Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 292 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sub Jun 16, 2012 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2011 7:54 pm
Postovi: 17
@amelil
Za apetit i jacanje organizma trazi od dr opste prakse da ti prepise sirup Megace... Niko ti to nece spomenuti ili sam ponuditi, jer taj sirup u slobodnoj prodaji kosta 10.000 rsd, a ovako ces ga dobiti za 50 rsd.
Moja mama je imala jako los apetit, ali se nakon uzimanja sirupa jednostavno "projela".
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sub Jun 16, 2012 11:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Hvala puno Zokac24 i Tea23..svaka informacija mi znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Pon Jun 18, 2012 6:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav svima!

Nema na cemu amelil,Tea23 hvali ti sto si pomogla i svima ostalima koji pomazu jedni drugima,to je i svrha ovog foruma da se medjusobno pomazemo.Kompjuter mi je jos u kvaru,ne dajte se borba do kraja! , otac mi jos ceka ct i zracenje da,da,ironija ali ja ne gubim i ne gubite ni vi :

LJUBAV VERU NADU

zokac24


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jun 24, 2012 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav svima!

Vidim da se patite prijatelji moji , i svima koji su izgubili bitku na boljem su mestu i cekaju nas jer jednog dana svi cemo doci BOGU na istinu,a najmilijima moje iskreno saucesce...
Onima koji se bore za svoj zivot i zivote svojih najdrazih vec znate sta cu napisati.Borba na sve moguce i nemoguce nacine!
Rekao sam vam da otac ne zeli nista da pisem o njemu dok ne bude nacisto sa rezultatima i ja postujem njegovu volju zasad i drzim stvari pod kontrolom nekako i da tesko je.Zato:

Ljubav Vera Nada

I evo jedna molitva za sve :

Hvala vam za sve,oprostite mi za sve i pomozite mi Gospode Boze,Isuse Hriste Boze,Boze Sveti Duse,Prosveta Bogorodice,Angeli i svi Sveti

AMIN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jun 24, 2012 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2011 9:18 am
Postovi: 28
Pozdrav svima ovde. Mi smo se nasu majku borili do kraja, do poslednjeg atoma. Prvu operacaciju tumora dojke imala je jos pre 32 godine, sreca je da je tada operisana u Franuckoj, pa je, premda su prognoze lekara ovde bile lose, pozivela eto skoro 30 godina a da je skoro i zabopravila na sve to sta joj se desilo tada. Onda pre dve i po godine, otkrivaju ponovo promene na limfnoj zlezdi, operise je doktor Granic na bezanijskoj kosi. Nakon te operacije silnim skenerima, pregledima, povecanjem markera, utvrdjeno je da ima metastaye na plucima i kostima. kancer je jednostavno krenuo da se siri. Mislili smo da ce mama pregurati i ovaj put, kao prosli, no, njene godine i progresija nisu bile ohrabrujuce. Nakon otrkivanja tumora pluca, prvo je bilo zahvaceno jedno plucno krilo, tu gde je opirsala nekad davno tumor dojke i posle limfnu zlezdu, pocinju i problemi sa disanjem. Pocinjemo tesko i nepravednu borbu jos pre dve godine, nakon sto su ustanovili sve to. Prvo krecemo sa promenom ishrane, kupujemo dva sokovnika, cedi se cvekla, sargarepa i limun svaki dan. Tu je caj od zalfije, josif pancic, koji su nam svi preporucili, jel ima i problema sa stomakom, a i ovako. Izbacuje se bilo sta belo, secer, so, brasno, i crveno meso. nabavljam je tablete b17 vitamina, kao i dosta drugih preparata sirom sveta, a takodje jede sirovi badem, kastice od kajsije itd. mama ide na zracenja, uzima razne citostatike, no, stanje ide na gore. Najgore pocinje oko oktobra prosle godine, kada nekako dolazim do Vidatoxa, koji je tada bilo tesko nabaviti. Daleko teze nego sada. mami se u levom plucnom krilu skuplja voda, koju vadi doktor subotic, a uporedo idem i do dr mandarica, sve privatno, izbegavajuci guzve po drzavnim bolnicama, koje su mamu samo deprimirale i pravile je jos gore. Placamo sve zadnjih godinu dana, svaku punkciju, svaki zahvat, svako snimanje, bukvalno sve. mama prestaje pre godinu dana otrpilike sa citostaticima, , rayorile su joj stomak, kosa je pocela da otpada a stanje je sve gore i gore. Lekari, na celu sa dr mandaricem, daju joj pre dve godine od 3 do 9 meseci zivota, normalno to su nama rekli, bez njenog prisustva. Mi je govorimo kako je sve u redu, da se povalci itd. nakon 3 nedelje koriscenja vidatoxa, pocetkom decembra negde prosle godine mama odjednom je zivnula, pocinje da izlazi sa prijateljicama na kafu, da se druzi, jednostavno svi smo se ponadali da smo sa Vidatoxom napravili pun pogodak.Plasio sam se, tad u oktobru prosle godeine,d a novu godinu nece docekati, kako joj bilo lose. Nije mogla da ode do kupatila da se ne zadise. Onda dobijamo svi zajedno predivnih 5 meseci, koje provodimo sa njom, pruzajuci je sve sto pozeli. Imamo i zenu, koju je sama odbarala, profesionalna sestra, pored koje je uvek neko, da li otac, njen muz, da li ja ili sestra. Od sedine maja pocinje stanje jos gore da se pogorsava, gubi apetit skroz, problemi sa disanjem se vracaju. Vode vise nema u plucima ali ova opaka bolest prelazi i na drugo plucno krilo. Nismo ni zeleli dalje da je snimamo, gledamo, gde je sve preslo, jel sve je to UZALUD, svako nam je rekao da tu pomoci, jednostavno NEMA. krajem maja nabavljam i konopljino ulje, koje sam pravim, nabavljam najkvalitetniju konoplju koja moze da se nadje i sami pravimo oko 50 ml visoko kvalienog ulja sa dosta THCa. Mama pre toga ulazi u probleme jos gore, ne moze da spava od disanja i bolova, spava u seecem polozaju, po ceo dan je lose, ja se selim kod nje i provodim zadnje tri nedlje sa njom bukvalno 20 sati dnevno. Mam prestaje i da rasudjuje dobro, recenice joj se svode na jednu rec, sta hoce obicno, stanje je jako tesko. Pocinjemo sa uljem, nabavljam i aparat za kiseonik, borba se nastavlja. Prima infuzije, nutri drink nekako moze da pije, od hrane jede jako jako malo, kao ptica bukvalno, po par malina, malo supice i nista vise, jednostavno ne moze. Sa konopljinom uljem uspevamo da vise puta mamu dignemo iy tog stanja, da pocne da se smeje, otvora joj se apetit i cini nam se da se vraca na momente u normalu. Makar njen duh, raspolozenje, koje je krasilo ceo zivot. Normalno prica, cak i spava. medjutim stanje ide na gore i dalje, jednostavno i ja osecam da je kraj, premda je govorimo da smo je uplatili na more, da ce sada da ozdravi od ulja, da se drzi itd. Provodim teske neprespavane noci, zapostavljam i posao, sreca radim privatno, pruzam je sve do maksimuma. Lekar nam dolazi kuci svaki dan, prima infuzije, ulje, vidatox, no stanje ide na gore. Mama prestaje da pije i vodu, jednostavno ne moze da guta a dise uz pomoc aparata za kiseonik. Jedno vece tri veceri pred kraj, vraca se opet u normalu, tada cak i snimam razgovor sa njom, osecejuci da je poslednji. Pricali smo sat vremena, odjednom se sama vratila u normalu, to mi je najdraze da sam bio tu i tad, da smo normalno pricali, premda je tesko pricala zbog disanja. Ali je bila skroy 100% svesna. Pitam je zasto spominje mamu, tatu, bracu, da li se seca, nije umela da odgovori. Mozda sam previse i napisao, izvinjavam se, mozda sam promasio i temu.. Jedno je sigurno, ne bezite od svojih roditelja, najmilijih, pruzite im sve sto pozele, verujte u sve sto pokusavate. Mozda je sve to glupost, i Vidatox, i ulje, i B17, i brdo toga sto se spominje kao ono sto je pravo u toj borbi. Ali jednostavno, nasa je duznost, obaveza, da probamo SVE sto mozemo. ja sam licno probao svaki vidatox, ulje, svaki lek, da vidim da li on mozda mami stvara mucnine koje je imalala. Ono sto je najvise znacilo, a i meni i nama svima, su nasi lepi razgovori, druzenja, nasa paznja koju smo joj posvetili. Verovali smo do pre dve nedelje pre kraja da cemo nekako izaci ko pobednici, drugi put, ali ipak nismo imali sanse. Jedno je sigurno isto, sva ta altenrativna sredstva zamenila su nam kojekakve hemije u vidu trodona, opijuma i slicnioh stvari koje nije pipnula nijednom. Imali smo sve spremno, ali joj, valjda od konopljinog ulja, nije trebalo nista od toga. Koliko leci ulje, to ne znam, niti vise verujem u to. jednostavno mozda delimicno samo veujem da vidatox moze dati neko poboljasanje, ali izlecenje ne. Konopljino ulje pomaze u teskim stadijumima, ali to je ipak ispomoc u jako teskim trenucima i mucenju.
Izvinjavam se na duzini pisma, zelim vam svima koji se borite sa tim opakim gadom (licno sam to kod mame i tako dozivljavao, kao djavola, kao neku jaku zlu silu) da pobedite. Mi nismo uspeli, uspeli smo da maksimalno produzimo, ali nismo pobedili. I kada vidite da neko gubi apetit, da ne moze ni vodu da pije, da ne moze da spava, onda ste, na zalost, u problemima iz kojih se tesko izlazi. Koliko puta sam se molio za nju, na kraju sam cak proklinjao Boga da uzme mene, da njene muke na mene predju, govorivsi da nije fer da tako zavrsi, jel je za zivota bila prosvetni radnik, puna ljubavi prema svima, deci, kako svojoj tako i ostaloj na planeti.
Jos jednom, neka vam svima Bog pomogne, sreca, sudbina neka bude na vasoj strani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jun 24, 2012 7:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Nisi promasio temu vtnns,saucesce sam ti izjavio.Voleo si svoju majku jako i dao si sve od sebe i vise od toga ali cudni cu putevi Gospodnji.I ja sam molio Boga da bolest predje na mene ali to ne ide tako zasto sam Gospod zna.Nemam reci koje bih ti vise rekao osim da mi je jako zao zbog takve muke koja vas je zadesila,nepravedni neprijatelj.Ali ja verijem da je vasa majka na boljem mestu i da vas gleda odozgore sa osmehom i sigurno ne bi volela da vas vidi tuznog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 12:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Molim vas recite mi da li je neko od vas imao iskustva sa vitaminom b17? Ima ga u kosticama kajsije, kazu da pomaze a i da je redak a potreban nasem organizmu, pogotovu u ovakvim situacijama, tj.kod ove bolesti? Znate li nesto o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 5:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
amelil je napisao:
Molim vas recite mi da li je neko od vas imao iskustva sa vitaminom b17? Ima ga u kosticama kajsije, kazu da pomaze a i da je redak a potreban nasem organizmu, pogotovu u ovakvim situacijama, tj.kod ove bolesti? Znate li nesto o tome?

Ima na forumu posebna tema o vitaminu B17,potrazi pa procitaj
Vecina je to koristila,neko kao kospice,jeli su ih,neko u obliku tableta,ali nikoga to nije izlijecilo niti ce,kao sto pisu svuda po internetu,kamo srece da je to lijek
Moj muz je prosle godine jeo kospice i pio je Hunzu-ona je kao taj B17,medjutim nismo primjetili nikakvo poboljsanje,tada je bio jos u boljem stanju nego ove godine,ove je sve losije i losije...vremenom je to prestao piti,a kajsijine kospice nekada i sada pojede,ne moze da skodi,samo ne valja valjda da se pretjera kolicina po danu,ide nekako po kilogramima,ima na netu ukucaj B17,sve ce ti izbaciti
Medjutim prije par dana su mu rodjaci iz Australije narucili B17 ili NOVODALIN,preko interneta,to je stiglo,ali ova jedna bocica moze da bude samo 15-ak dana,a treba se piti vise,pa sam ja narucila jos 2 kutie danas,izadje dosta skupo,ja sam te 2 platila oko 160e,i ne bi zalila da to ista vrijedi,bacanje je para,ali eto kad je vec dobio tu jednu kutiju,on zeli da proba pa smo i to narucili
Vi kako zelite,ali ne ocekujte mnogo od toga,lijek sigurno nije
Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 26, 2012 7:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Hvala Vam na odgovoru..hvatam se za sve kao za slamku spasa..Dajem ocu da jede, mozda ce bar malo pomoci.
@ vtnns Mozete li mi molim Vas reci nesto vise o ulju od konoplje?? Kako i gde mogu to da nabavim??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 27, 2012 1:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 27, 2012 1:16 pm
Postovi: 118
Pozdrav,
dugo pratim forum pa resih da se registrujem
Sve je pocelo 19og marta kada je mama krenula na rutinsku operaciju zucne kese.Uradjen ultra zvuk po prijemu u bolnicu,pre toga se godinama proveravala privatno kod doktorke po preporuci,da stvar bude gore 10 dana pred odlazak u bolnicu ide kod nje na ultrazvuk i sve ok.
Elem na ehu se vide mnogobrojne metastaze na jetri,sto se skenerom i potvrdjuje. Takodje se uocava tumor na pankreasu koji se kasnije postavlja kao primarni. Zena antialkoholicar,umerena u ishrani itd,znaci pravila nema.
Trenutno je primila dva ciklusa Gemzara koji je dosta dobro podnela, takodje prima iscador ampule 10 mg koje nabavljam iz CH i mogu vam reci da su vise nego odlicne,ima odlican apetit uprkos svemu,inace je mrsava i pre svega ovoga bila pa me to sprecava da krenemo sa brojsom ,mislim da je to odlicna stvar. Dobija svaki drugi dan venski vitamin c,prima OHB12,uzimam joj ampule gvozda ali one koje idu venski,pije cveklu i kozju surutku,feroglobin ,ekomer ,silimarin,aroniju,uzima od profesora Djurice imunostimulator i kako tako funkcionise uprkos prognozama lekara,videcemo za dalje,svestan sam svega ali i dalje pozitivan.....veliki pozdrav za sve saborce na forumu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jun 28, 2012 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav svima!

Dobro je da se razmenjuju iskustva ovde bila ona losa ili dobra bar su sa najboljom namerom a to je da se covek bori.Licno necu odustati od borbe nikada a za sve ovo vreme shvatio sam samo jedno : milion je puteva ali je samo jedan onaj pravi ako mene pitate koji je to put i kako se BORITI SA KARCINOMOM i drugim bolestima-VEROM!

Srecna slava svima koji slave VIDOVDAN!

UZDRAVLJE ,

BOG , NADA,SRECA,LJUBAV, I VERA NEKA VAS SVE PRATE


vas zokac24 mozda i poslednji put na forumu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 9:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
REKAO SAM MOZDA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 30, 2012 8:02 pm
Postovi: 26
Pozdrav,
da li je neko koristio CoD™ caj? Gledala sam neku emisiju o tom caju, jedan covek je ispricao kako je unistio 17 metastaza. Bas me interesuje da li ovde neko ima iskustva sa tim cajem, ja sam ga nabavila i pocela piti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 12:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav Imelda

Ne ja nisam cuo za taj caj ali mozda neko jeste ako ima takvih neka se jave da podelimo iskustva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 4:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 07, 2012 9:16 pm
Postovi: 34
Kako se tacno zove taj caj - nigde nisam nasla na internetu.
Gde ste ga Vi nabavili, kolika je cena - molim Vas ako mozete nesto vise o tome.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 292 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: