Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 9:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Ljubim......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 15, 2008 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jul 23, 2008 7:17 pm
Postovi: 269
Lokacija: tivat
Bobans,i ja tebe ljubim,čuvaj se,imaš za koga.

_________________
oper.obje dojke,maternicu i jajnike,sumnjaju da je nesto na desnom rebru...molim za razgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: KARCINOM DOJKE
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
Ako je neko zainteresovan moze me kontaktirati u vezi svega vezanim za ovu bolest jer sam za godinu i po dana bolesti moje majke uz pomoc knjiga,interneta itd. saznao i naucio vise od 90% tzv. doktora(cast izuzecima). [email protected] Slavko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Pa cekaj, sto na pp, bolje da ti ljudi javno postavljaju pitanja, pa da i drugi mogu da nesto saznaju... Mogao bi da nam za pocetak ispricas slucaj u osnovnim crtama, narocito ono gde mislis da ste licnim naporima eventualno uticali na poboljsanje stvari u bilo kom smislu... Imas nekakav opsti savet? Neku gresku na kojoj ste nesto naucili? Pretpostavljam da ste aktivno sudelovali u lecenju, za razliku od vecine ljudi, koji se prepuste doktorima - ispricaj nam narocito taj deo...
Mislim, ako te ne mrzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
Ne mrzi me ali mislim da je bolje ovako.I ja sam nekada citao ovaj forum i nista korisno nisam nasao.Jednostavno karcinom delim na onaj koji nije zahvatio regionalne limfne cvorove i onaj koji jeste......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 4:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
He - a ja npr delim na onaj koji se moze operisati (sto je inace jedini zvanican metod u koji verujem) i onaj koji ne moze... A moja majka, nazalost, po obe podele spada u losiju grupu - moram pod hitno da smislim neku koja joj ide u korist...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 24, 2008 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
Svako ima pravo da veruje u ono sto misli da je najbolje.Neko npr. veruje u boga


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 3:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Evo Kajalene pravo iz 2007 godine.
Kako je moguce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
Kako je moguce sta?Ako mislis na ono neko veruje u boga hteo sam da kazem da veruje, moli mu se, pa opet oboli i bog ga nema da mu pomogne. Ti spominjes jedino priznati nacin.Od koga priznat?Medicine(tradicionalne).Uzmi recnik pa pogledaj kako je nastala rec citostatik.Zelim samo da kazem sledece:svakoj nesrecnoj osobi kojoj se ustanovi karcinom dojke treba dozvoliti da sama odluci kako ce se leciti tj. tradicionalno ili alternativno.Jedno drugo iskljucuje.Treba joj saopstiti sta je sve ceka ako krene sa hemioterapijom i zracenjem ili ako zeli da krene alternativnim putem koje sve metode postoje.Mi smo tu da budemo samo podrska i nista vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 9:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2008 9:56 am
Postovi: 38
Fakultet medicine je poceo ozbiljno da se okrece Bogu, pogledajte sajt
http://www.medicinari.com/Pravoslavljeimedicina.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
Kasni samo 2008 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 5:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
svakoj nesrecnoj osobi kojoj se ustanovi karcinom dojke treba dozvoliti da sama odluci kako ce se leciti tj. tradicionalno ili alternativno

He - u nasem iskustvu, onaj koji se odluci za alternativno (odbivsi zvanicno) nema vise nikakvu podrsku zvanicnog lekara, cak ni u vidu kontrole ili saveta, vec dobija podsmeh i cak LJUTNJU istog ako se samo usudi da stidljivo promrmlja da bi on, eto, mozda probao i sa necim drugim...

Bobanuska - sta bre 2007? Ako se odnosi na mene - ma sve vreme sam uglavnom tu, no sam nesto mrzovoljna da pisem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 6:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
Na zalost tako je ali u nasoj zemlji na prste jedne ruke mogu se izbrojati oni koji zaista poznaju ovu materiju.Savet:u Nisu ako neko hoce da umre brze nego sto treba samo neka se prepusti znanju profesora Radica uspeh je 100% zagarantovan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 12:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2008 1:57 pm
Postovi: 9
MOJE ISKUSTVO.Majci je u aprilu 2007 dijagnostikovan duktalni karcinom dojke sa zahvacenim limfnim cvorovima(5/10).Uradjena je radikalna intervencija,konzilijum prepisuje CAC terapiju i zracenje.Do oktobra je zavrsila obe terapije.Posle toga oporavak,kosa polako raste ona se oseca dobro.Rezultati krvi savrseni,(osim trombocita koji su 99)ultra zvuk abdomena normalan,ali na scintografiji kostiju nalaze promene.Ja odustajem od Niskih lekara i vodim je na pravo mesto i kod pravog coveka u Beograd.(dok sam ziv necu sebi oprostiti sto to odmah nisam uradio ali na zalost kasno sam saznao za coveka).Profesor Inic je prima,sa koleginicom radiologom gleda rezultate,zahteva od nas da majka uradi dodatne analize(MR posebno)i cim to zavrsimo da mu se odmah javimo.Inace ona se zalila ranije na bolove u kostima,ne znam gde sve nismo bili u Nisu i svi doktori su se slozili da je to reuma.Profesor Inic otkriva recidiv ispod pazuha,predlaze hirursku intervencju,ali sve to posle analiza koje je predlozio.U roku od 7 dana zavrsavamo sve i ponovo u BG kod profesora.On nam kaze da se prosirilo na kosti saziva konzilijum cija je odluka sledeca:Taxol ali 3x7 dana cela doza,bisfosfonate i zracenje,sa napomenom da Niski konzilijum to ne mora da prihvati jer su oni samostalni itd.Niski konzilijum na cijem je celu bio profesor Radic prihvata sve sem Taxola sa obrazlozenjem da on ne sme da da Taxol osobi sa tako malo trombocita i cinicnom izjavom da ga je ona vec primila tokom prve terapije i da oni nemaju toga za bacanje,pitajuci se kako je uopste Beogradski konzilijum mogao da ga predlozi kada i mala deca znaju da Taxol obara trombocite.Medjutim on ne zna da je prof. Inic u medjuvremenu operisao majci recidiv,a posto sam ja bio prisutan,operacija je kasnila malo jer je prof.Inic zahtevao da se neposredno pre urade trombociti znajuci da su mali.Kada su rezultati stigli(opet oko 100) on je rekao odlicno,oni operisu i sa manje ali samo je hteo potvrdu i usao u salu.Zakljucak genija Radica:covek koji to radi i njegov konzilijum su zaboravili da majka ima malo trombocita pa su zato i dali taxol.Ja odmah posle zovem prof.Inica,obavestavam ga o odluci Niskog konzilijuma i on mi odgovara da je nemocan da bilo sta uradi jer nikako ne moze da utice na njih osim sto mozemo da zamolimo Radica da to uvazi kao kolega jer se znaju.Na nasu molbu Radic kaze:svaka cast prof. Inicu,on je svetska klasa ali ne moze.Ja opet zovem profesora i pitam ga da li majka to moze da primi privatno jer sam u finansijskoj situaciji da to platim.On odgovara da je na zalost priroda bolesti moje majke takva da je vezana za klinicki centar tako da svaka privatna akcija povlaci sa sobom sledece a to je:u slucaju bilo kakvih i najsitnijih komplikacija moracu da je vodim u BG.jer ovi u Nisu zbog toga nece da joj pruze pomoc.Na moje direktno pitanje zasto Taxol kada obara trombocite profesor mi je odgovorio da postoji razlog ali da nije eticki da on komentarise odluke kolege.Da skratim:majka u Nisu prima terapiju(bez Taxola),bude dobro nekoliko meseci,na kontoli juna vide i da je jetra zahvacena ja je vodim hitno u BG,opet ista prica konzilijum terapiju Taxotera i Herceptin,Niski konzilijum to napokon prihvata(uz pismo i molbu dr.Stamatovica Radicu da uvazi odluku BG konzilijuma),ja majku smestam u bolnicu u Knez Selu da primi terapiju.Odveo sam je 01.07.ujutru da bi je oni otpustili 11.07.2008 da umre kuci jer je upala u hepaticnu komu.Profesor Radic koji je inace direktor ove ustanove nije je pogledao NIJEDNOM.Majka mi je umrla 15.07.2008 god.P.S. U medjuvremenu sam resio enigmu Taxola.Dali su ga jer su pretpostavljali da je kostana srz zahvacena(sto se dalo utvrditi)tako da bi Taxol na trombocite delovao kontra tj. ne bi ih obarao a zaustavio bi ili usporio sirenje bolesti.Informacija takodje potice od profesora Beogradskog medicinskog fakulteta ali sto bi rekao profesor Inic njegovo ime ne bi pominjao iz etickih razloga. I jos nesto veoma bitno;vece pre smestanja u Knez Selo (30.06.) majka,otac,moj sin,supruga i ja smo proveli na vikendici gde se ona igrala sa svojim unukom koga je obozavala kao i on nju.Hvala vam svima koji ste ovo procitali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 2:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
garibaldi, najezila sam se dok sam ovo citala. Pa to je strasno, surovo i sujetno od strane prof. Radica. Ne mogu da verujem, da li postoji neki nacin zastita pacijenata ili konsultovanja s nekim ukoliko se pokazu dva razl. misljenja lekara a vi bi da prihvatite jedno a drugi vam ne dozvoljava?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 226 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: