Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 10:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Što to ne napišeš na temi Hepatitis C u odeljku Gastro.
Ljudi na silnim terapijama lekovima itd i svi se tripuju (?!) da je Hepatitis C virus.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 10:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Leleee, pa tek kad sam malo pročešljao tvoje poruke videh sa kim imam posla.
Ovaj deo ti je najjači: "Ja uvek komuniciram kada nemam nista smisleno da kazem. Najbolje price slozis posle 2 neprospavane noci ili posle 4 piva... Tad je najbolje."
Izvini na smetnji. Ja ću pisati svoje i neću ulaziti u diskusije sa tobom.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 29, 2009 12:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
To je bila interna sala sa ljudima sa kojima se dopisujem vec duze vreme, a odraz tvoje (ne)inteligencije je da li ces nesto prihvatati prema onome ko to kaze, ili prema tome sta je rekao... Na zalost, ljudi bez i jednog argumenta se obicno hvataju za lapsuse, sale i slicne stvari...

I sta god ti cica-Milija sa Rtnja rekao, hepatitis C jeste virus...

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sre Jan 13, 2010 2:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 13, 2010 12:40 am
Postovi: 9
Dajte mi molim Vas savete hitno! Tata ima sekundarnu AML proisteklu iz mijelodisplastičkog sindroma tipa REAB1(oblik leukemije) za koj nikako da izuste da je to,već ja nađem ovako na netu. Prof. hemtologije na našoj prestižnoj klinici mu ne preporučuje citostatike zbog godina (71) i neizvesnih rezultata,iako je izuzetno vitalan i odličnog zdravlja,ali mu je ostavio da razmisli o malo manje jakoj terapiji,ali takođe hemoterapiji,za koju takođe kaže da nije siguran da li će naneti više štete nego koristi. Mi smo svi laici u toj oblasti,a bojim se da ne donese pogrešnu odluku,jer kako sam se informisala,ovaj oblik ima jako lošu prognozu pa nam je vreme presudno. Možda je bitno istaći da su mu našli promene na genu koju su do svega dovele,a da nije uzrok ni prethodno zračenje,kao ni hemoterapija. Inače on je za sve ovo saznao pre par meseci,jer mu trombociti opadaju već poslednjih 5 godina,pa je išao na redovne preglede,a bez ikakvih simptoma. Kažu da mu je stanje dobro verovatno zahvaljujući izuzetno dobrim eritrocitima koji ne opadaju. Nislim da sam pisala prilično haotično,ne zamerite. Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 08, 2010 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
pozz za sve !!!
Sve sam detaljno procitala ...i imam jedno pitanje ...ko od vas sto ste pisali na ovu temu ima karcinom....nisam skontala ..ili nisam pazljivo citala..sory...ili mozda niko???
evo da i ja kazem koju pametnu ....1971 sam godiste i prosle godine sam imala strasnu borbu sa tim rakom ...rak grlica materice ...
i milijon informaicija ..ok ..mozda klasicne metode i stete ..ali ajde skupi petlju ..pa odbij ..a imas karcinom sa metastazom ..3b stadijum..i samohrana si majka dvoje djece.. :(
i ja fino ..pocnem piti cajeve ..koje sam dobila od travara ..koji je sebe izljecio cisto fitoterapijom..i ..svoju suprugu ..to provereno znam ..
ali ja se nisam odrekla ni klasicne metode ....
uglavnom radikalna operacija ...22 vannjska i 5 unutrasnjih zracenja ...pakao zivi posle ..i za vreme trapija .....ali sam tri mmjeseca pila cajeve od travar ..i prdrzavala se njegovim savjetima u ushrani ..uglavnom..nisam jela meso ..osim ribe i to spremljene u foliji...od mljecnih prizvoda samo mladi sir i probiotike ..sirovo poovrce ili obareno sa morskom solju i maslinovim uljem...secer ni pomirisala .ni ckokolad kolace ..nista ..kafu nisam pila ..samo voce ..i susenu brusnicu ..ali ne u velikim kolicina a....integralno brasno rizu ...nista bijelo ..
e sad ...to nisam mogla da jedem dok sam bila na terapijama u S kamenici..ali cim sam se vratila ..ponovo..ukupno oko 3 mjeseca ....puno sam pila cajeve kunica,neven,,kantarion ..
uglavnom kombinacija ...klasinog i aalternative ..
prije dva mjeseca sam bila na MR i nemam recidiva :lol: ...ali imam muke sa mokracnom besikom..crevima ...posljedice zracenja ...
ali mozda mi je to spasilo zivit ..ajd budi pametan ..i naravno hemoterapij ..4 kom...koje sam blago receno ..katastrofalno podnjela ..uzas zivi
radim vec dva mjeseca ..i to kao salterski radnik ..i sve to u nepunih godinu dana ...
da sam znala ..mozda jedino ne bih pristala na to unutrasnjo zracenje ..ali ko zna ..zasto je to dobro
ovo pisem da bi vam ..sto se men tice ...naravno..ovo je licno iskustvo ..rekla ...treba kombinovati i jedno i drugo ...ja veoma vjerujem u alternativu ..ali ...kad dode pet do dvanest ...tesko je reci ne...i hemoterapiji i zracenje ...mozda sam pogresila ..ali to nikad necu saznati ..
sad se borim sa posljedicama ..i nadam se da ce i ovo proci ...
pozz od mene!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pet Maj 14, 2010 9:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Upravo je najveći problem u tih 5 do 12.
Ko na vreme (na žalost takvi su u promilima) razmotri sve aspekte bolesti i načina lečenja, zna šta mu je činiti ako dođe do problema.
To sigurno nisu operacije, zračenje a ni hemoterapija.

Mislim da je zaista neophodno razumeti suštinu, tako da je ne-belo, riba - da, meso - ne, čaj od ne znam čega samo jedan mali, nepotpuni a često i nesvrsishodan deo na putu do potpunog ozdravljenja (a ne samo zaustavljanja napretka bolesti ili svođenja na nivo neosetljivosti markera ili MR). Nekome i to bude dovoljno, nekome ne.

Gospođo, po cenu da ispadnem najgori na svetu, želim da ukažem da je neophodno da bar neprestano vodite brigu o ishrani i to mnogo restriktivnijoj nego što ste je imali u periodu nakon operacije, jer na žalost, samo je otklonjen vidljivi deo tumora, a napravljena je velika šteta zračenjem i hemoterapijama.
Nemilosrdna statistika kaže da će se (naročito ako budete smatrali da je golgota prošla i budete živeli načinom kao pre operacije) za koju godinu otkriti metastaze a onda kreću fiziološke i psihičke faze o kojima se može dosta čuti ili pročitati ovde na forumu. Čitajte, analizirajte, donesite sopstvene zaključke, radi se direktno o Vašem Životu.
Svako dobro Vam želim.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 2:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
draganav1606,

ne dozvolite da vas ovakva lupetanja izbacuju iz ravnoteze u koju ste (i sa osnovnom bolescu, a i psihicki nakon izlecenja) usli!
vas su spasila upravo zracenja i hemioterapije, naravno i operacija!
mala karlica je povoljan region za lecenje maligne bolesti, jer nije toliko razgranat sistem limfatika oko grlica materice, kao sto je recimo oko pluca, jetre, itd..
eto to su ukratko razlozi vaseg uspesnog lecenja

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
Da dodam i ja "dve tri recenice"..Po navici, mada ne bih smela(vracati se na bolest koja nadam se sda je iza mene) svratim na ovaj forum.

drbgd je napisao:
draganav1606,

ne dozvolite da vas ovakva lupetanja izbacuju iz ravnoteze u koju ste (i sa osnovnom bolescu, a i psihicki nakon izlecenja) usli!
vas su spasila upravo zracenja i hemioterapije, naravno i operacija!
mala karlica je povoljan region za lecenje maligne bolesti, jer nije toliko razgranat sistem limfatika oko grlica materice, kao sto je recimo oko pluca, jetre, itd..
eto to su ukratko razlozi vaseg uspesnog lecenja

Hvala drbgd sto se uopste bavite ovom temom bez ikakve materijalne koristi..takvih je malo :o

draganav1606, licno mislim da se vredi boriti i da lepe misli lece i posledice.
draganav1606 je napisao:
..ali ...kad dode pet do dvanest ...tesko je reci ne...i hemoterapiji i zracenje ...mozda sam pogresila ..ali to nikad necu saznati ..
sad se borim sa posljedicama ..i nadam se da ce i ovo proci ...

To je sigurno da je tesko reci ne i obavestenim i neobavestenim o ovoj gadnoj bolesti..U prvom momentu kada sam saznala za bolest pomislila sam da zelim da me celu sahrane odmah a ne da me lekari osakate, mrcvare i opet nista , nema izlecenja itd. Medjutim, zahvaljujuci mom bratu lekaru(koji zivi daleko i koji me svaki dan putem telefona hrabrio)i koji sigurno zna kolika je korist a kolika steta od lecenja(zracenja i hemioterapije i operacije) ja sam bila disciplinovana i ispostovala sve sto su lekari savetovali 2007. Osnovna bolest "da djavo ne cuje" se nije vratila.
Sto se posledica tice ima..mislim da su mi i krvni sudovi osteceni i zato sam u avgustu imala neuroloskih problema sa dijagnozom:subarachnoidealis verzes, k.m.n.(lecena u Budimpesti pa ne znam da li cete dijagnozu razumeti). Desilo se posle jedne stresne situacije koju sam mogla izbeci mozda...Znaci stres je najveci neprujatelj naseg zdravljai treba ga se jako cuvati.

kojekude je napisao:
To sigurno nisu operacije, zračenje a ni hemoterapija.

Ovo necu komentarisati jer sam predhodno sve rekla.

kojekude je napisao:
Gospođo, po cenu da ispadnem najgori na svetu, želim da ukažem da je neophodno da bar neprestano vodite brigu o ishrani

Naravno da i zdrav covek treba voditi racuna o ishrani a bolestan posebno to i vrapci znaju, ali ja priznajem ponekad pocastim sebe i sa necim sto nije zdravo, ponekad jednostavno nemam vremena da vodim brigu i jedem sto i svi "normalni" ljudu :wink:

kojekude je napisao:
Nemilosrdna statistika kaže da će se (naročito ako budete smatrali da je golgota prošla i budete živeli načinom kao pre operacije) za koju godinu otkriti metastaze
Svako dobro Vam želim.

Od ovoga sam se najezila i zbog ove recenice mislim da ne treba svracati na forum jer ona nas uznemirava ne opominje, jer i bez nje mi znamo da se gad moze ali Ja kazem i nemora vratiti :)
Pozdrav svim dobrim ljudima :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 10:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ko nece na hemoterapije-ne mora...ko nece zracenje ni operacije-ne mora...ako covek misli ad ce duze tako ziveti,njegova je rec poslednja,pa neka uradi kako mu je volja...iskreno mislim da previse glupo bataliti terapije i zaracenja,mada ima i druga strana...ja cu uskoro postati punoletan i mislim da cu postupati onako kako ja mislim da je ispravno i da me niko nece odvratiti od nekih odluka...

srpkinjo,kako bih ja voleo da nemam internet,odnosno kako bih voleo da imam jaci karakter pa da batalim ovaj forum jednom za svagda...postala mi navika da dolazim ovde i uvek se vracam na ono staro...u skoli ne mogu da postignem nikakve rezultate,stalno sam nervozan,nemam apetit,stalno imam neke "rode" u stomaku(ne leptirice) cak i kada sam kod kuce i kad sam opusten maximalno...mozda posledica terapija,mozda posledica lekova koje sad pijem(ja mislim da je to),mozda to sto sam psihicko nacisto pukao...ko ce ga znati...jedno je sigurno,zvanicna medicina ima veliki procenat izlecenja,mnogo veci nego alternativa,medjutim,ukoliko se radi o "poznim" stadijumima bolesti,bolje probati jos nesto,cisto i ako ne pomogne,da savest bude mirna...nadam se da razumete...odnosi se na rodbinu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Feb 13, 2008 2:34 pm
Postovi: 85
Slavko_slavko,
Da, tesko je opusiti se posle svih lecenja koje prolazimo. To postizem tako sto radim ono sto volim:obozavam muziku , imam jedan sajt sa muzikom i chatom i kada imam vremena svratim tamo i komuniciramo, "sviramo , pricamo, druzimo se.. Volim i da setam, kao i svaka zena pogledam izloge, u blizini je trzni centar pa odem..
Sad ce kraj skolske godine, razmisljaj, planiraj kako sto lepse da provedes raspust,. Ako imas kontrole uvek pomisli da su lekari sjajni ljudi i da ti svi zele samo dobro, budi siguran pa i onda ako su nervozni ili nedaj Boze neprijatni..
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 4:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ja sam takodje na jednom forumu stalni clan,zamenio sam realni svet za virtuelni,po obicaju,tamo je lepse...ma znam ja kako cu da provedem raspust,ako bog da zdravlja,nece me ni biti kod kuce... :lol: dakle,dosli smo do zakljucka:da bi ste stigli do remisije morate ici na hemoterapija,zracenja,operaciju,barem je u mom slucaju tako bilo...pozdrav svima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 8:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
drbgd je napisao:
draganav1606,

ne dozvolite da vas ovakva lupetanja izbacuju iz ravnoteze u koju ste (i sa osnovnom bolescu, a i psihicki nakon izlecenja) usli!
vas su spasila upravo zracenja i hemioterapije, naravno i operacija!
mala karlica je povoljan region za lecenje maligne bolesti, jer nije toliko razgranat sistem limfatika oko grlica materice, kao sto je recimo oko pluca, jetre, itd..
eto to su ukratko razlozi vaseg uspesnog lecenja


E moj mrdrbgd,
neumorno proganjate ljude koji napišu bilo šta što ne može da upije vaš štreberski mozak.
Lična je stvar da se držite toga ko pijani plota, ali je zaista nisko to proganjanje.
Razumem kad je neko dijabola, ograničen i zaljubljen u sebe i svoj papir od diplome, ali ne razumem kada zbog toga nipodaštava sve kojima uši nisu vezane kanapom.
Pišite sami nešto ako je ikako moguće argumentovano, umesto da nipodaštavate tuđe postove skrivajući se iza drmr titule.

Bitno da ste objasnili šta je lupetanje, šta je Dragani spasilo život i da je sad potpuno izlečena. Ako, može vam se.
Zbog takvog odnosa lekara imamo rezultate kakve imamo. Na ovom forumu, najbolje se na žalost vidi po temi sa najviše postova, temi "Prijatelji" u ovoj sekciji.
Prvo otkrivanje "zla/neprijatelja/tumora", onda tretman (operacija/zračenje/hemoterapija), onda dobri rezultati, lažna nada da je došlo do izlečenja od strane lekara (što vraća ljude u stari ritam života), a onda posle nekog vremena odjednom ne zna se kako, pogoršanje, metastaze. Sledeće je hrabrenja sa glavnom parolom "treba se boriti", onda lekari (ili sam pacijent ili njegova okolina) dignu ruke od zvanične medicine uz konstataciju kako su "sve pokušali ali eto opaka je to stvar".
U tom stadijumu neki se samo bave smanjenjem patnji, drugi (prekasno) krenu da traže alternativu. Na kraju opet objava lažne utehe u smislu "bar je prestao/la da se muči"/"umro je u snu" itd
Na žalost, rezultat je uvek isti. Ko želi da proučava može i samo preko ovog foruma da iskreira statistiku gde bi na osnovu datuma i sadržaja postova određenih članova video ceo sled dešavanja koji sam naveo.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Maj 15, 2010 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Kojekude kad vec spominjete prijatelje,smatram da imam pravo da vam se i ja obratim.
Naime sto se tice alternativne ili zvanicne medicine iskreno receno skepticna sam licno prema obe ali vagajuci i merkajuci zvanicna medicina ima mnogo vise uspeha a da izuzmemo hirurgiju koja je vrh svakog lecenja.
Meni je otac bio bolestan i probali smo svasta od alternative(isorel,korenje iz Stalaca,raznorazne cajeve,promenu ishrane,raznorazne semenke,sokove od sargarepe,jabuke i cvekle...i mnogo,mnogo cega)ali nazalost nije pomoglo.Probali smo i HT i zracnu i licno imam neko svoje misljenje ali nezelim da ga iznosim ovde kao vi jer morate da shvatite da mozete biti odgovorni za neciji zivot i morate da shvatite da ovaj forum posecuju i deca kao sto je nas Slavko.
Ja bih volela da vi nama vec jednom kazete dal je neko vas bio bolestan od ove opake bolesti i dal ste vi uticali na njega bez grize savesti da se odrekne zvanicne medicine?Volela bih da znam da li vi ponznajete nekoga i mozete da nam prilozite dokaze da se izlecio samo alternativom?A mozete nam se izjasniti dal biste vi nedaj dragi Boze kad biste se razboleli prihvatili jednu ili drugu?

Ja licno NEZNAM.

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 2:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
A što Vas interesuje šta bih ja radio? Klasično se na nekonvencionalno mišljenje ide na nipodaštavanje kroz:
- nisi lekar?
- ne znaš kako je to ako nisi imao susret sa tim itd
ali nekako osećam da Vi niste zlonamerni.
Biljo, malo pišem pa me nema, pa opet kad negde nešto pročitam pa pročitam po forumu kroz šta sve ljudi prolaze i kako prolaze i kako na kraju se to završava, bude mi veoma žao i napišem ponešto, kad vidim da ljudi čitaju i shvataju parcijalno, ohladim se. U ove tematike sam se zapetljao slučajno, a posle sve dublje kad sam video statistike mortaliteta i shvatio šta najverovatnije čeka jednog dana moje bližnje i/ili mene. Da bih bolje spoznao kako sprečiti i/ili kako postupiti ako do toga dođe, veoma sam istrajno čitao i analizirao sve aspekte zdravlja, oboljevanja i tretmana. Računam da čovek bolje odlučuje hladne glave, nego kad počne "borba protiv raka".
Ne tvrdim da se svaka bolest može u svakom stadijumu 100% izlečiti, niti da za ono što se naziva "kancer" postoji lek ili preparat sa egzaktnim imenom.
U tome jeste i istina i neistina u vašem nabrajanju alternativnih postupaka.
Bilo je bolesnih oko mene ali tad ništa nisam znao ni o medicini ni o tertmanu ovog stanja. Svi su jako brzo i veoma bolno otišli.
Ocu jednog mog prijatelja su otkrili tumor na jetri sa metastazom na plućima. Rekli mu da dovede za koji dan oca na biopsiju pluća. Pitao ih je za prognozu, rekli 5-6meseci, uz hemoterapiju 8-9. Lekaru trebala biopsija za statistiku. Odveo oca kući i krenuo sa makrobiotikom. Čovek je bez nekih bolova i tegoba umro posle 1.5godine.
Ni za čije odluke ne mogu snositi odgovornost niti ja, niti Vi, niti ko treći. Svako odlučuje za sebe. Neshvatljivo mi je da se na osnovu mog ili bilo čijeg pisanja odluči za određeni tretman a da se sam ne udubi u problematiku.
Ako bi se neko meni bližnji razboleo, da sigurno bih mu objasnio sve, pa kako odluči. Ako mi je neko od najbližih, bio bih vrlo sugestivan.
Lično nemam nikakvih dilema - nikad ne bih pristao na hemoterapiju ni zračenje

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Ned Maj 16, 2010 3:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
kojekude,
moj mozak ne moze da upije bilo sta sto se kosi sa logikom, a takodje i ono sto nije crno na belo DOKAZANO!
ako je neko izlecen tako sto je jeo korenje, pio ne-znam-ni-ja-sta..., ako takvih prema zagovornicima alternative "ima mnogo" - pa, kako to da NIKO NIKADA nije i dokumentovao dijagnostickim procedurama da su se tumori zaista povukli!!! dakle ne price, nego CT-snimak na kome se vidi da tumora vise nema! da li biste mogli da navedete jednog takvog coveka?
ja sam korisnici draganav objasnio i na farmakoloskom i na anatomskom nivou zasto je izlecena - ukoliko vi to ne razumete, ili necete da razumete, ili vam ne odgovara istina, to je vasa stvar!
naucnim zvanjima ("mrdr", kako ste posprdno napisali) se jednom vrstom agresivnog primitivizma podsmevate (bilo bi informativno da napisete sta ste vi zavrsili, osim "skole zivota"), clanici foruma pisete da treba da je hemioterapija nije izlecila, da treba da jede ribu, itd..a onda vec u sledecem postu navodite kako alternativa zapravo bas i nema "preparat sa egzaktnim imenom" a i da se ne moze svaka bolest u svakom stadijumu izleciti bas 100%. dakle, meni nije jasno iz vaseg izlaganja - sta onda alternativa moze kada vi sami potpuno nekonzistentno pisete cas jedno, cas drugo (ima leka/paaa, bas i nema uvek leka).
podforum "prijatelji" nije reper kada je u pitanju statistika maligne bolesti - u njemu su se okupili uglavnom ljudi kojima su blizi clanovi porodice bili pogodjeni terminalnim stadijumom maligne bolesti, a koji nisu uspelu da psiholoski prevazidju ovakav stres - sigurno najveci koji je moguce doziveti.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: