća dobro. Uloga sokova je da obezbede enzime, vitamine, minerale i ostalo što nije hrana a neophodno je za vitalnost organizma i visok imunitet. Uloga biljnih čajeva je da obezbede pravilno funkionisanje organa tokom gladovanja. Preporučujem da ishrana dve nedelje pred gladovanje bude veganska, tj bez mleka, jaja, gljiva. Tako se postiže da izostane i tzv "kriza detoksifikacije" i, inače preporučena, irigacija debelog creva tokom gladovanja postaje suvišna. Dovoljno je samo jednom uzeti neko sredstvo za pražnjenje creva (npr. majkin list) na početku gladovanja.
Mnogo ljudi se izlečilo na ovaj način a retki neuspesi su zabeleženi samo medju bolesnicima koji su hemoterapijom i zračenjem razorili svoj imunitet i oslabili snagu organizma da izleči sam sebe autolizom. Što ne znači da su takvi neizlečivi, nikako. Ali u gladovanje je preporučljivo ući samo sa jakim imunitetom.
Postoji čitav pokret ljudi koji se hrane isključivo presnom hranom, mnogo literature (na eng.) i sajtova koji se bave ovom tematikom. Za zainteresovane preporučujem da krenu odavde:
http://www.living-foods.com/
Ili googlajte malo, ključne reči su: raw food i juicefast
Nadam se da sam pomogao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 07, 2006 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 07, 2006 11:21 pm
Postovi: 1
Moj otac ima nemikrocelularni rak na plucima. Da li neko zna da mi preporuci nekog dobrog pulmologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 12, 2006 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 12, 2006 8:36 pm
Postovi: 1
cvrca&meda je napisao:
Moj otac ima nemikrocelularni rak na plucima. Da li neko zna da mi preporuci nekog dobrog pulmologa?


Dr.Danko Zivkovic, Bolnica Brezovik...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 13, 2006 2:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 22, 2006 10:26 pm
Postovi: 2
Lokacija: beograd
NE ZNAM KOLOKO MOGU DA TI POMOGNEM ALI NE BI BILO LOSE DA PROBAS SA ALOJOM.DAJE IZVRSNE REZULTATE NE U POTUNOM IZLECENJU ALI ZATO U OLAKSAVANJU TEGOBA PRILIKOM OVAKVIH BOLESTI.NEZNAM DA LI SE O TOME MOZE PISATI NA OVOM SAJTU ALI MI SE MOZES OBRATITI I NA MOJU IMEIL ADRESU [email protected] branislava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 28, 2006 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 28, 2006 1:56 am
Postovi: 2
Pročitaj knjigu RAK,LEUKEMIJA I DRUGE PRIVIDNO NEIZLEČIVE BOLESTI od Rudolfa Brojsa,a tu imaš i kontakt telefon izdavača koji ti može dati telefone ljudi koji su se izlečili ovom metodom,a i u samoj knjizi imađ telefone ljudi koji su koristili tu terapiju.Inače. neophodne proizvode možeš da nabaviš u Beogradu u nekim apotekama i prodavnicama zdrave hrane.
SREĆNO :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 30, 2006 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 30, 2006 6:58 pm
Postovi: 3
U jucerasnjem Blicu sam procitala vest da je na VMA promovisan novi lek AVASTIN koji se daje u hemoterapiji umesto citostatika. U odnosu na citostatike koji razaraju i zdrave celije, ovaj lek deluje samo na maligne celije.

Da li neko zna vise o ovome? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 29, 2006 1:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 29, 2006 12:48 pm
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
ne znam da li ti je neko preporucio BROJSOVU DIJETU. jako je teska, ali efikasna.cula sam dosta pozitivnih misljenja o njoj u lecenju karcinoma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 30, 2006 1:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 30, 2006 12:21 am
Postovi: 10
Evo da i ja ispričam nešto o Brojsovoj terapiji...

Mojoj majci je u decembru otkriven mikrocelularni karcinom bronha(slučajno-na skeneru se nije vidio,ali smo insistirali na bronhoskopiji).Već krajem decembra je išla u Brezovik na hemiopterapiju,a posle toga je otkrivena metastaza na mozgu...Išla je i na zračenje(10 dana)...
Tek posle toga smo čuli za Brojsovu terapiju,pa je odlučila da više ne ide na hemioterapiju,već da proba gladovanje...
Izdržala je bez problema svih 42 dana,a sada se hrani isključivo presnom hranom...Planira da ponovi terapiju za 6 mjeseci,zato što(i u Brojsovoj knjizi piše tako) posle zračenja i terapije citostaticima,veći dio terapije gladovanjem ide na oporavak od istih..pa tek onda djeluje na rak...
Prije dva dana je išla na kontrolu u Bg(na kliniku OSROG):
što se tiče mozga,vidi se poboljšanje(nije doktorki rekla koju je terapiju koristila,već je ona samo upoređivala sa prošlim nalazima skenera),manji broj tih "fokalnih promjena",koje su i manje sad..
što se tiče pluća,rak i dalje valjda postoji,ali je suzio bronh,pa vazduh teže ulazi i plućno krilo je manje...
Nadamo se da će bolje biti posle sledećeg kruga terapije,jer je odlučila da neće više ići na hemioterapiju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 30, 2006 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 30, 2006 5:14 pm
Postovi: 6
Lokacija: kac
morala sam da se oglasim ovde jer trenutno lecim svog oca od raka pluca!14 januara su ga otpustili iz bolnice i uputili ga na zracenje i citostatike.Rak je zahvatio desno plucno krilo i jednim malim delim zahvatio kicmu.Mama ,brat i ja smo sve to odbili i odveli ga kuci na lecenje.Lekari su se tome protivili i rekli da nece ziveti vise od dvadeset dana, i da li smo sigurni u taj potez.Odveli smo ga kuci i odmah krenuli sa Brojsovom terapijom.Ta 42 dana je super izdrzao na cajevima i sokovima od povrca.Nije imao bolove ali su noge polako pocele da otkazuju tj. nije vise bio pokretan ,samo je lezao i sedeo na fotelji.Zavrsila su se i ta 42 dana pa smo poceli ishranu koju preporucuje Brojs ,isto 42 dana samo na presnoj hrani.Samo je jeo zitarice ,voce i povrce.I to je dobro podneo bez bolova i nekih poteskoca.Posle smo culi za nekog travara sa Cetinja _Jovo Andric_i poceo da pije tu terapiju. Sa tom terapijom je bilo tesko jer je nije najbolje podnosijo,ali je izdrzao sa njom oko mesec dana.Posto je to vodilo u teskoce cele porodice i prolivanje dosta suza prestali smo sa tom terapijom.Odmah zatim dobijamo telefon od drugog travara _Dr. Deki_ .Terapija se sastoji od cajeva ,kapi i odredjene vrste hrane. Javicu se ovde za mesec dana da vam javim kako napreduje lecenje i da li ima nekog pomaka na bolje .SVIMA ZELIM MNOGO ZDRAVLJA JER JE TO NAJVAZNIJE U OVOM NASEM ZIVOTU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za rak pluca
PostPoslato: Čet Maj 04, 2006 4:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 2:54 am
Postovi: 7
http://lungcancer.org/patients/fs_pc_flc.htm

Ovo je vrlo koristan link.Na engleskom ali kome treba srpski prevod i objasnjenje nije problem-moze i prevod dzabe.

http://www.diseaseproof.com/archives/ca ... ancer.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 11, 2006 12:52 pm
Postovi: 5
pozdrav:) pitanje za goca 76.Taj Jovo sa cetinja me zanima jer moja mama treba da se lijeci tim njegovim metodama pa me zanima kako se ustvari primjenjuje ta Jovina terapija i sta je toliko bilo tesko da nije mogao tvoj otac d apodnese.
Za ostale koji se lijece ili imaju nekoga da lijece skrenuo bih paznju na vitamin B17 koji ima neka antikancerogena svojstva...najbolje da sami procitaju nesto o njemu ima dosta siteova o tome...

_________________
LIJECENJE RAKA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 3:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 01, 2006 4:04 am
Postovi: 10
ej goca,mozes li reci malo bolje,jeli terapija od 42 gladovanja dana tvom ocu pomogla


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 233 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: