Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Invalidska komisija
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Bila sam danas na invalidskoj komisiji - mogao bi dobar pozorisni komad (sa pevanjem/pucanjem/bez plakanja) da se napise, ali necu sada o tome.

Interesuje me da li je neko od vas skoro bio na pomenutoj komisiji i da li znate koliko se ceka resenje (primera radi, od podnosenja dokumentacije do poziva na prvostepenu komisiju proslo je mesec i po dana)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Ne znam niks o tome, nazalost... samo mi upade u oci ovo sto bi mogao pozorisni da se napise o komisiji - takav neki bih ja mogla o konzilijumu koji donese izvesnu odluku u vezi sa mojom majkom... lomim se samo oko zanra - da bude crna komendija ili da idem dajrekli na trahediju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Ma otpisi nas totalno,mi smo i tragedija i komedija,sabirni centar.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Invalidska penzija - zamalo!
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Da li se ti to draga moja nadas invalidskoj penziji?

Ispricacu ti proceduru na osnovu slucaja moje cimerke iz sobe na IORS-u.

Ona je, za razliku od mene, htela da ide sve po propisima i dosla je do Invalidske komisije jedan mesec pre mene.

Nakon 6 meseca bilo je neophodno da sakupi svu silu papira (to znas i sama) i to je radila po onoj vrucini od 43 C u BGRD. Predala je kompletnu dokumentaciju u Nemanjinu sredinom avgusta. Pocetkom novembra je dobila od njih dopis kojim se preporucuje njenoj firmi da je rasporedi na neko lakse radno mesto. E, tu moja cimerka zakljuci bolovanje i uzme godisnji odmor. Nakon godisnjeg odmora je krenula sa bolovanjem iz pocetka. (U to vreme je jos uvek isla na hemo terapije jer su joj dodali jos 2 ciklusa).

Elem, da li mozes da zamislis da su njoj na Invalidskoj komisiji trazili da im pokaze oziljak od operacije??????!!!!?!?!?!

Kada sam sve to cula, zakljucila sam bolovanje i uzela godisnji odmor. Moj direktor (hvala mu) je rekao da ce me on voditi kao da radim, a da ja zavrsavam svoje lecenje na miru i da nista ne brinem.

Pozdrav

p.s. pretpostavljam da ce Kaja prva odreagovati na ovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 2:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Ma kakva penzija, ja se nadam samo da ce mi invalidska komisija produziti bolovanje, barem dok traje hemoterapija (mada se, ocigledno, previse nadam, :))

Inace, i meni su trazili da im pokazem oziljak od operacije (sta, tu su bile DVE operacije? Da, po istom rezu dve operacije), a vrhunac je bilo kad su mi trazili da vide oziljak od operacija od pre deset godina (pa, i ne vidi se bas mnogo!! Srecom..)

Bezim kod zubara, citamo se...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: invalidska komisija ili 'de me nadje
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 9:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
moj muz posle operacije krene kroz sodomu i gomoru vestacenja radne sposobnosti.To je bilo zavrtanje, pregledanje ko da ne pise u otpusnoj listi.Kao sto je poznato HP nije imao,pa je to bio tumor.
Posto je privatnik, ugostitelj, objasni ljudima iz komisije, da nemoze sa uro kesom da radi, te ubedjivanje da kao vlasnik nadje konobara, uspe nekako da na vestacenju komisije "prodje" kao, telesno ostecenje 100%.
Kako neznam.
E prica tu tek pocinje.Prvi korak mora da odjavi radnju, koja je SUZTKR (samostalna ugostiteljsko-zanatsko-trgovinsko-komisiona radnja)
te da, sve ove delatnosti, godinama nadogradjivane pogasi, (pecat,depenovan potpis,rejting u firmama od kojih nabavljamo robu-bavimo se i prodajom-servisom racunara i opreme).Ugasi on sve to odjavi
pogasi racune.Ljudi krecu da nam pustaju pare na taj blokirani racun.
Sledeci korak istice mu zdravstvena knjizica, nema gde da overi, jer vise ne radi a resenje za penziju nije dobio.Odlazim JA.Pitam sta sad, lepo smo vas pitali koje radnje da preduzmemo prvo, vi rekoste prvo radnju da odjavi.Pa kaze po difoltu neljubazna sluzbenica GOSPODJO on mora da se prijavi na biro za zaposljavanje.Samo me elementarna kultura sprecava da je ne prebijem.Na biro 100% invalida,gospode Boze kazem ja i jurim vezu da mu overim knjizicu, da bi mogao na kontrolu.To je tako u fondu za samostalne delatnosti, gde je kao islo sve po loju do skoro.
Moj muz je ravno godinu dana cekao penziju
2,3 puta smo komplet dokumentaciju kopirali. Salji njima preporuceno,ja zovem ,kaze, ma ne nama, nego Smederevu.Pitam kakve veze ima Smederevo sa fondom samostalnih delatnosti, kaze, jaaaoooo, pa on je privatnik, ko pala s marsa.


Da vam ne pricam da imamo placenog knjigovodju koji sve ovo sto ja pisem poznaje u prste i zena sve lepo spremila ali oni u fondu to razvlace do Boga dragog.
Evo saveta:
Prvo se raspitajte sta od dokumentacije treba da spremite (M2,M4 odjava itd) zamolite da vam to napisu sta sve treba da biste posle mogli da kazete evo vi ste mi ovde zapisali i ja sam to donela.
Sve sto treba da predate bolje saljite postom preporuceno,da vam nebi rekli nema to ovde.Ovako postu moraju da zavedu.
Pazite kad predajete da ne predate original dokumenta, samo kopije razmena original dokumenata se vrsi kad stignete do resenjenja.
Zapisite broj predmeta i pitajte za ime pravnika koji predmet razmatra.
Ne cekajte da vas oni pozovu, vec zovite vi njih, jer se desavalo da je dokumentacija nepotpuna-kako neznam. Na kraju smo tri meseca cekali i nista, ja pozovem gospodju pravnicu izdiktiram broj predmeta i pitam kad da ocekujemo resenje(za pare ko te pita) zbog zdravstvenog osiguranja, kaze, pa nemate ovde kopiju licne karte vaseg muza.
Pitam da li se sali. :o to je prvi dokumenat za bilo sta.
Odmah, hitno, preporuceno, posaljem kopiju, skeniram cas i istampam.Opet zovem nakon mesec dana, kaze, koleginica na bolovanju reko, hocete molim vas vi da pogledate, kaze, pa ovde neka kopija licne karte neke zene.Pa lepo da poludis.Salji opet i odmah zovi- e sad je dobro-.

Kao da im neko kaze, zezaj ovog on nece dugo.Sto vise odugovlace penzioneri krepavaju i manje placaju.Ako nekog nesto zanima slobodno nek pita.
Aman ljudi nedajte da nas gaze vise!!!!!
Pa za toliko su svi pismeni.
Sad smo krenuli u avanturu :Tudja nega.
To tek da vidite.
Objavila sam im rat. :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
E, sad si me bacila u bedak...

Meni su juce uzeli SVE originale (iako sam im dostavila sve kopije kad sam predavala zahtev) s obrazlozenjem da TAKO MORA DA SE RADI, tj. da ne mogu da donesu nikakvo resenje bez originalne dokumentacije (prethodno sam se raspitala, kostalo bi me par hiljada dinara da sve kopije overim, pa sam odustala).

Vic je sledeci - posle 6 meseci bolovanja MORAM da idem na invalidsku komisiju (slovo novog zakona, niko me ne pita) koja odlucuje da li smem da produzim bolovanje ili ne (znaci, nikakva invalidska penzija nije u igri, niti drugo ostecenje Svete Drzavne Kase, sacuvaj Boze, :roll:).

Igranka ima i detalje - svaki mesec, kad idem kod komisije na svojoj opstini da mi produzi bolovanje, MORAM da prilozim izvod iz Socijalnog da JESAM predala papire, ali da oni jos NISU doneli resenje.

Posto ta procedura traje svaki put satima, zato sam i postavila ovo pitanje - da znam koliko cu jos meseci morati da cucim po hodnicima zbog ove potvrde...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 1:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 20, 2006 10:02 pm
Postovi: 628
Lokacija: in the middle of nowhere
Pitaj ih a kako ces za (eventualnu) invalidsku penziju da das kopije kad originale vise (tako sam shvatila) nemas moli Boga da ti ne pogube.

Nemoj da brines provericu sutra s muzem jos jednom ali on je na kraju (za penziju invalidsku) dao originale.A ti ako si sad dala sta ces za penziju?Neznam jedino neki prepis da vadis.Imas pravo na telesno ostecenje ali neznam tacno proveri na google: zakon o telesnom ostecenju pa citaj ja nemam dzabe naocare oslepela sam studirajuci tu birokratiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Od podnosenja Obrasca br. 1 ("obrada") do poziva moze da se ceka i preko 6 meseci. Od izlaska do dobijanja resenja - jos 3 meseca ili vise. Sa ponovljenim izlascima, dopunama dokumentacije i ostalim neverovatnim stvarima, pacijent u ovoj zemlji moze da bude na bolovanju i nekoliko godina!!!!???

Jos jedan znak uspesnih "reformi" sprovedenih u zdravstvu (i drustvu uopste). Bravo za "reformiste"!

Ne nadajte se nicemu boljem...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 3:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 30, 2007 9:17 am
Postovi: 260
Dr. Ivice ,ovo ti je bilo dobro.
Ionako sam ceo dan u bedaku,zbog cele situacije u zemlji. Dve osnovne grane drustva skolstvo i zdravstvo su na marginama.
Nesto mi pade na pamet ime jedne serije,Kuda idu divlje svinje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 10:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Invalidska... Moja mama je svojevremeno prosla glatko ali ne zbog karcinoma, vec zbog dve totalne proteze na kukovima.

A nacekali smo se na penziju...

A sirota nije ni docekala penziju iz Hrvatske, a evo godinu i po, ja jos nisam ni dinara od njih dobila :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 2:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2007 10:56 pm
Postovi: 248
Svasta ovde ima da se komentarise, ne postizavam :cry:

Sad smo krenuli u avanturu :Tudja nega. To tek da vidite.

Jel to ono zena (sestra) da ti pomaze u kuci ili lova (kako cujem, 9 iljada mesecno)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 3:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 11, 2007 7:27 am
Postovi: 173
Uh, bre...

dr ivica,

Niste me bas mnogo utesili, ali hvala vam mnogo na informaciji - zaista nisam imala pojma kako to sve funkcionise.

bobans1983,

Valjda nece izgubiti - a i ako izgube, uvek mogu da radim do starosne, ili na Biro, :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Tudja nega
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 6:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Procedura za Tudju negu je tek posebna umobolna prica.

Moj svekar se je razboleo u decembru 2006 (karcinom na mozgu i to iz cista mira, bez upozorenja), u januaru 07. je predat zahtev u Nemanjinoj, u aprilu 2007 covek je umro, pozitivna odluka je stigla u avgustu, a novac je isplacen u novembru 07.

Nazdravlje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Telesno ostecenje
PostPoslato: Čet Jan 17, 2008 7:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
drIvice,

Pretpostavljam da iz prakse znate:
1. na sta se konkretno odnosi telesno ostecenje i da li to ima ikakvog uticaja na radno mesto u slucaju histerektomije?
2. Da se mozda ne dobija neki dan godisnjeg odmora vise? :wink:
3. Da li se moze pokrenuti zahtev za utvrdjivanje telesnog ostecenja bez obzira sto bolovanje nije trajalo u kontinuitetu duze od 6 meseci (prekinuto je godisnjim odmorom)?
4. i na kraju ono najbitnije: Da li normalan covek moze da izdrzi birokratske zavrzlame, a da ne sizne?

Hvala,


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: