Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Ned Jun 24, 2012 8:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 9:43 am
Postovi: 55
Bojana draga, hvala ti. Svaka sitnica je sada u stanju da mi izmami suze.....Videcemo kako ce biti kasnije.

Svargla, zokac - hvala, drzite se. Ja znam da smo dali sve od sebe, i to mi je neka uteha, bilo bi mi strasno da znam da nesto nismo
uradili, ali toga nema. Sve ostalo je Bozija volja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Pon Jun 25, 2012 1:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
Melodi iskreno saucesce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Sre Jun 27, 2012 7:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 10:42 pm
Postovi: 86
Melody nije me bilo neko vreme i nisam ni znala za tvoju tragediju molim te primi iskreno saučešće od mene ,a svima ostalima veliki poljlubac i zagrljaj jer prijatelji pomažu da bar lakše podnesemo tugu..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 5:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 9:43 am
Postovi: 55
medicina77, m.defranzza - hvala vam...

Prosla je sedmica. Svuda oko mene su ljudi i moje prijateljice koje su i pre mene ostale bez oca, ali valjda svako ima svoj put i mora sam da nadje nacin kako ce prihvatiti to sto coveka s kojim si ceo zivot, koji ti je dao toliko ljubavi i resavao svakorazne probleme, vise nema...Nestvarno mi je kad vidim njegovo ime na krstu, prosto ne mogu da verujem. Ali Gospod je rekao "nemojte da tugujete kao oni koji nemaju nade".

Mnogo ga volim, i uvek cu ga voleti, nedostajanje je cena koju moramo platiti za ono sto smo imali, sto smo bili blagosloveni roditeljima koji su nas tako voleli i bili uz nas.

U ovim danima me najvise iritira rodbina, koja sve najbolje zna. Sad bi da pomere 40 dana na subotu pre zbog rucka, ali ja necu da se slozim s tim. Dusa je vaznija od rucka, i opelo ce se drzati na 40 dan tacno, dan svete Ognjene Marije. A to su zaista bespotrebni sporovi - nas koji smo najvise pogodjeni, sad opterecuju tim stvarima, mesto da nas puste da sami odlucimo. Mnogo me je to sve skupa pogodilo, i nasli su da o tome raspravljaju po povratku s groblja na sedmicu.
Ali necu popustiti, boricu se za tatu do kraja - borili smo se i ucinili sve da sto duze bude s nama, sada se molimo da njegova dusa dobije rajska naselja, a oni koji se ne drze toga, ne treba da njegovu decu u tome sprecavaju.
Ali sta se moze, familija ko familija - koliko ti pomaze, toliko ti i odmaze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 5:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Melody,
k'o sebe da citam. 40 dana MORA da bude na 40 dana, istraj i dalje u tome!
Tako je i nama pametovala rodbina. Tati je 40 dana palo onda kada nijedan pop nije hteo da sluzi parastos, zbog Vaskrsa, tako stoji u crkvenim propisima, nego smo docekali par dana kasnije, kada je bio Pobuseni ponedeljak, i Vaskrs za mrtve. Svadjali smo se sa rodbinom, jer su odmah svi najpametniji...cak sam i ja bila skepticna, jer nisam htela da tatina dusa "luta", o Boze, toliko sam zelela da mu dusa nadje dugo ocekivani mir...Mama i ja smo na 4o dana otisle u crkvu, pomolile se i zapalile svecu...
Sutra je ostavinska rasprava, i to je posebna prica, opet su svi najpametniji, ali mislim da ce biti onako kako Bog zapoveda, i kako je tata zeleo... Ali, tesko je. Cujem na radiju tatinu omiljenu pesmu, i takve stvari bole...i ja vidim ime na krstu, i ni ja jos ne verujem. Vidim broj sa kog me je zvao, pa se obradujem, a ono zove baba...

Drzi se, draga Melody, a rodbina ima da postuje vas najblize tati!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 8:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Melody primi moje najiskrenije saučešće. Borila si se lavovski do zadnjeg trenutka. Tvoj tata je sada na nekom boljem mestu, gde nema bola i tuge, i gleda te..
Ne dozvoli drugima da kroje tvoj život. Ti i tvoja najbliža porodica, tipa majka, sestra, brat, odlučujete o svemu, a 40 dana mora da bude baš na 40-ti dan od smrti. U slučaju mog oca, bio je sv. Nikola, moja krsna slava, pa sam ipak išla i u crkvu na pomen i na groblje i obeležila slavu.
Drži se draga.. Ne dozvoli da te tuga obuzme.. Biće malo lakše vremenom...
Bojana, drži se sutra..
Pozdravljam vas sve dragi moji i ne dajte se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 8:21 pm
Postovi: 19
Mog tatice više nema, umro je noćas u jedan i petnaest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 8:21 pm
Postovi: 19
Mog tatice više nema, umro je noćas u jedan i petnaest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 8:21 pm
Postovi: 19
Mog tatice više nema, umro je noćas u jedan i petnaest.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Primi moje najiskrenije saučešće.. I drži se. Budi jaka..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Uto Jul 03, 2012 8:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 10:42 pm
Postovi: 86
Tanja primi moje najiskrenije saučešće .Znam da je mnogo teško ali moraš biti jaka i drži se...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 8:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
tanja47 primi i moje saucesce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Sre Jul 04, 2012 6:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Tanja, primi moje saucesce.
Ne daj se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 11:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 9:43 am
Postovi: 55
tanja47, grlim te - primi iskreno saucesce. Bol nam je svima isti, i svi mi okolo, kao i mi ovde govorimo - izdrzi. Ali to je jedino sto i mozemo - boli, i bolece jos jace kako vreme odmice, bar neko vreme, dok dovoljno vremene ne otekne, a i tad ostane duboko u dusi. Tako da nema potrebe da se nesto pravih hrabra, kao sto su meni na sahrani rekli da nisu ocekivali da cu ja da se slomim - ali nema nikakve potrebe za junacenjem, suze ciste.
Ali tako ide zivot i svet, ne vredi. Samo se jako moli za tatu ovih 40 dana - jako je bitno, ako si pravoslavac (ako nisi raspitaj se kako to kod vas ide), da se da ime da se odmah pocne sa citanjem na svetoj Liturgiji 40 dana.


Bojana, lyki – hvala na podrsci i razumevanju, istinske ljubavi se uvek razumeju i slazu.
Posle onog incidenta vise niko se ne usudjuje da dovede u pitanje dan na koji ce se davati 40 dana, a odnosi sa rodbinom su jako osetljivo i pipavo pitanje, tako da tu samo polako. Tenzije su velike u ovo vreme, i mislim da je sve bolje malo izbegavati dok ne vidis gde se svako nalazi, ne zelim ovako ranjiva i ne bas svoja, da ulazim u bilo kakve nesporazume sa bilo kim. Ali sto ne dam, ne dam – a ne odustajem samo od onog sto je najbolje za mog oca.
Inace, juce sam trazila neke papire za oruzje koje je tata ostavio, pa sam gledala njegovu savrseno slozenu fioku i htela da umrem, toliko me je sve pogodilo da me srce i bukvalno fizicki zabolelo, a suze samo tekle.
U miru pocivali svi nasi voljeni ocevi, a mi cemo ih voleti dok smo zive.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Pet Jul 06, 2012 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 8:21 pm
Postovi: 19
Hvala svima na podršci.Držite se!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: