Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ja sam ih radila u higijenskom zavodu u NS,ali ipak sam ih platila,kad se sve sabere oko 5000 din.Zlezde kod limfoma su tvrde,nisu bolne na dodir.Mene vrat zna s vremena na vreme da bolucka.Onkolog koji je nedavno pregledao zlezde je rekao da je bezopasno jer su mekane.Kada ih pipas jel ti se pomeraju pod prstima?Mislim da velicina nije nikakav pokazatelj.Meni je najveca zlezda oko 15mm,a hematolog mi je rekao da su zlezde kod limfoma kao sljiva velike.Ali opet sve je to individualno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:20 pm
Postovi: 20
Super posto zivim blizu NS-a ici cu tamo 5000din je sasvim prihvatljivo. Nisam bas siguran, mislim da se ne pomeraju. Ponekad imam osecaj da mi je vruce u glavi iako nemam temperaturu, mozda je na psihickoj bazi sta znam. U svakom slucaju umeju da me bole odnosno ove sa desne strane mekane su ali nisu okrugle neko su vise ovalne iako je radijolog rekao da mu izgledaju ne osteceno, ma sta to znacilo. Kakve veze ima tacno da li se pomeraju ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Meni je najveca zlezda bila 15mm.Citala sam da kod limfoma zlezde ne bole i da su tvrde.Moje su mekane i pomicne,i onkolog koji me je pregledao kaze da su kao takve bezopasne.A hematolog koji me je pregledao kaze da su zlezde kod limfoma velicine sljive.Recimo ja sam joj stavila naglasak na tu zlezdu od 15mm i ona je rekla ovim recima:"I ti mislis da je to veliko?"I bitno je da zlezda ne raste.A rade se u drzavnim ustanovama,ja sam radila u higijenskom zavodu u NS,cekaju se ne vise od 3 dana,zavisi kako koja.Jel tebe zlezde bole kad ih pritisnes?Jel ti koza iznad njih crvena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Pa kad su zlezde ucaurene tj ne pomeraju se to je gora varijanta.Ali to opet zavisi od pozicije zlezde,meni se recimo ova kod uva ne pomera.Moje su takodje ovalne,i nije da me bole,nego kao da me onako "zignu" s vremena na vreme.Mislim da za ovaj slucaj vazi ono u strahu su velike oci,ja sam pocela da osluskujem svaku sitnicu,svaki bol i umisljala da je to neki simptom. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:20 pm
Postovi: 20
Ustvari primetio sam sada da se malo pomeraju 1-2mm, nisu one bas jako mekane recimo kao guma, vise me boli vrat na tom predelu nego same zlezde cini mi se da bole slabo, ne pritiskam ih previse jako. Nije mi koza crvena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:20 pm
Postovi: 20
Upravo to, ja sam postao teska hipohondra ne mogu da se koncetrisem na nista, a imam ispite cim uspem da ne mislim na zlezde one me zignu i izbace me iz ravnoteze. Toliko sam utripovan da vec sebe zamisljam kako primam hemoterapiju i ostale gluposti :roll: . Svi mi se smeju ali lako je njima kad nemaju te "cvoruge na vratu".


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Pa u svakom slucaju da su tvrde osecao bi da imas kao neku cvorugu.Sve u svemu,ubedjena sam da bi pored toliko zlezdica imao neke simptome da je u pitanju nesto strasno.A to sto nisi imao neke simptome prehlade nista ne znaci.Meni su objasnili da zlezda moze da se pojavi i kad te komarac ujede.Postoji 1000 bezazlenih razloga.A ne znam sta je radiolog hteo onim da kaze,ali verovatno oni po nekom sastavu zlezde koji vide preko UZ mogu da zakljuce da li je stvar za brigu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:20 pm
Postovi: 20
Procitao sam neku pricu nekog coveka na netu, koji nije imao takodje nikakve simtome i da su ga vukli po doktorima godinu dana dok mu nisu uradili biopsiju i ustanovili HL st.2, izlecio se ali mene je ta prica prestravila, odmah sam se preznojao i onda jos vise uplasio :) . Kad sam kukavica kad su u pitanju te odvratne maligne bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Ja sam procitala puno takvih prica i jos ih trazim,upijam,vidim sebe u njima,e onda sve staje,nema ucenja,nema normalnog funkcionisanja... :( Ali ajde,valjda svi ti doktori znaju bolje od mene.Kad ces vaditi krv?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:20 pm
Postovi: 20
Sutra ujutru, ne smem da pomenem ovoj doktorici limfom verovatno ce me poslati kod psihijatra :) , i radiolog se smorio kad sam ga pitao za limfom, ne znam sto svi imaju takav stav ko da je nemoguce da dobije neko od 20god., zar nije bolje sumnjati na nesto ozbiljno i omanuti nego obrnuto. Kad dobijem rezultate krvi sutra postovacu ih ovde, mozda se javi neki doktor do tada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Meni je dr rekao da mi je on tata da bi me tukao svaki dan zbog mojih pitanja :oops: ali eto...sta cu...takva sam. :roll: Bice sve ok i samo hrabro!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 23, 2009 10:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 23, 2009 7:20 pm
Postovi: 20
Nadam se da hoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
I ja bih vam se pridruzila ako mi ne zamarate jer i ja imam isti problem i idem viditi ORL specijalistu pocetkom Maja.Sve je to pocelo ovako......probadanje u uhu,bol u predelu sinusa i sve na levoj strani.Onda se javio cudan bol i osecaj ispod brade.Jedan dan dok sa vozila auto pritisla sam deo ispod uha ispod same vilice i strasna bol me je presekla i ta se bol siri prema levoj slepoocnici i oku/naravno i vilici.Otisla sam lekaru i nalazi krvi su mi uredu.Ultrazvuk mi je pokazao da imam uvecan limfni cvor tacnije 1,7x0,7x1,2cm.
Prije dva dana isla sam ponovo na ultrazvuk i sada je 1,8cm a popila sam turu antibiotika.
Prije mi nisu gledala desnu stranu,a sada jesu i kazu da ih imam nekoliko.Nisam za njih dobila dimenziju.
Mene zanima od cega je to?Zasto boli iza uha?
Ako je ne daj Boze nesto opasnije DA LI BI KRV POKAZALA?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 8:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2009 5:46 pm
Postovi: 128
Kad boli dobro je !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 26, 2009 4:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Hvala na odgovoru......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: