Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ne dam temu na drugu stranu
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 2:28 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ne dam ovu temu na drugu stranu toliko smo pisale.........
Alooooooooooooo!!!!!!!! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Aloooooooooo,Bob,jos ima puno toga sto je doktor zaboravio da vam kaze,a vi zaboravili da ga pitate.
Ja sam spominjala spontana izlecenja,veoma su retka ali se desavaju.
Inace kada sam prvi put saznala da je rak normalna stvar bila sam ,najblaze receno zbunjena.
Celije raka se stvaraju svaki dan,ali ih organizam odbaci ,one su mlade ,nezrele i zato se i kaze neoplazma.A zasto nastaju da se razmnozavaju i da ostanu i naprave opaku bolest,to jos nauka nije rasvetlela.Sigurno ,jedan od vaznih faktora je imunitet.
Isto bitna stvar je ,da se ne zaboravi ,nase bice se sastoji iz duse i tela.Kada se to poremeti,eto ti bilo koje bolesti.
Sada ovo bas ne spada u ovu temu ,ali malo da se digne topic.
Drage moje dame spavajte lepo,sanjajte leptirice..... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 11:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kat kakvo spavanje ja tek dosla i jos jednom nocas oko 2, 2 i 15 eto mene i Duske.Nedam ovu temu makar sama pricala ove moje igrokaze i viceve, jer su mnogi ljudi tu spas nasli za svoju dusu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Neoplazma
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Kat draga,

ispascu verovatno totalni diletant, ali moram da pitam. Gde mogu da procitam to o neoplazmi? Nadam se da ima i neka klasifikacija karcinoma po ostalim tipovima celija.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ko ce kome
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
eveli imas prilicno ovde:

http://www.* REKLAMA */maligne-bolesti/2.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: neoplazma
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 12:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Zdravo devojke,evo me sa zakasnjenjem.Nije mi komp. bio u funkciji.
Bila nam je slava ,hvala na cestitkama.
Neoplazma,nova tvorevina,nezrela celija i koristi se u terminu tumora.
Eveli, zelim tvom tati da tretman prodje najbolje moguce.Moj muz nije imao nikakve promene na kozi iako smo se ,,naoruzali,,saljicevim melemom.
Znam ovde koji su imali ,da im je brzo proslo.Neko je posipao samo talk.
To su stvari koje se resavaju u hodu.Najvaznije je psihicki mir i da znas da ce sve biti dobro.
Inace ima tumora ,ciji je sto bi rekli lek izbora zracenje.Neki limfomi se jako uspesno lece zracenjem.To sam saznala kada je moj muz bio na terapiji.Mi smo bili jako uplaseni ,jer nam taj pojam zracenje bio stran.Medjutim taj strah prevazidjes i posle vidis da ti to koristi.
Svako dobro :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 7:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Kad su mom muzu konstatovane metastaze na kostima,u mozgu, na plucima za DR-ove je bio otpisan slucaj.Trazimo od zvanicne medicine pomoc i spas, vrte glavom i izbegavaju da takvom pacijentu uopste daju skupu CHT (hemoterapiju).
Imao je bolove u ledjima, tolike, da ni injekcije na bazi morfijuma nisu pomagale.Sa Konzilijuma su nas vracali kuci sa izgovorom u obliku trazenja novih i novih analiza.Trosili su nam dragoceno vreme.
U principu izbegavaju da "bacaju skupu hemiju".
Na jedevite jade smo uspeli (ja i njegova majka) da ga smestimo u bolnicu i tu 01.10.2007.g prima prvu hemoterapiju.

Elem sta je doktor zaboravio da nam kaze.

Kad sam pitala hoce li mu CHT smanjiti bolove-neznaju-

E pa dragi moji evo da znate vi

Moj muz prima vec IV ciklus hemoterapije dobro se oseca (koristio Dolontin injekcije,Diklofen supozitorije,Durogesic flastere) bolove uopste nema.Prekljuce je bio u gradu, danas u komsiluku.Dokle, pitam se svaki dan, ali ne treba, jer ni ja neznam dokle cu ja, to je pitanje Bogova.

Onda se pitam zasto su mu rekli dijagnozu tako kako su mu rekli, u hodniku, jezivo, u prolazu.Zar nisu mogli da kazu, da je situacija ozbiljna i da ce preduzeti sve sto budu mogli?!Zar nisu mogli da kazu ljudski a ne bezosecajno,pa evo pokazalo se da moze da bude bolje.Ko im daje za pravo da nam uzmu nadu, kad je to jedino sto imamo?!

Zasto je DR zaboravio da nam kaze da pokusamo (mi i on) sve sto mozemo,s tom dijagnozom smo samo imali problema, jer onkolog nije hteo da nam prepise flastere,pita da li je ovaj pacijent pri svesti.Kad smo zvali neurologa nece da dodje cim vidi dijagnozu.Ali molim vas ne dajte da vas nista sto se desava obeshrabri samo napred korak, po korak, kao po minskom polju.

Juce sam ceo dan obijala pragove da mom muzu daju krv.
Iz BG su napisali uput za internistu, na internom mi kazu - pa on je onkoloski pacijent, idite na onkologiju.Sa onkologije me vracaju na urologiju jer je uroloski pacijent (odstranjena besika).PiTaju me sto mu u BG nisu dali krv, aman ljudi.Morala sam da jurim davaoce, jer nemaju njegovu krvnu grupu (0+).Na kraju oko 2 sata jedva su pristali ali sam morala celu bolnicu da okrenem naglavacke.

Ciji je moj muz pacijent: onkoloski, internisticki, uroloski pitam ja vas?
Svi beze od teskih, tudjih zapustenih pacijenata.Samo gledaju kako da ga se ratosiljaju.

Meni tesko zamislite kako je njemu da to gleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Tuzna slika jos tuznije srbije. Salterski sluzbenici su postali sami sebi svrha, ministri sa svojim ministarstvima, politicari, drzavna administracija, monopolisti.... i nas vise nigde nema. Mi jednostavno vise nismo bitni. Bilo bi najbolje kada bismo radili, uplacivali pare u razne zdravstvene i ostale fondove i opet placali svoje lecenje, uplacivali pare u budzet i opet radili (ali malo vise i bolje) i tako u nedogled. Postali smo pokretacka snaga njihovog blagostanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Juce lutajuci po bolnici gledam opsti javasluk.
Sestra se dere na pacijenta-bre deda sto puta ti kazem-
Sestra mom muzu ne moze da nadje venu , kazem tanka vam je igla morate deblju-pustite me znam svoj posao-(uzela roze iglu najtanju 4 puta ga bola-kazem da u petak kad ode u BG sestre se ljute i pitaju sto ga toliko unakazise.

Da joj kazem - pa kad znas svoj posao sto ga bodes 4 puta, idiote.Neznam sta me sprecava?

Kao da se ljute sto svoje caskanje i ispijanje kafa moraju po kadkad da prekinu zbog nas, stam nas bilo.

Sedela sam u hodniku i snimala mobilnim telefonom njihovo cicanje i podvriskivanje i razmisljam sto neko ne dodje i lepo ovo snimi te pusti na TV.Posle sam odustala, nemoze im niko nista.Shvatam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Jedna od delotvornih prevencija raka je izlaganje suncu. Kad god je moguce treba izaci na sunce ali NE VISE od 20tak minuta dnevno i naravno bez zastitnih krema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Hvala medi znamo, samo sto moj muz do neki dan nije mogao da izadje iz kreveta.Sunce=krvna slika
Dobro dosla na ovaj onkoloski forum iza sedam mora i sedam gora gde samo poneko ponekad svrati i nazalost se jako malo zadrzi.
Nas nekoliko fanatika ga odrzavamo.


Poslednji put menjao bobans1983 dana Uto Jan 22, 2008 8:27 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
:o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Citiraj:
Naučnici su uspeli da razviju novu tehniku stvaranja matičnih ćelija iz ljudskog embriona, bez njegovog oštećenja, prenosi američki medicinski časopis 'Sel stem sel'. Naučnici su običnim metodom za otkrivanje postojenja eventualnog genetskog defekta embriona, izvukli običnu ćeliju embriona, uzetog iz jedne klinike za veštačku oplodnju. Potom je u ćeliju ubrizgan običan protein, laminin, kako bi ćelija sačuvala pluripotenciju, osobinu embrionskih matičnih ćelija. Takve ćelije posle mogu da se pretvore i bilo koje drugo tkivo organizma, čime se otvara put ka lečenju do sada neizlečivih bolesti i ukljanjanju oštećenja pojedinih organa, navodi časopis. Kako navode naučnici, embrion tokom postupka izvlačenja ćelije nije oštećen i može da nastavi da se normalno razvija. Ovaj novi pristup će omogućiti okončanje rasprave o moralnom aspektu upotrebe ljudkog embriona u medicinske svrhe, pošto se dosadašnjim metodom embrion uništavao.



Pronaci ce jos nesto samo izdrzite!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Bobo,

Vidim da ste imali par odvratnih dana. Nadam se da ce sada uslediti nekoliko nedelja bez gnjavaze.

Drzite se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 8:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:47 am
Postovi: 58
Lokacija: beograd
Kad bob to spomenu, zna li neko nesto o makrofagnom tretmanu


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: