Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 292 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 3:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav lyki

Iako sam rekao da zelim da postujem njegovu volju ,reci cu vam da jos uvek ceka zracenje,i ct...Ne znam sta mu se desava u organizmu ali nadam se bar da miruje.Tesko je psihicki jako ali nema predaje,kao i uvek odrzacu rec i posle cu vam javiti kako je i sta je sa nalazima i stanjem.Kako si ti lyki?

MOLIM SE I NADAM NAJBOLJEM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2012 7:52 pm
Postovi: 6
Imam veliku dilemu sto se tice hemioterapije i zracenja....Na mnogim internet stranicama sam procitala da pacijenti koji se ne podvrgnu ovom vidu terapije zive duze i kvalitetnije.. Sacekacu konkretne predloge lekara i naravno njihovu procenu a do tada cu pokusati da pomognem mami svim mogucim alternativama..Jos uvek se ne snalazim na ovom forumu...pa verovatno nemam dovoljno podataka.
Citala sam o Gersonovoj terapiji, o ulju marihuane...o vidatoksu...vakcini sa Kube...
ali jos uvek nisam naisla na podatak da je bilo sta od nabrojanog pomoglo ljudima sa ovog foruma...
Bila bih presrecna da mi se javi neko kod koga se stanje popravlja...i da na taj nacin vrati nadu svima nama.
Jos uvek nemam konkretne podatke sto se tice stanja moje mame...(mislim da cu ih imati sutra)...ali jedina stvar koju znam je da cu bezuslovno uciniti sve sto je u mojoj moci da joj pomognem...

Informacija da od ove bolesti ljudi stradaju vise od posledica hemioterapije nego od same bolesti mi potpuno ne da mira...Volela bih da cujem vase misljenje?

Zelim vam svima mnogo srece i istrajnosti u borbi koja nam predstoji...
Ljubav..vera...nada...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 9:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
nevvena i ja svima kao i vama takodje zelim puno srece u borbi

Videcete sta ce vam reci doktori tacno i napisite slobodno ovde sta i kako ili na stranicu prijatelji i videcete da ce vam se ljudi dobre volje javiti i davati vam savete kao i meni a na vama je sta ciniti,a da li postoje ljudi koji su se izlecili to sigurno mogu da vam kazem DA postoje.

Sa Verom u Boga borite se-to vam je moj odgovor


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 9:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
zokac24 je napisao:
Pozdrav lyki

Iako sam rekao da zelim da postujem njegovu volju ,reci cu vam da jos uvek ceka zracenje,i ct...Ne znam sta mu se desava u organizmu ali nadam se bar da miruje.Tesko je psihicki jako ali nema predaje,kao i uvek odrzacu rec i posle cu vam javiti kako je i sta je sa nalazima i stanjem.Kako si ti lyki?

MOLIM SE I NADAM NAJBOLJEM

I ja se nadam da će sve biti ok!!! Ali da li je moguće da toliko dugo čeka zračenje?! Pa to je sramota... Jel možeš neku vezu da nađeš pa da se to malo ubrza?
Držim palčeve za tvog tatu!!! :D
Hvala na pitanju, dobro sam. Kako si ti? Kako sve to podnosiš?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jul 17, 2012 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Eto moguce je lyki ,ne nemamo vezu i ne trazimo je vise,borimo se kako znamo i umemo.Hvala ti na ohrabrenju i drago mi je da si dobro.Drzim se kao sto vidis covek se promeni dosta kad naidju takvi dani teski i VEROM,lJUBAVLJU I NADOM uz Boziju pomoc plovimo u ovim mutnim vodama...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jul 18, 2012 7:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Zokac,
ne moze bez drage Savete :)
Elem, jel' mu dajes sve onako kao pre, ishranu, kostice od kajsije, itd...? To je jako vazno, bas zato sto toliko cekate zracenje...

Ne dajte se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jul 18, 2012 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Pozdrav Bojana

On sam uzima sta imamo i mozemo da uglavnom je ostala ista terapija i ishrana! malo osiromasena ali Co10,kostice,laneno ulje,vitaamin c,e,susena aronija,reishi caj,i od pre dan dva caj od maticnjaka,glog kapi, otprilike to ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jul 18, 2012 7:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Da zaboravih da kazem pre podne nisam stigao da smo oboje prosli antiparazit program dr.Clark sa 1 ciscenjem jetre,pored toga seta kad je raspolozen sto je bitno,pivski kvasac sad vec manjeg intenziteta,BELI LUK! :wink: ,dosta tecnosti-caj od sipka,i kozije mleko povremeno.Od lekova samo za smirenje i secer i da li uzme pola tablete aspirina 100 protect.Ne damo se !

Ne bojte se ljudi uz Boziju pomoc i Veru bice kako ON kaze.Evo jedan pozdrav od mene za sve:

http://www.youtube.com/watch?v=EnXipo2c ... re=related


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jul 18, 2012 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Inace prethodni film je uradjen sa blagoslovom 2006 godine na SVETOJ GORI

A evo jedan interesantan citat:


— ДА ли ПОСТОЈИ ЗЛО ? ! -

Једног дана професор на факултету је одлучио да са студентима започне расправу.Питао је :
— Да ли је Бог створио све што постоји ?
Студенти су у глас рекли да јесте.
— Баш све ? - питао је професор.
— Да,све - био је одговор студената.
— У том случају,створио је и зло,зар не ?
Јер,зло постоји - рекао је професор.
Студенти су заћутали,нису имали одговор на то питање.
Професор је био одушевљен јер је показао да је вера само мит и ништа више.
Одједном,један студент је подигао руку и питао :
— Могу ли ја нешто Вас да питам,професоре ?
— Наравно - одговорио је професор.
— Да ли постоји хладноћа ?
— Наравно,колега.Зар никад нисте осетили хладноћу ?
— Заправо,професоре,хладноћа не постоји ! Према ономе што смо учили из физике,хладноћа је одсуство топлоте.Може се само посматрати да ли објекат има и да ли предаје енергију и своју топлоту на друге објекте.Без топлоте,предмети су интерни,не реагују.Значи хладноћа и не постоји.
Ми смо створили термин ХЛАДНО да би смо објаснили одсуство топлоте.
- А тама ? наставио је студент.
- Она исто постоји - рекао је професор.
- Опет грешите,господине.Тама је потпуно одсуство светлости.Можемо проучавати светлост и осветљење,али не и таму.Николсова призма показује мноштво различитих боја на које се светлост разлаже у зависности од таласне дужине. ТАМА је термин који смо ми створили да објаснимо потпуно одсуство светлости.
И коначно,студент је питао :
- А зло,професоре,да ли постоји зло ?
Професор је ћутао.
Студент је наставио :
- Бог није створио зло ! ЗЛО ЈЕ ОДСУСТВО БОГА У ЧОВЕКОВОМ СРЦУ,оно је одсуство љубави,човечности и вере.Љубав и вера су као топлота и светлост.Они постоје.Њихово одсуство доводи до зла.
Сада је професор умукнуо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jul 18, 2012 10:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Bravo Zokac, ovo je odlicno, zlo je odsustvo Boga u covekovom srcu. Tako je.
I nastavite dalje tako, hrabro, sve je dobro dok tvoj otac ima snage, dok jede, seta se...a da ponekad psihicki malo padne, sve to ide u sklopu borbe. Sve je to prirodno i ljudski.

LJUBAV, VERA, NADA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jul 19, 2012 12:25 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Koja je procedura za dobijanje boca kiseonika, što ide kao na teret bolnice il koga već? U Novom Sadu smo. Otac je dobio tablete aminofilina, koje ne moze da guta. doktorica mu je prepisala 7 dana da dolazi patronazna sestra i da daje u infuziji. Danas sam išao u Kamenicu da vidim šta dalje za nastavak terapije, ona je na godišnjem, pa me poslali na onkološku komisiju, gde jedna jako neljubazna krava mi je rekla da ne moze da prepiše ništa, jer u kompjuteru ne piše da ima problema sa disanjem, a on nije došao sa mnom. Nisu napisali ni pumpice koje su mu prepisane u kompjuter. Tako da ne znam ni sam šta ću. Verovatno to njemu više psihološki pomaze, jer kako mi je objasnila otresito kad sam trazio da mu prepiše ponovo aminofilin, da on nema na šta da diše, odnosno da je problem što rak uništava te ćelije pluća, a ne da postoji neka prepreka u disanju.
Još bih pitao, to sam se baš danas zamislio, malo je mračno pitanje , oprostićete mi...
Da li pacijenti koji imaju rak pluća, najčešće preminu zbog gušenja, usled nemogućnosti pluća da više udahnu vazduh, i u slučaju tako nekih smetnji, da li postoji procedura prilikom koje bih ja mogao da mu dam neku prvu pomoć dok se ne nazove hitna. Hvala bogu, trenutno nije toliko kritična situacija, ali u slučaju da se tako nešto desi, zelim da znam šta treba raditi. Pozdrav ljudi, drzite se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jul 19, 2012 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 8:04 pm
Postovi: 168
Uf Neplanta nije vam lako :(
Ja vam nemam nikakav pametan savjet,ali i ja se tih stvari plasim i razmisljam o njima,nadam se da se nece desavati te najgore stvari nasim voljenima,da nece trpiti takve muke,bar ne dugo i molim se Bogu da sve ljude postedi,vec je dosta,ma previse patnje :(
Kako vas otac sa bolovima?Jel moze da istrpi?
Drzite se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jul 19, 2012 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 15, 2012 7:52 pm
Postovi: 6
Zokac, divan je ovaj citat koji si napisao...i to je zaista jedna i JEDINA istina....
Sve dok u coveku postoji ljubav..vera..i nada..sve moze da se prebrodi...
Ocekivala sam da vam se danas javim sa nekim vestima...ali nazalost ponovo ih nemam.. U slucaju moje mame su prvo promasli metastazu na predelu izmedju grudi koju je jos u decembru prosle godine operisala..posle patohistoloskog pregleda isecka, nalaz je bio metastaza adeno karcinoma. Da ne pominjem da je na operaciju upucena sa dijagnozom masnog tkiva i da smo bili u totalnom soku kada je nalaz stigao. Od tada pa do danas pokusavaju da pronadju primarni karcinom...ali jos uvek nisu uspeli...dva rengena pluca, skener pluca, mamografija...ultrazvuk stitne zlezde, skener male karlice i jos gomila analiza...i nista.
Osim fleke na plucima i jako povecanih tumor markera nista medju ostalim nalazima nije bilo zabrinjavajuce. Juce je stigao i drugi skener kompletnih pluca i stomaka. Fleka na plucima se ni malo nije povecala tako da smatraju da je to verovatno stara fleka od neke upale pluca jos iz detinjstva.
Sve sto sam znala...uradila sam...a ponovo sam na pocetku...
Hvala Bogu...mama se oseca sasvim solidno...Sutra sve ove nalaze i snimke nosim jednom radiologu na Prvoj Hirirskoj u Klinickom centru...inace nisam iz Beograda...
i iskreno se nadam da ce mi on dati parametre...sta dalje...
Molim sve ljude koji su imali ovakva ili slicna iskustva da mi daju neki savet...Najteze je kada covek ne zna sa cime se bori..
Hvala unapred na eventualnim savetima...
Ne predajte se....i kada vam kazu da nema nade...ne predajte se..borite se...
ljubav..vera..i nada su jedino sto imamo...to nam niko ne moze oduzeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jul 19, 2012 6:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
SVARGLA je napisao:
Uf Neplanta nije vam lako :(
Ja vam nemam nikakav pametan savjet,ali i ja se tih stvari plasim i razmisljam o njima,nadam se da se nece desavati te najgore stvari nasim voljenima,da nece trpiti takve muke,bar ne dugo i molim se Bogu da sve ljude postedi,vec je dosta,ma previse patnje :(
Kako vas otac sa bolovima?Jel moze da istrpi?
Drzite se

Sto se tice bolova, koristi flastere durogesic, i ampule morfijuma u slucaju proboja bola, kojih popije 2/3 dnevno... Danas i juce je bas osamucen, ja ne znam da li od tog morfijuma, il od zracenja, il uopsteno od bolesti...
Plus je prekjuce primio cimavax prvu vakcinu, nasli smo nekako medicinsku sestru koja ce da ih daje...
Kakvo je stanje kod vaseg muza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jul 19, 2012 7:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Neplanta ubacujem se izmedju a mozda i ne,ne zamerite mi imate na prvoj stranici temu "KISEONIK ZA PLUCA SRCE" pa mozda vam to bude od koristi ja sam to na brzinu procitao u vezi tih boca i ostalo.

Svargla - ovo cutanje znaci vise od hiljadu reci koje bih ti rekao...

Nevvena u zelji da vam pomognem pitam vas da li su uradili bronhoskopiju te fleke na
plucima a zatim i biopsiju uzorka,primarni mora da postoji negde!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 292 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 45 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: