Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 3:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
rekao bih nesto ali ne zelim da ukaljam ime na ovom forumu(manje-vise pozitivno misljenje) tako da necu reci u tom obliku u kom sam hteo,ali cu se priupitati zbog cega je ovaj forumas jos ovde...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Uto Dec 21, 2010 6:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
... hvala na receptu ali ja to ne umem napraviti..

Narocito,kada zagori... :lol:

_________________
ko otrpi do kraja, spasice se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 8:32 pm
Postovi: 4
neznam sta bi rekla ....sve ovo mi je jako strasno. imam bebu od sad vec 4 meseca koja se hrani samo zdravo (sisa) sta treba da isprobavam vudu lečenje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pet Dec 24, 2010 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 8:32 pm
Postovi: 4
Moja beba je dobila drugu hemoterapiju koju je odlicno podnela....sisa lepo,nije povracala,nema zatvor ,guce,smeje se ....AFP koji je bio skoro 8000 je spao na 323 sto je odlican pokazatelj za njen tumor Hepatoblastum...odo beba zove


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Sub Dec 25, 2010 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 9:59 pm
Postovi: 47
Дуња,
драго ми је да је беба добро и да све иде на боље. Желим вам да тако остане и убудуће и да ваша беба оздрави. Делује застрашујуће да беба те старости већ има ову страшну болест, али када све то остане иза ње, остаће само у вашем а не и у њеном сећању, управо због тога што је тако мала, што сада представља и њену предност. Држите се, верујем да сви који посећују овај форум сада навијају за вас и вашу бебу. Нека вам следећа година буде срећнија и безбрижнија, све најбоље вашој бебици и вама у овој борби и животу уопште,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Jan 31, 2011 9:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 10, 2007 2:22 am
Postovi: 29
U mislima su mi te bebice vase sto se lece, nadam se da ce sve to proci brzo i da ce one odrasti srecne i bezbrizne! :) Navijam za vas i njih i saljem vam pozitivne misli! :)

Svakako postoje razna misljenja i teorije, ja ne bih nikoga ubedjivala ili razuveravala, znam samo da je reakcija na HT toliko individualna, da cak ponekad ustaljeni sabloni ne vaze. Ja sam primila 6 ciklusa HT CAF protokola, nisam ni jednom povracala, imala sam mucnine koje su bile podnosljive, nije mi opala kosa, ugojila sam se 10 kg u toku terapije i 3 dana nakon sto sam primila citostatike sam spavala non stop skoro. Druge zene koje su primale isti protokol su imale POTPUNO drugaciju reakciju na citostatike iz te terapije. Niko ne moze da objasni zasto sam ja reagovala tako , a neko drugi ovako... Postoje faktori koji jednostavno nisu poznati. Kao sto neko ko se hrani zdravo, vezba i kontrolise stres, ipak oboli, i obrnuto.

_________________
http://www.thebreastcancersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=2


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 22, 2011 12:54 pm
Postovi: 6
Prodajem cecenu, 20 kapsula po 40mg vaze do septembra 2013 godine, cena 875 eura, Decarbazine 100 mg, 9 ampula rok trajanja do maja 2012 godine, Decarbazine 200 mg , 10 ampula, rok trajanja do novembra 2012 godine cena 100 e. Za sve postoji racun, kupljene u inostranstvu. Broj telefona na koji se moze pozvati je 022/326-979, ime Mara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Feb 20, 2012 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:59 pm
Postovi: 18
Mojke iskustvo sa kemoterapijom je krvavo.....jedva sam ju preživjela....ali da je nije bilo umrla bih.Naravno da sam svjesna da kao i svi lijekovi uključujući i aspirin,jedno liječi, deset truje ali to je trenutno jedini način da se boriš protiv raka ili da si malo produžiš život.Što se zračenja tiće i to sam prošla i da moram opet odbila bih zato što su studije vezane za moj tumor pokazale da se vraća u istoj mjeri kod ozračenih i kod ne ozračenih pacijenata.A znamo što zračenje radi zdravom tkivu,konkretno kod mene je ozračćen grudni koš i odmah sam obaviještena da kontroliram dojke redovno,ozraćena mi je kićma-mogu se nadati i leukemiji i sarkomu.No za neke tumore je zraćenje jedini pokušaj da se zaljeći.E sad što napraviti???Ja kažem da je s tuđim k.... lako po tarabi mlatiti i da je lako prićati kad vlastita guzica nije na prvoj liniji...ovako bih ja svakako prihvatila kemo th mada znam da će mi i puno naštetiti ali i da postoji mogučnost da će me izliječiti .Nikako nebih odbila kemo i osudila se na smrt bez borbe.Ovo o zraćenju sam također saznala već kad sam bila ozračena.Mene nitko nije pitao, konzilij je tako odlučio.A tko sam ja da preispitujem doktore?? :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Ned Avg 26, 2012 11:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Moj otac sutra krece sa hemoterapijom..
Ja nekako nisam za to.
Prestravljena sam. Ne znam sta da mislim, muka mi je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 3:54 pm
Postovi: 12
Lokacija: Престоница
Amelil

Оно што мало могу да урадим не једном нивоу је да ти пожелим да будеш храбра, и да се не плашиш. Желим ти снагу да победиш страх.

Да не останемо на речима утехе, већ да појачамо на путу излечења твога оца да те упутим ако већ ниси, обавезно, али обавезно ступила у везу са Николом Трифуновићем, почасним чланом српског лекарског удружења и академиком иновационих наука Србије. Поставио сам на форуму тему о Николи. Његове терапије су у задњих 20 година допринеле излечењу свих људи које су се безусловно држали његове терапије.

Надам се да ћеш се обратити Николи јер ће то бити благотворно по тебе и твоју породицу на више нивоа. Када тако буде, врати се овде на форум и подели са другима твоје добро искуство.



Уздравље

_________________
Док је природни физички рад заузимао место физичког васпитања, дотле су поколења била здрава и снажна. Откако је заведено вештачко физичко васпитање, тј. бескорисни спорт, здравље и снага су у наглом опадању.

Алфавит Народне Одбране
Владика Николај В.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 7:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Nre je napisao:
Amelil

Оно што мало могу да урадим не једном нивоу је да ти пожелим да будеш храбра, и да се не плашиш. Желим ти снагу да победиш страх.

Да не останемо на речима утехе, већ да појачамо на путу излечења твога оца да те упутим ако већ ниси, обавезно, али обавезно ступила у везу са Николом Трифуновићем, почасним чланом српског лекарског удружења и академиком иновационих наука Србије. Поставио сам на форуму тему о Николи. Његове терапије су у задњих 20 година допринеле излечењу свих људи које су се безусловно држали његове терапије.

Надам се да ћеш се обратити Николи јер ће то бити благотворно по тебе и твоју породицу на више нивоа. Када тако буде, врати се овде на форум и подели са другима твоје добро искуство.




Уздравље



A da pogodimo ko si ti? Šta misliš o tome?
Imamo samo jedan pokušaj :lol: :lol: :lol:

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 8:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Ko je on??
U ovoj situaciji sam spremna da odem daleko kako bih pomogla ocu, ali kako da znam sta je istina a sta ne? :
E i imam jos jedno pitanje - Osoba koja prima hemoterapiju cesce ide u wc. Kazu da je to dobro. Medjutim, takodje, neophodno je da se svaki put posle toga wc solja dezinfikuje sto bolje. Zasto?? Rekli su nam zbog ostalih ukucana..ali i dalje mi nije jasno? Sta ima toliko opasno u urinu osobe koja je pod terapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 20, 2012 3:54 pm
Postovi: 12
Lokacija: Престоница
Amelil

Послао сам ти везу за интернет сајт Николе Трифуновића. Погледаш, прочиташ, па ако ти се дојми, зовеш, пишеш, шта већ. Ако не, ништа.
У сваком случају је најбитније је да ти се отац излечи, мени све једно како, само да је жив и здрав.

Уздравље

_________________
Док је природни физички рад заузимао место физичког васпитања, дотле су поколења била здрава и снажна. Откако је заведено вештачко физичко васпитање, тј. бескорисни спорт, здравље и снага су у наглом опадању.

Алфавит Народне Одбране
Владика Николај В.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 9:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
amelil je napisao:
Ko je on??
U ovoj situaciji sam spremna da odem daleko kako bih pomogla ocu, ali kako da znam sta je istina a sta ne? :
E i imam jos jedno pitanje - Osoba koja prima hemoterapiju cesce ide u wc. Kazu da je to dobro. Medjutim, takodje, neophodno je da se svaki put posle toga wc solja dezinfikuje sto bolje. Zasto?? Rekli su nam zbog ostalih ukucana..ali i dalje mi nije jasno? Sta ima toliko opasno u urinu osobe koja je pod terapijom?


Amelil upravo se ponekad i javljam na ovaj forum da bi ljudima makar malo otvorila oči kad su konfuzni kao vi,a znam kako vam je jer sam bila u identičnoj situaciji.Razmislite molim vas kad se pojavi nick kao iz vedra neba i u svim svojim ili skoro svim porukama počne sa reklamama.Nažalost ovde nema dobrog administratora koji bi ih razotkrivao i banovao.
Ja sam sigurna da je gosposin lično Nikola Trifunović ili neko ko ima korist od njega.

VELIKI POZDRAV ZA VAS,A GOSPODINA MOLIM DA SE UDALJI SA FORUMA...

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ISTINE I ZABLUDE O ZRACENJU I HEMOTERAPIJI
PostPoslato: Pon Avg 27, 2012 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Amelil,
sa hemoterapijom, ili bez nje, najvaznije je da jacas ocu imunitet, vitamini b17, reishi gljive ( suseni listovi, ili tablete, ima cak i ulje ), gledaj da uzima sto manje mleka i mlecnih proizvoda, a sto vise povrca ( ako moze da svari sirovo - i to sargarepa ), neka izbegava sve sto je belo ( znaci, mleko, secer, brasno i so ), cesmovacu ne koristite - samo flasiranu vodu...
Treba mu jacati i krvnu sliku, zato je idealan onaj domaci sok: sargarepa, cvekla, i mislim med, i limun...
A strahove vezane za hemoterapiju razumem u potpunosti! Lekari treba da daju pre pocetka hemoterapije neke lekove, da pacijent bolje podnese, moj otac ih nije uzimao...ne znam zasto, zaista...ali, vodi racuna ako ih je dobio da li ih je pio...
Posto me je zivot na ruzan nacin naucio o ovoj bolesti, jer smo izgubili bitku, mogu da kazem da sam se prekasno ukljucila u alternativnu medicinu. Oca mozda ne bih spasla, ali bih mu mozda poslednje mesece zivota ucinila lepsim...
Zato, ti kreni na vreme!
Pogledaj malo na netu, ali proberi informacije i odluci se za jedan pravac...ovo gore sto sam napisala je univerzalno, ne treba unositi namirnice i hranu bogatu secerima i belancevinama, i da, izbacite meso!
Napisacu ti ime jednog dijetetskog suplementa koji se koristi uz hemo i terapiju zracenjem, cim pronadjem kako se zove, izgleda da sam nesvesno zaboravila, nije ni cudo, bilo je tesko...
I, bice ti tesko, ali ljubav prema ocu ce ti dati snagu, imaces utisak mozes da pomeras planine. Imaj vere i nade! ne kloni duhom, i ne boj se hemoterapije, samo vodi racuna o njegovoj ishrani...kada dodje onaj period da ima mucnine, neka pije puno vode, ako i kaze da ne moze, veruj mu, ali ga ipak teraj, mora tako.
Samo napred i hrabro!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 122 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: