Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 2:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Samo trinaest minuta razlike izmedju nase dve poruke.
A nisam te videla na forumu kad sam ja "dosla"
KOINCIDENCIJA ILI.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Naravno da nije koincidencija, no vesticja posla (otud i ova trinaestica :lol: )

Nego, kad Kat pomenu tahebo - jel ima to u BG-u da se kupi, naso neko?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 3:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
ima 'de oces


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 11:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Potrazih malo o tom caju po netu, pa nadjoh ovo (isecak posta sa drugog foruma):

"Dalje, tahebo caj. Ima ga u svim biljnim apotekama, ali vas moram upozoriti na veoma specifican nacin pripreme. Koriste se samo stakleni sudovi, destilovana voda i staklene kasicice za mesanje inace caj nema zeljeno dejstvo. Evo detaljne pripreme:

Za pocetak da vas upozorim na to da je tahebo snazan koagulent-izaziva zgrusavanje krvi. Ukoliko pacijent ima problema sa zgrusavanjem krvi, ne sme ga uzimati. Izbegavajte njegovu upotrebu sa lekovima za zgrusavanje krvi, ali i sa andolom, koji ima suprotno dejstvo (anti-koagulenat), sto veoma nepovoljno deluje na organizam.

Za pripremu caja koristi se iskljucivo destilisana voda. Caj se MORA kuvati u staklenoj posudi (od vatrostalnog stakla). Za mešanje se koristi staklena ili plasticna kasicica, a za cedenje plasticna cediljka ili gaza.
U 300 ml destilisane vode staviti 1 cajnu kasicicu tahebo caja... kada prokljuca, kuvati jos 5 minuta, a zatim smanjiti temperaturu i kuvati još 20 minuta na laganoj vatri. Nakon toga pustiti caj da stoji dok se talog ne slegne i procediti. Caj se moze uzimati i u vecim kolicinama i nema ogranicenja koliko dugo. Veoma je zdrav, poboljsava imunitet, unistava bakterije i toksine u organizmu i veoma je koristan kod prostatitisa. "


Ja ga nadjoh na nekom spisku anti-kancer cajeva, pa se tim povodom interesujem... ali se bojim da se moj pacijent nece hteti zezati sa ovolikom procedurom... cu proverim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 2:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ja sam lutajuci,trazeci te "oralne suplemente" kako ih u razvijenom svetu zovu, a ne alternativa ili "sisanje ovaca" sama dosla do zakljucka, da ako se priroda stara o svemu, nema logike da mi u nasem podneblju koristimo
tahebo, shitaki, ajkulino ulje i sl da ne nabrajam.

Mislim da u nasem okruzenju treba traziti suplemente koji su nama na dohvat ruke, te sam tako spisak svela na nase travke,cveklu beli luk,kupus i ostalo.I to ne da pravim magicne napitke nego ih samo forsiram u ishrani.

Pa cime su se nase babe lecile sigurno ne tahebo,sweden bitner,shitaki....
Vec hajducka trava,kantarion,kamilica,neven i ostalim travkama.

Znaci u ishranu ubacivati voce-nase,
Bareno povrce sto vise-znaci sto kvalitetnije ukusne corbe,
Cajevi-menjati, babe kazu da ni jedan caj ne treba korstiti vise od mesec dana
Salate-samo sezonske.Ne pasterizovane, priroda je to lepo regulisala cele zime imate, ne mrznu:prazi luk,rotkvu, celer, persun,ren,kiseo kupus,ljute papricice-ko sme
Moja svekrva mi donela od komsinice neven juce (svez) za caj, nisam znala da ni on ne mrzne,ni celer ne mrzne ima ga cele zime ispod snega
pun C vitamina,ali nemorate caj, odvratan je neko grane cele u corbu, ili supu.

PRIRODA ZNA NAJBOLJE SAMO JE TREBA PRATITI

A te alge i pecurke je priroda namenila verovatno onima kojima su na dohvat ruke.

Sestra mi je donela iz Egipta neki caj za imunitet ja ga kuvala da probam JA da pijem pa da dam muzu, stomak me ubio.Razliciti su to ljudi,klimatski uslovi i ostalo.Ujede te tamo neka buba i crknes a njima nista.

Zato vam je moj savet, opet, da budete veoma oprezni,ja jesam i imam strahovit otpor prema svemu sto se mnogo reklamira,tipa koka-kole=secerna vodica na kojoj ljudi uzimaju milione a bolji je sok od jabuke ili visnje koji su nam na dohvat ruke ali marketing je cudo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 10, 2007 3:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
U tome sto kazes sigurno ima i istine i logike... Tako makrobioticari recimo preporucuju ono sto raste u tvom podneblju, a nista udaljeno... Sto se kosi sa svim tim miso-supama i tofu-sirevima, koji se jedu u celom svetu, jer su standardni deo njihove dijete, al ajde...

E sad - ima ljudi koji se primaju na te daleke stvari koje se egzoticno zovu... Cini im se - "ovo moje je nesto obicno, a to mora biti mnogo dobro..." U kom slucaju ja nemam nista protiv, jer vazno je da onaj koji koristi to VERUJE... Moja majka se recimo oseca dobro svaki put kad isceprkamo nesto novo - oseca se jacom i kao da ima vise sansi... pa onda zasto da ne...

I mi smo u ovom borbi 95% na domacem... S tim sto se trudimo da sto vise toga bude sveze, s obzirom na to sta mu kuvanje radi (a ne moze uvek, naravno) i oko trava se pazimo (ali nas je slucaj poseban, zbog tih fitoestrogena)... Sto se suplemenata koje koristimo tice - uglavnom su strani.

Od persuna i celera se i licno rasturam, i to svezih, u salati - MNOGO je bre dobar ukus... o zdravlju da ne pricam.

Dobar je ovaj primer za Egipat, sigurno tu ima nesto... A opet, neke stvari se prosirise sirom sveta, pa se vise ne zna ni odakle su (aloja npr)...

A od visnjevog soka boljeg nema - shvatih tek sad, kad mi je daleko :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 11, 2007 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Drage moje,slazem se da je najbolje uzimati ono sto je u nasem,, dvoristu,,.Raishi ili ganoderma lucidum ima i na nasem podneblju.Antikarcinogene su i maline.Cak ,mislim da neko od nasih lekara proucava,njihovo dejstvo kod maligniteta.Likopen iz paradajza je preporucen kod ca prostate.Ne zaboravimo ,da nasa hrana,nije vise hrana nasih baka i da seme povrca ,vise nije ono staro,sve je sto bi rekli ,globalizacija.Zemljina kora je zatrovana ,hemikalijama.
Procitala sam iskustva pacijenata,koji su uzimali ekomer kod hemo i radio terapije i uglavnom svima je bilo bolje.
Inace ,ovde lekari ne priznaju,nikakve suplemente.Kada ih je moj muz za to pitao,oni su se nasmesili i pitali ,a i cink?A on je upravo kupio to da pije i selen ,jer mu je preporucio drug iz Amerike koji je razgovarao sa svojim dr.E sada, budi pametan.Onda je moj muz sve odbacio i jedino prihvatio taj ekomer.Za sada podnosi zracenje ima neke smetnje,ali nista strasno.Cak kazu da dobro podnosi.
Ja sam u zivotu ,par puta zbog mojih problema ,pokusala sa makrobiotikom i nije mi islo.Nasla sam neku semu svoje ishrane i kada iskoracim ,imam smetnje.Moj muz jede sve,ne smeta mu ,ali ima rak.
Zato mislim da svako ima svoj put i da moze da mu pomogne ono u sta veruje.Da sam na njegovom mestu ja bih sada uzimala cordiceps.
U svakom slucaju ,ne treba se opterecivati.Zvanicna medicina odradi svoje,a posle sami trazimo svoj put,jer smo i sami dosli do svoje bolesti.I lekari uzimaju ponesto ,kao preventivu,pa makar bio to i beli luk,jer veruje da je to dobro za zdravlje.
Budite mi pozdravljeni,svako dobro zelim ,sutra je novi dan ,treba ga odraditi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 13, 2007 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ja sam isto od drugarice iz Amerike (koja je farmaceut) dobila preporuku za cink i selen.

Kat, kazi mi u kakvom ga obliku kupujes i kako se pije od toga nece biti nista jel' da?


Dali su kombinovani ili posebno, sumece i kog proizvodjaca, te koliko dugo treba-sme da se pije.

Ljubi muza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cink i selen
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 12:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Moj muz je kupio cink u tabletama,mislim da je americka firma,ali ne znam koja.Selen je posebno, mislim isto u tabletama sa vitaminom E.Da ne ispadne da reklamiram,ali u onoj prodavnici o kojoj sam pisala.Ima i u drugim apotekama.On je pio mesec dana i prestao.Sada u toku zracenja uzima ekomer i dozu je povecao 3puta po 3 i kaze da se sve bolje oseca.
Bili smo danas kod prof. dr Malkoma Mejsona,on je onkolog ,bavi se prostatom.Proveo je u razgovoru sa nama 50 minuta uz kafu.Vrlo prijatno i moj muz se danas odlicno oseca,setali smo,tegobe koje je imao ovih dana su se izgubile,da ne poverujes.Iako je dr. rekao da sledece 3 god. treba da uzima hormone,koje moj muz bas ne podnosi dobro.Ali nacin i sve ostalo ,tako dignu pacijenta.Svi su raspolozeni ,veseli,da meni nije jasno,ko je lud.Ni njima nije sve ruzicasto.Narod je veoma skroman.
Malo sam skrenula sa teme,o tome bih mogla jos ponesto da kazem.
Da sam kod kuce ,bobans, dala bih ti bolju informaciju,ovako nemam kod sebe te preparate.Moj muz je rekao profesoru da uzima ulje od ajkule i on je rekao odlicno,kao sva riblja ulja su dobra.Ali sve sa odusevljenjem ,kao da je moj muz uradio najbolju mogucu stvar.Sto je rekla moja snaja koja je ovde lekar,sistem je da ti kazu prvo sve dobro,a onda provuku ono lose,pa da li shvatis...
Evo i danasnji dan mi je bio primer pozitivnog pristupa stvarima i ovde jako razvijaju te socijalne odnose i dobru komunikaciju.
Svako dobro zelim


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Hvala Kat!
Ma svasta cu da naucim od vas na forumu.

Malo cinka
Malo selena+E
Kalcijuma+D
Bedoksina+folna kiselina
Gvozdje+C

Ma nista to se ja preslisavam na glas 'el me neko prati? :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 1:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ja te pratim, al si tek pocela :lol:

Malo se salim, a malo mislim na spiskove vitamina i minerala koje zahtevaju likovi iz struje u koju verujem... nevidjeno su dugi, a za pola stvari otprilike nikad nisi cuo. Nisam u fazonu da se primam na sve - samo pominjem... Jer, sto rekla Bobanina Lorin - nisi se ti razboleo sto nisi imao dovoljno radijacije i hemoterapije, pa da te lece dodajuci ti to, nego sto nisi imao dovoljno vitamina itd, pa ti je organizam kljoknuo... to mi dodje logicnije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 15, 2007 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Draga Bob.ti si najhrabriji lik na ovom forumu.U svakom slucaju muzu nece skoditi cajevi,ne znam koliko sme da uzima tecnosi.Za cink ,selen i ostalo nemam neko misljenje,a da se rak dobija , ti si najbolje napisala u jednom postu.Ima nade.Menjajmo se,menjajmo navike i misli.
Svako dobro zelim i lep vikend.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Koenzim q 10
Aloja gel
Green filds
Omega3....... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
ne znam koliko sme da uzima tecnosi

Po mojim saznanjima - sto vise, to bolje.

Bobo, care - odlicno ti ide... 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
leatril-gde da idem u "Mehiko" daleko mi to
ali zato jedemo badem i kajsija kostice cijanida ima taman da kancerogene celije izvrse "apoptozu" 'el tako-samoubistvo.
antikancerogeno povrce

No.1 Paradajz
No.2 Brokoli i ostali kupusi
No3. Maslina-u svim oblicima (ulje,plod)
No.3 Prolom voda.....


Nastavak sledi...........


zzzzzzzzzzzzzzzzz odoh da spavam


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: