Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Još jednom
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 10:47 am
Postovi: 7
Posle tri urađena skenera,sada me šalju kod profesorke Anđe Jašović,našeg najboljeg radiologa na MSCT?
Zna li neko gde ona radi išta je MSCT?

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 2:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
A kad je bilo takmicenje, pa je pobedila? :-? Multislasjni skener (MSCT) posle tri skenera...? Zanimljivo... Ne znam gde radi koleginica, a Vama zelim sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Sre Avg 11, 2010 4:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
otisla je sa medicinskog fakulteta i sa instituta za onkologiju,
sada predaje na bojicevom privatnom fakultetu, a klinicki deo radi, od skoro, u beogradskom klinickom centru

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 10:47 am
Postovi: 7
Dr Ivice,cinizam nije lep ni u komunikaciji sa prijateljima,a kamo li kada se radi o nečijem zdravlju...

Da li je profesorka stručna,najbolja u svom poslu ,ili ne videću krajem sledeće nedelje,kada se njena dijanoza potvrdi,ili isključi.Za osam meseci videla sam nebrojano lekara,koji nisu imali pojma šta mi je,a ona je bez ikakve duge diskusije,samo na osnovu starih snimaka koje sa donela,našla da je u pitanju sigurno metastaza,i to ne na jednom mestu za koje su do sada sumnjali,nego na 2.

Posle gledanja,u moje snimke,poslala me da uradim MR male karlice,umesto MSCT g.koša na šta su me poslali.Njoj je ovo snimaka do sada bilo sasvim dovoljno,da se izjasni da su to metastaze,a ne nešto drugo(bila sam i kod infektologa i kod imunologa do sada)i da kaže da se mora naći primarni TU,koji je najverovatnje u jajnicima.Odradih i tu MR i stvarno,promena od 5-7 mm u levom jajniku.Nije mogla da mi kaže 100%,ali ona 95%misli da je to primarni.U ponedeljak se radi laporaskopska operacija da bi se to potvrdilo.

Ljubaznost,razumevanje,priča sa mnom...,objašnjenje svega što sam pitala,čak i šala.Mogućnost da me pošalje na još jedno snimnje bez potrebe i da mi uzme novac,a nije to uradila me je oduševila.Njoj i svom osoblju klinike hvala na strpljenju.Sestra koja mi je donela kafu,maramice i sok i sedela sa mnom kada mi je profesorka saopšila informaciju.
Videla sam da ljudi idu tamo preko zdravstvene knjižice da operišu srce.Nadam se da će moći svi da se leče preko zdravstvene knjižice na taj način.
Još sam šokirana dijagnozom,ne znam šta se događa,iako sam mogla da pretpostavm da je tako nešto gadno,ali eto čovek se nada...

Još jednom hvala Slavko i dr bgd,a javljam se sa rezultatima....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pet Avg 13, 2010 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Nisam ja, gospodjo, cinik, nego profesionalac kome je muka od laickog klasifikovanja lekara na dobre i lose, a posebno na "najbolje" i "najgore". Nije tu u pitanju sujeta, vec jednostavno stav: nema najboljih, jer nema kriterijuma na osnovu kojih se to moze odrediti. Bar nema univerzalnih, jedinstvenih i egzaktnih kriterijuma. Ali, ja sam o vome vec toliko napisao, pa nije potrebno da se ponavljam...

A o konkretnom sledu dogadjaja kod Vase bolesti - SVAKOM iole razumnom (ne "najboljem", nego racionalnom i postenom) lekaru bilo bi jasno posle prvog CT-a da je potreban MR. Bas zato sam i napisao kako sam napisao - da li je moguce da iko misli da je poreban MSCT posle tri CT-a?...

Profesorki svaka cast i bez uvrede, a Vama jos jednom sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
pa vi gospodjo ko da ziviteu svicarskoj, a ne u ovoj propaloj korumpiranoj srbiji - pa sad jos ocekujete da se neko smeje i da je ljibazan jer je tako vaspitan i fin a ne zato sto sedi u privatnom kbc beogradski , hladi se sa deset klima ima par pacijenata na dan koji to tamo snimanje placaju debelo od svojih crkavica od plata pa moze da bude sav na note.

ako ste bili kod te takozvane profesorke onda znate sve. ja ne znam zasto nosi tu titulu kad nigde ne predaje , ali danas u srbiji svako moze postati sve od pevaca do predsednika.
Lako je keziti se osmehom kada nemate urgentne slucajeve i kad vam ne dolaze ljudi na ivici zivota , a vi treba snimke da pogledate u par minuta jer vise vremena nemate.

inace, sve ovo na stranu sto nosi titulu koju je maltene sama sebi dala, andjelija andja jasovic je dobar radiolog za abdomen/karlicu - to licno znam iz nekih strucnih rasprava.

a sto se cinizma tice, to bolje uputite predsedniku zemlje i ostalim politicarima jer vecih cinika od njih nema - napravili truli korodirani sistem zdravstva ,a oni se izmakli u svoje palate i vile, a pacijenti onda svoje zalbe upucuju lekarima koji ni krivi ni duzni nisu zato sto se radi tako kako se radi.

a, da ima losih lekara to je vise nego istina.
najbolji se znaju koji su kao i oni losi, ali to mi iznutra znamo ko je kakav. to vi kao pacijent necete nikad znati jer postoji propagandna masina koja ce od nekoga nesretnog lekara napraviti vrhunskog strucnjaka.
Vidite kod kojih lekara vode drugi lekari svoje najblize u porodici pa vam to jedino moze biti neki orjentir, jer previse je lazi i sarlantanstva u ovoj takozvanoj drzavi pre bih rekao tamnom vilajetu

slali su vas 3 puta na CT da bi vam pare uzeli.
Ako se ne zna primarni tumor radi se PET sken , a s-obzirom da je rec o jajniku sam tu marker CA 125 je visoko specifican za jajnik i dovoljan da se uradi transvaginalni ultrazvuk i na osnovu jnjega biopsija istoga/transvaginalna ili salpingoskopko celioskopska.

I na kraju ne shavtite moju ogorcenost licno.[
/i]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 3:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
A zasto pisete ljubicastim slovima? 8)
Recenica se nikad ne pocinje sa pa, sem ako necete da kazete Pariz.
Za to se u osnovnoj skoli dobijao kec.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA
bobans1983 je napisao:
A zasto pisete ljubicastim slovima?
zato sto hocu


Recenica se nikad ne pocinje sa pa, sem ako necete da kazete Pariz.
Za to se u osnovnoj skoli dobijao kec.
Onda se vrati u osnovnu skolu ili bolje na PAMPERS forum,
ovde je manje vazan pravopis/o kome ti najmanje treba da me ucis/ jer sam ja preopterecen poslom
i bitno je sta se kaze a ne gde se lupi zarez ili veliko slovo - ali o tome verovatno nista ne znas jer
samo sedis kuci i igras se doktora za sebe i uzu familiju
pa imas vremena u visku i ne znas sta ces sam sa sobom po ceo dan!




Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Da čarobnjače. :lol:
A mene učili da se zbog zareza može izgubiti glava.

Stigao telegram:
Streljati ne čekati....i streljaše mučenika,jer je nepismeni pisar izostavio zarez.
Streljati ne,čekati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pon Avg 16, 2010 5:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
pravilno je zapeta, a ne zarez... :wink:

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 10:47 am
Postovi: 7
Povratak.
micana macana je napisao:
A o konkretnom sledu dogadjaja kod Vase bolesti - SVAKOM iole razumnom (ne "najboljem", nego racionalnom i postenom) lekaru bilo bi jasno posle prvog CT-a da je potreban MR. Bas zato sam i napisao kako sam napisao - da li je moguce da iko misli da je poreban MSCT posle tri CT-a?...


Pošto je tumorozna promena bila u plućima,a nisu bili ni sigurni da je tumor-g.hirurg,bar 5 radiologa i nebrojano drugih lekara mi je reklo da MR g.koša ne daje dobru sliku.Zato su me slali na skener.Svi su nezavisno jedan od drugog rekli isto.

dr ivica je napisao:
slali su vas 3 puta na CT da bi vam pare uzeli.


Slali su me 3 puta na CT jer su ga svi čitali različito ,a niko nije smeo da tvrdi da je to baš tako.

dr ivica je napisao:
CA 125 je visoko specifican za jajnik


Svi tumor markeri su idealni-8 puta urađeni

dr ivica je napisao:
Ako se ne zna primarni tumor radi se PET sken ,


Nisu ni bili sigurni da je tumor.Samo su me šetali 8 meseci.

Imala sam dijagnozu sarkoidoze,tuberkuloze, limfoma ,metastaza,bronhitisa i alergijeske kijavice i starih ožiljaka od pušenja-nikada nisam bila pušač :evil: Osam meseci!!! :evil:

Što se hlađenja tiče,hladili su se i svi drugi lekari kod kojih sam išla-hladila se dr u DZ,koja je pila kafu(na pauzi od pola sata koja se pretvara u sat i koja me je uveravala da sam hipohondar,da nemam ništa ,da sam alergična,a da nije niti jedan rentgenski snimak naručila i 1 mi dala da uradim krvnu sliku-bila odlična)

Posle tri meseca bezuspešnog naglabanja,slučajno dam saznala da se u ATD može otići sa knjižicom bez uputa i otišla sam.
Tamo mi je urađen prvi RTG koji je odmah pokazao nešto sumnjivo.

Sa tim sam otišla na prvi CT posle 3 dana u Državnoj Ustanovi-zaključak ovalna promena nejasnog karaktera-može odgovarati i Kurti i Murti-idi ginekologu,na UZ abdomena,laboratorija ,markeri ,gastroskopija i kolonoskopija....-sve savršeno

Posle 2 nedelje završih kod grudnog hirurga-opet državna ustanova-on traži novi CT,druga Državna Ustanova-opet nejasan nalaz.Opet ginekologu ,opet UZ abdomena,UZ dojki,limfnih žlezda vrta,prepona...-opet sve savršeno


Zaključak promena nije za biopsiju-blizu su veliki krvni sudovi,promena može da odgovar i drugim stvarima pa su me uputili infektologu :D :D :D

Dva meseca su mi proveravali da li imam TBC,ehinokukus neke egzotične bolesti....Zaključak,sa njihove strane nije mi ništa,ali možda imam TBC :D :D :evil: -uput imunologu

Dok sam zakazala mesec dana.Dok sam pregledana -na imunološke analize se čeka 3 nedelje -zaključak nije mi ništa,ali možda imam sarkoidozu :D :D :evil: -uput hematologu

Čekanje na hematologa 10 dana -odmah me poslao da uradim CT g.koša 3.put UZ abdomena 10put,ginekološki UZ 10 put.
Sve savršeno-CT u privatnoj ustanovi opet nejasan.

Zaključak-nije mi ništa,možda imam limfom :D :D :evil:

Uput IORS,tamo konačno jedna fina žena pogleda moju dokumentaciju i predloži mi profesorku.

Tako dođoh do vas,pa do nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 6:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 11, 2010 10:47 am
Postovi: 7
Sa tri snimka CT-a koje su gledali svi mogući lekari 90% državno,sa dijagnozom možda tuberkuloze,možda ehinokokusa,možda sarkoidoze,možda limfoma,možda metastaze i možda mi nije ništa,samo kašljem imam 37,3 temperaturu 8 meseci stigla sam za manje od nedelju dana do dijagnoze.

Užasna je za 26 godina Adenocarcinoma ovarii HG I.Meta in pulmonis. Preliminarno posle biopsije.U sredu je konzilijum pa ćemo videti šta dalje.

Koliko god ludo zvučalo,bolje se osećam,jer bar znam šta mi je.

Žao mi je što kad su mi prvi put preporučili profesorku,nisam imala mozga da je potražim.Možda bih pre 8 meseci,posle prvog skenera imala dijagnozu.

Da li ona predaje ili ne,ne znam.Da se hladi,hladi se,ali se i svi drugi hlade.Da sam pozajmila za preglede ,jesam,ali sam se i do sada debelo naplaćala po državnim ustanovama,da ne bih umesto 3 nedelje čekala 3 meseca.Otprilike isto košta kupiti parfeme,viskiće...,podmititi sestru koja zakazuje...,a dobiješ opet čekanje,neljubaznost i najgore što ti ne kažu ništa.

Šta će sada biti ne znam.

8 meseci je veliki period.

Doktori bi mogli da razmisle da je to ipak nešto što se videlo još pre 5 meseci,samo nije imao ko da pročita.
Znam ja da ljudi nisu čarobnjaci,ali ni moj slučaj nije-dešava se,nije se ništa videlo,nego je posledica nemara i neznanja.Za to ne treba da budeš čarobnjakDovoljno je da budeš zainteresovan i radiš svoj posao.

Iskreno se nadam da me nisu ubili neznanjem.

Veliki pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 9:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Znam kako se osecas, i potpuno te razumem...ako ti je za ikakvu utehu, isto su me tako setali mesecima ...tacnije od novembra pa do kraja Aprila...Ja imam karcinom grlica materice...Isla sam na redovne ginekoloske preglede. Uvek sve ok.
Samo pomozi sebi, tako sto ces momentalno prihvatiti situaciju koja je nastala...i ne dozvoliti da ona rukovodi tvojim zivotom,vec znaj da ti i dalje konce zivota drzis u svojim rukama. Ubedi sebe u to....Nastavi zivot aktivno, naravno koliko mozes. Jer samo nam je jedan dat...i treba biti fajter.
Ja sam jos uvek na terapijama....dugo traje djavo da ga nosi....od kraja Maja...prvo hemo jednom u 20 dana....pa zracenja...i imam jos ihahaj zracenja da isprimam...ali ok, idemo dalje...
Kada dodjes na IORS , pa vidis malu decu...pozelis da te nema, jer to jednostavno nije fer. Medjutim sve je to zivot. I lep i ruzan, treba ga voleti. Nekako osecam da i ti razmisljas na ovaj nacin. Osecam to jer mi tvoji postovi odisu optimizmom, i ako si uplasena...sto je normalno.
da li sam dobro razumela, imas 26god? Ja imam 35....( ali nikako da to prihvatim 8) )
Drzi se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Čet Avg 19, 2010 10:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Micana macana, nisam ja rekao/napisao sve ono sto ste citirali, samo prvi citat je moj, ostalo je napisao drugi kolega pod nadimkom 13th.wizard.

Sve najbolje!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Još jednom
PostPoslato: Pon Okt 11, 2010 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 12:26 pm
Postovi: 153
Lokacija: SRB - USA

@micana macana

jel možete da nam se javite i kažete nam kako ste ? prošlo je dosta vremena od prošlog pisanja.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: